انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

مشکل با سوپردرایو — SuperDrive

بخش فنون تشخیص مشکل، تعمیر و نگهداری

Re: دی وی دی رایتر مک بوک پرو 15 اینچ

پستتوسط Ilia » 22 ژانویه 2011, 21:13

میشود درایو داخلیش را هم اگر در ایران گیر بیاید عوضش کرد. اما میترسم بیفتد زیر دست تکنسینی که نمیداند که چه دارد میکند و بدتر کامپیوترت را خراب کنند. ماشالا هیچکدامشان هم نمیگویند که کار ما نیست.

من جای شما باشم یک درایو خارجی خوب میخرم که همیشه هم بدردت خواهد خورد. و از خرج تعمیر و این حرف‌ها هم خیلی برایت ارزان‌تر در خواهد آمد. اگر توانستی یک چیزی بخر که با Toast بیاید. یا حداقلش از مارک‌های خیلی متفرقه پرهیز کن. اپل خودش یکی میسازد اما مجبور نیستی که حتما ساخت اپل را بخری. مال من ساخت LG است که سالهاست بخوبی برایم کار کرده است.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط javadkh65 » 22 ژانویه 2011, 22:57

من چند روز پیش DVD-Writer مکبوک ایر خودم رو گذاشتم توی پاوربوکم و خیلی خوب هم کار کرد. اگر شما مکبوکت برای DVD-Writer از اتصال IDE استفاده می کنه می تونی یک DVD Writer مکبوک ایر بخری بازش کنی و قاب رو بندازی کنار و خودش رو بگذاری توی مکبوکت اگر که SATA هست اتصالت دیگه نمیتونی این کار رو بکنی و باید یا اکسترنال بخری و یا اینترنال رو با اون قیمت نجومی!

نظر من با ایلیا موافقه و اگر SATA هست درایوت من هم نظرم اینه که اون که الان داره رو داست نزنی و یه اکسترنال بخری
Mac mini - iBook G4 - iPhone 4S
Mac OS X 10.9.4 & 10.5.8 - iOS 6.1.3
javadkh65

پست‌ها : 671

پستتوسط javadkh65 » 22 ژانویه 2011, 23:05

البته حواست باشه که این کار که من گفتم رو برای مکبوک ۱۳ اینچی نمی شه کرد و باید ۱۵ اینچ به بالا با اتصال IDE داشته باشید. چون مکبوک ۱۳ اینچی درایوش ۲-۳ میلیمتر از ۱۵ و ۱۷ اینچی کم‌عرض تره.
Mac mini - iBook G4 - iPhone 4S
Mac OS X 10.9.4 & 10.5.8 - iOS 6.1.3
javadkh65

پست‌ها : 671

پستتوسط apple_2010 » 25 ژانویه 2011, 15:24

سپاس بی پایان از لطف تک تک عزیزان -
apple mac book pro 13
IMAC
IPOD nano
ipod touch 8 g '
THE NEW IPAD
apple_2010

پست‌ها : 14

مشکل عجیب در رایت dvd

پستتوسط ir108 » 25 سپتامبر 2011, 03:42

سلام.داستان از این قراره که من ۷۲۳ دارم.os snow leopard 10.6.8 هم روشه.موقعی که می خوام در idvd ,final cut,toast -،وdvd video رایت کنم با ارور های مختلف مواجه میشم.در toast با ارور sense key ، sense code مواجه می شم.در idvd دی وی دی می ده بیرون و در صورتی که هنوز داره time میندازه.تو final cut هم اروری شبیه toast میده .اما موقعی که dvd video رو به حالت image در میارم و رو یه سیستم دیگه میریزم با همون دی وی دی خام رایت می کنه بدون هیج مشکلی.جالبیش اینه که من هر چیزی غیر از dvd video میتونم رایت کنم.تو نت چرخیدم دیدم خیلی ها این مشکل و دارن.اولی کامل توضیح داده
https://discussions.apple.com/thread...art=0&tstart=0
http://forum.videohelp.com/threads/1657 ... 3-in-Toast
http://forum.videohelp.com/threads/2669 ... -0x73-0x03

من ۱ ماهه لپ تاپ و خریدم و از نظر تمیزی خیلی مراقبم چه بریسه به گردو خاک
ممنون میشم کمکم کنید،فکرم و خیلی در گیر کرده
مشکل بعدی هم که دارم اینه که اون فایلای image تو سیستم که اجرا می کنم هیچ مشکلی نداره اما وقتی رایتشون می کنم تو یه سیستم دیگه(تو سیستم خودم که نمیشه رایتشون کرد حتی image شو همون ارور ها رو می ده)تو slide show موزیک هی سکته می کنه.
اینم مدل matshita dvd-r uj-898
firmware revision:he13
ir108

