انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

GSM Modem

بحث پیرامون چگونگی اتصال کامپیوترها، ایجاد شبکه و اینترنت

GSM Modem

پستتوسط AmiN.D » 08 مارس 2012, 16:29

دوستان خط تلفن من pcm4 هست و قالبیت استفاده از ADSL رو ندارم و چون خونه ی اجاره ای هست و دانشجویی اصن حوصله ای برای پیگیری تغییر ندارم.از اونجایی که wimax هم مشکلات خودش رو داره میخواستم ببینم کسی از بچه ها با مودم های GSM کار کرده؟سرعت چطور هست؟هزینه؟آیا ارزش داره بخرم..استفاده ی من فقط روی مک هست.
Apple MacBook Pro Core i7 -HDD 1 TB -4GB
iPhone 5s
AmiN.D

پست‌ها : 1041

Re: GSM Modem

پستتوسط iSam » 08 مارس 2012, 17:45

وایمکس عالیه برو دنبالش.
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پست‌ها : 1998

پستتوسط AmiN.D » 08 مارس 2012, 18:25

اقا ما هرچی از هرکسی شنیدم میگن بده!در ضمن من با مبین نت میتونم فقط چون اینجا ایرانسل نداره..در ضمن اگر منطقه ی من تحت پوشش وایمکس نباشه چطور؟
iPhone 5s
AmiN.D

پستتوسط AmirT » 08 مارس 2012, 21:08

منم وایمکس مبین‌نت دارم و کاملا راضی ام. سرعتش همیشه خوبه و به جز بعضی مواقع که ADSL هم ازشون مستثنا نیست قطعی نداره... مگر اینکه هوا واقعا در حد طوفان بشه! تو ۶ ماه اخیر یه بار شد.
درباره‌ی GSM Modem زیاد نمیدونم، منم منتظرم یکی جواب بده بیشتر آشنا بشم.
But what is happiness except the simple harmony between a man and the life he leads? — Albert Camus
نماد کاربر
AmirT

پست‌ها : 342

پستتوسط AmiN.D » 08 مارس 2012, 21:48

امیر عزیز کجا ازش استفاده میکنی؟کدوم شهری؟سرعت +هزینه رو بهم میگی؟
iPhone 5s
AmiN.D

پستتوسط AmirT » 09 مارس 2012, 00:48

من تهران هستم. مودم داخلی وای-فای رو استفاده میکنم. سرویسم ۵۱۲ کیلوبیته همیشه هم با سرعت دوروبر 60 kB/s دانلود میکنم.
مبین‌نت تا اونجا که من میدونم طرح نامحدود نداره. بریز بپاش ترین پیشنهادشون سرویس حجمی ۵ گیگابایت در ماهه. که البته از ۲ شب تا ۸ صبح هم دانلود رایگانه. این سرویس من الان ماهانه ۲۰۸۰۰ تومانه. یه موقعهایی ام مجبور میشم یه ۴۰۰۰ تومان بدم یه گیگابایت اضافی بگیرم، اما اغلب با دانلود شب ( حدود شبی GB 1.2 ) کار من رو راه میندازه.
چندبار هم مودم رو بردم جای دیگه غیر از خونه خودمون بساط کردم که خوب آنتن داده و کار کرده.
ولی حتما با کارشناساشون چک کن که مطمئن باشی جایی که میخوای استفاده کنی خوب آنتن میده یا نه، بعد سفارش بده.
But what is happiness except the simple harmony between a man and the life he leads? — Albert Camus
نماد کاربر
AmirT

پستتوسط AmiN.D » 09 مارس 2012, 00:57

هزینه ی مودم چقدر هست؟
بدی این سرویس هم اینکه خیلی واقعی هست!همون ۶۴ برای ۵۱۲..اما خوبه که هزینش و الکی بالا نبردن.شما همون ۵گیگ رو هستی ۲۰هزار تومان هستین؟بعد افت سرعت در ساعات دانلود رایگان دارید؟چقدر؟
iPhone 5s
AmiN.D

پستتوسط AmirT » 09 مارس 2012, 09:58

مودمی که من گرفتم ۱۱۰,۰۰۰ تومان بود. بله، سرعت ۵۱۲، ماهانه ۵ گیگابایت، ۲۰,۸۰۰ تومان.
نه، کلا من تا به حال افت سرعت نداشتم، ساعات دانلود رایگان هم همون ۶۰ میگیره. ولی بازم به وضعیت منطقه ربط داره. اگر کسی رو میشناسی که از مبین‌نت استفاده میکنه، بد نیست یه بار مودم رو ازش بگیری جایی که میخوای استفاده کنی یه تست داشته باشی.
نماد کاربر
AmirT

پستتوسط Pooria Azimi » 09 مارس 2012, 10:44

[نمایش]
نه، کلا من تا به حال افت سرعت نداشتم، ساعات دانلود رایگان هم همون ۶۰ میگیره. ولی بازم به وضعیت منطقه ربط داره. اگر کسی رو میشناسی که از مبین‌نت استفاده میکنه، بد نیست یه بار مودم رو ازش بگیری جایی که میخوای استفاده کنی یه تست داشته باشی.

