انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

تغییر فونت سایت

از آخرین اطلاعیه‌ها با خبر شوید و نظرات خود را با ما اینجا در میان بگذارید

تغییر فونت سایت

پستتوسط Terminator44 » 24 اکتبر 2010, 14:42

سلام به همه دوستان
از مدیران سایت خواهش می کنم اگه امکانش هست فونت پیشفرض سایت رو به Tahoma تغییر بدید؛ چون توی فونت فعلی نوشته ها خیلی خوب پیدا نیستن... فکر کنم اگه از Tahoma استفاده کنید، هم مناسب هم کاربران هست و هم انجمن بهتر میشه.
امیدوارم دوستان دیگه هم با نظرم موافق باشن :-)
Think Globally - Act Locally
Bill Gates
نماد کاربر
Terminator44

پست‌ها : 44

Re: تغییر فونت سایت

پستتوسط sadeghi » 24 اکتبر 2010, 14:46

احتمالا شما فونت XB ZAR رو روی سیستمتون نصب نکردید. اگر این فونت رو نصب کنید می بینید که نوشته های سایت خیلی هم زیباست. از همین سایت می تونید فونت رو دریافت کنید.
sadeghi

پست‌ها : 344

پستتوسط shirazigs » 24 اکتبر 2010, 17:07

با سلام
بنده مشکلی با این فونت ندارم، درضمن این فونت رو خیلی دوست دارم.
نماد کاربر
shirazigs

پست‌ها : 32

پستتوسط Amir_S » 24 اکتبر 2010, 18:05

مشکل از اونجاییه که ایشون از ویندوز دارن سایت رو میبینن، یادمه قبلا هم مورد مشابهی پیش اومده بود!
نه اینکه خود ویندوز مشکل داشته باشه ها... فونت‌ی که برای اینجا انتخاب می کنه خیلی نامناسبه...
MacBook Pro 990:
13" Unibody, CPU: 2.26GHz, RAM: 5 GB, SSD: 250GB, HDD: 1TB
OSX 10.15.3
•••
iPhone 4S: 32GB
iOS 9.5.3
•••
iPhone 7Plus: 128GB
iOS 14.2
•••
iPad Air 2: 64GB-4G
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پست‌ها : 1794

پستتوسط Terminator44 » 24 اکتبر 2010, 20:17

شما درست میگید Amir_S جان... ولی در کل بهتره از Tahoma استفاده بشه؛ چون فونت معروف تر و کلی تری هست. الان هم من فونت رو نصب کردم و بهتر شده.
Bill Gates
نماد کاربر
Terminator44

پستتوسط saeidk » 24 اکتبر 2010, 20:27

دراین باره بارها صحبت شده لطفاً مطالب قبلی را بخوانید
نماد کاربر
saeidk

پست‌ها : 1143

پستتوسط Amir_S » 24 اکتبر 2010, 20:44

Terminator44 نوشته است:[نمایش]
شما درست میگید Amir_S جان... ولی در کل بهتره از Tahoma استفاده بشه؛ چون فونت معروف تر و کلی تری هست. الان هم من فونت رو نصب کردم و بهتر شده.

نه اینکه مشکل از شما باشه ها... مساله اینه که چون ما همگی اینجا رو از مک و با اون فونت میبینیم، نمیدونیم تو سیستم عامل های دیگه چطوریه!
MacBook Pro 990:
13" Unibody, CPU: 2.26GHz, RAM: 5 GB, SSD: 250GB, HDD: 1TB
OSX 10.15.3
•••
iPhone 4S: 32GB
iOS 9.5.3
•••
iPhone 7Plus: 128GB
iOS 14.2
•••
iPad Air 2: 64GB-4G
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پست‌ها : 1794

پستتوسط Pooria Azimi » 24 اکتبر 2010, 23:25

:-D :-D

نوشتن و تعریف (حتی یک تعریف کوچک) از فونتِ ...... (فونتی که اسمش رو نمی خوام ببرم) == توهین به مقدسات خیلی از دوستان (از جمله من!) در این انجمن :twisted:

لطفاً رعایت فرمائید :angry:
;-)

برای دیدن سریِ کاملِ فحش هایی که تا بحال به این فونت در این انجمن داده شده، دو لینک زیر رو ببینید (NSFW) :

http://irmug.com/forum/search.php?st=0&sk=t&sd=d&sr=posts&keywords=تاهوما

search.php?st=0&sk=t&sd=d&sr=posts&keywords=tahoma

حتی بهنام عزیز (که فونتهای سری X از زحمات ایشونه: http://wiki.irmug.com/index.php/X_Series_2 )، فونتی دروغین به نام Tahomabuster ساخته که در اسم، Tahoma ـست و در باطن، فونت بسیار زیبای Geeza Pro - که کارش اینه که حتی اگر طراح یک سایت اصرار داشت که سایتش با اون فونت ملعون نشون داده بشه، باعث بشه که این خواست تحقق پیدا نکنه :lol:

viewtopic.php?p=15124#p15124
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط Terminator44 » 25 اکتبر 2010, 00:10

pooriaazimi نوشته است:[نمایش]
:D :-D

نوشتن و تعریف (حتی یک تعریف کوچک) از فونتِ ...... (فونتی که اسمش رو نمی خوام ببرم) == توهین به مقدسات خیلی از دوستان (از جمله من!) در این انجمن :twisted:

