انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

معرفی کاربران انجمن

از آخرین اطلاعیه‌ها با خبر شوید و نظرات خود را با ما اینجا در میان بگذارید

Re: معرفی اعضا

پستتوسط mani3552 » 15 سپتامبر 2010, 16:59

با سلام خدمت دوستان
من محمد مانی هستم متولد 1360 و به تازگی متاهل شده ام
از سال 87 و با خرید مک بوک به دنیای اپل وارد شدم و علاقه زیادی به اپل و استیو جابز و جاناتان ایو دارم
کارمند هستم و ساکن قزوین هستم
تحصیلاتم هم مهندسی کامپیوتر است.
MacBook Air (Early 2013), macOS 11.1
MacBook Pro (Early 2020), macOS 11.1
iPhone 3GS 16GB
نماد کاربر
mani3552

پست‌ها : 93

پستتوسط AliGhz » 15 سپتامبر 2010, 18:01

سال‌ها پیش که لوگوی اپل آن سیب رنگین‌کمانی بود هم عاشق اپل بودم. چرا؟ فکر می‌کنم چون اپل زیبا بود، باکلاس، و دست‌نیافتنی. و وقتی همه اینها در کسی/چیزی جمع شود ناخودآگاه عاشق‌اش می‌شوی و در عمیق‌ترین رویاهایت و بزرگ‌ترین آرزوهایت می‌خواهی که با او/آن باشی.

آن روزها تبلیغ مک‌های گران‌قیمت را در مجله دانشمند می‌دیدم و آرزو می‌کردم من هم روزی یکی از آنها داشته باشم. آگهی دل‌فریب کامپیوترهای اپل را پشت مجله مرزهای بی‌کران فضا* می‌دیدم و دلم می‌خواست یکی‌شان مال من بود.

عاشق آن سیب گاززده بودم. حتی یک بار روی تخته سیاه مدرسه و در ساعت فراغت، آن سیب را همراه نام Apple با سرانگشتانم ترسیم کردم و یکی از دوستانم وقتی آن را دید معتقد بود که خود اپل هم اگر می‌خواست آنجا تبلیغ کند به این زیبایی نمی‌شد!

آن روزها با کمودور 64 هم در مدرسه کار می‌کردم، بعدتر یک آمیگا 500 دست دوم خریدم که هنوز هم دارمش و بسیار دوست‌اش داشتم و حتی با آن و به‌زبان آمیگا بیسیک، برنامه‌ای برای نقاشی کشیدن نوشته بودم!

بعدتر دیدم که گریزی از رفتنِ ناگزیر به‌سوی PC نیست و با داس و ویندوز 3.1 و 95 و 98 و 2000 و XP روزگار می‌گذراندم. دیگر به آن روش زیستن عادت کرده بودم و حتی تصور هم نمی‌کردم روزی به مک برگردم. رویای مک، مخصوصا با افولی که شرکت اپل در دوره‌ای داشت، دیگر فراموش شده بود.

اما از آن روز که در میل‌باکس‌ام خبر عرضه مک‌بوک/پروهای آلومینیومی با آن ظاهر جذابشان را دریافت کردم، رویای داشتن یک "مک" دوباره زنده شد و به یادم آورد که "جور دیگری/بهتری هم می‌شود زندگی کرد!"

تا پول خریدش فراهم شود، تردیدهای من هم برای مهاجرت به مک -تا حد فراوانی به‌لطف همین ایرماگ عزیز- کم‌رنگ شد و بالاخره در 28 آبان 1388 نخستین اپل/مک زندگی‌ام را خریدم!

حالا آن رویا به حقیقت پیوسته، و چه زیبا نوشته اپل در ورودی دفترچه راهنمای مک‌بوک پرو:
You and your MacBook Pro were made for each other.

...

And we are living happily ever after!