شدیداً پیشنهاد می‌کنم در منطقه یه کسی رو ببینی که از همین سرویس‌دهنده استفاده بکنه، یا حداقل در ابتدا یه تست ۱ ماهه بگیری (اگر این امکان هست که مودم رو پس بدی). من داستانهای کاملاً متناقضی از تمام سرویس‌دهنده‌های اینترنت در تهران شنیده‌م (و خودم دیده‌م) که نشون می‌ده اوضاع اینترنت در تهران کاملاً منطقه‌ایه. من حدود ۲ سال بهترین کیفیت و سرعت و خدمات رو از داتک داشتم، سرویس‌دهنده‌ای که هیچ‌کس ازش راضی نیست! شاتل هم همین‌جوریه و کاملاً به منطقه بستگی داره. پارس‌آنلاین هم همین‌جور.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط iSam » 09 مارس 2012, 12:32

دوستان فقط و فقط ایرانسل بگیرید. من تو راه اندازی هر دوی اینها بودم و میگم مبین مفت گرونه.
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پست‌ها : 1998

پستتوسط AmiN.D » 09 مارس 2012, 17:26

خب باید بگم که اینجا ایرانسل نداره و فقط مبین میتونم!!!
بهتره برم سراغ همون gsm!!!?
iPhone 5s
AmiN.D

پستتوسط masoudhzb » 09 مارس 2012, 20:25

من شخصا از هیچ کدام از این سرویس ها استفاده نکردم و طبق تجربه دوستان نزدیکم فکر می کنم سرویسی که از مبین نت می گیرد اصلا قابل مقایسه با GSM نباشد. مبین نت یعنی بهتر باشد. از نظر سرعت و کلا کیفیت، و قیمت.
احتمالا وقتی تکنسین نصب مبین نت با ایرانسل ببیند آنتن کافی از گیرنده داخلی نمی گیرید، گیرنده خارجی پیشنهاد خواهد کرد. به نظرم اگر اصلا نتوانید آنتن بگیرید منطقی است که اصلا هزینه ای به تکنسین نپردازید. پس امتحان کردنش بد نیست. سایت شرکت ها را زیر و رو کنید.

علاوه بر این من با هیچ کدام از سرویس های ایرانسل و مبین نت نمی توانم کنار بیایم. ایرانسل می گوید اگر «استفاده غیر منطقی » بکنید قطع می کند . استفاده غیر منطقی یعنی چه؟ مرز مبهم تعیین کردن در یک سرویس بچه گانه‌ی اینترنت را احتمالا فقط در این شرکت های وطنی می بینید. این گنگی ضمنا استرس آور، در عین احمقانه بودن است.
به همین خاطر هر وقت خانه عوض می کنم ADSL   می گیرم با حدود مشخص! این که می گویند کیفیت سرویس های تهران تابعی ازمنطقه هست را من به عین دیده ام. از پارس آنلاین من سرویسی می گیرم که احتمالا دو برابر ارزش پرداختی از طرف من را دارد. در خانه قبلی ام همین سرویس نصف ارزش پرداختی!

ممنون
masoudhzb

پست‌ها : 32

پاسخ: GSM Modem

پستتوسط Ali22338 » 29 اکتبر 2015, 13:54

این مودم های سیم کارت خور به چه دردی میخوره وقتی ما میتونیم گوشی رو تبدیل به مودم کنیم؟!
نماد کاربر
Ali22338

پست‌ها : 58

پستتوسط Arzhang » 29 اکتبر 2015, 23:19

به درد آن که شرکت‌های سازنده‌ی مودم سیم‌کارت‌خور کالایشان را بتوانند بفروشند :)
اما من به شخصه ترجیح می‌دهم برای کارهای دراز مدت اسباب اختصاصی تهیه کنم. اگر بنا باشد از خط تلفنم مادام استفاده‌ی اینترنتی ببرم، حتماً این وسیله را تهیه خواهم کرد. هات اسپات کردن گوشی برای من یک کار موقتی و کار راه‌انداز است چون من ترجیح می‌دهم باتری گوشی‌ام را برای مواقع ضروری تماس‌های تلفنی نگه دارم.
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پست‌ها : 1449

پستتوسط Mehdizadeh » 24 ژوئن 2016, 16:42

سلام
لطفا یک مودم 4g LTE خوب که از همه‌ی اپراتورها پشتیبانی کنه و لن هم ساپورت کنه معرفی کنید
ممنون
نماد کاربر
Mehdizadeh

پست‌ها : 393

بعدی

بازگشت به اینترنت و شبکه‌سازی

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 5 مهمان