انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

باتری مک‌های قابل‌ حمل: پرسش‌ها و اشکالات

بخش فنون تشخیص مشکل، تعمیر و نگهداری

Re: سئوال درباره باتری لبتاپ

پستتوسط abdol » 17 آوریل 2010, 11:37

باز هم تاکید کنم حتی همین شرکت اپل ایران هم فاقد گارانتی بین المللی است.

گارانتی بین المللی یعنی اینکه نوت بوک به نام شخص خریداری شود، و خریدار با ارایه‌ی اون به نمایندگیهای مجاز اپل (که همگی خارج از خاور میانه هستند) بتونه اونرو تعمیر کنه.

ضمنا توصیه اکید هم می کنم که توجیح این مطلب مصادیق کلاه برداری محسوب می شود. پس ادامه ندهید که سنگین تر است.
آخرین ویرایش توسط Ali.Rastegar on 05 سپتامبر 2011, 00:56, ویرایش شده در 2.
دلیل: ‎برگرداندن متن اصلی عبدل پیش از آنکه با متن‌های بی‌ربط جایگزینش کند.
abdol
Banned

پست‌ها : 686

پستتوسط Appleiran Support » 17 آوریل 2010, 12:40

عجببببببب !!!
Appleiran Support

پست‌ها : 32

پستتوسط SHADNAEE » 02 ژوئیه 2010, 10:59

سلام به همه دوستان
من جديدا يك مك بوك پرو15 خريدم.چند سوال داشتم محبت كنيد پاسخ بدبد( اگه سوالام ناشيانه است ببخشيد)
1 يك نسخه ويندوز 7 نصب كردم.داشتم باهاش كار ميكردم كه ناگهان سيستم هنگيد. طوريكه تسك منيجر هم فعال نميشد و حتي با فشار پاور خاموش هم نميشد.حدود 5 دقيقه وايستادم.بعد با فشار پاور خاموش شد. دوبار اين اتفاق افتاد.آيا علت سخت افزاريه؟
2. باتريهاي مك بوك پرو در نمياد.آيا اين يك نقصه يا يك تكنولوژيه برتره؟
3.لطفا چند پيشنهاد هم درباره كمتر داغ شدن لپ تاپ بديد. با تشكر از همه دوستان
SHADNAEE

پست‌ها : 8

پستتوسط shd » 02 ژوئیه 2010, 11:46

سلام.
اولا دوستان در مورد باتری دقت داشته باشند که بهترین راهنمایی را خود شرکت اپل داره که از لینک زیر میتونید ببینید.
http://www.apple.com/batteries

دقت داشته باشید که باید هر یک ماه یک بار باتریتون یک بار کامل خالی وپر بشه که باز دستورش همونجا هست و این هم به عمر باتریتون کمک میکنه.
یه برنامه هم به نام coconutBattery هست که در اپل هم میتونید دانلودش کنید و توضیحات خوبی در مورد باتریتون بتون میده و ارزیابیش میکنه.

Appleiran Support نوشته است:[نمایش]
دوست عزیز
اپل ایران تمام محصولات رو به صورت مجاز وارد میکنه در ضمن در کشور ایران زندگی کردن باعث ابطال گارانتی نمیشه ، فقط متاسفانه در ایران کسانی که خدمات اپل ارائه می دن چون لینک درست و حسابی برای خدمات ندارن از انجام این کار سر باز میزنن ، که خوشبختانه اپل ایران بعد از گذشت این مدت طولانی در زمینه فروش و خدمات پس از فروش محصولات اپل با این قضیه مشکلی نداره

من یه چیزی رو اصلا نمیفهمم،‌چجوری بعضی از شرکت ها خودشون رو فروشنده رسمی یا مجاز اپل معرفی می کنند؟! :shock:
اپل نه با هیچ شرکت ایرانی مبادله تجاری و غیر تجاری نداره. چه فروش و چه تعمیرات.
حد اکثر شرکتا میتونن بگن ما کیفیت کارمون خوبه به فلان دلیل. هر کس براش جای سوال بود بره تو سایت اپل ببینه ما در کنار کوبی سوریه و ... جزو تحریم ها هستیم و اگرم به اپل ایمیل بزنید که من میخاو فروشنده دست چندمتون در ایران هم باشم همین جواب رو بتون میده.
نماد کاربر
shd

پست‌ها : 3

پستتوسط abdol » 02 ژوئیه 2010, 11:52

SHADNAEE نوشته است:[نمایش]
سلام به همه دوستان
من جديدا يك مك بوك پرو15 خريدم.چند سوال داشتم محبت كنيد پاسخ بدبد( اگه سوالام ناشيانه است ببخشيد)
1 يك نسخه ويندوز 7 نصب كردم.داشتم باهاش كار ميكردم كه ناگهان سيستم هنگيد. طوريكه تسك منيجر هم فعال نميشد و حتي با فشار پاور خاموش هم نميشد.حدود 5 دقيقه وايستادم.بعد با فشار پاور خاموش شد. دوبار اين اتفاق افتاد.آيا علت سخت افزاريه؟
2. باتريهاي مك بوك پرو در نمياد.آيا اين يك نقصه يا يك تكنولوژيه برتره؟
3.لطفا چند پيشنهاد هم درباره كمتر داغ شدن لپ تاپ بديد. با تشكر از همه دوستان

