انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

گردهمایی جهانی دولپرهای مک ۲۰۱۳ — WWDC

جدیدترین اخبار را در اینجا بخوانید و بنویسید

پاسخ: گردهمایی جهانی دولپرهای مک ۲۰۱۳ — WWDC

پستتوسط Pooria Azimi » 11 ژوئن 2013, 10:20

Ilia نوشته است:[نمایش]
اپل یه انیمیشنی از دل ورودهٔ مک پرو گذاشته روی سایتش:
http://www.apple.com/mac-pro/
که خیلی دیدن داره. واقعا مهندسیش شاهکاره.

این ویدئو اینجاست: http://movies.apple.com/media/us/mac-pr ... esktop.mp4

(چون برای من که در صفحهٔ مک پرو ویدئویی نمایش داده نمی‌شد و مجبور شدم سورس رو برای پیدا کردنش بگردم، گفتم بد نیست لینکش رو اینجا قرار بدم)
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط Pooria Azimi » 11 ژوئن 2013, 18:34

من همچنان نمی‌تونم صفحهٔ beta.icloud.com رو لود بکنم. آیا کسی از دوستان این کار رو کرده، و اگر آره، پشتیبانی iWork for iCloud از فارسی تا چه حدیه؟
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پستتوسط Amir_S » 11 ژوئن 2013, 19:54

این airdrop که روی iOS اومده خیلی مفیده، ولی حیف که فقط روی آیفون ۵ به بعد کار میکنه!!!
[نمایش]
Panorama format is available on iPhone 4S, iPhone 5, and iPod touch (5th generation). Square and video formats and swipe to capture are available on iPhone 4 or later, iPad (3rd generation or later), iPad mini, and iPod touch (5th generation).
Filters in Camera are available on iPhone 5 and iPod touch (5th generation). Filters in Photos are available on iPhone 4 or later, iPad (3rd generation or later), iPad mini, and iPod touch (5th generation).
AirDrop is available on iPhone 5, iPad (4th generation), iPad mini, and iPod touch (5th generation) and requires an iCloud account.
Siri is available on iPhone 4S, iPhone 5, iPad with Retina display, iPad mini, and iPod touch (5th generation) and requires Internet access. Siri may not be available in all languages or in all areas, and features may vary by area. Cellular data charges may apply. New female and male voices will be available initially in U.S. English, French, and German.
Find My iPhone enables you to locate iOS devices only when they are on and connected to a registered Wi-Fi network or have an active data plan. Some features may not be available for all countries or all areas.
MacBook Pro 990:
13" Unibody, CPU: 2.26GHz, RAM: 5 GB, SSD: 250GB, HDD: 1TB
OSX 10.15.3
•••
iPhone 4S: 32GB
iOS 9.5.3
•••
iPhone 7Plus: 128GB
iOS 14.2
•••
iPad Air 2: 64GB-4G
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پست‌ها : 1794

پستتوسط Ilia » 11 ژوئن 2013, 21:32

Ali.Rastegar نوشته است:[نمایش]
… و اینکه این نسخه برای تبادل فایل در شبکه با خودش و ویندوز ویستا به بعد از SMB2 استفاده می‌کنه، اما برای مک‌های قدیمی و ویندوز قدیمی همچنان SMB و AFP هم باقی موندن.

در همین رابطه:
http://arstechnica.com/apple/2013/06/ne ... y-default/
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط AliF » 11 ژوئن 2013, 22:38

Pooria Azimi نوشته است:[نمایش]
AliF نوشته است:[نمایش]
ios 7 نسخه بتا کی قابل دانلود خواهد بود؟؟؟؟
تو کنفرانس گفتن امروز ولی من هر چی میزنم آپدیت رو نسخه ۶.۴ میمونه.

iOS 7 همون چند ساعت پیش در پرتال developer.apple.com قرار داده شده، منتها اگر اشتباه نکنم روی دستگاه و از طریق آپدیت OTA فکر نکنم بشه بهش مهاجرت کرد و باید فایل ipsw رو مستقیم از پرتال دانلود بکنید.

(و در ضمن، برای نصبش روی دستگاه باید یک اکانت دولوپر ساخته باشید، یا حداقل در اینترنت بدید UDID دستگاهتون رو رجیستر بکنند (که فکر کنم حدود ۱۵ دلار هزینه داشته باشه، و البته کاری خلاف مقررات اپله)).

