انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

گوگل — Google

بحث پیرامون چگونگی اتصال کامپیوترها، ایجاد شبکه و اینترنت

Re: گوگل — Google

پستتوسط aamir » 28 دسامبر 2012, 19:30

برنامه باحالیه، البته فارسی رو ساپورت نمیکنه و نسخه مکش هم خیلی عقب مونده تر از ویندوزشه . . من قبلا اینجا معرفیش کرده بودم .
امیر
نماد کاربر
aamir

پست‌ها : 514

پستتوسط aamir » 21 ژانویه 2013, 18:10

یه هفته ای میشه که برای لاگین کردن به Google Apps آی پی ایران مورد قبول نیست و میگه که شما اجازه لاگین شدن از این کشور رو ندارید.
منم برای اینکه مجبور نباشم همیشه با بند و بساط تغییر آی پی ایمیل هامو چک کنم، مجبور شدم که یه فورواردر بسازم تا ایمیلهام به جیمیلم منتقل بشه.
البته از همون اول هم لیست کشوری به نام ایران برای ثبت نام نبود و دومین های IR رو هم طبعا قبول نمیکرد و منم با آدرس آمریکا ثبت نام کردم و جای غر زدنی هم نیست. . . ولی نمیدونم که آیا قراره بازم محدودیت برامون بزارن؟ یا این یه استثناست؟
امیر
نماد کاربر
aamir

پست‌ها : 514

پستتوسط AmiN.D » 23 ژانویه 2013, 21:06

پروژه و کورس هایی جستجوی پیشرفته از امروز در گوگل شروع شده.:
http://www.powersearchingwithgoogle.com
Apple MacBook Pro Core i7 -HDD 1 TB -4GB
iPhone 5s
AmiN.D

پست‌ها : 1041

پستتوسط Ilia » 22 فوریه 2013, 01:44

کروم بوک پیکسل:

- تاچ اسکرین
- مانیتور ۱۲/۸۵ اینچی با رزلوشن ۲۵۶۰ در ۱۷۰۰ (۲۳۹ پیکسل در اینچ مربع)
- 1.8GHz اینتل کور i5
- ۳۲ گیگ فلش برای مدل WiFi
- ۱ ترابایت فضای گوگل درایو برای ۳ سال
- ۲ پورت USB، یک پورت مینی‌دیسپلی، پورت مموری SD و MMC
- دوربین و میکروفن
- ۵ ساعت باتری
- Chrome OS
- ۱۲۹۹ دلار مدل وای‌فای و ۱۴۴۹ دلار قیمت مدل LTE (که فقط در آمریکا فروخته خواهد شد با 64 گیگ گنجایش)

http://arstechnica.com/gadgets/2013/02/ ... -dwellers/

برای من تاچ بودن این دستگاه اهمیتی نداره اما رزلوشن زیادش چرا.
با معرفی این دستگاه میشود مطمئن بود که بزودی مکبوک ایرها رتینا خواهند شد.
پیوست‌ها
Two-Pixels-640x426.jpg
Pixel_front_white-640x426.png
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط Ilia » 01 مارس 2013, 06:45

گوگل اپ یوتوبش را آپدیت کرده و قابلیت فرستادن ویدئو را به اسمارت تیوی، پلی استیشن ۳ و Wii U اضافه کرده:
http://support.google.com/youtube/bin/a ... er=2855102
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

عینک گوگل

پستتوسط Ilia » 01 مارس 2013, 23:19

sergeybrin_google_glass_338.jpg
sergeybrin_google_glass_338.jpg (28.32 KiB) - بازدید 14058 بار

همانطور که خبر دارید بزودی میتونید بعد از پرداخت ۱۵۰۰ دلار بعلاوهٔ مالیات و مخارج سفر به نیویورک برای شرکت در مراسم تحویلش، یکی از عینک‌های گوگل رو بخرید. البته بایستی حداقل ۱۸ سال سنتون باشه و پول بلیط هواپیما هم پای خودتونه!