windows معلوم نمی کنه چون شما روی laptop های معمولی هم این مشکل برای windows پیش میاد.
باطری چه در بیاد و چه در نیاد فرقی نداره. ضمنا در آوردن باطری مربوط به نوت بوکهایی هست که باطری در کنار CPU قرار داره و حسابی گرم شه.
این لینک از منابع wikipedia است بسیار کامل با نمودار :lol: توضیح داده!
http://www.batteryuniversity.com/parttwo-34.htm
در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط abdol در 04 سپتامبر 2011, 10:52.
abdol
Banned

پستتوسط Pooria Azimi » 02 ژوئیه 2010, 12:08

برنامۀ Watts هم برای کالیبره کردن باطریه و کارش رو خیلی خوب انجام میده...
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط Payman.Rad » 08 ژوئیه 2010, 11:33

با سلام ،
یکی از دوستانم یه (MacBook pro (Early2008-MB134LL/A داره که حدود ۶ ماه ازش استفاده نکرده !! و الآن که داره استفاده میکنه باتریش اصلاً شارژ نمیشه ! آیا باتریش خراب شده؟؟

پیمان
پیوست‌ها
Picture 2.png
پیمان
Payman.Rad

پست‌ها : 93

پستتوسط abdol » 08 ژوئیه 2010, 16:50

بله ممکن است. این باطریها نباید کلا دشارژ شوند در صورتی که کامل دشارژ شوند باطری قابل شارژ نخواهد بود.
آخرین ویرایش توسط Ali.Rastegar on 05 سپتامبر 2011, 00:53, ویرایش شده در 2.
abdol
Banned

پستتوسط masoudhzb » 08 ژوئیه 2010, 22:17

abdol نوشته است:[نمایش]
بله ممکن است. این باطریها نباید کلا دشارژ شوند در صورتی که کامل دشارژ شوند باطری قابل شارژ نخواهد بود.
سلام

برنامه watts رو من یک هفته پیش نصب کردم . گویا یک مرحله از روند کالیبره کردنش دشارژ کردن کامل تا حد faint و پنج ساعت یا بیشتر در این حالت (دشارژه) ماندن است.
آیا منظورتون در مورد مدل بخصوصی است؟ یا حتی در حالت بالا هم عملا دشارژ نمی شود؟
متاسفانه خود برنامه رو پاک کردم تا چک کنم. شاید من اشتباه می کنم.

ضمنا یک سوال:
باتری کامپیوتر من با ۴۴ سیکل شارژ در طی حدود ۶ ماه٬ health اش ۸۸ درصد شده آیا طبیعیه ؟
اغلب به برق وصل است و هفته ای یکبار دشارژ می کنم.
ممنون
masoudhzb

پست‌ها : 32

پستتوسط abdol » 08 ژوئیه 2010, 22:38

برای محافظت و جلوگيری از نوسانات اگر ولتاژ تمامی سلولها از حدی کمتر شود برد باطری خود بخود از کار می افتد تا به مدارات دستگاه شما آسيب وارد نشود حالا اگه 6 ماه به برق وصل نشود حتما باطری را تا ته مصرف کرده. ممکن است سلولهای باطری شما سالم باشد اما بردی که در باطری وجود دارد باید تعويض شود که فکر نکنم عملی باشد!
کلا دشارژ باطری در حدود 4-6 در صد توصيه میشود. آن هم ماهی 1-2 بار که مدار اطلاعات درستی از نحوه دشارژ و شارژ در اختيار سیستم عامل بگذاره تا زمان شارژ و دشارژ درست نشان داده شود.
این مشکلات در مورد همه باتريهاست نه فقط اپل.
من اطلاعی ندارم اما اگر غير عادی هم باشد کاری از دست شما بر نمی آید جز اصلاح الگوی مصرف! اما سعی کنید از باطری در جايش استفاده کنید و خیلی خود را در قید بند قرار ندهید. اگر برق دم دست است از برق و گر نه باطری برای همين کار است!
abdol
Banned

پستتوسط AliGhz » 07 اوت 2010, 17:01

کالیبره کردن باتری لپ‌تاپ و بهینه کردن عملکرد آن

خلاصه‌شده از:
سایت اپل، تاریخ: ۲۵ ژوئن ۲۰۱۰، لینک: http://support.apple.com/kb/ht1490

باتری‌های لپ‌تاپ‌ها یک ریزپردازندۀ داخلی دارند که به تخمین میزان شارژ باتری می‌پردازد. هر از گاهی باتری باید کالیبره شود تا این تخمین به‌صورت صحیح انجام شود و باتری در بهینه‌ترین وضعیت کار کند. این کار باید در نخستین دفعۀ استفاده از لپ‌تاپ و سپس هر چند ماه یک بار انجام شود. اما اگر لپ‌تاپ شما اغلب به برق وصل است و خیلی کم از باتری آن استفاده می‌کنید، بهتر است این فرایند را ماهی یک بار انجام دهید. وب‌سایت http://www.apple.com/batteries اطلاعات بیشتری در این باره به شما می‌دهد و از آنجا می‌توانید یک یادآور iCal را برای شارژ باتری دریافت کنید.

