انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

جیل‌بریک — Jailbreak

گفتگوهای مربوط به آیپاد، آیفون، آیپد، آیتیونز، آیکلاد و محصولات مشابه

جیلبرک زندگی را آسوده یا به کام کاربر تلخ میکنه؟

پستتوسط aamir » 31 اکتبر 2010, 23:03

تجربه من از جیلبرک مربوط به زمانی میشه که یک آی پاد تاچ برای کسی هدیه خریدم . . این کار رو با BlackRa!n انجام دادم که هر موقع خاموش میکردم دستگاه رو باید دوباره دستگاه رو جیلبرک میکردم که بعدش پشیمون شدم و سیستم روrestore کردم!
تجربه دوم هم مال زمانی بود که توی کافه این عمل رو روی آی پاد تاچ یکی از دوستانم و از طریق Jailbreakme انجام دادم.

و یک بار هم میخواستم روی آی پاد تاچ (بازهم برای یکی از دوستان) یک اپلیکیشن رایگان مثل Twitter بریزم که آیتیونز از این کار خودداری کرد و بعد یک اپلیکیشن کرک شده دانلود کردم و سعی کردم روش بریزم که باز هم آیتیونز خودداری کرد. با خودم فکر کردم پس جیلبرک به چه دردی میخوره؟!

اما امروز خواستم این کار رو روی آی پاد تاچ با firmware نهایی 4.1 انجام بدم و بعد از کلی سرچ به نسخه GreenPois0n رسیدم ! اونقدر مراحلش سخت بود ( به لحاظ بصری) که تقریبا ترسیده بودم که چه کار عجیبی داره انجام میشه.
بعد به سایت علیرضا از بچه های ایرماگ رفتم که یک فارسی ساز برای iOS ساخته بود و فایل deb مربوط به اون رو برای دانلود گذاشته بود / بدون هیچ معطلی توی گوگل سرچ کردم how to install deb files on iphone که به مراحل پیچیده ای برخوردم!
راستش رو بخواهید تصمیم گرفتم همینجا سوال کنم که کلا این جیلبرک به چه دردی میخوره و این اپلیکیشن هایی که مردم روی device های خودشون دارن رو چطوری نصب میکنن پس؟
از اینکه اینقدر پرحرفی کردم و میخوام یک موضوع رو از اول اولش بدونم واقعا عذر میخواهم ولی اونقدری حوصله نداشتم که جواب این همه سوالم رو با گوگل کردن به دست بیارم
امیر
نماد کاربر
aamir

پست‌ها : 514

Re: جیلبرک زندگی را آسوده یا به کام کاربر تلخ میکنه؟

پستتوسط saeidk » 31 اکتبر 2010, 23:23

دوست عزیز پس از جیلبریک باید در سیدیا یک بسته را نصب کنی تا بعد بتوانی هر برنامه ای که خواستی نصب کنی. در ایران همه همین کار را می کنند. ضمن این که با جیلبریک می توان امکانات داخل سیستم را عوض کرد مثل فعال کردن دلیوری اس ام اس. اپل به هبچ برنامه ای اجازه نمی دهد که در خود سیستم تغییراتی بدهی مگر این که جیلبریک کنی
آن مشکل خاموش و روشن شدن و نیاز به آن برنامه فقط برای یک سری آیفونهای جدید بود که دیکر با فریمورهای جدید این مشکل نیست. الان هم با لایمرین به راحتی می شود جیلبریک کرد
برای آن موضوع نصب هم اگر منظورتان علی رضا شفیعی باشد که در سیدیا سایت ایشان را در سورس ها اضافه می کنی بعد دنبال بسته ایشان می گردی و به راحتی بسته نصب می شود
نماد کاربر
saeidk

پست‌ها : 1143

پستتوسط iShahin » 01 نوامبر 2010, 02:47

دوست عزیز من تجربه های فبلی شما رو نمیدونم اما جیلبرک آیفون ۴ با Greenpois0n خیلی سریع و ساده هست و برای من یکی که شمکلی پیش نیومده جیلبرک کردن هم تقریبا اتوماتیک همه چیش انجاش میشه فقط اون اولش چند ثانیه باید دکمه home و دکمه sleep رو طبق دستور نگه داری گه خیلی شفاف اینجا توضیح داده حتی از رو عکس ها میتونی بفهمی نیاز نیست متن رو بخون من که بدون هیچ کدوم از اینها جیلبریک کردم چون سادس برنامه همه چی مشخصه می میگه باید چیکار کنی خود برنامه.

