انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

ماشین پول‌سازی: اپلیکیشن‌های iOS

جدیدترین اخبار را در اینجا بخوانید و بنویسید

ماشین پول‌سازی: اپلیکیشن‌های iOS

پستتوسط AliGhz » 12 سپتامبر 2011, 16:28

چهارشنبه‌ی پیشِ رو، ۱۴ سپتامبر/۲۳ شهریور، یک وبینار (webinar، سمینار اینترنتی) برگزار می‌شود که در آن، "تری اسمیت" (Trey Smith)، یکی از اپ‌سازان برای آی‌فون که دو تا از اپ‌هایش در فهرست ۵۰ اپ برتر اپ استور هستند و روزی بیش از ۴۰۰ دلار درآمد از این راه دارد (او فقط ۵ ماه است که این بیزینس را شروع کرده)، در مورد ساختن اپ برای آی‌فون صحبت می‌کند.

این خبر از طریق ای‌میلی از طرف مجله iPhone Life برای من آمد و در آن نوشته شده که "ساختن اپ‌ها دانش برنامه‌نویسی نمی‌خواهد و پول آن‌چنانی هم لازم ندارد." آنجا نوشته شده که اسمیت یکی از اپ‌هایش به‌نام Jump Pack را که در آمریکا ۲۱-امین اپ برتر در بخش برنامه‌های رایگان است، فقط با ۱۸۰ دلار ساخته است.

ساعت برگزاری وبینار، ۸ تا ۹ شب EDT است که می‌شود ۴:۳۰ صبح پنجشنبه ۲۴ شهریور به‌وقت تهران.

اطلاعات بیشتر و ثبت‌نام (رایگان):
http://www.apexwebinars.com/074006132
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

Re: وبینار با موضوع ساختن و پول درآوردن از اپلیکیشن‌های آی‌ف

پستتوسط hnek » 15 سپتامبر 2011, 06:10

وبینار جالبی بود، اما حیف قیمت دوره آموزشی که پیشنهاد میداد خیلی زیاد بود!
اما در کل وقتی شروع کرد به تبلیغ دوره انگار که خیلی از حرفاش از چشمم افتاد! چون جنبه یک پرزنتیشن تبلیغاتی پیدا کرد... نظر شما چیه؟!
آیا میشه به برنامه نویسان oDesk با فرض استخدام بعد از Skype کردن، اعتماد کرد؟
MacBook Pro. 375
Mac OS X 10.7.5

آدم منطقی، سعی می کند خود را با دنیا تطابق دهد. اما آدم غیرمنطقی سعی می کند دنیا را با خود تطابق دهد. بنابراین، تمام پیشرفت ها وابسته به تلاش انسان های غیرمنطقی است. (جرج برنارد شاو)
hnek

پست‌ها : 33

پستتوسط AliGhz » 15 سپتامبر 2011, 07:14

البته این‌که دوره‌اش رو معرفی کرد نشون داد که کاملا به فروش و بازاریابی مسلطه و در واقع حرف‌هایی رو که در مورد نحوۀ موفقیت در اپ‌ استور مطرح کرد، به‌نوعی در همین وبینار و فروش دوره‌اش هم اجرا کرد: به‌زبون خودمونی، "دون پاشیدن" برای مشتری با چیزهای رایگان.

و البته در همین وبینار خیلی اطلاعات و نکته‌های جالبی رو مطرح کرد؛ و قیمت دوره را هم باید با توجه به چیزی که فرد به‌دست می‌آورد سنجید. که اگر طرف بتواند ظرف چند ماه، به‌ روزی ۴۰۰ دلار و بیشتر برسد، اصلا قیمت بالایی نیست. ضمن‌ این‌که بازگشت پول در صورت عدم رضایت رو هم ضمانت کرد.

البته برای ما که در ایران هستیم، نداشتن امکان حضور مستقیم در اپ استور، مانع بسیار بزرگی هست... همین‌طور، به‌خاطر این‌که مجبوریم با ابزار! به اپ استور وصل بشیم و سرعت اینترنت پایینه و کارت اعتباری متصل به اکانت نداریم، مثل یک آمریکایی یا اروپایی دل و رودۀ اپ استور رو در نمی‌آریم.