این راهنما برای این محصولات است:
PowerBook G4 (15-inch Double-Layer SD)
MacBook (همۀ مدل‌ها)
MacBook Pro (همۀ مدل‌ها)
MacBook Pro (17-inch) (همۀ مدل‌ها)
MacBook Air

فرایند کار:
۱. آداپتور را به برق وصل کنید و اجازه بدهید لپ‌تاپ کامل شارژ شود (نور LED انتهای آداپتور به رنگ سبز درآید و/یا نشانگر باتری در منوی بالای صفحه نشان دهد که باتری کامل شارژ شده است).
۲. اجازه بدهید باتری برای دست‌کم ۲ ساعت استراحت کند؛ به این معنا که آداپتور همچنان به برق متصل باشد. در این مدت می‌توانید به‌طور معمول از لپ‌تاپ استفاده کنید.
۳. در حالی که لپ‌تاپ روشن است، آداپتور را از برق بکشید و اجازه بدهید باتری کار کند. می‌توانید همچنان به‌طور معمول از لپ‌تاپ استفاه کنید. وقتی شارژ باتری کم شود، هشداری روی صفحه ظاهر خواهد شد.
۴. حالا وقت آن است که کارهایتان را ذخیره کنید. اما همچنان به کار با لپ‌تاپ ادامه بدهید. وقتی شارژ باتری خیلی کم شود، لپ‌تاپ به‌طور خودکار وارد حالت sleep می‌شود.
۵. لپ‌تاپ را خاموش کنید یا بگذارید برای دست‌کم ۵ ساعت در حالت sleep بماند.
۶. آداپتور را به برق وصل کنید و بگذارید باتری دوباره ۱۰۰ درصد شارژ شود.

نکته:
وقتی باتری به وضعیت «خالی» می‌رسد، لپ‌تاپ وادار به ورود به حالت sleep می‌شود. اما در واقع باتری ذخیره‌ای را فراتر از وضعیت «خالی» نگه‌ می‌دارد تا از اطلاعات لپ‌تاپ برای مدتی در حالت sleep محافظت کند. وقتی که باتری واقعا خالی شود، لپ‌تاپ وادار به shut down می‌شود. در این وضعیت، با عملکرد «خواب ایمن» (safe sleep) که با مدل PowerBook G4 (15-inch Double-Layer SD) معرفی شد، محتوای حافظۀ لپ‌تاپ روی هارد ذخیره می‌شود. وقتی برق وصل و لپ‌تاپ روشن شود، دستگاه به کمک تصویر حافظه که روی هارد ذخیره شده بود، به وضعیت پیش از sleep بازمی‌گردد.
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

پستتوسط Darkprincess » 17 اوت 2010, 02:47

واقعا ممنون از لطفتون
Darkprincess

پستتوسط Darkprincess » 01 سپتامبر 2010, 17:23

من هنوز یه ماه نشده که مک بوک خریدم .. همین مدلش که ۱۰ ساعت باطریش کار می کنه .
هفته ی اول همش از باطری استفاده می کردم که هلث باطریم شد ۹۳٪ !!! بعد که امدم اینجا و مطالب رو خوندم اکثرا از برق استفاده می کنم که حالا هلثش شده ۹۶٪ .
یه سوال ساده دارم.. ببخشید اگه خنده داره.. اینی که می گن از برق استفاده کنین یعنی قبل از اینکه سیستم رو روش کنیم برق رو باید وصل کنیم ؟
و اینکه من نمی دونم چرا وقتی شارز ۱۰۰٪ و اونو به برق می نزنم به مرور از شارز کم میشه مثلا میشه ۹۸٪ .

آخرین بارم که خواستم از باطری استفاده کنم خییییییییییییلی کم کار کرد حدود ۵ ساعت حتی کم تر..
نمی دونم چرا هر چی حساس ترم بدتر میشه..
Darkprincess

پستتوسط abdol » 01 سپتامبر 2010, 17:57

باتری شما کاملا عادی و نرمال است نگران نباشید برای همه همین طور است. به استفاده روزمره خودتون ادامه بدید و از نوت بوکتان لذت ببرید :joy:
abdol
Banned

مدت زمان کارکرد باتری؟

پستتوسط mo3n » 30 سپتامبر 2010, 14:41

سلام دوستان من مدت ۱ماه که مک بوک پرو گرفتم، اوایل باتریش ۱۰ ساعت کار میکرد ولی الان با ۱۳ بار سیکل و ۱۰۰٪ سلامت باتری ۳ ساعت میمونه؟
یعنی با ۱۰۰٪ شارژ ۳ ساعت میزنه....
mo3n

پست‌ها : 14

قبلیبعدی

بازگشت به تعمیر و نگهداری

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 3 مهمان