انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

پلاگین‌ها و اکستنشن‌های سافاری

درمورد نرم‌افزارهای کاربردی مکینتاش

Re: پلاگین‌ها و اکستنشن‌های سافاری

پستتوسط Pooria Azimi » 04 مارس 2012, 14:03

دوستان خارح از کشور شاید این رو خبر نداشته باشند... در ایران، یکی-دو سالی می‌شه صفحات فیلترشده به‌جای نمایش پیغام سابقاً آشنای زیر:

Old-message.PNG

کاربران رو به یک صفحهٔ اعصاب‌خرد منتقل می‌کنند مملو از لینک به سایت‌های حکومتی، مذهبی و سرگرمی‌های مباح(!). حتی بدتر از این، یک اسکریپت در این صفحه وجود داره که بعد از ۳۰ ثانیه،‌کاربر رو به یک صفحه (که تعداد لینک‌هاش ۲ برابره) منتقل می‌کنه: http://peyvandha.ir/1-1.htm

سایت پیوندها الآن از پربیننده‌ترین سایت‌های ایرانه - بعد از گوگل و یاهو و ۲ سرویس‌دهندهٔ بلاگ، پنجمه: http://www.alexa.com/topsites/countries/IR
(به‌عقیدهٔ من رتبه‌ش باید سوم باشه و تنها دلیلی که الآن پنجمه اینه که iframe نمایش فیلتر شدن صفحه، به‌جای peyvandha.ir، محتواش رو از 10.10.34.34 می‌گیره)

من مدتهاست این اکستنشن سافاری رو نوشته‌م که به‌جای این صفحهٔ نفرت‌آور، یه پیغام ساده + آدرس صفحه + دکمه‌ای برای refresh کردن دوبارهٔ صفحه (برای مواقعی که قصد فعال‌سازی فیلترشکن و تلاش دوباره رو دارید) جایگزین می‌کنه.

این اکستنشن رو از آدرس https://github.com/downloads/pooriaazim ... safariextz می‌تونید دانلود کنید و با دابل‌کلیک روی فایل دانلود شده، می‌تونید در سافاری نصبش کنید.

این رو هفته‌هاست می‌خوام معرفی بکنم، اما دنبال یه smiley خشمگین بودم که پیدا نکردم. چون واکنشی که از دیدن صفحهٔ «پیوندها» به آدم دست می‌ده خشمه، نه ناراحتی... اگر کسی همچین smiley ـی سراغ داره ممنون می‌شم بگه تا این رو عوضش بکنم.

چند عکس از قبل/بعد از نصب این اکستنشن:

تصویر
تصویر
تصویر
تصویر

همون‌جور که می‌بینید، این اکستنشن تمام آثار peyvandha.ir رو از بین می‌بره (هم در مواقعی که کل صفحه فیلتر شده،‌ هم در مواقعی که یک بخش کوچک از صفحه (مثلاً یک ویدئو در یوتیوب) فیلتر شده). آدرس صفحه هم نوشته و به‌طور پیش‌فرض انتخاب شده تا اگر خواستید، بتونید راحت کپی بکنیدش. عنوان صفحه هم به جای یه عبارت بی معنا، شامل عبارت BLOCKED و آدرس صفحه ست (تا در بین tab های باز راحت بشه تشخیصش داد).
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط AmirT » 04 مارس 2012, 15:03

عجب کار قشنگی پوریا! واقعا صفحه‌ی زشت و اعصاب خرد کنیه. مرسی که کارتو به اشتراک گذاشتی D;
But what is happiness except the simple harmony between a man and the life he leads? — Albert Camus
نماد کاربر
AmirT

پست‌ها : 342

پستتوسط Behnam » 04 مارس 2012, 19:00

Pooria Azimi نوشته است:[نمایش]
این رو هفته‌هاست می‌خوام معرفی بکنم، اما دنبال یه smiley خشمگین بودم که پیدا نکردم. چون واکنشی که از دیدن صفحهٔ «پیوندها» به آدم دست می‌ده خشمه، نه ناراحتی... اگر کسی همچین smiley ـی سراغ داره ممنون می‌شم بگه تا این رو عوضش بکنم.