اما تو همین وبینار هم چیزهایی گفته شد که به دوستانی که به ساخت اپ برای آی‌فون و آی‌پد جدی فکر می‌کنند، می‌تونه خیلی کمک کنه. این‌که با ساختن اپ، کار تموم نمی‌شه، بلکه شروع می‌شه. این‌که چطور باید اپ را در اپ استور پرزنت کرد؛ چطور باید از push notification-ها به‌نفع خود استفاده کرد؛ چطور باید فروش in-app را طرح‌ریزی و از آن سود کرد؛ چطور باید با اپ‌های رایگان و پولی، شبکه‌ای inter-connected درست کرد و... خیلی به‌ نکتۀ مهمی اشاره کرد اونجا که گفت اکثر developer-ها بازاریاب‌های بسیار بدی هستند.

من یادم می‌آد در یکی از وبلاگ‌های فارسی، برنامۀ ۹۹ سنتی یک ایرانی معرفی شده بود. آن برنامه، مثل یک هندوانۀ دربسته بود و فکر کنم اولین اپ سازنده‌اش هم بود. در آی‌تونز هم -به‌نظر من- آن را با متن خیلی ناشیانه و مبهم، و با بدترین اسکرین‌شات‌ها (که کارکرد برنامه را نشان نمی‌داد) گذاشته بود. و در جواب کامنت‌ها، نوشته بود که کلی وقت و هزینه برای ساختن آن برنامه گذاشته! در واقع، او تصور می‌کرد که با ساختن اپ و راه‌یابی‌اش به اپ استور، کارش تمام شده و حالا ملت باید بروند و آن را بخرند. نکرده بود یک نسخۀ lite حداقل بگذارد...

واقعا خیلی نکات ریز و درشت هست که می‌تواند یک اپ را موفق کند یا برعکس. همان متنی که طرف در معرفی برنامه‌اش گذاشته، یا سایت‌های خودش که به آنها لینک داده، می‌تواند افراد را ترغیب به خرید کند یا برعکس، فراری شان بدهد. یا مثلا بعضی‌ها زیر برنامۀ خودشان کامنت تاییدآمیز می‌گذارند با ۵ تا ستاره!

این‌که آقای تری اسمیت ظرف ۵ ماه شروع این بیزینس در این فروشگاه عریض و طویل به اینجا رسیده، نشان می‌دهد که کارش را خوب بلد است. من دغدغۀ فعلی‌ام حضور در اپ استور نیست. اما اگر در آمریکا بودم، در دوره‌اش شرکت می‌کردم. حداقلش این است که تا الان فکر می‌کردم برای فرستادن اپ روی اپ استور باید رفت برنامه‌نویسی برای آی‌فون و... را یاد گرفت (که کار سختی است)؛ الان متوجه شدم که باید "مارکتینگ" در اپ استور را یاد گرفت (که خیلی راحت‌تر است).
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پستتوسط aamir » 15 سپتامبر 2011, 11:42

من متاسفانه فراموش کردم ببینم، اگه جایی لینک دانلود دیدید دریغ نکنید :-)
امیر
نماد کاربر
aamir

پست‌ها : 514

پستتوسط AliGhz » 16 سپتامبر 2011, 02:24

aamir نوشته است:[نمایش]
من متاسفانه فراموش کردم ببینم، اگه جایی لینک دانلود دیدید دریغ نکنید :-)

http://www.theappsystem.com/life/

خود برگزارکننده آن را اینجا گذاشته است و درباره‌اش توضیح داده:
[نمایش]
It's 1.5 hours of solid content then 45 minutes of live Q&A.

I've uploaded the COMPLETE UNCUT webinar so it's
just like you were there LIVE

البته وبینار که ساعت ۴:۳۰ شروع شد، دقایقی بعد از ۶ صبح به‌وقت تهران تمام شد و کل آن، همان‌طور که مدت زمان ویدیوی لینک بالا نشان می‌دهد، ۹۹ دقیقه و ۱۷ ثانیه بوده است. فکر کنم دوستمان زیادی هیجان‌زده شده! :joy:
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پستتوسط AliGhz » 21 اوت 2012, 16:37

افول پرندگان خشمگین (و چگونه الگوی پول درآوردن از بازی‌ها در اپ استور تغییر کرده است)؛ مقاله‌ای بسیار خواندنی:
http://www.treysmithblog.com/the-fall-of-angry-birds
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

بازگشت به اخبار و تازه‌ها

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 13 مهمان