انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

مشکل در دانلود کردن فایل‌ها

بخش فنون تشخیص مشکل، تعمیر و نگهداری

Re: مشکل دانلود نشدن در سافاری

پستتوسط Deli » 19 اوت 2010, 01:19

سلام؛ ممنون از راهنمایی هر دوتاتون. اما مشکل اینجاس به همه جاهایی که گفتید رفتم اثری از SpeedDownload در هیچ کدومشون نبود. ضاهرا کاملا پاک شده اما چرا اینجا مونده خدا میدونه؟ به جز این که دوباره اینستالش کنم و ری اینستال راه دیگه ای ههست از شرش خلاص بشم؟!

ممنون.
نماد کاربر
Deli

پست‌ها : 9

پستتوسط Ilia » 19 اوت 2010, 03:09

محدثه نوشته است:[نمایش]
مگه برنامه clean app همین کارارو نمیکنه؟

حتما باید همین کار را بکند. ولی من با آن کار نکرده‌ام. مثل این چند تای دیگر هم هستند.

Deli، آیا این لینک را هم چک کردی؟
Mac HD/Users/(your home)/Library/Internet Plug-Ins/SpeedDownload Browser Plugin.plugin

اگر آنجا هم نبود همانطور که گفتم، دوباره اینستال و پاکش کن، یا با یکی از این برنامه‌ها که کارشان این است مثل همین که محدثه گفته، یا همانطور که قبلا گفتم، با کمک اینستالر خودش اگر این کار را میکند. کار سختی نباید باشد.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط Amir_S » 20 اوت 2010, 01:22

speeddownload رو وقتی نصب کنی، یه اپلیکیشن هم برای uninstsall میذاره تو فولدر محل نصب (کنار برنامه اصلی)
MacBook Pro 990:
13" Unibody, CPU: 2.26GHz, RAM: 5 GB, SSD: 250GB, HDD: 1TB
OSX 10.15.3
•••
iPhone 4S: 32GB
iOS 9.5.3
•••
iPhone 7Plus: 128GB
iOS 14.2
•••
iPad Air 2: 64GB-4G
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پست‌ها : 1794

پستتوسط AliGhz » 12 دسامبر 2010, 15:51

در برخی سایت‌ها وقتی روی دکمۀ دانلود فایل صوتی یا تصویری کلیک می‌کنید، به جای این‌که فایل شروع به دانلود شود، به صفحه‌ای دیگر هدایت می‌شود که در آنجا از طریق ظاهرا یک پلاگین کوئیک تایم، پخش فایل آغاز می‌شود. آیا سافاری تنظیماتی دارد که بشود به جای این کار، فایل را دانلود کند؟

(مثلا در فایرفاکس، از طریق Preferences>Applications می‌توان تنظمیات پیش‌فرض را تغییر داد. اما در سافاری من چیزی پیدا نکردم.)
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

پستتوسط Pooria Azimi » 13 دسامبر 2010, 02:25

در این حالت، Command+Option+L رو بزنید که پنجرۀ Downloads باز شه، و از Location bar، آیکن (یا در حقیقت، favicon) سایت رو بکشید و در پنجرۀ دانلود بیاندازید تا دانلودش شروع بشه.

البته، پاسخ سوال شما این نیست و جواب واقعی ش رو نمی دونم، فقط این یک راهیه که من وقتی ویدئوها رو از یوتیوب یا Blip.tv می خوام دانلود بکنم (به لطف افزونۀ Flashless)، ازش استفاده می کنم.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

لوپهای گاراژ بند دانلود نمیشوند

پستتوسط Parham » 19 آوریل 2011, 18:54

اینو مخصوصاً اینجا میگذارم، چون فکر نمیکنم اشکال از گاراژ بند باشه، بلکه از software update در OS X.

در حال حاظر دو عدد مک دارم، یکی آیمک و یکی مک بوک پرو. Logic رو روی هر دو سوار کرده ام ولی با آیمکم در این مورد اشکالی کوچک دارم. همراه لاجیک یک سری لوپ و افکت صوتی میاد که اونهارو در گاراژ بند هم میشه استفاده کرد. اما یک مقدار از این لوپها رو هنوز باید دانلود کرد، به این ترتیب که وقتی در گاراژ بند به اونها برمیخوریم، جلوی اسم اونها خالی هست (بقیه همه رنگ آبی یا سبز دارند و از اینجا میشه فهمید که روی دیسک وجود دارند). وقتی روی اونها دوبار کلیک میکنیم، یک پنجره به پایین میاد که میپرسه آیا این لوپها رو الآن میخواهیم دانلود کنیم یا بعداً. حالا مشکل اینجاست:
روی مک بوک پرو وقتی گفتم میخواهم لوپها رو الآن دانلود کنم، بلافاصله پنجره software update ظاهر شد، دنبال لوپها گشت، آنها را پیدا کرد و بدون اشکال دانلود کرد.