اگر مک داری:

کد: انتخاب همهٔ
http://www.iphone4jailbreak.org/jailbreak-iphone-4-on-mac.html

اگر پی-سی داری:

کد: انتخاب همهٔ
http://www.iphone4jailbreak.org/greenpoison-jailbreak.html

[url=https://mobile.twitter.com/S3micolon]follow me on twitter: @s3micolon[/url

نماد کاربر
iShahin

پست‌ها : 453

پستتوسط aamir » 01 نوامبر 2010, 12:07

مرسی دوستان!
کلا بیخیال این سوال شدم و ته و توشو از گوگل درآوردم . . .
امیر
نماد کاربر
aamir

jailbreak 4.1 ipod touch 4g

پستتوسط mamadreza7 » 22 نوامبر 2010, 05:22

سلام واسهٔ من یه آیپاد 4g از انگلیس آوردن بد دادم یکی‌ از دوستم و۳م راسه بندازه ، بم میگه jailbreak 4.1 ipod touch 4g را دانلود کن!!از کجا می‌تونم تهیش کنم!!!؟
mamadreza7

پست‌ها : 138

Re: jailbreak 4.1 ipod touch 4g

پستتوسط Hosein89 » 22 نوامبر 2010, 10:53

چون جیلبریکینگ مجار اعلام شده فکر کنم بشه صحبت کرد ازش

شما باید برنامه limera1n رو بگیری از اینجا:
http://www.limera1n.com

با این برنامه میتونی جیلبریک کنی و البته برای نصب سایدیا به اینترنت وایرلس احتیاج خواهی داشت
Hosein89

پست‌ها : 48

درخواست آموزش Jailbreak کردن iPad

پستتوسط Asali » 27 نوامبر 2010, 16:30

iPad دارم و می خوام اونو Jailbreak کنم. لطفاً راهنمائی کنین.
Asali

پست‌ها : 4

Re: درخواست آموزش Jailbreak کردن iPad

پستتوسط saeidk » 27 نوامبر 2010, 20:57

اگر ۳.۳.۳ است که به سایت spiritjb.com بروید و آن برنامه را بگیرید اجرا کنید و به راحتی جیلبریک می‌شود
نماد کاربر
saeidk

پست‌ها : 1143

روش جلوگیری از خالی شدن باتری پس از انجام جیل‌بریک

پستتوسط Ilia » 11 دسامبر 2010, 08:12

قابل توجه کسانی که جیل‌بریک کرده‌اند. روش جلوگیری از خالی شدن باتری:

http://www.simonblog.com/2010/12/09/how ... ilbreaking
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

مشکلات جیلبرک آیپاد تاچ نسل ۲

پستتوسط aamir » 20 ژانویه 2011, 12:09

متاسفانه آیپاد قدیمی است ولی به هر حال هست دیگه!
۸ گیگه و iOs 4.1 و اینکه این نسل از آیپاد هر چی تو گوگل سرچ کنی همه جا نوشتند که فقط با redsnow جیلبرک میشن که ولی این اتفاق هرگز نمیفته و هنگ میکنه.
blackrain هم که فقط یه سری مراحل رو سوری انجام میده و میگه جیلبرک شد ولی خبری از installer نیست البته کاملا منطقی است چون ین ورژن از سخت افزار رو ساپورت نمیکنه!
این آیپاد فقط و فقط با نسخه greenpoison جیلبرک میشه که مشکلات بسیار زیادی داره:
۱. هر از گاهی خود به خود ریست میشه
۲. یک اپلیکیشن که هر روز باهاش کار میکنی ناگهان بسته میشه و دیگه باز نمیشه ( به یک امر کاملا طبیعی و بدیهی بدل شده)
۳. سرعت به شدت پایینی داره در حالی که اگر روی firmware اصلی باشه سرعتش خیلی هم خوبه.
۴. تازه با تمام این تفاسیر در حالتیست که مولتی تسکینگ رو به صورت default پشتیبانی نمیکنه!
و...
در نهایت چاره کار رو توی این دیدم که یک بار هم مولتی تسکینگ رو براش enable کنم شاید یه اتفاقاهای خوبی بیفته اما با توجه به آموزشهایی که پیدا کردم که باید برم به مسیر فایل N82A.plist و اونجا مولتی تسکینگ رو بزارم در حالت true که یه فایل دیگه هست با اسم N72a.plist که متاسفانه توش نتونستم گزینه مولتی تسکینگ رو پیدا کنم.