(و من... مهندسی عمران خوانده‌ام تا فوق لیسانس در شریف، اما روزنامه‌نگاری می‌کنم و عاشق عکاسی هم هستم. اگر دوست داشتید، می‌توانید به وبلاگم هم سر بزنید که البته امیدوارم به‌زودی یک دست حسابی به سر و رویش بکشم!: http://www.alighazvini.com)

* مرزهای بی‌کران فضا نخستین مجله ایرانی بود که با روش نوین نشر رومیزی یا Desktop Publishing منتشر می‌شد و در صفحه فهرست هر شماره، این واژه‌های هوش‌رُبا به چشم می‌خورد: "این شماره از مجله مرزهای بی‌کران فضا با استفاده از سخت‌افزارها و نرم‌افزارهای زیر صفحه‌آرایی شده است:..." که در ادامه‌اش، نام چند مدل مک و تعدادی نرم‌افزار از جمله فتوشاپ آمده بود. فونت‌‌های آن مجله بسیار زیبا بودند و بعدها فهمیدم که یکی از دوست‌داشتنی‌ترین فونت‌هایی که در آن مجله می‌دیدم، نامش "یاقوت" است که بسیار شبیه "جیزه" کنونی اپل نازنین است. (البته جیزه Leopard نه مالِ Snow Leopard!)
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

پستتوسط Arzhang » 15 سپتامبر 2010, 18:34

من ارژنگ هستم. از بین تاریخ تولدهایی که دیدم از خودم ناامید شدم چون تا این‌جا، ظاهراً پیرمرد جمع منم (متولد ۱۳۵۰). کارگردانی فیلم خوانده‌ام و به همین کار مشغولم. به واسطه‌ی قدرت گرافیکی مکینتاش همیشه آرزوی داشتنش را داشتم تا پارسال که این آرزو با یک مک بوک ایر محقق شد و حالا یک مک بوک پرو دارم. از این رو یک تازه‌کار به حساب می‌آیم. در حوزه‌ی فیلم کوتاه هم فعالم (وبلاگم را اگر خواستید ببینید www.iranshortfilm.blogfa.com). اولین استودیوی فول کروماکی در ایران را رسماً من و دوستم راه انداخته‌ایم (www.studiofam.ir). یک کتاب از من چاپ شده (ترجمه‌ی زندگی دوگانه‌ی ورونیک) و چند فیلم‌نامه و مقاله هم ذوقی ترجمه کرده‌ام و توی وبلاگ خودم ودوستان گذاشته‌ام مثل فیلم‌نامه‌ی سگ آندلسی نوشته‌ی بونوئل و دالی.
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پست‌ها : 1449

پستتوسط .SorousH. » 15 سپتامبر 2010, 20:33

ممنون از همه ی بزرگواران ، استادان و دوستان که این همه استقبال می کنند . :arrow:
نماد کاربر
.SorousH.

پست‌ها : 467

پستتوسط محدثه » 15 سپتامبر 2010, 23:33

من خوذه هستم از سر کوچه 8-)
۴۵ ساله در زمینه ی آزاررسانی فعالیت دارم, هیچ جوره کم نمیارم ,تخصصم طنز تلخ و نمایوندن چهره ی واقعیه بعضی از ادماست! خودم مرد هزارچهره ام;
کاربه کار ادمایی که بام کار دارن ندارم, کارم با اوناییه که به کارم کار ندارن ..:joy: فمیدی؟؟!!
محدثه

پست‌ها : 72

پستتوسط dete » 16 سپتامبر 2010, 00:46

من علیرضا هستم ... تو دوران دبیرستان از طریق یکی از دوستان با دنیای راز آلود مک آشنا شدم و بعدکلی گشت و گذار برای یافتن معمای مک که در انتها با این سایت آشنا شدم که میدونم کلی اذیتشون کردم و اونا با کمال محبت و احترام پاسخ دادن ( البته دوست دارم از تک تکشون یاد کنم حیف که میدونم دوست ندارن اسم ببرم میگین نه اسنادش موجوده) بخصوص اقای رستگار عزیز با اون کتاب ۳۰ نکته فوق العادشون . :idea: :arrow:

سرتونو درد نیارم بعد از کلی دردسر ( پول و اومدن آخرین مدل به ایران ) در ۲۷ فروردین سال ۸۷ مک بوک پرو خودمو خریدم و در ۱۸ اردیبهشت همون سال رفتم سربازی و شدم حکایت لیلی و مجنون که ۵۷ روز از هم جدا بودن ..... چه دورانی بود

