انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

اخبار ایرماگ

از آخرین اطلاعیه‌ها با خبر شوید و نظرات خود را با ما اینجا در میان بگذارید

حریم خصوصی

پستتوسط Ali.Rastegar » 25 ژوئیه 2013, 19:08

در بیشتر از ۹ سالی که از آغاز به کار ایرماگ می‌گذرد ما یا اصلا متن رسمی برای سیاست‌های سایت درباره حریم خصوصی(Privacy Policy) نداشتیم یا از متن انگلیسی که همراه خود phpBB آمده بود استفاده می‌کردیم.
به تازگی تصمیم گرفتیم متنی شفاف به زبان فارسی تهیه کنیم که هم سیاست‌های ایرماگ را دربارهٔ حریم خصوصی توضیح دهد و هم شما را از اطلاعاتی که به اشتراک می‌گذارید و چگونگی کنترل این اطلاعات مطلع کند.
لینک به صفحهٔ حریم خصوصی از این پس در بالای تمام صفحات در دسترس است، با این حال لازم می‌دانیم متن آن صفحه را اینجا نیز ذکر کنیم:

[نمایش]
این متن، دربارهٔ اطلاعاتی که بخش انجمن‌های گفت‌وگوی ایرماگ (http://forum.irmug.com) از شما (کاربر انجمن) جمع‌آوری می‌کند و نحوهٔ استفاده از این اطلاعات، توضیحاتی را ارائه می‌دهد:

- برای ارسال مطلب در انجمن‌های ایرماگ ثبت نام در سایت الزامی است. برای ثبت نام اطلاعاتی چون نام کاربری، کلمهٔ عبور و آدرس ایمیل معتبر از شما خواسته می‌شود.

- کلمهٔ عبور شما به صورت رمزگذاری شده در سایت ثبت می‌شود، با این حال مانند همیشه توصیه می‌شود که از‌ کلمه‌های عبور متفاوت برای سایت‌های متفاوت استفاده کنید.

- ایرماگ برای فراهم کردن امکان ارسال مطالب و سایر کارکردهای ضروری هر انجمن گفت‌وگو از کوکی (Cookie) استفاده می‌کند.
کوکی‌های ایرماگ از نوع تعقیبگر (tracking) نیستند؛ به عبارت دیگر، تنها در ایرماگ کاربرد دارند و فعالیت شما را در سایر سایت‌ها تعقیب نمی‌کنند.
در حال حاضر ایرماگ از Google Analytics یا سایر ابزارهای متفرقه که ممکن است حاوی کوکی‌های تعقیبگر باشند نیز استفاده نمی‌کند. در صورتی که تغییری در این زمینه ایجاد شود در همین متن اعلام خواهد شد.

- آدرس ایمیل و سایر مشخصات شما با هیچ شرکت یا موسسهٔ تبلیغاتی به اشتراک گذاشته نمی‌شود.

- در صورت عدم تمایل به دریافت ایمیل از سوی کاربران سایت می‌توانید با انجام تنظیم مربوطه در بخش «کنترل پنل کاربری»، ایمیل خود را از کاربران عادی مخفی کنید.

- در صورت عدم تمایل به دریافت ایمیل‌های خبری از سوی مدیران سایت نیز تنظیم مربوطه را در بخش «کنترل پنل کاربری» می‌توانید انجام دهید.

- در صورت عدم تمایل به دریافت پیغام خصوصی در انجمن‌های ایرماگ نیز تنظیم مربوطه را در بخش «کنترل پنل کاربری» می‌توانید انجام دهید.

- پس از ورود با نام کاربری و کلمهٔ عبور، نام کاربری شما در فهرست کاربران آنلاین نمایش داده می‌شود. در صورت تمایل به مخفی کردن وضعیت حضور خود از چشم کاربران عادی، تنظیم مربوطه را در بخش «کنترل پنل کاربری» می‌توانید انجام دهید. لازم به ذکر است که این مخفی کردن فقط از چشم کاربران عادی سایت انجام می‌شود و مدیران سایت همچنان از آنلاین بودن شما مطلع می‌شوند.

- اگر تاریخ تولد خود را در پروفایل کاربری خود ثبت کرده باشید، سن شما در صفحه پروفایلتان نمایش داده می‌شود و نام کاربری شما در روز تولدتان در فهرست «به شما تبریک می‌گوییم» قرار می‌گیرد. در صورتی که تمایل به اعلام سن و روز تولد خود ندارید می‌توانید تاریخ تولد خود را از بخش «ویرایش مشخصات» در «کنترل پنل کاربری» حذف کنید.

