انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

مشکل با iPhoto

بخش فنون تشخیص مشکل، تعمیر و نگهداری

مشکل با iPhoto

پستتوسط saba » 02 ژانویه 2010, 00:45

دوستان سلام

بعد از اینکه پلنگ برفی رو از ریشه دوباره اینستال کردم ،با استفاده از application dvd برنامه های دیگر از جمله iphoto رو هم اینستال کردم.
برای برگرداندن پوشه عکس ها از time machine استفاده کردم و picture folder رو restore کردم.این پوشه حاوی iphoto library بود و سایز ان حدود 5gig بود که بعد از restore شدن ،روی هارد درایو ان ازدیاد سایز رو میدیدم .
وقتی که برای بار اول خواستم iphoto رو باز کنم ، برنامه باز نشد و پیامی دریافت کردم که میگفت:
you can not open your current photo library using this version of iphoto,please quit and use the latest version of iphoto.
در حالیکه من آخرین و جدیدترین درآمد iphoto رو روی مکبوک دارم ،نمیدونم چرا یک چنین پیام خطائی رو دریافت میکنم و iphoto باز نمیشه.

سوال من از دوستان اینه که آیا کس دیگری هم با این مشکل تاکنون مواجه شده، و اگر شده چگونه تونسته که iphoto رو باز کنه و عکس ها رو توی library و بالطبع در ستون سمت چپ iphoto در قسمت events و یا photos ببینه.

البته من بعد از کمی جستجو و کنکاش اینور و اونور تونستم که با استفاده از نگهداشتن کلید alt و استارت زدن همزمان iphoto اون برنامه رو باز کنم ،اما مسئله اینه که باز هم وقتی که یک library تازه دایر میکنم به همون دردسر پیشین برخورد میکنم و library تازه به من اخطار میکنه که قادر نیست که عکس هارو باز کنه.

بهر حال اگر تنها راهش اینه که سیستم رو از ابتدا نصب و راه اندازی کنم و دوباره همه چیز رو از نو شروع کنم ،از این بابت مشکلی ندارم و حاضرم که اینکارو دوباره انجام بدم ،اما ازین میترسم که پس از نصب پلنگ برفی جید و نصب دوباره iphoto ،برسم به همین جائی که الان هستم و فقط مجبور به انجام یک کار بیحاصل شده باشم.مگر اینکه کسی از دوستان روش دیگری رو پیشنهاد که در اون ترتیب نصب برنامه ها و پیش و پس بودن انها از نظر اولویت نصب ،تغییری بنیادین ایجاد کنه و تمام مهره هارو سر جای خودش بنشونه.

با سپاس .صبا
MACBOOK AIR 2.13 GHZ CORE 2 DUO
Memory 4GB 1067 DDR3
saba

پست‌ها : 133

پاسخ: مشکل با iphoto

پستتوسط Ilia » 02 ژانویه 2010, 03:01

صبا جان.

آیا iLife رو آپدیتش کردی؟
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط saba » 02 ژانویه 2010, 04:00

سلام ،ایلیا جان

بله ،اینکارو کردم.
Memory 4GB 1067 DDR3
saba

پستتوسط Ilia » 02 ژانویه 2010, 07:48

صبا جان،

معمولا این فقط برای من موقعی پیش اومده که نسخهٔ آیفوتوی من واقعا قدیمی‌تر از نسخهٔ قبلی بوده. مطمئن بشو که حتما آخرین نسخه و آپدیت اون رو روی کامپیوتر جدید اینستال کرده باشی.

اما نگران نباش. کلاتمام عکسهایت هنوز داخل آن لایبرری است. اگر خواستی میتوانی دستی آنها را به آیفوتوی جدید وارد کنی. اما کمی دردسر دارد. اگر روی لایبرری آیفوتویت رایت کلیک کنی و گزینهٔ Show Package Content را انتخاب کنی، آن مثل یک فولدر معمولی باز میشود. فقط اشکال در این است که از هر عکس و فیلم علاوه بر نسخهٔ قبلی یک نسخهٔ کوچک Thumbnail و اگر عکسها تغییر پیدا کرده باشند نسخه‌های پیشین آنها هم آنجا هستند. برای همین کارت کمی پیچیده است که نسخهٔ اصلی‌ای را پیدا کنی نه کپی‌ها یا نسخه‌های کوچک آن را. اما این کار شدنیست.

تا مجبور نشدی به این راه که گفتم نرو و اگر توانستی سعی کن که لایبرری قابل تشخیص بشود. من هنوز هم حدس میزنم که آیفوتویت احتمال دارد که آخرین ورژن به نحوی نباشد. اما شاید اشتباه کنم. گوگلش کن و اگر راه حلی پیدا کردی به ما هم بگو.