در سال گذشته کُدهای جدیدی به استاندارد یونیکد اضافه شد که سر و صدای زیادی کرد (البته در همان جمع ساکت یونیکدی!) و بیشتر تحت فشار ژاپن و شرکت‌های سازندهٔ تلفن‌های همراه صورت گرفت. قضیه این است که در این مُد جدید مکاتبه از طریق تکست مسِج، سمبول‌هایی به عنوان ابزار بیانی بکار می‌روند -خصوصاً در ژاپن- که شرکت‌های سازندهٔ تلفن همراه اصرار داشتند که هم در اختیار مشتریانشان بگذارند و هم به آن سر و سامانی بدهند. این سمبول‌ها Emoji نام دارند و اگر تو Lion را نصب کرده باشی، در Character Viewer می‌توانی آنها را پیدا کنی.
اپل (که گویا تلفن همراه هم می‌سازد!) از سردمداران این قضیه بود و در Lion یک فونت ویژه دارد که مخصوص این علائم است. البته چون دامنهٔ کُدهای آن و ویژگی رنگی بودن آنها کاملاً برای تکنولوژی کنونی تازه است، در همه جا پشتیبانی نمی‌شود و آنطور که من متوجه شدم حتی Font Book هم نمی‌تواند کاراکترهای این فونت را نمایش دهد! اما در کاراکتر ویوِر قابل مشاهده است و در TextEdit قابل تایپ.
این است که اگر بخواهی از آنها استفاده کنی، بهتر است به صورت تصویر استفاده کنی و نه به صورت کُد متن.
پ.ن.
به فکرم افتاد که شاید بتوانی به عنوان کُد متن هم استفاده کنی چون بهرحال تنها روی سفاری و مک استفاده خواهد شد.
پیوست‌ها
Emoji.jpg
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط Mehdi.y » 04 مارس 2012, 21:13

پوریا جان ممنون واقعا اعصاب خورد کن بود :-D
یه تقاضا این شکلکهای موجود در سابت کم هستند اگر امکان دارد اضافه شوند.
در ضمن بهنام جان نمی‌دانم اما این شکلکهای اپل به دل من نمی‌چسبند یه جوری بنظرم پیش از حد مصنوعی هستند.
Mehdi.y

پست‌ها : 557

پستتوسط Behnam » 04 مارس 2012, 21:31

مصنوعی؟!
راستش من هرچه گشتم شکلکی غیر مصنوعی مثل آواتار تو پیدا نکردم!
اما از شوخی گذشته، تفاوت این شکلک‌ها در این است که کُد متن هستند. یعنی مثل یک متن معمولی، با یک فونت یکجور نمایش داده می‌شوند و با یک فونت دیگر -اگر وجود داشته باشد- جور دیگری. این عکس مربوط به فونتی است که در لاین تعبیه شده است. البته اگر بنا باشد از تصویر استفاده شود دیگر توفیری نمی‌کند. ولی به صورت کُد، احتمالاً این شکل‌هایی هستند که در مک ظاهر خواهند شد. ضمناً حالا مصنوعی بودن آن را نمی‌دانم ولی اگر دقت کنی من برای این عکس از سایز ۹۶ فونت استفاده کرده‌ام و طبعاً کمی از شفافیت و فکوس خارج شده‌اند.
نماد کاربر
Behnam

پستتوسط Mehdi.y » 04 مارس 2012, 21:48

اواتارم که داستانی دارد که نپرس بنده بی تقصیرم جبر زمانه شد بگذریم.(خودم نگذاشته‌ام)
از مدتی پیش و با ios با این شکلکها اشنا شدم (نمونش در برنامه FastFinga) همان موقع هم به دلم ننشستند مثلا همین شکلکهای معدود در ایرماگ بیشتر مورد پسندم هستند حال شاید بخاطر ذهنیتی که از زمان کار با یاهو مسنجر باشد و نزدیک تر به سابقه ذهنی. این بحث سلیقه‌ای است
Mehdi.y

