انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

پایین بودن سرعت اینترنت در مک!

بحث پیرامون چگونگی اتصال کامپیوترها، ایجاد شبکه و اینترنت

Re: پایین بودن سرعت اینترنت در مک!

پستتوسط navidpaya » 09 آوریل 2011, 20:42

Ilia نوشته است:[نمایش]
پوریا جان، متشکر از توضیحاتت.

البته انگار شنیده‌ام که از قرار میخواهند Interanet سریع بجای اینترنت در ایران بدهند. آنرا باید دید که چه تحفی‌ای بشود…

البته فعلا که اعلام کردند دروغ ۱۳ بوده قضیه ولی اگه به زودی دیدید عملی شده خیلی تعجب نکنین. کلا چنین چیزی با سلیقه دوستان خیلی جور در میاد.
navidpaya

پست‌ها : 66

پستتوسط Microsoft24 » 09 آوریل 2011, 21:56

انتخاب ISP مناسب ، در سرعت نت خیلی مهم ه!

ببینید این نت من ه :

تصویر

سرعت دانلودم هم در مک و ویندوز هیچ فرقی نمیکنه!‌ :joy:

برای دانلود در مک از Folx استفاده کنید! :-)

باور کنید Folx حتی در حالت Free Version کار شما رو راه میندازه! :joy:

موفق باشید ،

امید
از کجا باید شروع کرد ، درد دل که گفتنی نیست ، قصه ی من خیلی وقته که دیگه شنیدنی نیست .
نماد کاربر
Microsoft24

پست‌ها : 349

پستتوسط SaeedSadeghi » 14 سپتامبر 2011, 17:48

سلام دوستان

من بالاخره نفهمیدم که باید از چه نرم افزاری استفاده کنم تا سرعت اینترنتم رو تو مک بالا ببره !
اینترنتم ۱ مگابایته و سرعت دانلودم توی win7 نزدیکه ۱۳۰ یه با IDM و توی مک هم به زور به 45 می رسه !!
مودمم مارک Buffalo هست ( اگه نوع مودم هم مهمه لطفا بگید ) و Speed Download و Folx رو هم امتحان کردم و از بروزر Nightly هم استفاده می کنم.
لطفا راهنماییم کنید ...
ممنون
MacBook Pro Core i7 2.7 , 500GB HDD , Lion 10.7.3
iPad2 WiFi 32 GB , iOS 5.0.1
Saeed
نماد کاربر
SaeedSadeghi

پست‌ها : 6

پستتوسط .SorousH. » 15 سپتامبر 2011, 03:18

من یکی پای سرعت اینترنت جون دادم.
سرعت شدیدا افتضاحه.
نماد کاربر
.SorousH.

پست‌ها : 467

پستتوسط .SorousH. » 15 سپتامبر 2011, 03:24

SaeedSadeghi نوشته است:[نمایش]
سلام دوستان

من بالاخره نفهمیدم که باید از چه نرم افزاری استفاده کنم تا سرعت اینترنتم رو تو مک بالا ببره !
اینترنتم ۱ مگابایته و سرعت دانلودم توی win7 نزدیکه ۱۳۰ یه با IDM و توی مک هم به زور به 45 می رسه !!
مودمم مارک Buffalo هست ( اگه نوع مودم هم مهمه لطفا بگید ) و Speed Download و Folx رو هم امتحان کردم و از بروزر Nightly هم استفاده می کنم.
لطفا راهنماییم کنید ...
ممنون

نظر شخصی : :-D
IDM حرف اول رو توی دانلودرها میزنه و دلیلشم اینه که تعداد پارتهایی که میکنه بیشتر از سایر دانلودرهاست.
برای دانلود مشکل فقط برنامه دانلودر هست و برای بروزر از فایرفاکس استفاده کنین بهتره
نماد کاربر
.SorousH.

پست‌ها : 467

پستتوسط aamir » 15 سپتامبر 2011, 13:19

برنامه Progressive Downloader رو هم امتحان کنید . . برای من که خوب جواب میده
رایگان هم هست.

و اینکه در ویندوز برنامه IDM بسیار قوی کار میکنه و اگه قراره مقایسه صورت بگیره باید عادلانه باشه . . البته سرعت شما که اینقدر پایینه منطقی نیست و ما از حال و روز دستگاه شما خبر نداریم.
امیر
نماد کاربر
aamir

پست‌ها : 514

پستتوسط Ali.Rastegar » 15 سپتامبر 2011, 14:57

اگر موضوع تعداد part یا segment باشه بسته به برنامه مدیریت دانلود میشه تعداد رو افزایش داد. مثلا در iGetter هم میشه برای کل دانلودها هم برای تک تک اونها تعداد segment رو تغییر داد. در نتیجه اگر سروری محدودیت سرعت داشته باشه اینطوری دور زده میشه.
MacBook Pro 2015
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط SaeedSadeghi » 17 سپتامبر 2011, 21:29

اگه می شه یه توضیح کوچیک هم در رابطه با اینکه نوع و مارک مودم هم مهمه یا نه بدید ... ممنون می شم :-)
Saeed
نماد کاربر
SaeedSadeghi