- در هنگام ارسال مطالب و فعالیت در سایت، آدرس IP شما ثبت می‌شود. این ثبت IP از امکانات نرم‌افزار مدیریت انجمن (phpBB) بوده و تاکنون تنها برای جلوگیری از فعالیت کاربرانی که با ایجاد چندین نام کاربری قصد ارسال مطالب خلاف مقررات سایت داشته‌اند، استفاده شده است.

- سایت ایرماگ در آلمان میزبانی می‌شود و تابع قوانین این کشور است. ایرماگ تاکنون هیچ درخواستی از سوی هیچ شخص حقیقی یا حقوقی برای افشای اطلاعات کاربران خود دریافت نکرده است.
MacBook Pro 2015
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پاسخ: اخبار ایرماگ

پستتوسط Pooria Azimi » 10 اوت 2013, 03:23

سلام.

مباحث زیادی مربوط به خط و زبان فارسی و همچنین قلم‌سازی در طول سال‌ها در ایرماگ مطرح شده بودند. برای نظم‌دادن بیشتر به مباحث، تصمیم گرفته شد که بخشی مجزا برای چنین مباحثی در نظر گرفته بشه.

من امشب «موقتاً» انجمنی با نام «خط، زبان و قلم‌سازی» ایجاد کرده و بیشتر از ۳۰ تاپیک (که بعضی‌ها به زمان سیستم ۱۰٫۳ و سال ۲۰۰۴ می‌رسند!) رو به این بخش منتقل کردم. پست‌هایی هم از دل مبحث غول‌آسا و ۳۰ صفحه‌ایِ «خطاطی و قلم‌سازی» جدا کرده و در تاپیک‌های مجزا قرار داده‌ام. در روزهای آینده، برای مباحث بیشتری که در دل این تاپیک و تاپیک‌های مشابه گم شده بودند این کار رو تکرار خواهم کرد تا پیدا کردنشون راحت‌تر بشه.

(به‌این خاطر «موقتاً»، چون هنوز در مورد بعضی جزئیات و حتی کلیات این بخش تصمیم‌گیری نهایی نشده و این کار من صرفاً برای نظم‌دهی موقتی تا زمان تصمیم‌گیری نهایی بوده)
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پاسخ: ایرماگ، تولدت مبارک!

پستتوسط Ahmad » 21 نوامبر 2013, 23:08

دوستان سلام،
من امروز مطلبی دیدم در سایت «رادیو زمانه» تحت عنوان: «مثل درخت، مرگ از سر من آغاز می‌شود»؛ گفت‌و‌گو با قلی خیاط به مناسبت انتشار برخی از آثار دوستمان قلی خیاط. دوستانی که چند سالی است به ایرماگ سر می‌زنند شاید بیاد داشته باشند که دکتر قلی سالها از اعضای تیم مدیریت ایرماگ بوده است. ولی سال گذشته به مناسبت استخدام در شرکت اپل شعبه فرانسه از ایرماگ استعفا داد. برایش آرزوی موفقیت می‌کنم.

آدرس مصاحبه خبرنگار رادیو زمانه با قلی خیاط:
http://www.radiozamaneh.com/108725#.Uo5Rb5GQ008

احمد
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پست‌ها : 1289

پاسخ: ایرماگ، تولدت مبارک!

پستتوسط iSam » 22 نوامبر 2013, 02:41

بله قلی عزیز به یکباره همه ما را ترک کرد (حتی مرا که در خلوتش هم زیاد باهاش در ارتباط بودم). ولی برای بهتر شدن ترک کرد، امیدوارم مثل همیشه موفق و سلامت باشد.
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پست‌ها : 1998

پستتوسط Ilia » 22 نوامبر 2013, 05:56

من و قلی نمیدونم که چرا همیشه با هم اختلاف نظر داشتیم. اما الان فکر نکنم که هیچکس به اندازهٔ من دلش برای او در اینجا تنگ شده باشه. امیدوارم هر جا که هست موفق و پیروز باشه.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط Ali.Rastegar » 10 دسامبر 2013, 23:21

امروز به دلیل به‌روزرسانی سایت برای دقایقی در دسترس نبود، لطفاً اگر با مشکلی مواجه شدید گزارش کنید.
(من هم با تاخیر لازم می‌دونم اعلام دلتنگی کنم برای قلی، امیدوارم پیغام‌های ما رو ببینه).
MacBook Pro 2015
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پستتوسط Ali.Rastegar » 31 دسامبر 2013, 02:51