پست‌ها : 557

پستتوسط alireza3335 » 05 مارس 2012, 16:33

پوریا خیلی محشری
بهترین کار رو کردی.
:-)
علیرضا
نماد کاربر
alireza3335

پست‌ها : 677

پستتوسط nasraa » 05 مارس 2012, 21:08

پوریا ی عزیز
بسیار ممنون
عالی بود. دل مان کمی خنک شد.
نماد کاربر
nasraa

پست‌ها : 427

پستتوسط Pooria Azimi » 06 مارس 2012, 16:45

:-)

خواهش می‌کنم. و ممنون از بهنام، فکر کنم یه کد بذارم که این Emoji ـها رو به‌طور رندوم نشون بده (روی لاین. روی اسنولپرد همون قبلی رو مجبورم بذترم) بد نباشه! خیلی سایت‌ها هستند که به‌جای صفحهٔ 404 یا خطاشون lolcat قرار می‌دن (مثلاً:‌ stackoverflow.com/questions/123456/answer/submit یا یه نوع جالب‌ترش: https://github.com/pooriaazimi/Peyvandh ... ension/lol). ما که همه‌چیزِ اینترنتمون تفاوت داره با بقیهٔ دنیا، lolcat ـمون هم بذار متفاوت باشه...
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

Re: پرسش‌های کسی که تازه به مک مهاجرت کرده

پستتوسط arna » 12 مارس 2012, 17:25

سلام
دو تا سوال از خدمتتون داشتم در رابطه با safari
۱. یه اکستنشن می خوام مثل mail notifier توی فایرفاکس، gmail counter رو هم نمی تونم دانلود کنم چون گوگل این سرویس رو به ایران نمی ده! از google notifier هم خیلی خوشم نیومد که تو نوار بالا میادش!
۲. wise stamp یه مدت برام کار می کرد، ولی الان کار نمی کنه. چی کارش می شه کرد؟!

ممنون
نماد کاربر
arna

پست‌ها : 13

پستتوسط Behnam » 13 مارس 2012, 09:56

مطمئن نیستم همون چیزی باشه که دنبالش هستی ولی یک نگاهی بهش بکن...
http://www.bbshare.com/
نماد کاربر
Behnam

پستتوسط Ilia » 22 آوریل 2012, 19:25

این اکستنشن Shelfish دکمه‌های Share و Link و Tweet و امثالشان را از وب‌سایت‌ها حذف میکند؛
http://open-bits.com/shellfish/
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط AmirT » 25 آوریل 2012, 11:10

این PeyvandhaBlocker دیگه برای من کار نمیکنه متاسفانه! چند بار هم دوباره نصبش کردم. مشکل چه میتواند باشد!؟
Screen Shot 2012-04-25 at 11.06.20 AM.png
But what is happiness except the simple harmony between a man and the life he leads? — Albert Camus
نماد کاربر
AmirT

پستتوسط Pooria Azimi » 25 آوریل 2012, 11:18

نمی‌دونم... نباید همچین اتفاقی بیافته. در همون صفحهٔ یوتیوب اگر کامند+U رو بزنی، محتوای صفحه رو چی می‌آره؟

در ضمن، من ۲ ماه پیش یه نسخهٔ جدیدتر این اکستنشن رو هم نوشته بودم که فراموش کرده‌بودم اینجا اعلامش بکنم. یادم نیست چه تغییری داشته بود، اما فکر کنم امکان auto-update و یه باگ منطقی که در نسخهٔ ۱٫۰ وجود داشت رو برطرف کرده بودم. شاید اون مشکل رو حل بکنه: https://github.com/downloads/pooriaazim ... safariextz
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پستتوسط AmirT » 25 آوریل 2012, 11:54

نسخه‌ی ۱.۱ هم حلش نکرد ):
من که سر در نمیارم چی میاره!‌‌ D: ولی اینو میاره:
http://cl.ly/0i3k2n1u3C1Z0l1t0f1m
نماد کاربر
AmirT

قبلیبعدی

بازگشت به برنامه‌های مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 20 مهمان