پست‌ها : 2

قبول نکردن دیسک

پستتوسط PrinceCaspian » 25 سپتامبر 2011, 19:54

سلام. از چندروز پیش درایومک بوکم که مدل ۲۰۰۹ هست هر دیسکی را به داخل میده بیرون میفرسته .... فکر میکنین مشکل از چی باشه؟ چی جووره درست بشه... :-(
PrinceCaspian

پست‌ها : 8

گیر کردن سی دی ویندوز اکس پی در سی دی رام

پستتوسط mahyar.amini » 29 سپتامبر 2011, 19:25

سلام دوستان
من الان رفتم روی سیستمم ویندوز اکس پی نصب کنم ... اول بوت کمپ رو انجام دادم و بعد وقتی در خواست سی دی ویندوز کرد سی دی اکس پی رو تو سی دی رام گذاشتم حالا مشکلی که پیدا کردم اینه که یه صفحه سیاه اومده بالا و روش نوشته
Setup is inspecting your computer's hardware configuration
حالا نیم ساعته به همین شکل گیر کرده ... هر کاری هم که می کنم سی دی در نمیاد حتی چند بار گذاشتم به همین حالت بمونه و دکمه ریجکت رو هم می زنم کاری نمی تونم کنم ... این رو هم بگم نمی دونم چرا دکمه کپس لاک کار نمی کنه ... لطفا من رو راهنمایی کنید واقعا گیر کردم
mahyar.amini

پست‌ها : 6

Re: گیر کردن سی دی ویندوز اکس پی در سی دی رام

پستتوسط Ilia » 29 سپتامبر 2011, 19:42

اگر قژ وقژ میکنه که هیچ، اما اگر هیچ کاری نمیکند، میتوانید کامپیوتر رو با فشار دادن و نگه داشتن دکمهٔ پاورش برای چند ثانیه بزور خاموشش کنید (کاری که واقعا تا مجبور نشوید نباید انجامش بدهید). بعد از یک مقداری صبر کردن (مثلا ۳۰ ثانیه)، دوباره روشنش کنید و بلافاصله اگر ماوس به کامپیوترتان وصل است، دکمهٔ آنرا و اگر نیست، دکمهٔ ترکپدتان را فشار بدهید و نگهش دارید. کامپیوتر CD را اجکت خواهد کرد.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

Re: مشکل با سوپردرایو — SuperDrive

پستتوسط Ilia » 29 سپتامبر 2011, 19:45

این راهنمای بسیار مفیدیست برای هر که که با درایو کامپیوترش مشکل دارد:
http://support.apple.com/kb/HT2801
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

Re: گیر کردن سی دی ویندوز اکس پی در سی دی رام

پستتوسط Amir_S » 29 سپتامبر 2011, 21:58

و یه نکته دیگه اینکه چک کنید ببینی مکتون از این سری‌‌ای که فقط ویندوز۷ رو پشتیبانی میکنه نباشه!؟

پ.ن: جدا از اینکه این سوال قبال چند بار جواب داده شده، این نوع انتخاب عنوان برای تاپیک به نظرم زیاد مناسب نیست؛ باید به این هم فکر کنیم که بحث به کجا خواهد کشید و عنوان رو عمومی تر انتخاب کنیم. مثلا برای این تاپیک؛ "گیر کردن دیسک در سوپر درایو"...
فرض کنید یخ نفر دیگه بیاد و یه تاپیک بزدن: "گیرکردن دی‌ویدی ویندوز ۷ در دی‌وی‌دی درایو" و یکی دیگه به عنوان‌ش edition ویندوز‌ش رو هم اضافه کنه :-)
MacBook Pro 990:
13" Unibody, CPU: 2.26GHz, RAM: 5 GB, SSD: 250GB, HDD: 1TB
OSX 10.15.3
•••
iPhone 4S: 32GB
iOS 9.5.3
•••
iPhone 7Plus: 128GB
iOS 14.2
•••
iPad Air 2: 64GB-4G
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پست‌ها : 1794

پستتوسط .SorousH. » 14 ژوئیه 2012, 15:56

سلام
حدودا چند ماه پیش قصد نصب ویندوز کردم اما هر کاری کردم درایو dvd رو نمی خواند و گفتم شاید مشکل از dvd باشه. دو تا dvd تازه بعد از آن تهیه کردم و باز هم نشد و از خیرش گذشتم و به لپتاپ برادرم محتاج شدم و بیخیال ویندوز شدم تا اینکه...
چند روز پیش میخواستم چند تا عکس و آهنگ از dvdی که حدودا ۱ سال پیش رایت کرده بودم و با همین آیمک هم رایت شده بود رو انتقال بدم و همچنین دوباره ویندوز!!
اما هیچی را نخواند و dvd را بعد از چند ثانیه تف! میکرد بیرون.
چندین نوع dvd و cd هم تست کردم دیدم، نــــــــه.
توی فرومها گشتم و حتی لینکی که آقا ایلیا دو تا پست بالاتر زحمتشو کشیدن ؛ تا اینکه دیدم هستن کسایی که مشکل من رو دارن و همگی کثیفی لنز درایو رو عامل مشکل میدونستن.
طبق دستورالعملهایی که داده شده بود امروز آیمک رو باز کردم و لنز رو با شیشه پاک کن!(البته قید شده بود با الکل اما گیر آوردن الکل کار مشکلیه!) تمیز کردم و بستم.
بعد از راه اندازی مشکل همچنان باقی و من کلافه تر ... :-(
خلاصه... کسی نظری داره؟
آیا سوپر درایو برای جایگزینی پیدا میشه؟ کجا؟ قیمت؟
سوال حاشیه ای: آیا امکان نصب ویندوز از طریق فلش برای آیمک وجود داره؟ چون من هیچ جا ندیدم و فقط دستگاههایی که خودشون سوپردرایو نداره را میشه از طریق فلش نصب کرد! و اینکه چطور فلشی رو بصورت بوتیبل برای نصب درست کنم.