الان همه از جمله اپل هی دارن زور میزنند که The next big thing رو اختراع کنند. راستش بنظر من، بعد از آیفون هنوز هیچ چیزی که با اون قابل مقایسه باشه به بازار نیومده (تبلت و مشتقاتش هم بنظر من جزو زیر گروه آیفونند).

این عینکه هم خُب برای خودش چیزیه، اما فعلا محصولی که دنیا رو متحول کنه نیست. هر چند که گوگل داره خیلی زور میزنه که خلاف این حرف رو ثابت کنه. یه عده از ملت هم مسلما خیلی از این هیجان زده خواهند شد. سرگئی برین هم که البته گفته که این خیلی از اسمارت فون بهتر و مردانه‌تره:
http://www.computerworld.com/s/article/ ... _off_Glass

منهم مطابق علاقه‌ام به چیزهای جدید دوست دارم که یکی از اینها رو امتحان کنم. اما راستش اولا قیمتش خیلی بیراهه، دوما همچین خیلی بنظرم پرکتیکال (کاربردی؟) نمیاد. سوما میترسم که یکی که از قیمتش خبر داره، از رو چشمم بزنه و ببردش، چهارما به هر کی باهش نگاه کنی فکر میکنه که داری جاسوسیش رو میکنی. :-) اگه دختر باشه و تو خیابونهای کشورهای خاورمیانه که احتمالا تا بیایی توضیح بدی، برادرش شکمت رو هم به جرم عکس انداختن از خواهرش سفره کرده. اگر هم ایران باشه که رفتی زیر دست مفتش.

اما اگر تو ایران یه عده آیفون رو برای ژستش میخریدند و یا برعکس بخاطر اینکه بقیه فکر نکنند که دارند پز میاند، نمیخریدند، ببین این چقدر داستان داشته باشه.

البته امیدوارم که اشتباه کنم. من مطمئنم که یه روزی میاد که آدمها وسایل الکترونیکی رو بخودشون پیوند هم بزنند. اما فعلا همینقدرشم جا افتادنش خیلی سخته.

چیزی که برای من سوال شده، اینه که هر چی تا حالا از این عینک دیدیم از اینطرفش بوده روی مدل‌های خوشگل (غیر از سرگئی البته). اما یه عکس ندیدیم که نشون بده که اونکه این رو میگذاره رو چشمش چی میبینه. فکر کنم که اگر خیلی جالب بود، حتما تا حالا دیده بودیم.
پیوست‌ها
google_glass_woman.jpg
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط Pooria Azimi » 02 مارس 2013, 00:33

من که ده دقیقه ست دارم سعی می کنم ویدئوی موجود در سایتش (که چند روز پیش راه افتاد، اما اون موقع فرصت نشده بود بهش سر بزنم) رو ببینم. ویدئو در یوتیوبه و یوتیوب هم در ایران فیلتر و فیلترشکن هم سرعتش کمه و ویدئوپلیر براوزر هم درست کار نمی کنه و خلاصه آخرش نتونستم چیزی ازش ببینم. اما فکر کنم در اون ویدئو تصاویری از نمایی که صاحب گوگل گلس میبینه آورده شده: glass.google.com و قسمت How It Feels
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط Ilia » 02 مارس 2013, 00:58

فیلمش رو من آپلود کردم اینجا:
http://db.tt/6gcd9yHy

بایستی با VLC پخشش کنی. ویدئوش به فرمت جدید گوگله.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

Re: عینک گوگل

پستتوسط AliGhz » 02 مارس 2013, 01:21

Ilia نوشته است:[نمایش]
...و یا برعکس بخاطر اینکه بقیه فکر نکنند که دارند پز میاند، نمیخریدند...

خیلی باحال بود این قسمت :-)))

این Google Glass را هم خود گوگل گویا خیلی اصرار دارد که «عینک» Glasses تلقی نشود. یادم هست دیوید پوگ که این را چند وقت پیش امتحان کرده و درباره اش در نیویورک تایمز نوشته بود، این مورد را هم تاکید کرده بود. حالا نمی دانم در فارسی باید گفت گلاس گوگل یا همان عینک گوگل بهتر است.
[نمایش]
Google doesn’t like the term “glasses,” because there aren’t any lenses. (The Glass team, part of Google’s experimental labs, also doesn’t like terms like “augmented reality” or “wearable computer,” which both have certain baggage.)

