انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

I-mac‌ ،‌ بدادم برسيد..

دربارهٔ سخت‌افزار کامپیوترهای اپل مکینتاش

I-mac‌ ،‌ بدادم برسيد..

پستتوسط Roozgar » 06 ژوئیه 2004, 17:44

سلام دوستان،

كامپيوتر من i-mac هست با سيستم عامل OSX. امروز براي اولين بار ماوس(Mouse) كار نمي كرد و وقتي كامپيوتر رو با فشار دكمه on/off خاموش و بعد از يك دقيقه روشن كردم،‌ فقط مانيتور سياه ظاهر شد!
صداي استارت آپ و همينطور فن دستگاه شنيده مي‌شود ولي مانيتور چيزي را نشان نمي دهد.

فكر مي‌كنيد مشكل از كجا باشد؟ راه حلي سراغ داريد؟ اطلاعات روي دستگاه قابل بازيابي هستند؟
يك دنيا از راهنمايي شما ممنون مي‌شوم..

روزگار :cry:
Roozgar

پست‌ها : 17

پستتوسط علی » 06 ژوئیه 2004, 18:17

با سلام، ببین آیا صدای کار دیسک سخت را میشنوی؟
اولین کاری که میتونی بکنی اینه که P-Ram را پاک کنی. این کار در این صفحه توضیح داده شده.
http://www.irmug.com/Forum%20Tips.html

سئوال بعدی اینه که آیا اگر یک سی دی با سیستم عامل تو درایورت بذاری آیا از اون استارت میکنه(باید دگمه Cرا در موقع استارت فشار بدی)؟
تا جایی که من حدس میزنم مشکل از دیسک سختت نیست پس بایدبشه به مدارکت دست پیدا کرد.
موفق باشی
علی

پستتوسط Roozgar » 06 ژوئیه 2004, 20:32

با سلام،
من صداي معمولي را كه هميشه در حال روشن بودم كامپيوتر مي‌شنيدم مي‌شنوم. نمي‌دانم اين صدا مربوط به صداي ديسك سخت هست يا فن دستگاه.
در مورد پاك كردن P-Ram، راهنما را خواندم اما درست متوجه نشدم كه چه موقع بايد كليدهاي Apple+ALT+P+R را نگه دارم. منظور از صداي استارت مك همان صداي هارد ديسك يا فن دستگاه است يا صداي موزيكي كه بعد از آمدن صفحه سفيدرنگ سيستم عامل مي‌آيد؟‌( من اين صفحه سفيد رنگ كه به همراه مارك اپل ظاهر مي شد را ديگر نمي بينم و صفحه سياه مي ماند.)

مشكل ديگر اين هست كه در CD/DVD Rom باز نمي شود كه بتوانم DVD استارت‌آپ را توي آن بگذارم.

(وقتي دكمه روشن كردن دستگاه را مي زنم، صداي روشن شدن دستگاه {فن يا هارد ديسك} به گوش مي رسد اما انگار صفحه كليد كار نمي كند. با فشار دادن apple+ ALT+R+P و يا C يا eject هيچ اتفاقي نمي افتد. )

از راهنمايي شما ممنون مي‌شوم. اطلاعات بسيار با ارزشي روي دستگاهم هست كه اميدوارم قابل بازيابي باشند. در غير اينصورت زحمات چندين ماه شب بيداري و كار ممتد همه از بين خواهد رفت...)

با احترام- روزگار ;-(
Roozgar

پستتوسط علی » 06 ژوئیه 2004, 21:09

با سلام،

برای پاک کردن P-Ram باید قبل بگوش رسیدن موزیک استارت این دگمه ها باید فشار داده شوند.و در ضمن باید نگه داشته شوند تا چهار بار صدای موزیک استارت بگوش برسد. در ضمن زیاد نگران نباش بالاخره یکجور درست میشه!
میتونی بگی کدام سیستم رو نصب کردی

علی
علی

پستتوسط علی » 06 ژوئیه 2004, 21:14

میتونی بگی چه imac رو تو داری. چند مگاهترز؟ چه سیستم عاملی روش نسب؟ آیا داشتی سیستم عامل ۱۰ رو روش نسب میکردی؟
با سلام های گرم علی؟
علی

پستتوسط Roozgar » 06 ژوئیه 2004, 23:18

سلام علي عزيز،
كامپيوتر من:
Apple e Mac 1GH
MB 512 RAM
PC133 G4 Serie
هست.

سيستم عامل OS 10.3 هم موقع خريد روي كامپيوتر بود و من اصلا تغييرش ندادم.

