انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

مشکل با سوپردرایو — SuperDrive

بخش فنون تشخیص مشکل، تعمیر و نگهداری

مشکل DVD-ROM مک بوک درخواست کمک

پستتوسط nexxt » 18 مارس 2008, 01:42

با سلام

من حدود 6 ماه است که یک دستگاه مک بوک دارم اما مشکلی که دارم این است که از هر ده dvd و یا cd شش هفت تارو میخونه اما سه چهارتایی رو هم بدون اینکه بازشون کنه بعد از حدود سی ثانیه بیرون می ده !!!! تمامی cd یا dvd های که امتحان کردم روی pc بسرعت باز می شه اما نمی دونم چرا روی مک بوک این مشکل حدود یک ماهی است پیش اومده! این مشکل رو هم روی mac OS دارم هم روی xp
دوباره کل کامپیوترو فرمت کردم و Mac OS و xp نصب کردم و Mac OS رو هم آپدیت کردم اما باز مشکل حل نشد.

دوستان اگر منو در این مورد راهنایی کنند بسیار بسیار بسیار ممنون می شوم.
nexxt

پست‌ها : 3

پاسخ: مشکل DVD-ROM مک بوک درخواست ک

پستتوسط javadkh65 » 18 مارس 2008, 12:01

سلام
من یه پاوربوک دارم که همین مشکل رو البته به صورت خیلی حادتر! باهاش دارم یعنی پاور بوم من یه کومبودرایو داره که باید دی وی دی بخونه و سی دی بخونه!! ولی خیلی ها رو نمیخونه و میده بیرون توی سایت اپل (منظورم فورومشه) نوشته بودند چند نفر که همین مشکل رو دارند و اپل هم کلا هیچی حسابشون نکرده بود!! خلاصه باید با این مشکل کنار بیای من که راه حلی براش پیدا نکردم

موفق باشید
Mac mini - iBook G4 - iPhone 4S
Mac OS X 10.9.4 & 10.5.8 - iOS 6.1.3
javadkh65

پست‌ها : 671

پستتوسط ghetmiri » 21 مارس 2008, 02:55

سلام دوستان
من مشکل مشابهی داشتم. CD هایی که خریده بودم مرغوب نبودن و وقتی روی PC با سرعت بیشتر از 24X رایت میشدن روی Mac باز نمیشدن. شاید مشکل از نوع CD و البته سرعت رایت باشه.
نماد کاربر
ghetmiri

پست‌ها : 2

پستتوسط Behnam » 21 مارس 2008, 03:03

من هم تا آنجا که یادم هست، بعضی از CD هایی را که دوستان PC دارم به من قرض می‌دادند مک من همیشه تُف می‌کرد! این به مک‌های جدید محدود نمی‌شود. فکر می‌کنم ghetmiri علت آن را درست کشف کرده باشد.
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط salehara » 21 مارس 2008, 13:01

مال سرعت رایت شدن و نوع سی دی یا دی وی دی می تونه باشه. و تمیز بودن و یا نبودن مک ها کلا دستگه های سو سولی هستن بعضی اوقات
salehara

پست‌ها : 187

مشکل با سوپردرایو — SuperDrive

پستتوسط mparvin » 29 آوریل 2009, 05:34

سلام
امروز متوجه شدم که سوپر داریو آی مکم دیگر دی ویدی های Double Layer را نمی خواند و حتی دی ویدی های DL که با آی مکم رایت کردم را نمی خواند و بعد از صدای تق تق آنرا اجکت می کند
اما دی ویدی های معمولی را هم می خواند و هم رایت میکند.
مشخصات دی ویدی رایترم :
MATSHITA DVD-R UJ-85J:
Firmware Revision: FCQ5
Interconnect: ATAPI
Burn Support: Yes (Apple Shipping Drive)
Cache: 2048 KB
Reads DVD: Yes
CD-Write: -R, -RW
DVD-Write: -R, -RW, +R, +R DL, +RW
Write Strategies: CD-TAO, CD-SAO, DVD-DAO
لطفا کمکم کنید که چکار باید بکنم در ضمن من PRam هم کردم ولی فایده نداشت.
iMac 20 Intel Core 2 Duo 2.16
Ram 3G
HDD 250G
Leopard 10.5.6
mparvin