مدتی پیش دوستمان ارژنگ زحمت نوشتن یک راهنمای مفید را کشید که چگونگی استفاده از امکانات بخش انجمن ایرماگ را توضیح می‌داد.
سایر دوستان مدیر نیز اگر نظری داشتند بر متن اعمال کردند.
اضافه کردن متن به سایت و قرار دادن لینک آن در بالای صفحه بر عهدهٔ من بود که متاسفانه تا به امروز این امر به تاخیر افتاده بود.
ضمن پوزش از ارژنگ عزیز، شما را به خواندن راهنمای انجمن دعوت می‌کنم:
page.php?p=userguide
rahnama.png

(اگر متن راهنما را به خصوص در دستگاه‌های موبایل به صورت نامرتب مشاهده می‌کنید لطفا چندبار ریفرش کنید تا کش مرورگر شما پاک شود).
MacBook Pro 2015
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پستتوسط Ahmad » 31 دسامبر 2013, 03:01

تشکر فراوان از دوستمان ارژنگ بابت تهیه متن این راهنمای مفید و نیز از دوستمان علی رستگار بابت مهیا کردن آن برای انتشار بر روی سایت انجمن
احمد
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پست‌ها : 1289

پستتوسط Ali.Rastegar » 14 مه 2015, 00:28

بسیار خوشحال و مفتخرم که به نمایندگی از همه دوستان مدیر خبر پیوستن دوست خوبمون امیر (Amir_s) رو به جمع مدیران سایت اعلام کنم. :)
البته جمع مدیران که چه عرض کنم، به قول علی ق. عزیز، شاید عنوان «هیئت امنا» مناسبتر باشه.
امیر در بیش از پنج سال فعالیتش در انجمن همیشه تجربیاتش و اخبار رو به اشتراک گذاشته و سوالات کاربرها رو جواب داده و من خودم حداقل یک مورد خاطرم هست که براش پیام خصوصی فرستادم و از پستش تشکر کردم.
از امیر تشکر می‌کنم که پیشنهاد ما رو پذیرفت و از سایر کاربرهای سایت هم ممنونم که در تمام این سال‌ها سایت رو زنده نگهداشتین. :)
MacBook Pro 2015
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پستتوسط iSam » 14 مه 2015, 01:00

خیلی هم خوب. با امید موفقیت های بیشتر برای امیر، ایرماگ و سایرین ;)
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پست‌ها : 1998

پستتوسط Ilia » 14 مه 2015, 01:25

امیر جان، متشکر از قبول زحمت!
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط Pooria Azimi » 14 مه 2015, 05:09

من هم تشکر می‌کنم از امیر بابت حضور فعال در این سال‌ها :)

این پست (مربوط به سال ۲۰۰۵) هم برای تجدید خاطرات جالبه: http://irmug.com/forum/viewtopic.php?f=8&t=123&p=438

البته من که اواسط سال ۲۰۰۸ با مک و ایرماگ آشنا شدم و شاید درست نباشه بگم تجدید خاطره :)
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط Behnam » 14 مه 2015, 07:00

دم امیر گرم. امیدوارم راضی باشه. اتفاقاً یکی دو روز پیش نگاه می‌کردم دیدم حدود بیست نفر آنلاین بودند. بیست نفر همزمان! امیدوارم مدیر جدید سرگیجه نگیره! زمان ما چهار تا و پنج تا بود. آسون نبود ولی یک جورایی تر و خشکشان می‌کردیم!
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط AliGhz » 14 مه 2015, 10:41

امیر جان ممنون که دعوت جمع را پذیرفتی!
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

پستتوسط Amir_S » 14 مه 2015, 13:10

ممنونم از همه دوستان
ولی با توجه به پست بهنام تصمیم گرفتم که همین الان از این مسئولیت خطیر انصراف بدم ;)
•••
خوب، فکر کنم که تو این جور مواقع باید برای پیشرفت و ارتقا و «اینا»ی ایرماگ ابراز امیدواری کنیم… ولی به نظرم ایرماگ نیازی این چیزا نداره! چون فکر نکنم اینجا کسی دنبال افزایش rank و تعداد اعضا و آمار بازدید و این حرفا باشه!؟ پس بذارید برای برقرار بودن و صمیمانه تر شدن این جمع دوستانه آرزو کنم.
پ.ن: فکر نکنم لازم باشه توضیح بدم که خط دوم کاملا شوخی بوده؛ چون جوری خودمو با چسب دوقلو به این صندلی مدیریت چسبوندم که باید با صندلی بندازیدم بیرون! ((:
MacBook Pro 990:
13" Unibody, CPU: 2.26GHz, RAM: 5 GB, SSD: 250GB, HDD: 1TB
OSX 10.15.3
•••
iPhone 4S: 32GB
iOS 9.5.3
•••
iPhone 7Plus: 128GB
iOS 14.2
•••
iPad Air 2: 64GB-4G
iOS 14.2