انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

ذخیره ناپذیری سیستم عامل!

بحث‌های کلی درمورد سیستم عامل مکینتاش (OS X)

ذخیره ناپذیری سیستم عامل!

پستتوسط aamir » 02 مه 2010, 10:26

یه مدتیه که من هر کاری اعمال میکنم ذخیره نمیشه!
من اول این تاپیک رو برای dock ایجاد کردم اما بعد فهمیدم این قضیه در همه سیستم عامل وجود داره.

به فرض من یکی از میانبرهای کیبورد رو تغییر داده بودم و کار هم میکرد. . . یا اینکه dock رو در حالت hide گذاشته بودم و یه سری نرم افزار هم keep کرده بودم.
اما از دفعه بعد که تحت هر شرایطی سیستم مجددا بالا اومده همه تغییرات به حالت اول برگشته!
من این کار رو چندین بار کردم و وضع همینه! این رو من باب این عرض کردم که فرضیه اتفاقی بودن این قضیه از بین بره....
امیر
نماد کاربر
aamir

پست‌ها : 514

Re: ذخیره ناپذیری سیستم عامل!

پستتوسط Ilia » 02 مه 2010, 20:19

من حدس میزنم که مشکل از Permissions باشد. یعنی به علتی سیستم نمیتواند تغییرات شما را در پوشهٔ مربوطه ضبط کند.

Disk utilities را باز کن و هاردت را انتخاب کن و Repair Permissions را انتخاب کن. ریستارت کن و ببین که درست میشود یا نه.
اگر نشد یک User جدید درست کن و فقط فایلهات را به آن کپی کن و باز Repair Permissions بکن.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط Microsoft24 » 02 مه 2010, 21:32

andalibi نوشته است:[نمایش]
یه مدتیه که من هر کاری اعمال میکنم ذخیره نمیشه!
من اول این تاپیک رو برای dock ایجاد کردم اما بعد فهمیدم این قضیه در همه سیستم عامل وجود داره.

به فرض من یکی از میانبرهای کیبورد رو تغییر داده بودم و کار هم میکرد. . . یا اینکه dock رو در حالت hide گذاشته بودم و یه سری نرم افزار هم keep کرده بودم.
اما از دفعه بعد که تحت هر شرایطی سیستم مجددا بالا اومده همه تغییرات به حالت اول برگشته!
من این کار رو چندین بار کردم و وضع همینه! این رو من باب این عرض کردم که فرضیه اتفاقی بودن این قضیه از بین بره....

با اجازه ی اساتید ،

با دی وی دی سیستم عامل بوت کن! و Disk Utility رو باز و Repair Permissions کن!

از اینجا بهتر جواب میده!
از کجا باید شروع کرد ، درد دل که گفتنی نیست ، قصه ی من خیلی وقته که دیگه شنیدنی نیست .
نماد کاربر
Microsoft24

پست‌ها : 349

پستتوسط aamir » 05 مه 2010, 11:01

متاسفانه کار به تست نکشید . . . من قبلا هم توی پاور مکم دچار مشکل شدم که توی freehand چند تا فایل باز کردم که ناگهان سیستم خطا داد و بعد دیگه بالا نیومد . . . و مجبور شدم با کلی از اطلاعاتم و نرم افزارهای قدیمی خداحافظی کنم ( به دلیل force بودن کار)
و بعد اینکه این تاپیک رو زدم هم با ایندیزاین دچار مشکل شدم که یه فایل اونقدر حجیم شد که نتونست بازش کنه و بعد از اون هم دیگه تحت هیچ شرایطی بازش نمیکرد ( لج کرده بود) و دیگه درمونده شده بودم که چیکار کنم و با onyx یه cleanup کردم که دیگه سیستم بالا نیومد!

و دیگه با repair permission و این بند و بساط ها هم درست نشد و مجبور شدم archive & install کنم!
امیر
نماد کاربر
aamir

پست‌ها : 514

بازگشت به سیستم عامل مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 10 مهمان