۱۰ ماهی میشه خدمتم تموم شده و الان دانشجوی کاردانی کامپیوتر هستم

متولد ۱۰ شهریور سال ۱۳۶۷

آرزوی سلامتی و شادکامی میکنم برای همه ی دوستان مکی
عاشق استیو جابزم فقط به این خاطر که با حرفاش - محصولات کمپانیش - حرکاتش -و ... سعی میکنه مردمو شاد کنه و بخندونه ولی خودش نمیخنده و این نشانه بزرگمنشی این مرد داره ..... امیدوارم هر جا هست شاد باشه ( ;-) )

ایشالله یه فرصتی بشه یه گردهم آیی حضوری برقرار بشه همدیگر و بهتر بشناسیم ;-)
rMBP 15" 2.3GHz Haswell
MBP 17" 2.6GHz Core 2Duo
Mac OS : El Capitan 10.11.1
iPhone4 32GB
iPhone6 128GB
* * * * * * * * *
Keep Thinking Different
علیرضا.
نماد کاربر
dete

پست‌ها : 310

Re: برای معرفی بیشتر کاربران

پستتوسط khatami » 11 دسامبر 2010, 10:56

سلام بر شما☯ جالبه که من تا حالا که این پست را خواندم از وجود ص ایرماگ در فیسبوک خبر نداشتم
http://www.facebook.com/pages/Irmug/134235843287639
☯☯☯ مرسی☯☯☯ ولی حیف است که فقط ۷-۸ نفر به این ص علاقه داشته باشند.....
به هر حال کار من ترجمه و ویرایش متون فارسی است و اگر دوستان نیاز به همیاری داشته باشند در خدمت هستم....☯☯☯☯ شاد باشیم
God and love are identical
Meher Baba0MacBook Pro 15" )
iPhones 7 & 5s,
https://www.facebook.com/mohsen.khatami
http://T.me/oshofarsi
https://t.me/words_Mohsen_Khatami
نماد کاربر
khatami

پست‌ها : 312

Re: برای معرفی بیشتر کاربران

پستتوسط MacShadow » 11 دسامبر 2010, 23:54

سلام به همه
من بهنام ۲۲ ساله از مشهد خوره به کامپیوتر ِ عکاسی ِالکترونیک (رباتیک) ِمعرق ِ موسیقی (سنتور) ِ نقاشی و . . . . .. . .. . . . . .
زبان های دیگر :انگلیسی ِروسی و تا حدی عربی .
MacShadow

پست‌ها : 234

پستتوسط khatami » 12 دسامبر 2010, 21:59

حالا آن رویا به حقیقت پیوسته، و چه زیبا نوشته اپل در ورودی دفترچه راهنمای مک‌بوک پرو:
You and your MacBook Pro were made for each other.

...

And we are living happily ever after!

(و من... مهندسی عمران خوانده‌ام تا فوق لیسانس در شریف، اما روزنامه‌نگاری می‌کنم و عاشق عکاسی هم هستم. اگر دوست داشتید، می‌توانید به وبلاگم هم سر بزنید که البته امیدوارم به‌زودی یک دست حسابی به سر و رویش بکشم!: http://www.alighazvini.com)

مبارک است علی جان⁄ ب وبلاگت سر زدم و این پیام آمد
Bandwidth Limit Exceeded

The server is temporarily unable to service your request due to the site owner reaching his/her bandwidth limit. Please try again later.
؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ هروقت میزون شد خبر بده...... از آشنایی با تمام عزیزان این انجمن بسیار خوشحالم
God and love are identical
Meher Baba0MacBook Pro 15" )
iPhones 7 & 5s,
https://www.facebook.com/mohsen.khatami
http://T.me/oshofarsi
https://t.me/words_Mohsen_Khatami
نماد کاربر
khatami

پست‌ها : 312

Re: معرفی کاربران انجمن

پستتوسط navidpaya » 13 دسامبر 2010, 02:20

خیلی موضوع جالبیه. من هم نوید هستم، متولد ۵۹. کارشناسی ارشد مدیریت فناوری اطلاعات و پیشه اصلیم هم Sysadmin ی هست. اولین مک من همین MacBook ی یه که الان دارم باهاش تایپ می‌کنم که یک سال پیش خریدمش. اولین محصول اپلی که استفاده کردم یه iPod nano بود که سال ۸۵ خریدمش.
navidpaya

