انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

قطع شدن صدای مک

بخش فنون تشخیص مشکل، تعمیر و نگهداری

قطع شدن صدای مک

پستتوسط nuxxle » 19 مه 2011, 15:44

دیروز یه اتفاق عجیب افتاد. مثل فیلم های هالیوودی بود :joy:
یک دفعه دیدم صدای مک دیگه اصلا غیر فعال شد و دیدم از پورت هدفون یه نور قرمز مثل خون داره ازش میزنه بیرون !!!!!!!!
انگار جن زده شده بود. بعد چند بار هدفون رو کردم توش درآوردم درست شد نمیدونم چرا ... !!

به هر حال مشکل الان اینه که صدا های سیستمی نمیدونم چرا چند وقته دیگه نیست. مثل فایل میندازم سطل اشغال قبلا دیگس صدا میداد یا مثلا اسکرین شات میگرفتم صدای شاتر دوربین عکاسی میداد اما اینطور صدا ها نمیدونم چرا چند وقته دیگه رفته. من به چیزی دست نزدم. داستان چیه ؟؟ نکنه ویروسی چیزی گرفتم ؟!؟!؟!
nuxxle

پست‌ها : 63

Re: مشکل صدای مک

پستتوسط cyra » 19 مه 2011, 18:30

اون نور قرمز به این دلیله که پورت صدای لپ‌تاپ شما Combo هست. یعنی هم Optic داره و هم صدای آنالوگ. یه Firmware Update اپل داده بود برای دستگاههایی که نور قرمزشون خاموش نمیشه. اون رو اگه نداری دانلود کن، شاید درست شد. یه بار هم همچین مشکلی برای MacBook Pro یکی از دوستام رخ داده بود... ته پورت صدا یک قطعه‌ی جدا شدنی هست که شما وقتی جک هدفون رو وارد پورت می‌کنی زائده‌ی سر جک اونو به عقب هل می‌ده. در نتیجه مدار قطع می‌شه و صدا دیگه از Speaker پخش نمی‌شه. این دوست ما از یه جک غیر استاندارد استفاده کرده بود که طولش کمی بیشتر از اندازه‌ بوده. برای همین، اون قطعه‌ای که گفتم بر نگشته بود سرجاش و صدا دیگه نمی‌یومد تو Spesaker، ولی هدفون که می‌زد درست بود.
Mac Pro (mid 2009), 12 GB RAM, OS X 10.8.5, Avid Media Composer 8.3.1
iPhone 5s 32GB, iOS 9.1
iPad 2 64GB 3G, iOS 9.1
نماد کاربر
cyra

پست‌ها : 313

پستتوسط nuxxle » 19 مه 2011, 19:41

از اپل همچین چیزی بعید بود :-)
اون نور یعنی تبدیل به صدا میشه ؟ جلل خالق !

حالا صدای سطل اشغال ماشغال چرا رفته ؟ صدا های سیستمی نمیدونم چرا قطع شده. من که دست به چیزی نزدم. نمیدونم چه طور شد
nuxxle

پستتوسط cyra » 19 مه 2011, 20:37

ناکسل جان، آیا به‌غیر از این صداهایی که گفتی، صدای دیگری از سیستمت می‌شنوی؟
Mac Pro (mid 2009), 12 GB RAM, OS X 10.8.5, Avid Media Composer 8.3.1
iPhone 5s 32GB, iOS 9.1
iPad 2 64GB 3G, iOS 9.1
نماد کاربر
cyra

پست‌ها : 313

پستتوسط Pooria Azimi » 19 مه 2011, 21:20

به System Preferences و قسمت Sound برید و ببینید تنظیمات درست هستند یا نه. احتمالاً گزینۀ Play user interface sound effects باید غیرفعال شده باشه.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط nuxxle » 19 مه 2011, 22:09

Play user interface sound effects تیک داره
صدای همه چی میاد فقط صدا های سیستم عامل رفته. مثل مثلا دیگس دیگس سطل آشغال یا اون صدای شاتر دوربین که با اسکرین شات گرفتن میاد.

به نظر شما امکان داره از ویروسی چیزی باشه ؟ چون شنیده بودم یه باگ خفن تو اسکایپ پیدا شده که هنوز برطرف نشده و من البته چند روز پیش کلا پاکش کردم (زپش کردم)
حالا نمیدونم والا داستان چیه
nuxxle

پستتوسط Behnam » 20 مه 2011, 03:25

من به همان جک هدفون یک کابل نوری وصل کرده‌ام که صدای مک رو به سیستم صوتی‌ام می‌فرسته.شکل پلاگش هم درست مثل پلاگ هدفون هست با این تفاوت که کمی درازتر هست. وقتی پلاگ هدفون استاندارد وارد جک بشه تا ته نمی‌ره و با منبع نوری تماسی برقرار نمی‌کنه. وقتی کابل نوری با آداپتور خاص خودش وصل می‌شه، میره تا ته و خروجی نوری صدا فعال می‌شه.
http://en.wikipedia.org/wiki/TOSLINK
فکر کنم cyra مشکل رو درست تشخیص داده. آن جک الاًن فکر می‌کنه یک کابل نوری بهش وصله و صداهای سیستم (همهٔ صداها بجز چیزهایی که موقع بوت کردن از CPU در میاد) رو می‌فرسته به اون کابل نوری که وجود نداره! اگر جرأتش رو داری کمی با جک وَر برو که ظاهراً قفل کرده. اگر نداری که خب، احتمالاً دست آخر آن جک باید تعمیر یا عوض بشه.
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط nuxxle » 20 مه 2011, 12:16

الان صدای هم چی میاد به جز صدا های سیستم عامل مثل دیلیت کردن یا کپی کردن فایل و غیره ...
مشکل اون حاله نور همانطور که گفتم قبلا حل شد
الان نمیدونم چه اتفاقی افتاده صدا های سیستمی (ویندوزی اصطلاحا) دیگه نیست. مثل صدای سطل آشغال یا مثلا صدای کات کردن فایل و غیره ...
Play user interface sound effects هم تیک داره
نمیدونم چه مرگشه
nuxxle

پستتوسط sadeghi » 21 مه 2011, 09:17

توی همون پنجره که play user interface sound effects هست بالاش یک منو هست که تعیین می کنه افکتهای سیستمی از چه خروجی پخش بشن. دقت کنید ببینید که روی internal speaker باشد.
sadeghi

پست‌ها : 344

قطع شدن صدا

پستتوسط MacShadow » 28 ژانویه 2012, 09:46

سلام

از دیروز صدای لپتابم خود به خود قطع شده با توجه به اینکه در تمامی تنظیمات درست هستش .

بهنام
MacShadow

پست‌ها : 234

Re: قطع شدن صدا

پستتوسط nasraa » 28 ژانویه 2012, 11:52

سلام
احتمال دارد که سوکت فیش هد فون آن کمی اشکال پیدا کرده باشد. یکی دو بار فیش هد فون را جا بزن و خارج کن شاید درست شود. ضمنا با هد فون هم وجود صدا را امتحان کن. ولی فیش هد فون را بیش از اندازه به داخل فشار ندهید.
نماد کاربر
nasraa

پست‌ها : 427

پاسخ: قطع شدن صدای مک

پستتوسط rezamasih » 22 اکتبر 2014, 21:28

من هم دقیقا همچین مشکلی دارم لطفا راهنماییم کنید

چراغ قرمزه روشنه هرچی داخلش میکنم خاموش نمیشه
rezamasih

پست‌ها : 1

بازگشت به تعمیر و نگهداری

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 8 مهمان