پس اينطوري،درسته از قسمت اپديت سيستم كه نميشه گرفت نسخه بتا ios7
پوريا جان شما كه اكانت دلوپر داري ميتوني فايلشو دانلود كني بهم بدي منم رو ايفونم نصب كنم؟؟؟؟
ممنونت ميشم ;)
AliF

پست‌ها : 67

پستتوسط Pooria Azimi » 11 ژوئن 2013, 23:21

AliF نوشته است:[نمایش]
پس اينطوري،درسته از قسمت اپديت سيستم كه نميشه گرفت نسخه بتا ios7
پوريا جان شما كه اكانت دلوپر داري ميتوني فايلشو دانلود كني بهم بدي منم رو ايفونم نصب كنم؟؟؟؟
ممنونت ميشم ;)

الآن لینک تورنتشون (که من هم خودم از اونها دانلود می‌کنم چون سرعتش بیشتره!) رو pm می‌کنم، اما باید UDID دستگاهت هم ثبت شده باشه، در غیر این‌صورت امکان نصب نیست.

و در هر حال، طبق چیزهایی که شنیده‌م این بتا اصلاً قابل‌استفاده نیست (یعنی فوق‌العاده باگ داره)، و چیزی در حد بتاهای iOS 5 ـه که تا بتای سوم تقریباً هیچ برنامه‌ای جز برنامه‌های خود اپل باز نمی‌شدند و همه کرش می‌کردند! برای همین اصلاً پیشنهاد به نصبش نمی‌کنم ، چون اگر مشکلی پیش بیاد هم راه بازگشت نیست و گوشی تا ماه‌ها باید با سیستم‌عامل ناپایدار سر بکنه (من خودم هم دانلود رو قطع کردم و صبر می‌کنم برای بتاهای بعدی).

اگر Xcode جدید رو نصب بکنی در iOS Simulator می‌شه کمی باهاش بازی کرد (هرچند، فقط سافاری و Preferences و Photos و چند تا برنامهٔ دیگه (+ Control Center و Notification Center) رو فقط می‌شه دید و خبری از Music و Mail و ... نیست. حجم Xcode هم ۱٫۷ گیگابایته.

در ضمن، در این تاپیک فکر کنم به وضع آیپد اشاره نشده‌بود... از قرار نسخهٔ آیپد هنوز کامل نشده و iOS 7 beta 1 فقط برای آیفون و آیپاد تاچ ساخته شده.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پستتوسط Pooria Azimi » 11 ژوئن 2013, 23:42

این مطلب تقریبا هیچی از ویژگی‌های جدید OS X Mavericks نمیگه:
http://www.apple.com/osx/preview/advanc ... ogies.html
جز کمی توضیح درباره ویژگی‌های جدید صرفه جویی در انرژی و اینکه این نسخه برای تبادل فایل در شبکه با خودش و ویندوز ویستا به بعد از SMB2 استفاده می‌کنه، اما برای مک‌های قدیمی و ویندوز قدیمی همچنان SMB و AFP هم باقی موندن.

در فایل OS X Mavericks Core Technologies Overview توضیحات زیادی در مورد ویژگی‌های Mavericks اومده: http://images.apple.com/osx/preview/doc ... erview.pdf

هر چند،‌ متأسفانه توضیحاتش فقط در مورد تغییرات نیست و همه‌چیز رو در بر می‌گیره و برای همین شاید راحت نشه تغییرات رو متوجه شد.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پستتوسط Amir_S » 12 ژوئن 2013, 00:42

ظاهرا با نگه داشتن یکی از کلید های کنترلی (option؟) و کلیک روی کلید آپدیت در آیتونز میشه به نسخه بتا رفت (بدون اکانت دیولوپری!) و دوباره برگشت!؟
البته مسولیت ش با خودتون، ولی اگه آیفون بیکار داشتید و تست کردید ما رو هم بی نصیب نذارید…
MacBook Pro 990:
OSX 10.15.3
•••
iOS 9.5.3
•••
iOS 14.2
•••
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پستتوسط AliF » 12 ژوئن 2013, 11:52

Amir_S نوشته است:[نمایش]
ظاهرا با نگه داشتن یکی از کلید های کنترلی (option؟) و کلیک روی کلید آپدیت در آیتونز میشه به نسخه بتا رفت (بدون اکانت دیولوپری!) و دوباره برگشت!؟
البته مسولیت ش با خودتون، ولی اگه آیفون بیکار داشتید و تست کردید ما رو هم بی نصیب نذارید…

شما منظورت آپدیت آیفون به نسخه ios 7
من خیلی دوست دارم آپدیت کنم.میشه لطف کنی دوباره بگی من از مکم چیکار باید بکنم برا آپدیت به نسخه ۷؟
AliF