پست‌ها : 1

پاسخ: مشکل عجیب در سوپر درایو

پستتوسط Ilia » 29 آوریل 2009, 17:25

با عرض خوش‌آمد؛

اگر میتوانید با دیسک‌های با مارک متفاوت امتحان کنید. اما اگر دیسکی را قبلا میخواند و الان نمی‌خواند، احتمالا اشکال از درایو است. (اگر خود دیسک کثیف یا خراشیده نشده باشه).

گرد و خاک گرفتگی هم ممکن است مشکل‌ساز بشود. بهر صورت اگر اشکال مکانیکی باشد و دسترسی به تعمیرگاه مجاز اپل نداشته باشید، خودتان سعی در تعویض درایو نکنید. باز کردن آیمک کار هر کسی نیست. آسانترین راه‌حل، خرید یک درایو خارجیست.

ایلیا
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پاسخ: مشکل عجیب در سوپر درایو

پستتوسط Behnam » 30 آوریل 2009, 02:44

کلاً درایو مک خیلی هاف‌هافی‌ هست و کلی دیسک‌های سالم و با مشخصات مناسب را تُف می‌کند. از مارک‌های مختلف یکی‌دوتا را آزمایش کنید کل موضوع شاید مربوط به این باشد که مارک باب طبع مک خود را باید پیدا کنید! اما آن DL را که با مک رایت کرده‌اید و نمی‌خواند با این سناریو جور در نمی‌آید.
در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط Behnam در 05 اکتبر 2010, 02:21.
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

دی وی دی رایتر مک بوک پرو 15 اینچ

پستتوسط mm_pimp » 09 ژانویه 2010, 12:12

سلام
من یه مک بوک پرو 15 اینچ 2.2 ( از اون سری قدیمیاش که گلاسی نبودن ) دارم و متاسفانه dvd دستگاه خراب شده - وقتی دیسک توش قرار میگیره چند بار سعی میکنه بخونه ولی انگار که موتورش سوخته باشه و یا لنز تنظیمش بهم خورده باشه صدا میده و بعدش دیسک رو میده بیرون.
جایی رو سراغ دارین که بدمش برای تعمیر ؟!
چون توی پایتخت که قیمت کردم گفتن 260000 تومن قیمت دی وی دی اینترنال فابریکشه که اصلاً به صرف نیست و به نظرم اکسترنالش رو بگیرم بهتره.
راهنمایی کنین ممنون میشم
mm_pimp

پست‌ها : 8

پستتوسط amirazizi » 09 ژانویه 2010, 19:07

اصولا یکی از مشکلات Mac Book ها همین DVD ROM هاشونه

apple به سر و صداخیلی حساسه و دوست نداره از DVD ROM پر سر و صدا استفاده کنه همین مساله باعث می شه معمولا زیاد قوی نباشند

من خودم از یک DVD External استفاده می کنم و توصیه ام هم برای کسانی که زیاد با DVD کار می کنند همینه
amirazizi

پست‌ها : 482

پستتوسط javadkh65 » 10 ژانویه 2010, 20:38

اگر در جاهای مختلف نیاز به DVD ROM داری خوب یه فابریک اینترنالش رو بخر، به نظر من می ارزه که بخری

اما اگه مثل من می خوای همیشه یه DVD ROM اکسترنال وبال گردنت باشه خوب یه دونه اکسترنال بخر!!

