انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

ویروسهای مکینتاش

بحث‌های کلی درمورد سیستم عامل مکینتاش (OS X)

ویروسهای مکینتاش

پستتوسط MacShadow » 19 دسامبر 2010, 01:40

سلام به همه چندی پیش درباره پیدا شدن قریب به ۴۵۰۰ ویروس برای مک او اس شدم آیا این آمار و خبر صحت دارد و اگر درست است چاره چیست ؟
MacShadow

پست‌ها : 234

Re: ویروسهای مکینتاش

پستتوسط Ilia » 19 دسامبر 2010, 03:07

تا جایی که من میدانم، هنوز یکی‌اش هم وجود ندارد چه برسد به چهار هزار و پانصد تا. چند تایی که هیاهو سرش راه انداخته‌اند هم ویروس نبوده است.

مشکلات امنیتی وجود دارد که با آپدیت نگه داشتن کامپیوترتان و نرفتن به سایت‌های متفرقه و مشکوک و باز نکردن برنامه‌هایی که از آنها صد در صد مطمئن نیستید میشود به مقدار زیادی جلوی خیلی‌هایش را گرفت.

آنتی ویروس هنوز برای مک ضرورت چندانی ندارد. اگر خیلی نگران هستید میتوانید استفاده کنید، اما روزی که اولین ویروس واقعی پیدا بشود، همهٔ سایت‌های خبری مطمئن باشید که چنان هیاهویی راه خواهند انداخت که همه خواهند فهمید.

مشکل اصلی فعلا ویروس نیست. خطراتیست که بودن و گشتن روی اینترنت وجود دارد. یعنی خطر جوااسکریپت‌ها و مشکلات فلش و PDF و برنامه‌هایی که خودشان را بجای چیز دیگری معرفی میکنند و شما ممکن است با دست خودتان اجرایش کنید که هر بلایی سر کامپیوتر شما میتوانند بیاورند.

برای امنیت بیشتر، داشتن Firewall و Little Snitch یا مشابهاتش میتواند بسیار مفید باشد.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط behnood » 19 دسامبر 2010, 19:30

سلام به همگی
می خواستم بدانم آنتی ویروس خوب در بازار چیست و از کجا می توانم بخرم
البته اصلشو
Mac BookPro 373
iPhone 5s 32GB
iPad (therdG) 16gb 3g+wifi
Mac OS 10.8
ADSL 2048
نماد کاربر
behnood

پست‌ها : 187

پستتوسط abdol » 19 دسامبر 2010, 19:42

behnood نوشته است:[نمایش]
سلام به همگی
می خواستم بدانم آنتی ویروس خوب در بازار چیست و از کجا می توانم بخرم
البته اصلشو

در مک احتیاجی به آنتی ویروس ندارید. لطفا پستهای قبلی را مطالعه بفرمایید!
لقمان حكيم را گفتند : ادب از كه آموختي ؟ گفت : از بي ادبان !
MBP 5.5
abdol
Banned

پست‌ها : 686

پستتوسط smowX » 29 دسامبر 2010, 14:05

البته این گفته زیاد هم صحت ندارد و چندیدن ویروس برای مک نوشته شده و به تازگی حملاتی از طرف هرکها به کامپیوترهای مک شده که البته با برزو رسانی سیستم عامل معمولا خود اپل و مشکلات امنیتی رو حل می کنه .البته متاسفانه ظاهرا خود شرکتهای تولید کنند آنتی ویروسها جهت از فروش آنتی ویروسهاشون ویروسهایی رو منتشر می کنند که کاربران مجبور به خرید نرم افزارهای امنیتی تولیدی این شرکتها باشند. به هر حال هم نورتون هم mcAfee هم Eset هم Kasper خیلی های دیگر برای مک هم آنتی ویروس نوشتند که نشان از این دارد با افزایش روز افزون کاربران مک ویروسها هم افزایش پیدا خواهد کرد
نماد کاربر
smowX