پستتوسط Ali.Rastegar » 18 سپتامبر 2011, 12:31

من فکر نمی‌کنم مارک مودم در این مورد مهم باشه(اگر مودمی بد باشه صرف نظر از ویندوز و مک باید بد عمل کنه) اما امیدوارم دوستانی که تجربه بیشتری در این زمینه دارن اگر مارک و... تاثیر داره در اینجا توضیح بدن.
---
شما نگاه کردید که IDM فایل رو چند تکه(part/segment) کرده بود و سعی کردید در مک هم با همون تعداد تکه دانلود کنید تا ببینید سرعت برابر می‌شه یا نه؟
MacBook Pro 2015
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پستتوسط SaeedSadeghi » 20 سپتامبر 2011, 19:39

فکر می کنم IDM به ۱۶ قسمت تقسیم می کنه ولی چه جوری می شه توی Speed Download یا Folx تعداد segment ها رو افزایش داد ؟
Saeed
نماد کاربر
SaeedSadeghi

پستتوسط Ali.Rastegar » 21 سپتامبر 2011, 12:52

در Folx ظاهرا اصطلاح thread به کار رفته است.(قسمت Split into)
هنگام اضافه کردن فایل برای دانلود یا از قسمت Edit Task بعد از اضافه کردن فایل می‌توان این تعداد را تغییر داد.
Speed Download هم ظاهراً از اصطلاح Connections استفاده می‌کند. عددی را که برای Connections وارد می‌کنید احتمالا تعداد قسمت‌ها را مشخص می‌کند.
MacBook Pro 2015
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پستتوسط SaeedSadeghi » 21 سپتامبر 2011, 22:02

برای جفتشون این کار رو کردم ولی بازم اصلا با IDM که توی Windowns استفاده می کنم قابل مقایسه نیست !!! با این که سرعتش مقدار کمی افزایش پیدا کرد .
یه سوال : چه جوری می شه جلوی همه Auto Update ها رو توی مک گرفت ؟
Saeed
نماد کاربر
SaeedSadeghi

پستتوسط Pooria Azimi » 22 سپتامبر 2011, 06:30

در قسمت Software Updates در System Preferences، تیکی وجود داره با عنوان Download updates automatically که با برداشتنش، آپدیتهای خود اپل (که از طریق Software Update انجام می‌شوند) از کار می‌افتن.

بعضی برنامه‌ها هستند که یا به‌خاطر باگ در خود برنامه، یا به‌خاطر وضعیت اینترنت ایران، تبدیل می‌شن به برنامه‌ای که تمام‌مدت داره از اینترنت فایل دریافت می‌کنه. مثلاً من ماهها با Sparrow کار می‌کردم (و می‌کنم)، و واقعاً ازش خوشم می‌آد و تا رفتن به لاین همچنان از اون استفاده می‌کنم، اما Sparrow من یک عادت بدی داره و اون هم اینه که همیشه در حال دریافت داده از imap.google.com ـه. مهم نیست که گفته‌م پیغام‌ها و ضمیمه‌ها رو on demand دانلود بکنه، و یا این‌که در حال حاضر، پوشه‌ای که محتویات Sparrow ـم رو داره، حدود ۲ گیگابایت شده، و تمام ایمیل‌هایی که از سال ۲۰۰۵ تا الآن فرستاده‌م و گرفته‌م، همه کامل دانلود شده‌ن؛ اسپارو کار خودش رو می‌کنه و همه‌ش در حال چک کردنِ میلمه، با سرعتِ حدود ۳۰ کیلوبایت بر ثانیه (به‌اندازهٔ کل سرعت اینترنت من).
گوگل کروم هم همین مشکل رو داره، همیشه در حال آپدیت کردن بود. من برای حدود ۱۵ روز، هر موقع در مک‌بوکم رو باز می‌کردم سرعت ناگهان افت می‌کرد، بدون هیچ دلیل مشخصی، تا این‌که فهمیدم کرومِ مک، مثل یک spyware بدون اطلاع شما همیشه در حال آپدیت کردن خودشه. در http://hints.macworld.com/article.php?s ... 6184528139 روش جلوگیری از این اقدام کروم آورده شده.

به‌نظر من، شما هم با برنامه‌ای مثل viewtopic.php?f=3&t=2692&p=26914 ببینید که آیا برنامه‌ای هست که بی‌دلیل در حال دریافت/ارسال از شبکه‌ست یا نه.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط SaeedSadeghi » 25 سپتامبر 2011, 01:51

از مطالبی که گفتی استفاده کردم پوریا جان .
خیلی ممنون ...
Saeed
نماد کاربر
SaeedSadeghi

پستتوسط alifaghfouri » 26 سپتامبر 2011, 03:10

من اصلا موافق این نیستم! من هم مک بوک پرو دارم و هم pc با ویندوز 7 به نظر من سرعت تو مک بسیار بالا تر از ویندوز! در ضمن دوستان تو مک بوک ویندوز آشغالی نصب نکنید! همینه که به اشکال خوردین!
alifaghfouri

پست‌ها : 3

قبلیبعدی

بازگشت به اینترنت و شبکه‌سازی

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 9 مهمان