ممنون
نماد کاربر
.SorousH.

پست‌ها : 467

پستتوسط Ilia » 15 ژوئیه 2012, 00:03

سروش جان، کاش از جزئیات باز کردن مکت بیشتر مینوشتی.

از من میشنوی یک DVD درایو خوب خارجی بخر و خودت رو خلاص کن. بقیهٔ سوال‌هات رو هم من جوابش رو نمیدونم.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط kooshax » 17 اوت 2012, 03:41

سلام
چند ماهه درایو مک‌بوک پرو من از هر ۱۰ تا cd یا dvd سه چهار تاشو تف! نمی‌کنه که اون‌ها رو هم به عنوان cd یا dvd ِ خام می‌شناسه و محتویاتشو نشون نمیده!
یه نظر دوستان این مشکل سخت‌ افزاریه؟ چی کار باید بکنم؟
MacBook Pro, Intel Core 2 Duo 2.8GHZ, Snow Leopard
kooshax

پست‌ها : 15

پستتوسط .SorousH. » 01 سپتامبر 2012, 21:16

Ilia نوشته است:[نمایش]
سروش جان، کاش از جزئیات باز کردن مکت بیشتر مینوشتی.

از من میشنوی یک DVD درایو خوب خارجی بخر و خودت رو خلاص کن. بقیهٔ سوال‌هات رو هم من جوابش رو نمیدونم.

مراحل باز کردن رو طبق راهنمای iFixit پیش رفتم، کار سختی نیست، فقط کمی حوصله و دقت
فقط برای باز کردن پنل شیشه ای جلوی آیمک که دریچه ی اصلی برای کالبد شکافی هست رو از ابزاری که iFixit استفاده میکرد رو نداشتم و متوسل به Youtube شدم و راه حل استفاده از لوله باز(از این پلاستیکی هایی که از طریق خارج کردن هوا و ایجاد خلا به سطح میچسبن) استفاده کردم و اینکه این پنل شیشه ای از طریق نیروی آهنربایی به بدنه چسبیده.
بعد از اون چند (۶تا) پیچ ستاره ای هست تا پنل نمایشگر LED رو بشه جدا کرد و همینطور ۴ دسته سیم قبل از برداشتن پنل هست که برای جداسازیش دقت و تمرکز بالایی رو میطلبه.( تقریبا بیشتر وزن آیمک رو همین نمایشگر داره- خیلی سنگینه)
بعد از اون دل و روده کاملا در دسترسه.
در آخر هم فقط سوپردراو رو باز کردم و کمی لنز رو تمیز کردم و بعدش هم به ترتیب قطعات جدا شده رو بستم.
IMG_0319.jpg
iMac 27-Dissection

در مورد درایو اکسترنال مشکلم اینه که آیا موقع نصب ویندوز با بوتکمپ مشکلی پیش نمیاد، موقع بوت شدن شناخته میشه؟
نماد کاربر
.SorousH.

پستتوسط .SorousH. » 01 سپتامبر 2012, 21:20

kooshax نوشته است:[نمایش]
سلام
چند ماهه درایو مک‌بوک پرو من از هر ۱۰ تا cd یا dvd سه چهار تاشو تف! نمی‌کنه که اون‌ها رو هم به عنوان cd یا dvd ِ خام می‌شناسه و محتویاتشو نشون نمیده!
یه نظر دوستان این مشکل سخت‌ افزاریه؟ چی کار باید بکنم؟

من هم دقیقا همین مشکل رو دارم.
توی نت جوابهای مختلفی هست، خود اپل گفته بیار برات تعویض میکنیم!
تمیزکردن لنز برای اکثریت جواب داده.
اگه خودتون نمیتونین این کار رو بکنین بدین حداقل یکی از فروشنده های اپل که تعمیرات هم میکنن، البته از نوع مورد اعتماد و کاردان(مثل پرتاب تیری زیر نور لامپ ۱۰۰!!!)
نماد کاربر
.SorousH.

قبلیبعدی

بازگشت به تعمیر و نگهداری

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 2 مهمان