پوگ از این خوشش آمده بود که قبلا در ایرماگ درباره اش نوشته بودم:
viewtopic.php?f=7&t=3351#p36621
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

پستتوسط Pooria Azimi » 02 مارس 2013, 15:39

ممنون.

من تا الآن دید خیلی خوبی نسبت به این گلس داشتم، اما الآن که ویدئو رو تماشا کردم واقعاً وحشت کردم. البته ایده خوبه و احتمالاً در سالهای آینده چیزی مشابه این که واقعاً کاربردی باشه هم ساخته میشه (همون طور که سالها موبایل و PDA وجود داشت، اما تا قبل از (تا حدی) پالم و بعد آیفون از اون ایده نتونسته بودن چیزی کاملاً کاربردی بسازند). اما این گوگل گلس در فرم فعلی ش تنها چیزی ش که به نظر قابل استفاده می رسه دوربینش برای ضبط تصویر و فیلم و صداست. هر چند، اون هم "خیلی" efficient نیست! انگار برای هر کاری اول باید گفت OK Glass، مثلاً OK Glass, take a picture که یه چند ثانیه ای طول میکشه (گذشته از اون باید مواظب باشید سرتون رو نچرخونید که چیزی که داره ضبط میشه خراب نشه!).

مشکلات دیگه ای هم داره: مشکل باطری (که احتمالاً کمتر از 6-7 ساعت باید باشه، با توجه به این که قراره دائم آنتنش روشن باشه و به شبکۀ مخابراتی متصل باشه)، مشکل پرایوسی (چی میشه اگر کسی این گلس رو بدزده؟ آیا به تمام اطلاعات، یا حداقل contact ـها و امکانات sharing دسترسی داره؟) و مشکلی که فکر کنم حل کردنش خیلی سخت باشه: جطوری یک فرمان رو از یه صحبت عادی با یه آدم دیگه تشخیص میده، و مهمتر این که از کجا اصلاً میفهمه که کسی که مثلاً گفت "تصویر دوربین رو با x به اشتراک بگذار" صاحب دستگاهه یا یه نفر دیگه؟

یک راه حلی (نصفه نیمه) برای مورد دومی میتونه وجود داشته باشه (که نمی دونم آیا گلس از اونها استفاده می کنه یا نه): هر چند ثانیه یک بار، با لیزر عنبیۀ چشم طرف رو اسکن بکنه! و فقط در صورتی که تأیید شد به فعالیت ادامه بده وگرنه خاموش بشه.

-----

البته همون طوری که گفتم مشکلات همیشه در نسل اول یک تکنولوژی هستند و زمان لازمه تا کاربردی بشن. این ایده هم یه روزی به سرانجام خوبی میرسه، اما حداقل خوبی تماشای این ویدئو این بود که دیگه خیلی از این که فعلاً داخل ایران هستم و امکان تست چنین ابزاری (که نیاز به اینترنت با سرعت بالا و تأخیر پایین در داخل شهر داره) برامون وجود نداره ناراحت نیستم :-)
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط Amir_S » 02 مارس 2013, 16:27

امروز نارنجی یه گزارش از کسی که باglass کار کرده گذاشته بود... اونجا گفته شده بود که برای دستور دادن اول باید صفحه لمسی روی دسته عینک رو لمس کنید و یا سر رو به عقب خم کنید و بعد عبارت Ok glass رو بگید! این البته احتمال اشتباه گرفته شدن دستور با مکالمه صاحب عینک و یا دستور دادن توسط کسی که کنار صاحب ایستاده هم یه مقدار دشوار میشه... ولی به زمان لازم برای فرمان دادن اضافه میکنه.
ضمن اینکه کلا میشه دستور صوتی را بیخیال شد و با جلو و عقب بردن دست روی صفحه لمسی و یا ضربه زدن (tap) روی اون دستورات رو صادر کرد.
MacBook Pro 990:
13" Unibody, CPU: 2.26GHz, RAM: 5 GB, SSD: 250GB, HDD: 1TB
OSX 10.15.3
•••
iPhone 4S: 32GB
iOS 9.5.3
•••
iPhone 7Plus: 128GB
iOS 14.2
•••
iPad Air 2: 64GB-4G
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پست‌ها : 1794