نتیجه گیری اخلاقی که خودم بعد از تایپ اینهمه مطلب بهش رسیدم: نکنه این آیپاد نازنین اصلا نسل یک باشه؟ :-D
امیر
نماد کاربر
aamir

Re: مشکلات جیلبرک آیپاد تاچ نسل ۲

پستتوسط Ali.Rastegar » 23 ژانویه 2011, 14:54

امیر جان نسل iPod رو از این طریق می‌توانی مطمئن شوی:
http://support.apple.com/kb/ht1353#iPod_touch_late2009
به نظرم از شانست سری آخر نسل دوم را داری که همان قدرت و کیفیت نسل ۲ را به همراه دردسر Jailbreak داشتند! اگر در Settings>General>About مدل با MC شروع می‌شود فکر کنم جزو همانهاست.
ضمن اینکه فکر Multi Tasking رو هم نکن، من روی نسل دوم قبلی خودم امتحان کرده بودم(و با تغییر فایل plist اعمال نمی‌شد و باید از اول موقع JailBreak تنظیم می‌کردم) و بسیار کند کننده و دردسرساز بود.
MacBook Pro 2015
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

Re: مشکلات جیلبرک آیپاد تاچ نسل ۲

پستتوسط fartash.tm » 16 مارس 2011, 11:35

Multi tasking رو آيپاد هاى نسل دوم باعث ميشه آيپادت خيلى خيلى كند شه،منم يه نسل دوم دارمو واسه اين كه اون مشكلات كه گفتي زياد نشه زود re store ميكنمش.
fartash.tm

پست‌ها : 4

جیلبریک و مراحل پس از آن

پستتوسط seyyed » 19 مارس 2011, 18:12

سلام
پس از مدت طولانی گشتن در اینترنت به این نتیجه رسیدم که بیام و در رابطه با این موضوع از دوستان توضیح بیشتری بخوام
جدا از اینکه شاید اگه یکی از دوستان لطف کنه و یه حالت tutorial فارسی برای جیلبریک از مراحل قبل از اون (ssh blobs...) تا مراحل بعد از اون(نصب برنامه های ضروری) رو بنویسه خیلی عالی و مفید خواهد بود، من سوالی داشتم در مورد بعد از جیلبریک. یعنی وقتی شما جیلبریکتون تموم میشه تا لحظه ای که بتونید به راحتی هم برنامه کرک شده هم غیره روی دستگاهتون مثلا آیفون نصب کنید. چه برنامه هایی باید نصب کنبد و چه کارهایی باید انجام بدید؟ :?:

می دونم که سوالی با جواب طولانی پرسیدم ولی ممنون میشم یکی از دوستان لطف کنه جواب بده
ضمنا اگه کسی فرصت کر و اون tutorial رو هم نوشت که عالیه! :-D
یک عاشق اپل و هر آنچه به اپل مربوط میشه
seyyed

پست‌ها : 9

Re: جیلبریک و مراحل پس از آن

پستتوسط navidpaya » 19 مارس 2011, 22:07

سلام
اینجا انجمن کاربران Mac ه. فکر کنم اگه اینجا سوالتون رو بپرسین جواب سریع‌تر و کامل‌تری بگیرین.

http://i-phone.ir/forums/

موفق باشید
navidpaya

پست‌ها : 66

جیل‌بریک — Jailbreak

پستتوسط Sina_r2 » 06 آوریل 2011, 19:32

سلام به همه دوستان
من یه جستجوی مختصر راجع به جیلبریک تو ایرماگ کردم ولی چیزی راجع به مزایا و معایب اون پیدا نکردم . واسه همین این تاپیکو باز کردم تا کسایی که اطلاعاتی دارن بیان و اطلاعاتشونو در اختیار بقیه کسایی که اطلاعات زیادی ندارن (مثل من ) بزارن مثلا بگید که جلبریک چی هست ؟ خوبه یا بده ؟ به سیستم ( آیفون - آیپاد - ... ) آسیب می رسونه یا نه ؟ و بعد از جیلبریک برنامه هاشو از کجا باید گرفت ؟ و ...
هرکس هر چی میدونه بگه تا یه مرجع خوب در مورد جیلبریک داشته باشیم .
مرسی

راستی اگه تاپیکی پیدا کردین که در مورد همین موضوعه و کامله بگید که این تاپیکو ببندیم.
Sina_r2

پست‌ها : 14

بعدی

بازگشت به آیپاد، آیفون، آیپد، آیتیونز و آیکلاد

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 15 مهمان