نه.. موقعي كه اين مشكل پيش آمد، سيستم عامل رو تغيير نمي‌دادم.. از دستگاه استفاده عادي مي‌كردم. ديدم ماوس حركت نميكنه، دستگاه رو با فشار دادن دكمه‌ء خاموش/روشن خاموش كردم. وقتي دوباره روشن كردم سيستم بالا نيومد..
در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط Roozgar در 06 ژوئیه 2004, 23:24.
Roozgar

پستتوسط Roozgar » 06 ژوئیه 2004, 23:20

يادم رفت اضافه كنم كه من اصلا موزيك استارت رو نمي‌شنوم. صفحه مانيتور سياه مي‌مونه (مثل موقعي كه دستگاه خاموشه..)
Roozgar

پستتوسط علی » 07 ژوئیه 2004, 00:08

من الان خواندم یکی هم این مشکل را داشت و دستگاه رو از برق کشید و دو سه ساعت منتظر شد و دوباره دستگاه رو روشن کرد و مشکلش حل شد. اینکار رو امتحان بکن.

علی
علی

پستتوسط مهمان » 07 ژوئیه 2004, 01:31

علي جان،‌امتحان كردم.. جواب نداد ;-(
مهمان

پستتوسط Roozgar » 08 ژوئیه 2004, 16:19

علي جان، متاسفانه اين مشكل هنوز حل نشده.. فكر مي كنيد مشكل سخت افزاري باشد؟
Roozgar

پستتوسط علی » 08 ژوئیه 2004, 17:15

می بخشی روزگار، من الان مسافرتم و نمی تونم هر روز به ایترنت وصل بشم واسه همین با تاخیر بهت جواب میدم. والا اونطوری که بنظر میآد اگر اشکال سخت افزاری داشته باشه فکر نکنم کا مشکل از دیسک سختت باشه. ببین تو برا کامپیوترت گارانتی نداری؟

متونه اشکال از RAM هم باشه که خراب شده باشه. در ضمن کاری که میتونی بکنی(چون من دسترسی به اینترنت دارم) میتونی در گوگل دنبال این مشکل به زبان انکلیسی بگردی(منهم چند روز پیش اینکار رو کردم) موفق باشی. باز منهم از دور و اطراف سئوال میکنم بیبنم کسی چیزی میدونه
علی
علی

پستتوسط Behnam » 08 ژوئیه 2004, 17:22

Roozgar نوشته است:[نمایش]

eMac تو قاعدتا باید هنوز زیر پوشش Apple Care باشد. اگر اینطور است حتما با آنها تماس بگیر. آنها پای تلفن خیلی از مسایل را حل میکنند. اگر هم Apple Care نداری باز با آنها تماس بگیر چون شاید مشکل تو همان پای تلفن حل شود. من شانس داشتم که تمدید Apple Care را از همان اول خریدم و وقتی مشکلی با مونیتورم داشتم، کل مونیتور iMac را که آن موقع حدود هزار دلار بود مجانی عوض کردند!
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط مهمان » 05 نوامبر 2004, 20:05

Behnam نوشته است:[نمایش]
Roozgar نوشته است:[نمایش]

eMac تو قاعدتا باید هنوز زیر پوشش Apple Care باشد. اگر اینطور است حتما با آنها تماس بگیر. آنها پای تلفن خیلی از مسایل را حل میکنند. اگر هم Apple Care نداری باز با آنها تماس بگیر چون شاید مشکل تو همان پای تلفن حل شود. من شانس داشتم که تمدید Apple Care را از همان اول خریدم و وقتی مشکلی با مونیتورم داشتم، کل مونیتور iMac را که آن موقع حدود هزار دلار بود مجانی عوض کردند!
شما همان اول که موشتان کار نکرد مشگل با eMac داشتید من فکرمیکنم Logic Boardخراب است.
مهمان

پستتوسط مهمان » 30 نوامبر 2004, 23:42

متاسفانه به نظر میاد که یا صفحه برهانی در بحران است و یا اگر بخت کمتر بدی داشته باشید شاید فقط یکی از دو چیز زیر گرفتارتون کرده

1-power manager board
2-power supply device

اگر صدای ِسنج شروع را نمیشنوید امکان خرابی دومین قطعه که در بالا گفتم بیشتر هست. در چنین حالی میتوانید از یک دستیار الکترونیکی کمک بگیرید که بارها از اپــــــل کمتر خرج دارد۰

متاسفانه این عقاید ما کمک اساسی‌ای به شما نمیکنند، تنها شما را برای دل کندن از کلی تحفه درویشان (برگ سبز) آماده میکنیم، و البته این که وظیفه هر مَک پرست است۰

به امید شانس مثبت برای شما،

نسیم

در ضمن - عجب با مکینتاش فارسی نوشتن سخته. علی الخصوص که آدم فارسی بلد نباشه۰
مهمان

پستتوسط Roozgar » 04 آوریل 2005, 03:04

سلام دوستان
یک دنیا تشکر از راهنمایی همه شما. واقعا ممنونم. خوشبختانه مشکل بطور کامل و البته مجانی حل شد! اشکال ظاهرا از
Logic Board
بود. کامپیوترم گارانتی داشت و ناچار نشدم هزینه ای بابت تعمیرش بپردازم.

باز هم از دوستان این سایت سپاسگزارم.
Roozgar

بعدی

بازگشت به سخت‌افزارهای مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 12 مهمان