راستی من سامسونگش رو دیدم اکسترنال از این مکش دارها شبیه درایو های اپل
Mac mini - iBook G4 - iPhone 4S
Mac OS X 10.9.4 & 10.5.8 - iOS 6.1.3
javadkh65

پست‌ها : 671

چند سوال در مورد سوپر درایو

پستتوسط apple » 04 اکتبر 2010, 19:34

با سلام
سوپر درایو مکم وقتی می خواهیم دیسک را در آن قرار دهیم باید تا ته آن را به داخل درایو هدایت کنیم و وقتی 7 میلی متر به انتهای دیسک مانده آن را می بلعد؟ آیا این طبیعی است؟
در سایر دستگاه ها که درایو آن مکشی است وقتی نیمی از دیسک را به داخل درایو هدایت می کنیم بقیه اش را خود درایو می بلعد!!!!!
پس چرا سوپر درایو مک اینطوری است؟
و همچنین برخی ازدیسک ها رانمی خواند و پس می فرستد!!!!
ودیسکها یی را که می خواند بعد از مکش دیسک صدای عجیبی میاید!!!!!
آیا برای همه دوستانی که سیستم مک (سوپر درایو) دارند این مشکل وجود دارد؟
apple

پست‌ها : 31

Re: مشکل عجیب در سوپر درایو

پستتوسط .SorousH. » 05 اکتبر 2010, 00:21

من که iMac دارم دقیقا همینجوریه ولی بنده خدا هر چی به خورش دادم خونده اما بعضی اوقات خیلی زود فنش به راه می افتده که اون هم فکر کنم طبیعی باشه
خلاصه نگران نباش این صدا ها عادیه.
نماد کاربر
.SorousH.

پست‌ها : 467

Re: چند سوال در مورد سوپر درایو

پستتوسط AliGhz » 05 اکتبر 2010, 17:26

apple نوشته است:[نمایش]
با سلام
سوپر درایو مکم وقتی می خواهیم دیسک را در آن قرار دهیم باید تا ته آن را به داخل درایو هدایت کنیم و وقتی 7 میلی متر به انتهای دیسک مانده آن را می بلعد؟ آیا این طبیعی است؟
در سایر دستگاه ها که درایو آن مکشی است وقتی نیمی از دیسک را به داخل درایو هدایت می کنیم بقیه اش را خود درایو می بلعد!!!!!
پس چرا سوپر درایو مک اینطوری است؟
و همچنین برخی ازدیسک ها رانمی خواند و پس می فرستد!!!!
ودیسکها یی را که می خواند بعد از مکش دیسک صدای عجیبی میاید!!!!!
آیا برای همه دوستانی که سیستم مک (سوپر درایو) دارند این مشکل وجود دارد؟

بله طبیعی است؛ من هم ابتدا فکر می‌کردم باید آن را بمکد، ولی بعدا در یک کتاب راهنما خواندم که سوپردرایو مک همین شکلی کار می‌کند.
من گاهی اوقات وقتی مک‌بوکم از حالت sleep بیدار می‌شه و سی‌دی‌ای داخل درایو هست، یک صداهای غژغژی از خودش درمی‌آره. ولی تا حالا که سی‌دی/دی‌وی‌دی‌های مختلف رو خونده.
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

Re: دی وی دی رایتر مک بوک پرو 15 اینچ (

پستتوسط apple_2010 » 22 ژانویه 2011, 14:08

درود بر دوستان عزیز -
مک بوک من مدتی است که به دلیل ضربه ای که خورده مدتی که dvd writer به سختی کار میکنه یعنی مدت زمان write - load cd یک مقدار نسبت به قبل زیاد شده و صدای اضافی هم
تولید میکنه - ولئ به هر حال هنوز کار میکنه - میخواستم بدونم نظر دوستان در مورد حل این مشکل چیه ؟ ایا الزاما باید external تهیه کنم ؟
یک دنیا سباس از تمامی عزیزان فعال و البته مدیر گرامی سایت
apple mac book pro 13
IMAC
IPOD nano
ipod touch 8 g '
THE NEW IPAD
apple_2010

پست‌ها : 14

بعدی

بازگشت به تعمیر و نگهداری

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 3 مهمان