انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

مشکلات موردی در Mac OS X

بحث‌های کلی درمورد سیستم عامل مکینتاش (OS X)

پستتوسط javadkh65 » 08 فوریه 2010, 22:51

تریتون جان سلام

این سایت انجمن رسمی کاربران مک در ایران هست که توی سایت اپل هم ثبت شده و براساس قوانین کپی رایت ارایه اطلاعات در مورد هکینتاش ممکنه باعث بشه که اپل سایت رو از سرویس خودش خارج کنه

برای همین ما اینجا به صورت علنی نمی تونیم کمکت کنیم

من فقط چندتا نکته رو یادآور می شم

اصولا با سیستمی که شما نوشتی صلاح نیست که روش مک نصب کنی چون با توجه به اینکه CPU و RAM شما برای مک به نظر کم می آد با نصب سیستم عامل مک بر روی PC که خود اینکار ریسک محسوب می شه موقعیت شغلی خودت رو در خطر قرار می دی

ورژن ۱۰،۴،۸ که نوشتی خیلی قدیمی و متعلق به سال ۲۰۰۶ هستش و اصلا فلش CS4 روی اون نصب نمیشه

از من می شنوی که توی هکینتاش از سالها پیش تا حالا پیر شدم! اصلا سراغش نرو و یک مک واقعی بخر

توصیه من اینه که یک مک مینی بخری

http://www.apple.com/macmini

توی بازار کامپیوتر پایتخت می تونی ۸۵۰،۰۰۰ تومن بخریش به نظر من به صرفه ترین کاریه که می تونی بکنی

سیستم شما با CPU سلرون قدرتش برای کار با مک چندان مناسب نیست

یک گیگ رم هم عملا توی مک فلج می شی باهاش

سخت افزار شما بطور کامل توسط دی وی دی های هکینتاش موجود در اینترنت ساپورت می شه و به راحتی می شه روش مک او اس رو نصب کرد اما کند کار می کنه و unstable و من توصیه می کنم این کار رو نکنی

سوالی بود باز هم من و دوستان در خدمتیم
Mac mini - iBook G4 - iPhone 4S
Mac OS X 10.9.4 & 10.5.8 - iOS 6.1.3
javadkh65

پست‌ها : 671

پستتوسط abdol » 09 فوریه 2010, 00:25

من هم با گفته جواد موافقم Mac mini بسیار مناسبه. فقط یک تبدیل DIV to VGA در صورتی که مانیتور شما DVI نداشته باشه لازم دارید که اون هم قیمتش زیر ۱۰ تومان شاید هم زیر ۵ تومان است.
اگر هم مجبور باشید از windows بعضی جاها استفاده کنید که bootcamp و سایر برنامه ها به راحتی مشکل شما رو حل می کنند.
لقمان حكيم را گفتند : ادب از كه آموختي ؟ گفت : از بي ادبان !
MBP 5.5
abdol
Banned

پست‌ها : 686

پستتوسط triton » 09 فوریه 2010, 10:14

دوستان ممنون
در مورد نصب flash cs 4 باید بگویم که خود adobe نوشته:
Mac OS X v10.4.11–10.5.4
خودتون ببینید:http://www.adobe.com/products/flash/systemreqs/
در ضمن من الان به مک به عنوان یک تجربه نگاه می کنم نه یه انتخاب نهایی(هنوز کاملا مطمین نیستم)وباید ببینم مک ایا ارزش این همه تعریف را داره یا نه.
triton

پست‌ها : 6

این اپلیکیشن کجاست پس؟!

پستتوسط AliGhz » 13 سپتامبر 2010, 19:13

در لپ‌تاپ من سه ورژن مختلف از مرورگر اپرا نصب است (زمانی که لپ‌تاپ را خریدم، تعدادی نرم‌افزار را شرکت فروشنده نصب کرد) که فقط از طریق راست-کلیک روی یک فایلِِ مثلا html قابل دسترسی هستند و اثری از آنها در فولدر Applications نیست و حتی Spotlight و حتی هر نوع سرچ دیگری در فایندر نمی‌تواند آنها را پیدا کند!

یکی از این «اپرا»هارا باز و آپگرید کردم به امید این‌که نسخه جدید جایگزین همۀ قبلی‌ها شود. نسخه جدید به‌درستی نصب شده، اما قبلی‌ها همان‌طور سر جایشان هستند!