پستتوسط Masiha » 02 مارس 2013, 23:59

همسر Sergey Brin با گوگل‌گلس در مراسم اسکار، که در حین مصاحبه داره با عینک کار می‌کنه:

Google Glass -- Sergey Brin's Wife Demos High-Tech Spectacles at Oscar Party
 MacBook Air MC504LL/A (Late 2010) - iPhone 6 Plus
نماد کاربر
Masiha
Site Admin

پست‌ها : 279

پستتوسط Ilia » 03 مارس 2013, 00:06

دستت درد نکنه مسیحا. جالب بود!
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط Masiha » 03 مارس 2013, 00:47

خواهش می‌کنم ایلیا جان

امیدوارم هر چه زودتر، نقد و بررسی‌اش رو از زبان دوستان ایرماگی که آن را خریداری کرده‌اند، بخوانیم :-)
 MacBook Air MC504LL/A (Late 2010) - iPhone 6 Plus
نماد کاربر
Masiha
Site Admin

پست‌ها : 279

پستتوسط Ilia » 03 مارس 2013, 20:12

من یکی که دارم پولام رو جمع میکنم برای آیفون بعدی، مخصوصا که از دیروز دکمهٔ روشن و خاموش آیفون چهارم از کار افتاد.

در مورد این در رادیوفردا هم مقاله‌ای چاپ شده که تاکیدش بر اثراتیست که این عینک در مورد حریم خصوصی افراد خواهد داشت:
http://www.radiofarda.com/articleprintv ... 13159.html

[نمایش]
موضوعی که در اين کشاکش به خصوص درباره عينک گوگل به نگرانی‌ها دامن زده، اين احتمال است که با استفاده از اين دستگاه جذاب و نوآورانه همه ما به خبرچين محيط اطراف خود بدل خواهيم شد. گويی که گوگل با گذاشتن اين عينک بر چشم کاربرانش، آنها را به نسخه انسانی خودروهای وَن موسوم به «ديد خيابانی گوگل» مسخ خواهد کرد. خودروهايی که امروزه هر از گاهی در خيابان‌های شهرهای مختلف جهان جولان می‌دهند و از همه زوايا عکاسی می‌کنند. شايد بی دليل نباشد که ادامه کار خودروهای وَن گوگل در کشور آلمان متوقف شده است.

به همه اینها باید اين نقل قول از سرگی برين، يکی از مؤسسين گوگل را هم اضافه کرد که اعلام کرده است «عينک گوگل قادر خواهد بود که به صورت خودکار و با فواصل پنج ثانيه‌ای عکاسی کند.» توجه کنيد: هر پنج ثانيه! توانايی بی‌مانندی که شايد به معنای آن باشد که در آينده به جای «جهانی از ورای عينک گوگل» بايد «جهانی از ديد چشم حاضر مطلق گوگل» را انتظار کشيد.

این مقاله هم در این مورد جالبه:
http://www.piquenewsmagazine.com/whistl ... id=2452469

چیزی که در مورد این عینک هست، اینه که قسمت دوربین این عینک، بارزترین کاربردشه. اونهم هم بر عکس ادعای گوگل، آنقدر کاربردی نیست که جایگزین اسمارت‌فون بشه. کاربردی‌ترش الان اینه که چنین عینک، یا مثلا ساعتی که همه میگویند که اپل داره درست میکنه یا چیزهای شبیه این، بصورت ابزارهای کمکی اسمارت‌فون‌ها یا همدیگر باشند، تا چیزی کاملا مستقل و جایگزین آن.

خلاصه اینکه این گجت‌ها جالب هستند، اما نه اونقدر که the next big thing باشند.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

قبلیبعدی

بازگشت به اینترنت و شبکه‌سازی

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 4 مهمان