پست‌ها : 66

پستتوسط Dr.AliNavid » 13 دسامبر 2010, 14:03

من علی هستم . ۳۲ ساله و دکترای داروسازی دارم و از سال ۸۶ با اپل و محصولاتش کار میکنم و تقریبا تمام رده های محصولات اپل رو دارم . مثل آیمک و مک بوک پرو و آیفون و آیپد وآیپاد و تمامی اکسسوریها و ...
من عاشق طراحی و کیفیت محصولات اپل هستم و الان سالهاست که با ویندوز کار نمیکنم .
Think Different
نماد کاربر
Dr.AliNavid

پست‌ها : 35

پستتوسط Terminator44 » 13 دسامبر 2010, 17:02

سلام به همه دوستان
من مهدی هستم و فکر کنم کوچکترین از نظر سن و سال توی جمع شما باشم (متولد 75). از حدود 2 سال پیش با محصولات اپل آشنا شدم و اون موقع تا حالا هر چه بیشتر سعی کردم که اون ها رو بشناسم و اطلاعات بیشتری درباره‏شون کسب کنم. اولین محصولی که از اپل خریدم یک iPod 2G بود که بعد از حدود 8-9 ماه اون رو فروختم. الان هم تا چند روز دیگه iPhone 4g خواهم خرید. البته به مک بوک پرو هم علاقه فراوانی دارم؛ ولی فعلا با نیازهای من جور در نمیاد؛ ولی حتما طی یه فرصت مناسب اون رو خواهم خرید. همیشه عاشق اپــل بودم و هستم. علاقه اصلی من کامپیوتر و برنامه نویسی هست (البته برای PC) و گهگاهی فیلم و عکس هم میکس می کنم. می تونید به سایتم سر بزنید : www.vbassistant.net
Think Globally - Act Locally
Bill Gates
نماد کاربر
Terminator44

پست‌ها : 44

پستتوسط elho » 28 دسامبر 2010, 02:07

سلام گفتم بیام شرمنده کنم خودم رو ....من اولین مونث این پستم ...الهام هستم ۳ ساله که تهران درس می خونم اصلا با کامپیوتر حال نمیکنم اما از خوب یا بد روزگار رشته ام کارشناسی تلویزیون و هنر دیجیتاله و ۲ یا ۳ ماهه که یه مک بوک پرو خریدم ....
elho

پست‌ها : 26

پستتوسط Behnam » 28 دسامبر 2010, 05:15

امیدوارم اولین مؤنث این پست باعث تشویق دومین و سومین و ... بشه! ایرماگ همیشه از این نظر با کمبود توازن روبرو بوده!
کلاً مک برای کسانی است که با کامپیوتر حال نمی‌کنن! پس از این نظر فکر نکنم تنها باشی. ولی کاربر مک بودن و در ایران بودن داستان دیگری است. مک برای ایران فعلی ساخته نشده و احتمالاً حالت رو بیشتر از پی‌سی خواهد گرفت!
راستی من هم بهنام هستم. در کانادا هستم. مدتی است که دور و بر ایرماگ می‌پلکم و با مک حال می‌کنم... با کامپیوتر نه چندان!
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط Homa.p » 28 دسامبر 2010, 23:23

سلام .
من هما هستم .تقریبا تازه واردم و این اولین پستی هست که اینجا می ذارم .

دانشجوی مهندسی آی تی ام ، شغلم برنامه نویسیه و بیشتر تو زمینه طراحی وب و تحلیل نرم افزار کار میکنم . دوست دارم تو اولین فرصت بیام سمت تولید نرم افزار های موبایل .
ایرماگ برام خیلی جالبه و به نظرم از نظر جو با فروم های مجازی دیگه خیلی متفاوته که حتما به خاطر اعضای فروم هست .
Homa.p

پست‌ها : 1

قبلیبعدی

بازگشت به دربارهٔ ایرماگ

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 3 مهمان