موفق باشی.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط saba » 02 ژانویه 2010, 09:17

ایلیا جان

از توجهت سپاسگزارم.اینطور که من دستگیرم شد ،این تقریبا مشکلی است که گاهی برای بعضی ها پیش میاد و راهکار پیشنهادی تو هم از سوی بسیاری از اهل فن مطرح شده ،اما همانگونه که گفتی کمی پیچیده است و بهتره که آخرین داروی اینکار باشه.

شکر خدا من یک پشتیبان هم از عکس هام روی mobileme و idisk گرفته بودم که اون بدادم رسید ،به این ترتیب که آی دیسک رو باز کردم و بعد در گالری یک کپی از هر پوشه به اشتراک گذاشته بودم که اگر لازم شد کسی اونارو دانلود کنه ،بهشون دسترسی باشه .خب ،خودم اونارو دونه دونه و پوشه پوشه دانلود کردم و به picture folder تازه اوردمشون و بعد iphoto رو باز کردم و از file menu گزینه import to library رو انتخاب کردم ،در اینجا یک پنجره از finder باز میشه که picture folder یکی از گزینه هاست ،وقتی که اونو کلیک کنیم و باز بشه ،تمام پوشه هایی رو که در گام پیشین از آی دیسک دانلود کردیم دیده میشن ،حالا اونارو دونه دونه انتخاب میکنیم و وقتی که شبرنگ شدن ،بهمون اجازه import داده میشه و voila .
اگر توضیح بیشتری هم لازمه ،بگید تا بگم. باز هم از همراهیت ممنونم .
راستی سال ۲۰۱۰ رو به همه دوستان و عزیزان ایرماگ تبریک میگم.انشااله سال خوبی باشه برای همه.

صبا.
Memory 4GB 1067 DDR3
saba

پستتوسط eysun » 02 ژانویه 2010, 20:58

استفاده از iDisk جزو موهبت هایی از اپل است که ما در ایران از آن محرومیم...
نماد کاربر
eysun

پست‌ها : 359

پستتوسط saba » 03 ژانویه 2010, 00:00

خب البته بهره گیری از امکاناتی که اپل در اختیار میذاره ،خالی از لطف نیست.اما اینروزا اگر کمی وقت صرف کنیم و بگردیم و یا اینکه از دیگران بپرسیم ،احتمال جستن همان خدمات در جای دیگر و با نام دیگر هست که در عین حال خرجی هم نداره و رایگان عرضه میشه و حال آنکه اپل و دیگر غولهای دنیای کامپیوتری ،محاله که اینچنین چیز هارو فی سبیل الله در اختیار کسی بذارن .

من هم بعد از اینکه این دوره ای که پولشو پرداخت کردم ،سر بیاد ،از همان سرویس در جای دیگر که رایگان هم هست استفاده خواهم کرد.به آدرس زیر یه نگاهی بندازین و ببینین که میتونین دو برابر گنجایش آی دیسک رو ،مجانی استفاده کنین.
http://www.adrive.com/plans
Memory 4GB 1067 DDR3
saba

پستتوسط Ilia » 03 ژانویه 2010, 00:55

متشکر صبا جان.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط Pooria Azimi » 03 ژانویه 2010, 08:27

بسیار ممنون :-)

با این اوصاف شاید بد نباشه ما هم یه بک‌آپ آنلاین ( علاوه بر ۱۰۰ تا بک‌آپ آفلاین! ) از چیزهای مهممون داشته باشیم.

هر چند، حتی با سرویس‌های رایگان هم هنوز مشکل اصلی‌تر ( سرعت اینترنت حداکثر ۱۲۸ کیلوبیت در ثانیه برای کاربران عادی، اون هم با فیلترینگی ده‌ها بار شدیدتر از چین و با محدودیت‌های حجمی مسخره ( مثلاً ۵ گیگابایت در ماه!!!) و به‌شکلی باورنکردنی گرون ) پابرجاست :roll: :roll:

راستش من اطلاع دقیقی ندارم که در ایران چند درصد کاربران اینترنت از اینترنت دایل‌آپ استفاده می‌کنن؛ اما حدس خودم اینه که حدود ۶۰ درصد اینترنت dial-up دارن ( سرعت حدود ۴۰ کیلوبیت بر ثانیه ) و ۲۰ درصد هم ADSL کمتر یا مساوی ۱۲۸ کیلوبیت و بقیه هم به لطف بعضی استثناهای خاص و البته، اینترنت رایگان و مفت در دانشگاه و محل کار، اینترنت با سرعت ۲۵۶ و بالاتر :-)

----------------

اما چیزی که الآن به فکرم رسید اینه، اگر بخواید مثلاً از این سرویس ADrive استفاده کنیم، فکر کنم در مورد همین iPhoto به مشکل بربخورید. چون Library این iPhoto خیلی شلوغ‌پلوغه و اصلاً معلوم نیست کدوم عکس، در کدوم فولدره. و اگر یک عکسی رو ادیت بکنید، معلوم نیست نسخهٔ اصلی کجا می‌ره و نسخهٔ ادیت شده، کجا و برای همین، در هر بار بک‌آپ باید تـــــمام Library رو بک‌آپ گرفت؛ چون تضخیص این که چه فایل‌ها و فولدر‌هایی از بک‌آپ قبلی به Library اضافه‌شده‌ن تقریباً‌غیرممکنه!

