انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

BinHex 4.0 و مشکل من (کمک فوری!!!)

درمورد نرم‌افزارهای کاربردی مکینتاش

BinHex 4.0 و مشکل من (کمک فوری!!!)

پستتوسط koli » 08 دسامبر 2004, 22:45

با سلام؛ به مشکلی در رابطه با یک فایل برخورده ام که به گمانم بی ربط با مکینتاش نباشد. فایلی است با فرمت *.doc که پس از باز کردن آن در ورد 2003 به این پیغام در بالای صفحه بر میخوریم
(This file must be converted with BinHex 4.0)
و در زیر آن کارکترهای درهم و برهم. سوالم این است که BinHex 4.0 چیست؟
و نیز آیا راهی برای مشاهده ی این فایل وجود دارد یا خیر؟
متشکرم و منتظر راهنمایی هایتان هستم.
کولی
koli

پست‌ها : 2

پستتوسط ali » 09 دسامبر 2004, 00:42

با سلام،
تو گوگل اینو به عنوان تعریف Binhex پیدا کردم>
An encoding scheme that converts binary data into ASCII characters. Any file, whether it be a graphics file, a text file, or a binary executable file, can be converted to BinHex. This format is particularly valuable for transferring files from one platform to another because nearly all computers can handle ASCII files. In fact, many e-mail programs include a BinHex encoder and decoder for sending and receiving attachments. BinHex is an especially common format for Macintosh files. Encoded files usually have a .HQX extension.

یعنی این نشان دادن هر مدرک و برنامه‌ای را با استفاده از حروف ASCII. برای اہن کار برای مک برنامه‌های متفاوتی وجود داره که معروفترین آن Hexedit میباشد>
http://www.versiontracker.com/dyn/moreinfo/macosx/10658
این برنامه بصورت مجانی پخش میشود.
ali

پستتوسط koli » 09 دسامبر 2004, 09:38

متشکرم دوست من

اما این برنامه ای که معرفی کردید به درد کاربران ویندوز میخورد یا مک؟ من یک کاربر ویندوز هستم و مشکلم مرا به اینجا کشاند... منتظر راهنمایی مجدد شما میمانم. کولی
koli

پست‌ها : 2

پستتوسط Ali.Rastegar » 09 دسامبر 2004, 13:55

سلام،
آیا این فایل با MS Office نسخه مکینتاش ساخته شده بود؟ اگرنه با چه برنامه ای؟ متن آن فارسی بود؟ آیا امکان اینکه این فایل را در مکینتاش با Character Coding Unicode (UTF-8 ) دوباره ذخیره کنید وجود دارد؟
موفق باشید.
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط مهمان » 09 دسامبر 2004, 19:52

با سلام
اين فايل همانطور که نوشتم فرمتش *.doc است و اصلاحيه ي مقاله ايست که از خارج از کشور بدست دوستي رسيده است. بنابراين نميدانم که در چه سيستم عاملي و از چه نرم افزاري براي تهيه آن استفاده شده. البته در محيط لينوکس نيز همين مشکل وجود دارد.
من به سيستم هاي مکينتاش دسترسي ندارم و به همين دليل امکان ذخيره ي مجدد انرا ندارم.
در محيط ويندوز کاري نميشود کرد؟
از نو مينويسم؛ اين چيست؟: (This file must be converted with BinHex 4.0)
مهمان

پستتوسط Ali.Rastegar » 11 دسامبر 2004, 02:31

سلام،
شاید این دو مطلب به دردتون بخورن:
http://www.mug.jhmi.edu/mirrors/InfoAlley/binhex.html
http://www.mug.jhmi.edu/mirrors/InfoAll ... /what.html
اما اونها درمورد فایل doc نبوده اند اما یک سوالی که دارم این است که شما این فایل را ابتدا به صورت فشرده دریافت کردید؟ اگر بله با چه پسوندی؟
موفق باشید.
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پستتوسط مهمان » 12 دسامبر 2004, 00:26

با سلام؛
اين موضوع - زيپ بودن فايل منظورم هست - را خواهم پرسيد و در اولين فرصت اطلاع خواهم داد.
بهرحال از اينکه پيگير مشکل منيد؛ متشکرم آقاي رستگار
موفق باشيد؛ کولي
مهمان

پستتوسط Ali.Rastegar » 12 دسامبر 2004, 13:25

سلام،
امکان دارد با برنامه دیگری مانند Stuffit فشرده شده باشد و با پسوند .sit یا .sitx و خود zip نباشد.
خواهش می کنم،البته اون پستهایی که با اسم ali خالی هست رو آقای صمدی فرستادن ;-)
موفق باشید.
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پستتوسط مهمان » 05 مارس 2006, 16:27

salam ye file be name HQX file daram chetor bayad negash konam mamnoon
مهمان

پستتوسط Ali.Rastegar » 05 مارس 2006, 18:08

با stuffit expander میتونید بازش کنید.
موفق باشید
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پستتوسط مهمان » 20 ژوئن 2006, 19:00

سلام
bin hex یه روش بسته بندی برای مکینتاش بود و شاید هم باشد و در مواقعی که یک فایل مکینتاشی از محیط مکینتاش به محیط ویندوز یا سیستم های دیگر وارد میشد file hederهای مک از بین میرفت ،ما در ان زمان با بسته بندی به این روش فایل را از درون سرور های غیر از مک به دوستان مکینتاشی میفرستادیم ، و همونطور که استاد بزرک آقای رستگار فرمودند با stuffit expander میتوان فایل رو به حالت اولیه مکینتاش )whit headers( در آورد

huge
مهمان

پستتوسط Ali.Rastegar » 20 ژوئن 2006, 20:19

بهروز عزیز ممنون از توضیحات شما، راستی جای شما و دیگر دوستانی که نیامدند به گردهمایی خیلی خالی بود!
موفق باشید
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پستتوسط Behnam » 01 ژوئیه 2006, 22:42

علی جان من امروز تاکنون ده بیست تا spam روی همین تاپیک پاک کرده‌ام و باز هم سرازیر می‌شود. آیا ممکن است که این موضوع به ویروسی چیزی مربوط شود که یکی از کاربرانی که در این تاپیک مطلب پست کرده است درون کامپیوترش دارد و از آنجا spam مدام به این تاپیک هدایت می‌شود؟ این قضیه دارد اعصابم را خرد می‌کند.
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط Ali.Rastegar » 02 ژوئیه 2006, 15:18

بهنام جان من این تاپیک را قفل کردم و فقط مدیران می‌توانند در این تاپیک مطلب ارسال کنند. فعلا این راه حلی است که به ذهن من می‌رسد، قفل کردن موقت تاپیکهای قدیمی که keywordهای spamپسند دارند. اما راه حل دائمی گرفتن امکان ارسال مطلب در انجمنها از کاربران مهمان هست که امیدوارم مجبور به اینکار نشیم. تا وقتی دسترسی کاربر مهمان برای ارسال مطلب باز باشه نرم افزارهای اسپم از همین طریق مطلب ارسال می‌کنن.
موفق باشید
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

بازگشت به برنامه‌های مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 21 مهمان