با اینها چکار کنم؟! چطور پیدا و uninstall شان کنم؟ و اصلا چرا اثری از آنها در هیچ جا نیست و نمی‌توانم پیدایشان کنم؟!
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

Re: این اپلیکیشن کجاست پس؟!

پستتوسط Ilia » 13 سپتامبر 2010, 19:27

وقتی برنامه کار میکند، در dock آیکان آن ظاهر میشود. روی آن آیکان کلیک کنید و آنقدر دکمهٔ ماوس را نگه دارید تا یک منو باز بشود. در آن یک گزینه است که به شما آن برنامه را روی فایندر نشان خواهد داد. آن را انتخاب کنید.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط AliGhz » 13 سپتامبر 2010, 19:34

ممنون، از این روش فهمیدم که Adobe Bridge و نظایر آن، اینها را نصب کرده بودند.

اما چرا Spotlight آنها را پیدا نمی‌کرد یا با جست‌وجو در فایندر نتوانستم اثری ازشان پیدا کنم؟
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

پستتوسط Ilia » 13 سپتامبر 2010, 19:54

spotlight در حالت معمولی محتویات system را نشان نمیدهد. احتمالا این برنامه‌ها که شما میگویید یا در دیسک ایمیج بوده‌اند و یا جایی در سیستم.

اپل این کار را مخصوصا کرده است که سیستم و فایلهای آن را از انگولک‌های بیمورد افراد ناشی حفاظت کند که کاری بسیار بجاست.

اگر بخواهید اسپاتلایت محتویات سیستم را هم به شما نشان بدهد مطابق عکس باید عمل کنید.

ایلیا

Find_SystemFiles_Snap.png
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

این اپلیکیشن کجاست پس؟!

پستتوسط elsid » 20 اکتبر 2010, 11:23

سلام
من سیستم عامل مک خودم رو به 10.6 تغییر دادم اما نرم افزار wifisync هی ارور می ده و اصلا هم ترمینیت نمیشه !!!!
نمی دونم باهاش چی کار کنم، اصلا نمی دونم کجاست تا حذفش هم کنم
کمک کمک کمک
elsid

پست‌ها : 14

پستتوسط Pooria Azimi » 20 اکتبر 2010, 20:15

elsid نوشته است:[نمایش]
سلام
من سیستم عامل مک خودم رو به 10.6 تغییر دادم اما نرم افزار wifisync هی ارور می ده و اصلا هم ترمینیت نمیشه !!!!
نمی دونم باهاش چی کار کنم، اصلا نمی دونم کجاست تا حذفش هم کنم
کمک کمک کمک

http://www.getwifisync.com/mac/uninstall.zip
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

ارور Invalid Checksum

پستتوسط .SorousH. » 07 نوامبر 2010, 00:22

دو تا از برنامه هام که شامل Aperture و Logic هست وقتی فایل dmg رو باز می کنم ارور invalid chechsum رو میده .
مشکل چیه ؟
کلافه شدم ، کلی هزینه دادم برای این ۲ تا برنامه ;-(
نماد کاربر
.SorousH.

پست‌ها : 467

Re: ارور Invalid Checksum

پستتوسط navidpaya » 08 نوامبر 2010, 16:08

سلام
وقتی که ‌Mac میخواد برنامه‌ای رو نصب کنه سایز فایلی که میخواد نصب بشه رو با یه hash که قبلا برای فایل تولید شده مقایسه می‌کنه تا مطمئن بشه که فایل درسته و مشکلی نداره. کاری از دست شما ساخته نیست. فقط می‌تونین از طرف بخواین تست کنه که خودش هم ببینه که درست کار نمی‌کنه.
navidpaya

پست‌ها : 66

مشکل در بروز رسانی از ۱۰.۶.۳ به ۱۰.۶.۶

پستتوسط behnood » 25 فوریه 2011, 09:05

سلام به همگی
ما که با این مک بوک جدیده دلمون آب شد ولی کو پولش.
من می خواستم سیستم عاملم رو از ۱۰.۶.۳ به ۱۰.۶.۶ آپ تودیت کنم ولی وقتی دانلود تمام می شه ارور می ده و می گه نمی تونم سیوش کنم. یکی از دوستان گفت باید از ۱۰.۶.۴ به ۱۰.۶.۶ آپ تو دیت کنم و من هم با ۱۰.۶.۴ امتحان کردم ولی باز هم همان مشکل قبلی.
اگه میشه یه کمکی به من بکنید
Mac BookPro 373
iPhone 5s 32GB
iPad (therdG) 16gb 3g+wifi
Mac OS 10.8
ADSL 2048
نماد کاربر
behnood