فکر کنم این مزیتیه که iDrive و Mobile me نسبت به این سرویس‌های رایگان دارن: هماهنگی کامل با مخصولات خود اپل. هر چند، گرون‌تر هستند.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط saba » 03 ژانویه 2010, 19:28

پشتیبان گرفتن با اینچنین سرعتهائی آنهم آنلاین که جای خود داره،حتی روی اینترنت رفتن خشک وخالی هم میتونه کشنده باشه .این یک فاجعه مضاعف میتونه باشه ،گیرم که صبر ایوب داشتی و یه عمر پای بک آپ فایل هائی مثل ویدئو و موسیقی نشستی ،اگه روزی روزگاری مجبور شدی که اونا رو بازیابی کنی چی ؟ اون که بیشتر پدر آدمو درمیاره،اصلا باید فراموشش کرد.

من فکر میکنم که بهترین راه برای پشتیبان گرفتن برای کسانی که بیش از یک کامپیوتر دارن (حتی اونائی که سرعتهای خیلی بالا دارن) استفاده از برنامه های بی نظیری مانند crashplan میتونه باشه که خوشبختانه اونهم برای مصارف غیر تجاری ،رایگانه و حسن بزرگش crossplatform اونه که میشه مک رو روی پی سی پشتیبان گرفت و پی سی رو روی مک یا لینوکس ،بعبارت بهتر هر سازی که بزنید براتون میرقصه و چون که میشه این پشتیبانها رو در یک محیط بسته شبکه خانگی هم انجام داد ،دیگه سرعت پائین دایال آپ نقش چندانی بازی نمیکنه و آزار نمیده .

من تقریبا دو ماهه که دارم ازین برنامه استفاده میکنم و ازش بینهایت راضیم ،امکاناتش هم بسیاره و مک و پی سی و لینوکس با یکدیگر مشکلی ندارن .

دوستان بد نیست که یه آزمایشی ازش بگیرن و نتیجه رو همینجا در اختیار دیگران هم بذارن.

http://b1.crashplan.com/consumer/download.html
Memory 4GB 1067 DDR3
saba

Re: مشکل با iphoto

پستتوسط elsid » 18 آوریل 2010, 20:05

سلام
من یک مشکل تازه با iphoto پیدا کردم و اون اینه که هر وقت میخوام اون رو باز کنم پیغام زیر رو می ده

12photos have been found in the iPhoto Library that were not imported.

و بعد می خواد که اونها رو وارد کنم ولی بعد هیچ اتفاقی نمیفته و یک فایل ریکاوری باز می شه و همین
نمی دونم چجوری کنسلش کنم و از شرش راحت شم
elsid

پست‌ها : 14

پستتوسط Ilia » 18 آوریل 2010, 21:03

وقتی iPhoto را باز میکنی، دکمه‌های Apple و Option را همزمان فشار بده و نگه دار، یک جعبه باز میشود که میتوانی با آن همه چیز را درست کنی.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط elsid » 17 اوت 2010, 13:58

سلام ایلیا جان
واقعا ممنون که جواب سوالها رو با می دی اما با عرض شرمندگی ببخشید این دکمه apple که گفتی کدوم دکمه میشه؟!!!!!
elsid

پست‌ها : 14

پستتوسط Ilia » 17 اوت 2010, 16:42

Apple key همان دكمه Command است كه علامتش ⌘ است.
ببخشيد، من حواسم نبود كه علامت آن در مكهاى جديد حذف شده است.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط hnek » 11 اوت 2011, 19:40

سلام دوستان
من جدیدا یک iPad 2 گرفتم و وقتی می خوام از iPhoto عکسهامو sync کنم فقط یک سری ثابت ازونا رو sync می کنه.
هر چیزی که به فکرم رسیده رو امتحان کردم.
به نظرتون مشکل از کجاست؟؟
MacBook Pro. 375
Mac OS X 10.7.5

آدم منطقی، سعی می کند خود را با دنیا تطابق دهد. اما آدم غیرمنطقی سعی می کند دنیا را با خود تطابق دهد. بنابراین، تمام پیشرفت ها وابسته به تلاش انسان های غیرمنطقی است. (جرج برنارد شاو)
hnek

پست‌ها : 33

بعدی

بازگشت به تعمیر و نگهداری

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 3 مهمان