اما وقتی همین کار رو روی آیمک انجام دادم، پنجره software update باز شد، دنبال لوپها گشت و آنها را پیدا نکرد! گفت سیستم شما بروز است و بعد از آن فقط میشد آنرا بست. اما وقتی دوباره سعی به دوبار کلیک کردن روی لوپهای ذکر شده کردم، پنجره ای باز شد که گفت این لوپها در حال دانلود شدنند، در حالیکه این واقعیت نداشت... هیچوقت هم لوپها خود بخود دانلود نشدند. اینجا قاعدتاً مشکل با software update هست، ولی چطور میتوان آنرا حل کرد؟

لازم بذکره که روی فرومهای خود اپل کسی اشاره کرد که ممکنه نرم افزاری cache قسمت بروزرسانی رو دستکاری کرده و برای اینه که دانلود انجام پذیر نیست، که من فورآً بیاد Onyx افتادم که به پیشنهاد دوستان اینجا برای مسئله قلمها نصب کرده بودم، و اونو بلافاصله حذف کردم. ولی این فایده ای نداشت.

آیا کسی بفکرش میرسه چکار میشه کرد، یا مشکل متشابهی داشته؟
ممنون از شما.
نماد کاربر
Parham

پست‌ها : 841

Re: لوپهای گاراژ بند دانلود نمیشوند

پستتوسط AliGhz » 19 آوریل 2011, 19:30

سلام. من هم مشکلی مشابه رو همین اواخر داشتم. از آپدیت‌های قبلی سافت‌ور آپدیت، یکی متعلق به اپرچر مانده بود که دانلود نکرده بودم. وقتی آپدیت جدید سافاری و آپدیت امنیتی جدید آمدند، سافت‌ور آپدیت را فعال کردم. ولی فقط سافاری را نشان داد و خبری از اپرچر و آپدیت امنیتی نبود. دستگاه را ری‌استارت هم کردم و فایده‌ای نداشت. این بار، اگر اشتباه نکنم، فقط اپرچر را نشان داد که آن را دانلود کردم و در انتها، وقتی دوباره چک کرد، گفت نرم‌افزارهای شما همه‌شان آپدیت است! گذاشتم تا فردایش، باز چک کردم و اثری از سافاری و آپدیت امنیتی نبود! چون این چک‌ها را بدون هیتلرشکن انجام داده بودم، گفتم شاید مشکل از آن است. هیتلر را فعال کردم و دوباره سافت‌ور آپدیت را گذاشتم چک کند، هر دو را پیدا و دانلود کرد!
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پستتوسط Parham » 19 آوریل 2011, 19:59

هیتلر؟؟
نماد کاربر
Parham

پستتوسط Ilia » 19 آوریل 2011, 21:03

چند راه هست که میتوانی دنبال کنی؛

- برنامه را پاک و دوباره نصب کنی به این امید که اینبار درست داونلود کند.

- سعی کنی همانطور که تا حالا کرده‌ای ریشهٔ مشکل را پیدا کنی و از راه معقولش حل کنی یا با ساپورت خود اپل یا فورومش تماس بگیری، که بنظر می‌آید تا اینجا جواب نداده.

- یا کاری را بکنی که احتمالا اگر من جای شما بودم میکردم. یعنی بروی آن لوپ‌های داونلود شده را در مک‌پرو پیدا کنی و بگذاری در جای مشابهشان در آیمک. احتمالا بایستی در فولدری در Library/Application Support در یک Package باشند که با رایت کلیک و انتخاب Show Package Contents میتوانی بروی داخلشان. از روی اسم فولدر و سایز بزرگ آن بایستی بتوانی حدس بزنی که کدام فایل محتوی این مدیاها است. چون آنها بایستی قاعدتا خیلی بزرگ باشند. ممکن هم هست که در جای دیگری باشند که بایستی بگردی پیدایشان کنی.

من نه لاجیک را داشته‌ام و نه نمیدانم که چی را کجا میگذارد. اما پیدا کردنش نباید کار خیلی مشکلی باشد. چون این فایل‌ها در Packageها مخفی یا در فولدر سیستم ممکن است باشند، جستجوی معمولی با اسپات لایت چیزی را پیدا نخواهد کرد. از این پست من استفاده کن تا ببینی که چطور بایستی کاری کنی که محتویات سیستم را هم بتوانی جستجو کنی. دنبال فایلی با سایز بزرگ بگرد:
viewtopic.php?f=4&t=2627&p=26243#p26243

اما حواست باشد که خود برنامه را از یک کامپیوتر به کامپیوتر دیگر منتقل نکنی که احتمالا مشکل رجیستریشن پیدا خواهد شد.
همینطور بد فکری نیست که قبل از انگولک فایل‌های آیمک از کل فولدری که در آن تغییرات میخواهی بدهی یک کپی زیپ شده بگیری تا اگر لازم شد برش گردانی به حالت اول. برنامه را هم بایستی restart کنی تا امتحان کنی که جراحیت کار کرده یا نه.

