انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

پرسش‌های یک تازه وارد در مورد مک

بحث‌های کلی درمورد سیستم عامل مکینتاش (OS X)

Re: فروش مک بوک پرو

پستتوسط نیما » 02 آوریل 2010, 00:30

فونت هارا برام می فرستی ؟ unix.nima@gmail.com
نماد کاربر
نیما

پست‌ها : 462

Re: اشکالاتی که یک کاربر تازه وارد مک می تواند داشته باشد

پستتوسط pooriya.kh » 12 آوریل 2010, 23:24

دوستان نرم افزار xmary از کجا قابل دریافت هست ؟ اینترنت وسایت رو گشتم وچیزی پیدا نکردم
pooriya.kh

پست‌ها : 530

پستتوسط javadkh65 » 12 آوریل 2010, 23:59

پوریا:
این تاپیک رو بخون توی صفحه ی ۱ لینک دانلود نسخه ی قدیمی به همراه فونت های اون که واجبه هست و توی صفحه ی ۵ هم لینک دانلود نسخه ی جدید:

viewtopic.php?f=3&t=1544&hilit=xmary
Mac mini - iBook G4 - iPhone 4S
Mac OS X 10.9.4 & 10.5.8 - iOS 6.1.3
javadkh65

پست‌ها : 671

Re: مشکلات یک مبتدی

پستتوسط Arash068 » 07 مه 2010, 18:12

سلام
چطوری میتونم توی ویندوز ۷ print screen بگیرم
Think Different

iPhone 4 16GB Black
MacBook Pro 13 2009"
iPhone 2G 8G
iPod 5G U2 30GB
Arash068

پست‌ها : 11

پستتوسط Pooria Azimi » 07 مه 2010, 18:21

:-) این‌جا فوروم مکینتاشه، اما برای این‌که بی‌پاسخ نمونید:

http://social.answers.microsoft.com/For ... 636ab56c00

اگه حوصلهٔ خوندنش رو نداری، می‌گه با ابزاری به اسم snipping tool که در فولدر برنامه‌هاست این کار انجام می‌شه.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط GK » 07 مه 2010, 20:31

Arash068 نوشته است:[نمایش]
سلام
چطوری میتونم توی ویندوز ۷ print screen بگیرم

سلام آرش
گویا که شما با مک کار می‌کنید، پس به احتمال زیاد منظورتان ویندوز نصب شده روی مک است
اگر ویندوز را در داخل osx دارید، مثلا با پارالل، نگاه کنید در view / make screenshot
اگر نصب ویندوزتان با بوت کامپ است، بروید در ویندوز snipping tool را اینجا بیابید :
Start Menu/All Programs/Accessories
به انجمن خوش آمدید
روز و روزگارتان ‌خوش
ق.خ
iMac Intel 2.66GHz, Osx 10.7.3
GK
مدیر بازنشسته

پست‌ها : 954

پستتوسط Arash068 » 07 مه 2010, 23:00

سلام
خیلی ممنون از راهنماییتون
ممنون از خوش آمد گوییتان ولی من با توجه به پستهای کمم تازه عضو نشدم فقط چون چیزی برای یاد دادن و کمک کردن نداشتم بیشتر از مطالب مفید سایت بهره می بردم
من تو سایت سرچ کردم دیدم تنها جایی که در مورد اسکرین شات صحبت شده اینجاست من هم سوالم رو اینجا پرسیدم این دلیل بر این نیست که من فقط کار بر سون هستم حتما یه ربطی به مک داشته که اینو پرسیدم دیگه
چون کی بورد مکه که این دکمه رو نداره و الا با کامپیتر های دیگه همه این کارو بلدن بکنن :-D
به هر حال بخاطر کمکی که به من کردید ممنونم
کلا از قبل هم میخواستم یه تشکر حسابی از همگی بکنم چون خیلی از مطالب سایت استفاده کردم و چیز های زیادی یاد گرفتم که خداییش همون طور هم که خودتون میدونید هیج جا تقریبا گیر نمیاد تو ایران
Think Different

iPhone 4 16GB Black
MacBook Pro 13 2009"
iPhone 2G 8G
iPod 5G U2 30GB
Arash068

پستتوسط Arash068 » 08 مه 2010, 01:28

سلام
سه سوال و یه درخواست دارم البته نمیدونم تاپیک درستیه که دارم پست میدم یا نه دیدم اینجا ماله مبتدی هاست و من هم یه مبتدی و اینکه جایی دیگه رو نتونستم در مورد این سوالم جواب قطعی بگیرم
حالا سوالام -در حالت کلی بوت کمپ بهتره یا اینکه ویندوز رو تو مک اجرا کنم (یعنی چه عییب های دارن و چه مزایایی)
توی parallel درایو مثل بوت کمپه یا از mac HD استفاده میکنه و میشه در یک زمان تو هر دو سیستم عامل ازشون استفاده کرد
parallel بهتره یا vmware (یعنی چه عییب های دارن و چه مزایایی)

در خواستم هم اینه که اگر میشه یه توضیح در مورد نصبش و اینکه از کجا این برنامه رو میشه گیر آورد به من بگید
بسیار ممنون
Think Different

iPhone 4 16GB Black
MacBook Pro 13 2009"
iPhone 2G 8G
iPod 5G U2 30GB
Arash068

پستتوسط Ilia » 08 مه 2010, 05:51

اگر کاری که میخواهی در پیسی انجام بدهی از لحاظ گرافیکی سنگین نباشد، محیط‌های مجازی مثل پاراللز یا VMWares همان کار را برایت انجام میدهند با این تفاوت که مجبور نخواهی بود که مکت را ریستارت کنی و هم همزمان محیط مک را میتوانی داشته باشی و هم پیسی را.