پستتوسط Amir_S » 12 ژوئن 2013, 15:06

من بازم میگم که هیچ تضمینی وجود نداره که دوباره بتونید به نسخه ۶ برگردید؛ نسخه فعلی هم احتمالا خیلی ناقص و قطعا پر از باگ‌ه و مهمونطور که پوریا گفت مکنه خیلی از برنامه ها هم کار نکنه…
ولی اگه باز هم قصد این کار رو دارید، یه نسخه از اون رو از تورنت بگیرید، آیتونز رو بهز کنید و آیفون رو وصل کنید. به صفحه آیفون در آیتونز برید و بحای اینکه چک آپدیت رو بزنید، option رو نگه دارید و روی check for update کلیک کنید؛ آدرس فایلی که دانلود کردید رو وارد کنید و بذارید نصب بشه.
اصولا(و معمولا) موقع نصب اپل صحت فایل و مجاز بودن شما برای نصب اون رو چک می کنه و اگه فایل دستکاری شده باشه یا شما مجاز (تو این مورد خاص دیولوپر) نباشید اجزا نصب نمیده. بعد از نصب هم امکان برگشت وجود نداره.
اما لااقل تا دیروز عصر هم به کاربرهای عادی اجازه نصب میداده و هم امکان برگشت به نسخه قبلی وجود داشته!!!
MacBook Pro 990:
OSX 10.15.3
•••
iOS 9.5.3
•••
iOS 14.2
•••
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پستتوسط Ali.Rastegar » 13 ژوئن 2013, 13:32

Pooria Azimi نوشته است:[نمایش]
این مطلب تقریبا هیچی از ویژگی‌های جدید OS X Mavericks نمیگه:
http://www.apple.com/osx/preview/advanc ... ogies.html
جز کمی توضیح درباره ویژگی‌های جدید صرفه جویی در انرژی و اینکه این نسخه برای تبادل فایل در شبکه با خودش و ویندوز ویستا به بعد از SMB2 استفاده می‌کنه، اما برای مک‌های قدیمی و ویندوز قدیمی همچنان SMB و AFP هم باقی موندن.

در فایل OS X Mavericks Core Technologies Overview توضیحات زیادی در مورد ویژگی‌های Mavericks اومده: http://images.apple.com/osx/preview/doc ... erview.pdf

هر چند،‌ متأسفانه توضیحاتش فقط در مورد تغییرات نیست و همه‌چیز رو در بر می‌گیره و برای همین شاید راحت نشه تغییرات رو متوجه شد.

من منظورم همون فایل PDF بود، اشتباه لینک داده بودم.
راستی امروز بالاخره بعد از چندین روز دریافت پیغامهای خطای بی‌ربط تونستم به beta.icloud.com وارد بشم و متاسفانه نه تنها خبری از پشتیبانی از RTL Direction نبود، نمایش ساده متن فارسی هم به شدت ایراد داشت.
توی Safari که اصلا حروف به هم نمی‌چسبن و از چپ به راست چیده میشن.
توی Firefox بین حروف فاصله است و با اشکالات دیگه‌ای که داره باز هم عملا استفاده از متن فارسی ممکن نیست.
الان برای اپل گزارش اشکال فرستادم اما بعید می‌دونم به این زودی‌ها کاری براش بکنن.
ممکنه بخشی از مشکلات به خود مرورگرها هم برگرده اما اینطور که با Web Inspector دیدم، اپل داره از SVG استفاده می‌کنه، بخش مربوط به متن رو از سورس صفحه کپی کردم داخل یک SVG دیگه و مشکلی توی نمایش متن فارسی نبود. پس هر ایرادی که هست مربوط به پردازش متن، فراتر از امکانات SVG خود مرورگرهاست(احتمالا خود اپل موتور متنی با JavaScript درست کرده).
پیوست‌ها
Pages-iCloud.png
Pages-iCloud.png (10.88 KiB) - بازدید 13704 بار
MacBook Pro 2015
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط Ilia » 14 ژوئن 2013, 18:34

اپل یک فیلم کوتاه در مورد فلسفهٔ محصولاتش در این گردهمایی پخش کرد که واقعا قشنگ ساخته شده. من نسخهٔ بزرگ آن (که ۲۱ مگ است) را به دراپ‌باکسم آپلود کردم که آدرسش این است:
http://db.tt/dNDmWE1Q

و اینهم آدرسش در یوتوب است:
http://www.youtube.com/watch?v=VpZmIiIXuZ0
پیوست‌ها
AppleDesigned.jpg
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط AliF » 14 ژوئن 2013, 19:53

خیلی خیلی شاهکار...
چند بار نگاه کردم.ولی سیر نمیشم از دیدنش.
به شدت منو یاد تبلیغات متفاوت فکر کن دوران جابز میندازه.
AliF

پاسخ: متفرقه

پستتوسط rezag4 » 21 ژوئن 2013, 16:12

سلام دوستان .
سایتی هست که بشه wwdc جدید رو ازش دانلود کرد
خود سایت اپل نمیشه چون کل فیلم رو میخواد بافر کنه و پخش کنه توی کروم !
یک لینک درست !
یک لینک که بشه با دانلود منیجر راحت گرفتش .
teh
pc
نماد کاربر
rezag4

پست‌ها : 115

پستتوسط Ilia » 21 ژوئن 2013, 16:16

اگر از یوتوب میتونی، آدرسش اینه:
http://www.youtube.com/watch?v=SRmjUzcpLO0
نماد کاربر
Ilia
Site Admin