ایلیا
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط cyra » 20 آوریل 2011, 01:32

نمی‌دونم قبلش اینو چک کردی یا نه، چون من یه چند ماهی بابت همین موضوع سرکار بودم :-) همه‌ی Loopهایی رو که Garage Band نداره توی DVDاش هست. کافیه موقع نصب اونا رو هم setup کنی.
Mac Pro (mid 2009), 12 GB RAM, OS X 10.8.5, Avid Media Composer 8.3.1
iPhone 5s 32GB, iOS 9.1
iPad 2 64GB 3G, iOS 9.1
نماد کاربر
cyra

پست‌ها : 313

پستتوسط Parham » 20 آوریل 2011, 04:38

ایلیا جان، اینی که گفتی یه خورده بغرنج بنظر میاد، بعلاوه من ترجیح میدم سیستم بروز رسانیمو درست کنم . کسی به مشکل سیستم بروز رسانی برنخورده؟
سیرای عزیز، من گاراژ بند رو از App Store بروز کردم، یعنی اینکه روی هر دو سیستم این برنامه با خود مک میامد، برای همین دی وی دی اون رو سوا ندارم. اما بعید میدونم این لوپها روی اون باشن، چرا که حتی روی دی وی دی لاجیک هم نبودند و باید اونها رو دانلود کرد...
نماد کاربر
Parham

پستتوسط AliGhz » 20 آوریل 2011, 12:14

Parham نوشته است:[نمایش]
هیتلر؟؟

هیتلرشکن /hitler shekan/ اسم. همان چیزی که با آن می‌شود محدودیت‌های اینترنت را دور زد. نام مرسوم‌تری دارد که به دلایل آشکار، سعی می‌شود از آن استفاده نشود. پیش‌نیاز استفاده از اینترنت در ایران.

--------------
به‌احتمال خیلی زیاد، مشکل از سافت‌ور آپدیت است چون همان‌طور که نوشتم، من هم مشکلی مشابه داشتم. اگر لینک پستی را که در این مورد در فروم اپل نوشته‌اید، در اینجا بگذارید، من هم تجربه خودم را اضافه می‌کنم و شاید مشکلی باشد که در نهایت اپل باید حل‌اش کند.

--------------
این اواخر، Mac App Store من هم گاهی وقت‌ها Not Responding می‌شود که ساپورت اپل جواب سرراستی برایش نداشت و در فروم اپل دیدم مشکلی مشابه را بعضی‌ها (البته مربوط به چند ماه پیش) داشته‌اند و یکی پی‌گیری کرده و از Genius یکی از فروشگاه‌ها در نهایت توانسته بود مشکلش را حل کند که راهش را هم نوشته بود. البته آن راه حل برای من کار نکرد...
https://discussions.apple.com/message/1 ... D=13360942
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پستتوسط cyra » 20 آوریل 2011, 12:24

اگر DVDاش رو نداری بله، ولی روش هست. من خودم از روی اون ریختم. یک گیگ و خرده‌ای هم حجمشه.

پ.ن: من خودم کایرا می‌خونمش (الهه‌ی ماه در میترایسم)، اگه واقعا سیرا یا چیز دیگه‌ای باشه والله مولانا... من ندانم :lol:
Mac Pro (mid 2009), 12 GB RAM, OS X 10.8.5, Avid Media Composer 8.3.1
iPhone 5s 32GB, iOS 9.1
iPad 2 64GB 3G, iOS 9.1
نماد کاربر
cyra

پست‌ها : 313

پستتوسط AliGhz » 20 آوریل 2011, 13:02

در تایید دوبارۀ مشکل سافت‌ور آپدیت، الان که چک کردم، آپدیت جدید آی‌تونز را نشان نمی‌دهد. حتی خود آی‌تونز را هم که باز کردم، نمی‌گوید که آپدیت جدید ارائه شده است.
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پستتوسط Parham » 20 آوریل 2011, 17:19

AliGhz جان، در مورد هیتلر، حدس زده بودم! متأسفانه این اشکال ربطی به App Store نداره، و الا راه حل پیشنهادی رو امتحان میکردم. اینهم لینکهای همراهی گروهی خود اپل:
https://discussions.apple.com/message/1 ... 0#13384460
و
https://discussions.apple.com/message/15010771#15010771

کایرا جان، حجم درسته، ولی عجیبه که اونارو روی دی وی دی گاراژ بند میشه پیدا کرد. من فکر میکردم متعلق به لاجیک هستند. یک چیز جدید هم کشف کردیم. ممنون.
نماد کاربر
Parham

قبلیبعدی

بازگشت به تعمیر و نگهداری

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 8 مهمان