لطفاً رعایت فرمائید :angry:
;-)

برای دیدن سریِ کاملِ فحش هایی که تا بحال به این فونت در این انجمن داده شده، دو لینک زیر رو ببینید (NSFW) :

http://irmug.com/forum/search.php?st=0&sk=t&sd=d&sr=posts&keywords=تاهوما

search.php?st=0&sk=t&sd=d&sr=posts&keywords=tahoma

حتی بهنام عزیز (که فونتهای سری X از زحمات ایشونه: http://wiki.irmug.com/index.php/X_Series_2 )، فونتی دروغین به نام Tahomabuster ساخته که در اسم، Tahoma ـست و در باطن، فونت بسیار زیبای Geeza Pro - که کارش اینه که حتی اگر طراح یک سایت اصرار داشت که سایتش با اون فونت ملعون نشون داده بشه، باعث بشه که این خواست تحقق پیدا نکنه :lol:

viewtopic.php?p=15124#p15124

Wow!!!

این موضوع رو نمی دونستم!! حالا که اینطوریه، چشم. دیگه اسم ت......ما رو نمیارم :-D
Bill Gates
نماد کاربر
Terminator44

پستتوسط .SorousH. » 25 اکتبر 2010, 01:37

این هم فونتی که ما در مک میبینیم
ویرایش : این هم فونتی که من در مک میبینم :-D
پیوست‌ها
فونت ایرماگ.png
در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط .SorousH. در 25 اکتبر 2010, 02:26.
نماد کاربر
.SorousH.

پست‌ها : 467

پستتوسط Ilia » 25 اکتبر 2010, 02:10

سروش هم قلم زر را نصب نکرده است و آنکه ایشان نشان داده است با فانت جیزه پروی اسنولئوپارد است که فانت دیفالت 10.6 است برای نمایش الفبای فارسی و عربی.

و اگر فانت Zar را نصب کنید، آن را به این شکل خواهید دید.

Irmag_Zar.png

اگر شما هم فانت زر را در پیسی نصب کنید، بشرطی که با سفاری به ایرماگ بیایید آن را درست خواهید دید. ولی اگر با براوزرهای دیگر بیاید متاسفانه با این که با زر نشان داده خواهد شد، اما نتیجه چندان جالب نخواهد بود و فانت نرم نمایش داده نخواهد شد. علت آن هم نحوهٔ نمایش ویندوز است که بجای سعی در نمایش درست شکل فانت ارجحیت را به مطابعت و انطباق شکل فانت به پیکسل‌ها میدهد. سفاری حتی در ویندوز هم سعی بر نمایش شکل واقعی حروف میکند.

برای همین است که شما در ویندوز اینقدر از تاهوما با آن قیافهٔ زشت و شلنگی و با حروف اغراق شدهٔ عظیم (که همهٔ طراحان وبسایت‌های فارسی و عربی را مجبور به استفاده از کوچکترین اندازهٔ فانت تاهوما میکند) خوشتان می‌آید. چون طراحی آن با منطق نمایش ویندوز جور در می‌آید و بر آن اساس اصلا طراحی شده است. و البته چشمتان هم به آن حروف زشتش عادت کرده و دیگر بنظرتان زشت نمی‌آید.

در لینوکس هم فانتها مانند مک درست نمایش داده میشوند. بطور خلاصه ویندوز شکل حروف را فدای شارپ‌تر نشان دادن آن کرده است.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط Terminator44 » 25 اکتبر 2010, 13:34

من فونت هایی رو که گفتید نصب کردم؛ ولی حس میکنم نوشته ها به صورت Italic هستن :

4.png
Bill Gates
نماد کاربر
Terminator44

پستتوسط AliGhz » 25 اکتبر 2010, 16:06

4.png

دلیلش رو که آقا ایلیا گفتن:
[نمایش]
اگر شما هم فانت زر را در پیسی نصب کنید، بشرطی که با سفاری به ایرماگ بیایید آن را درست خواهید دید.