پست‌ها : 187

Re: مشکل در بروز رسانی از ۱۰.۶.۳ به ۱۰.۶.۶

پستتوسط Strasboorg » 25 فوریه 2011, 12:00

شما با کمبو هر جا که باشی میتونی آپدیت کنی به 10.6.6
ولی یه تجربه شخصی دارم که به ۱۰.۶ آپدیت نکن ! کندی ه محسوسی دارم من تو این ورژن که ۱۰.۶.۵ نداشتم !
مخصوصا اگه با بوت‌کمپ هم کار داشته باشی که دیگه نورعلی نوره ! دیگران هم البته مشابه مشکل من رو دارم !
تو همین فوروم و جاهای دیگه تاپیک هایی که ملت زدن هست میتونی چک کنی
آپدیت ه Combo رو هم از اینجا میتونی دانلود کنی : http://support.apple.com/kb/dl1349
نماد کاربر
Strasboorg

پست‌ها : 120

Re: مشکل در بروز رسانی از ۱۰.۶.۳ به ۱۰.۶.۶

پستتوسط mak86 » 25 فوریه 2011, 13:35

من هم توصیه می کنم که به 10.6.6 آپدیت نکنی.
آنقدر کنده که من اومدم به 7!
هان مشو نومید چون واقف نه‌ای از سر غیب ...باشد اندر پرده بازی‌های پنهان غم مخور
mak86

پست‌ها : 130

مشکلی در دسکتاپ

پستتوسط Arzhang » 10 آوریل 2011, 11:24

پیش از این در اینجا http://irmug.com/forum/viewtopic.php?f=4&t=2581 مشکلی را مطرح کردم مبنی بر این که آیکون‌های دسکتاپم با هر بار خاموش و روشن شدن کامپیوتر، خود به خود بر اساس نام، مرتب می‌شوند. توضیحات ایلیا خان هم مشکلم را حل نکرد. حالا متوجه مشکلی دیگر شده‌ام: تصویر پس‌زمینه‌ی دسکتاپ من، عکسی‌ست که خودم آن را به کامپیوتر وارد کرده‌ام. این تصویر را در ابتدا در جایی از کامپیوتر و بدون دستکاری برای پس‌زمینه انتخاب کردم. سپس در حالی که عکس برای پس‌زمینه انتخاب شده بود، همان فایل را با فوتوشاپ باز کردم و اصلاح کوچکی در آن انجام دادم. بعد، فایل را به پوشه‌ی Desktop Pictures:Art منتقل کردم. اما عکس پس‌زمینه کماکان بدون اصلاح و به همان صورت قبلی در پس‌زمینه دیده می‌شد. پس از انتقال عکس به پوشه‌ی مذکور، سیستم انگار قدری گیج شد و یک نیمچه هنگی کرد. بنابراین آن را ری‌استارت کردم. پس از ری‌استارت کردن طبیعتاً عکس پس‌زمینه دیده نمی‌شد چون جایش عوض شده بود. دوباره عکس را انتخاب کردم و این بار با اصلاح انجام شده، آن را در دسکتاپ داشتم. مدتی مشکلی نبود تا این که در کمال تعجب دیدم پس از روشن شدن کامپیوتر، عکس اصلاح نشده را دارم می‌بینم، عکسی که در کامپیوتر من وجود خارجی ندارد! در اسپات لایت هم جست‌وجو کردم و در فایل‌های سیستمی هم گشتم؛ نبود. فقط سه فایل را نشان داد که یکی‌اش همینی‌ست که خودم کپی کرده‌ام و دو تای دیگرش در Cache برنامه‌ی Bridge است که هر دوشان اصلاح شده‌ هستند.
به نظر شما مکینتاش من مشکلی دارد که این اتفاقات در دسکتاپش می‌افتد؟ اول آن داستان آیکون‌ها و حالا پس‌زمینه...
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پست‌ها : 1449

قبلیبعدی

بازگشت به سیستم عامل مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 15 مهمان