پست‌ها : 8

پستتوسط abdol » 29 دسامبر 2010, 18:43

smowX نوشته است:[نمایش]
البته این گفته زیاد هم صحت ندارد و چندیدن ویروس برای مک نوشته شده و به تازگی حملاتی از طرف هرکها به کامپیوترهای مک شده که البته با برزو رسانی سیستم عامل معمولا خود اپل و مشکلات امنیتی رو حل می کنه .البته متاسفانه ظاهرا خود شرکتهای تولید کنند آنتی ویروسها جهت از فروش آنتی ویروسهاشون ویروسهایی رو منتشر می کنند که کاربران مجبور به خرید نرم افزارهای امنیتی تولیدی این شرکتها باشند. به هر حال هم نورتون هم mcAfee هم Eset هم Kasper خیلی های دیگر برای مک هم آنتی ویروس نوشتند که نشان از این دارد با افزایش روز افزون کاربران مک ویروسها هم افزایش پیدا خواهد کرد

دوست عزیز شما اسم این ویروسها یا تروجانها را بنویسید آن وقت من حتما نصب می کنم.

این آنتی ویروسها ۹۹.۹ درصد ویروسهای ویندوز را تشخیص می دهند که روی مک قابلیت اجرا ندارند.

در مک یا لینوکس داشتن فایروال کافی است.
لقمان حكيم را گفتند : ادب از كه آموختي ؟ گفت : از بي ادبان !
MBP 5.5
abdol
Banned

پست‌ها : 686

پستتوسط Pooria Azimi » 29 دسامبر 2010, 19:08

البته، ویروس نداشتن مکینتاش (توجه دارید که ویروس با تروجانو Spyware و دهها نوع دیگر بدافزار تفاوت داره. در منابع معتبر و حتی ویکی پدیا این تفاوت کاملاً ذکر شده اند)، خیلی ارتباطی به تعداد کاربران کمترش نداره. تعداد کاربران مک، تقریباً یک دهم کاربران ویندوزه (کمی کمتر). اما تعداد ویروسهاش یک دهم نیست. یک میلیونیم هم نیست. یک بی نهایتمه!

روزی که اولین ویروس برای مکینتاش منتشر بشه، مطمئن باشید سروصدایی که بلند میشه، بسیار بسیار بلندتر از مشکل آنتن آیفون (Antennagate) خواهد بود و حتی اخبار علمی-فرهنگی صدا و سیما هم اون خبر رو پخش می کنه! :-)
(البته من شخصاً خیلی دوست دارم یک ویروس هم برای مک منتشر بشه، تا ببینم بالمر، مایکل دل، اندی روبین و بقیۀ ابلهان دنیا چه افاضاتی می فرمایند تا کمی بخندیم)
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط MacShadow » 07 فوریه 2011, 22:26

سلام به همه دوستان من یک پی دی اف گیر آوردم که نشون میده برای مک ۱۱۰۰۰ ویروس و اسپم با لینک دانلودشون هست اگه نگفتین مک ویروس نمی گیره پس اینا چیه ؟
MacShadow

پستتوسط AliGhz » 08 فوریه 2011, 01:30

پی دی اف سرکاریه! اصلا این خبر بی‌منبع و بی‌استنادات شما در حکم اقدام علیه امنیت و تشویش اذهان عمومی و فلان و ایناست! :joy:
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

پستتوسط MacShadow » 08 فوریه 2011, 02:21

علی جان من خودمم خیلی سر و کله زدم چون مطمءنم به این موضوع که ویروسی نیست لمل یک شنبه معلوم میشه که بدستم برسد.
MacShadow

پستتوسط Ali.Rastegar » 08 فوریه 2011, 02:33

اگر خواستید pdf رو برای من ایمیل کنید ببینم چیه.
MacBook Pro 2015
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط Pooria Azimi » 08 فوریه 2011, 07:17

هر بدافزاری ویروس نیست.
http://en.wikipedia.org/wiki/Computer_virus

ویروس تعریف مشخصی داره که در لینک بالا، خیلی خلاصه آورده شده. تروجان و اسپای‌ور و ... برای مک هم هستن،‌ اما ویروس، خیر.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پاسخ: ویروسهای مکینتاش

پستتوسط pooriya.kh » 08 آوریل 2017, 00:54

افزایش ۷۴۴ درصدی حملات بدافزار ها به مک او اس در سال ۲۰۱۶ !

https://www.macrumors.com/2017/04/06/mac-malware-up-744-percent-in-2016/
pooriya.kh

پست‌ها : 530

بازگشت به سیستم عامل مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 12 مهمان