صحبت از تاهوما هم شد، من از فونت تاهومای نازک، برای نمایش در صفحۀ وب بدم نمی‌آید (حتی خوشم می‌آید، البته که در برابر جیزۀ عزیز حرفی برای گفتن ندارد، یا این زرِِ ایرماگ که بسیار بسیار چشم‌نواز است!)؛ شاید علتش عادت کردن به آن با ویندوز بوده باشد. البته بولدش واقعا زشت است! اما خیلی‌ها با همین تاهوما مقاله هم می‌نویسند و حتی نامۀ رسمی تایپ می‌کنند که باید خرخره‌شان را جوید! :joy:

اما من واقعا از تایمز نیو رومن و اریال (فارسی) در حد مرگ متنفرم، چون فونت‌های ۱۰۰٪ عربی هستند که به‌زور توی پاچۀ زبان فارسی چپانده شده‌اند. و حتی بعضی‌ها با این فونت‌های عربی که برای نوشتار فارسی بسیار زشت هستند، کتاب هم حروفچینی می‌کنند که باید سر-و-ته آویزانشان کرد و در شهر چرخاند! :twisted:

اما فکر می‌کنم بهتر است فونت سوم این سایت، تاهوما باشد تا برای دوستانی که از ویندوز اینجا را می‌بینند، راحت‌تر قابل خواندن باشد. چون بدون نصب زر، از ویندوز ایجا با فونتی بسیار زشت و سخت‌خوان دیده می‌شود. اکثرا هم حوصله ندارند فونت مخصوص و سافاری نصب کنند تا سایت را درست ببینند، یا شاید حتی کامپیوتری زیر دستشان باشد که نتوانند این چیزهایش را عوض کنند (مثلا از کافی‌نت). و البته بد نیست در یک جایی از سایت که خوب قابل دیدن باشد، پیشنهاد شود که برای دیدن سایت در شکل اصلی آن، بهتر است سافاری و فونت XB Zar را نصب کنید. 
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

پستتوسط Ilia » 25 اکتبر 2010, 16:32

تا جایی که من میدانم پیسی از یک فانت ۴ تا بتشتر نمیتواند داشته باشد. و شما احتمالا هم ایتالیک این فانت را اینستال کرده‌اید و هم آبلیک آن را. (ایتالیک زر به راست تمایل دارد و آبلیک به چپ.) آبلیک را حذفش کنید تا زر معمولی بتواند درست لود شود. آنوقت درست میشود.

ایلیا
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط Terminator44 » 25 اکتبر 2010, 19:25

AliGhz نوشته است:[نمایش]

4.png

دلیلش رو که آقا ایلیا گفتن:
[نمایش]
اگر شما هم فانت زر را در پیسی نصب کنید، بشرطی که با سفاری به ایرماگ بیایید آن را درست خواهید دید.

صحبت از تاهوما هم شد، من از فونت تاهومای نازک، برای نمایش در صفحۀ وب بدم نمی‌آید (حتی خوشم می‌آید، البته که در برابر جیزۀ عزیز حرفی برای گفتن ندارد، یا این زرِِ ایرماگ که بسیار بسیار چشم‌نواز است!)؛ شاید علتش عادت کردن به آن با ویندوز بوده باشد. البته بولدش واقعا زشت است! اما خیلی‌ها با همین تاهوما مقاله هم می‌نویسند و حتی نامۀ رسمی تایپ می‌کنند که باید خرخره‌شان را جوید! :joy:

اما من واقعا از تایمز نیو رومن و اریال (فارسی) در حد مرگ متنفرم، چون فونت‌های ۱۰۰٪ عربی هستند که به‌زور توی پاچۀ زبان فارسی چپانده شده‌اند. و حتی بعضی‌ها با این فونت‌های عربی که برای نوشتار فارسی بسیار زشت هستند، کتاب هم حروفچینی می‌کنند که باید سر-و-ته آویزانشان کرد و در شهر چرخاند! :twisted:

اما فکر می‌کنم بهتر است فونت سوم این سایت، تاهوما باشد تا برای دوستانی که از ویندوز اینجا را می‌بینند، راحت‌تر قابل خواندن باشد. چون بدون نصب زر، از ویندوز ایجا با فونتی بسیار زشت و سخت‌خوان دیده می‌شود. اکثرا هم حوصله ندارند فونت مخصوص و سافاری نصب کنند تا سایت را درست ببینند، یا شاید حتی کامپیوتری زیر دستشان باشد که نتوانند این چیزهایش را عوض کنند (مثلا از کافی‌نت). و البته بد نیست در یک جایی از سایت که خوب قابل دیدن باشد، پیشنهاد شود که برای دیدن سایت در شکل اصلی آن، بهتر است سافاری و فونت XB Zar را نصب کنید. 

کاملا موافقم...
Bill Gates
نماد کاربر
Terminator44

بعدی

بازگشت به دربارهٔ ایرماگ

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 3 مهمان