من هر روز این کار را انجام میدهم، چون سیستم اداری محل کارم بایستی ویندوز باشد و کار خودم روی مک است و آن را به بوت‌کمپ ترجیح میدهم.

اگر احتیاج داشته باشی که از صد در صد قدرت پیسی استفاده کنی یا کارت تمام قدرت کارت گرافیکیت را طلب میکند یا به پورت فایروایر در محیط پیسی احتیاج داری، بوت‌کمپ بهتر است.

بین parallels و VMWare Fusion رقابت شدیدی در جریان است و با هر آپدیت یکیشان کمی جلو میزند. در حال حاضر آخرین نسخهٔ پاراللز از بقیه از لحاظ سرعت اجرا جلو زده است و فعلا بهترین این برنامه‌هاست.

جای پیدا کردنشان هم مثل بقیهٔ چیزها معلوم است. یا قانونی باید خریدشان، یا باید نسخهٔ کپیشان را خرید یا باید تورنتشان را گرفت. دو مورد آخر را ما در فوروم‌های ایرماگ نشانی نمیدهیم. اما مطمئنم که در اکثر سایت‌های دیگر وطن گل و بلبل ما پیدایشان میکنید. :-)

یک چیز دیگر را پرسیده بودید، بوت‌کمپ، پارتیشن خودش را لازم دارد. برنامه‌های مجازی یک هارد مجازی برای خودشان درست میکنند و احتیاجی به پارتیشن کردن هارد ندارند. اما هر دوی برنامه‌های ذکر شده، میتوانند پارتیشن بوت‌کمپ را هم اجرا کنند.

در ضمن، وجود پارتیشن NTFS بوتکمپ، زمان لود شدن مک را زیادتر میکند.

ایلیا
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

چطور میتونم توی مکبوکم فارسی تايپ کنم؟ : (

پستتوسط truthTeller » 16 مه 2010, 10:20

چطور میتونم توی مکبوکم فارسی تايپ کنم؟ : (,کلا من فقط میتونم به انگلیسی بنویسم و خیلی لازم دارم که فارسی بنویسم, اما نمیدونم چطور این امکانو توی مکبوکم فراهم کنم!
truthTeller

پست‌ها : 1

Re: چطور میتونم توی مکبوکم فارسی تايپ کنم؟ : (

پستتوسط Ahmad » 16 مه 2010, 12:56

با سلام

ببینید، در بالای همین صفحه دکمه‌ای وجود دارد بنام «۳۰ نکته». روی آن کلیک کنید و مطالب آنرا بخوانید. مطمئنم که جواب سئوالهای خود را در آن خواهید یافت. یک سئوال از شما، اگر شما نمی‌توانید فارسی را تایپ کنید چگونه این سئوال را به فارسی اینجا نوشته‌اید؟

احمد
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پست‌ها : 1289

پستتوسط tooka » 30 مه 2010, 22:37

میشه نحوه تعویض فونت رو بفرمایید.منظورم فونت اصلی سیستمه
tooka

پست‌ها : 7

پستتوسط rezag4 » 31 مه 2010, 00:48

نمیتونم در مورد سافاری نظری بدم ولی فایرفاکس رو عشق است
کروم رو هم مزمزه کن شاید خوشت اومد
اون دیگه مال خود آقای گوگله
teh
pc
نماد کاربر
rezag4

پست‌ها : 115

Re: پاسخ: RE

پستتوسط AshmaN » 01 ژوئیه 2010, 19:11

Ilia نوشته است:[نمایش]
امیر جان،

شما همانطور که جواد گفتند، شما باید از نسخهٔ خاورمیانه یا ME مخفف Middle East محصولات ادوبی را استفاده کنی.

من همانطور که به شما گفتم، با اینکه کارم گرافیک است، اما همه‌اش انگلیسیست. اما اینقدر را میدانم که مک با لود کردن فانت‌های TrueType پیسی مشکلی ندارد، آنچه مشکل است غیر استاندارد بودن اکثر این فانتهاست. مثلا برای تایپ عدد ۲ باید بزنید روی شیفت+۲ روی کی‌پد. همانجور که گفتم اشکال از مک نیست، از فانت است.

من یک سری از این فانتهای پیسی را دارم، هر کسی خواست بگوید تا فانتها را برایش بفرستم. ایمیلتان را برایم ایمیل کنید.

سلام
ممنون میشم اگر برای من بفرستید : ashkan.ent@gmail.com
AshmaN

پست‌ها : 3

Re: چند تا سئوال کوچک از یک اپلی تازه وارد

پستتوسط T-Motso » 15 ژوئیه 2010, 10:35

ممنون پوریا خان.
نه از اون لیبل چسبی ها منظورم نبود.از اونا که یه تیکست، از جنس پلاستیک نرمه.یه خوبی دیگه ای هم که داره باعث میشه گرد و غبار از کنار دکمه ها داخل نشه .عمرن چیزی بچسبونم روش، از ارجینالی در میاد! زشت میشه اصلن ;-)

یه سوال دیگه.من می خوام MC374 رو به یک مانیتور ۲۰ اینچ واید که ورودیه DVI داره وصل کنم.امکان پذیره؟ چه نوع کابلی باید بگیرم؟
T-Motso

پست‌ها : 42

قبلیبعدی

بازگشت به سیستم عامل مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 14 مهمان