انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

فاینال کات پرو — Final Cut Pro

موضوعات ویدیویی و کار با برنامه‌هایی مانند فاینال‌کات، افتر ایفکتز ، دیویدی استودیو پرو

فاینال كات، محمد رضا و یک انجمن خوب

پستتوسط Ali.Samadi » 17 ژانویه 2006, 15:29

سلام درست است که من در نوشتن بخش دوم کتاب الکترونیکی فاینال کات آنطور که میخواهم پیش نمیروم ولی به یاری محمد رضا که تا کنون سوالات زیادی در مورد این برنامه کرده :o یک سری اطلاعات کاملی جمع شده که میتونه به کاربران کمک کنه. من فکر کردم که یک بخش برای این سوالات درست کنم تا کاربران راحت تر یاری شوند. فقط خواهشی که دارم این است که در بخش موضوع در یک جمله توضیح دهید که مشکلتان چیست.
Ali.Samadi

پست‌ها : 725

Photo from desktop

پستتوسط mohammadreza » 13 ژانویه 2007, 10:49

سلام
من فراموش کردم که چطور میشه از صفحه desktop و موضوع دلخواه عکس گرفت
Regards
mohammadreza

پست‌ها : 1

پستتوسط Ali.Samadi » 13 ژانویه 2007, 12:29

با فشار دادن همزمان دگمهٔ Apple + Shift+ 3 میتونی از کل صفحه عکس بگیری و با Apple+shift + 4 از بخش دلخواهت
MacBookPro 15inch/ 2.66/ 4GB Ram
PearC/ i7 4x3,06/ 6GB Ram/ 6TB HD :-)
Ali.Samadi

پست‌ها : 725

فاینال کات پرو — Final Cut Pro

پستتوسط Nasrin » 11 آوریل 2007, 00:55

سلام.من از کجا میتونم Final Cut Pro را بخرم. اینجا خیلی گرونه (حدود ۱۲۰۰ دلار) آیا در ایران ارزونتر پیدا میشه ؟ و مشکلی در اینستال کردن اش نخواهم داشت ؟ ( یک کپی داشتم که نتونستم اینتستال کنم ) خیلی ممنون میشم کسی جواب بده.
نسرین
Nasrin

پست‌ها : 1

پستتوسط Ali.Rastegar » 11 آوریل 2007, 20:00

توی بازار ایران نسخه‌ی کپی هست و نصبش هم یه مقدار دردسر داره، منتها به نظرم به صرفه تره صبر کنید نسخه‌ی جدید که احتمالا ۱۵ آوریل میاد تکلیفش معلوم بشه بعد بخرید.
موفق باشید
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط REZACA1 » 22 دسامبر 2007, 10:01

علی جان بازم سوال:
من میخوام ببینم اگر من پروژهای را HDکار کنم , یعنی HD تصویربرداری کنم و در فاینال کات تدوین کنم :
۱. آیا فیلم نهایی را چطور باید اکسپورت کنم؟
۲. و اگر گوش شیطون کر بخوام برای ترنسفر روی 35MM بخواهم بفرستم لابراتوار چیکار باید بکنم؟
پیشاپیش از محبتت ممنونم
محمد رضا- تورنتو
www.photoorvideo.com
REZACA1

پست‌ها : 107

پستتوسط Behnam » 06 دسامبر 2008, 15:07

ghobar نوشته است:[نمایش]
سلام بر بهنام خان سنگ صبور یا Mr Apple بهنام جان من یک سی دی فاینال کات از ایران خریده ام و بعد از اینکه نصب میکنم برای همان روز برنامه را که باز می کنم سریال نامبر می خواهد که سریال ان را می نویسم و برنامه باز می شود.
اما پس یکی دو روز همان سریال نامبر را می نویسم و برنامه جواب نمی دهد و میگوید سریال نامبر اشتباه است . ایا مثل همیشه خنگ بازی در آورده ام و یا ایرادی در کار است .
با سپاس غبار

غبار عزیز موضوع را در جایی بی‌ربط مطرح کرده بودی، آوردمش اینجا.
وقتی نوبت به نرم‌افزارهای غیر مجاز می‌رسد، صبر مرا آزمایش نکن! من به شدت مخالف استفاده از نرم‌افزار دزدی هستم. قیمت این برنامه‌ها گران است زیرا تولید کنندگان ناچارند سود از دست رفته در دزدی را بر شهروندان خوش‌حساب سرشکن کنند. به عبارت دیگر این دزدی از جیب من می‌شود. اگر ایران در محاصرهٔ تکنولوژیک نبود، من اصلاً جوابت را هم نمی‌دادم!
اما در مورد مشکلت با شمارهٔ سری، در نرم‌افزارهای اصلی اپل معمولاً این شمارهٔ سری یکبار هنگام نصب وارد می‌شود و دیگر پرسشی نمی‌شود. من خودم فاینال‌کات ندارم چون گران است و مصرف حرفه‌ای ندارم ولی فکر می‌کنم که از همین قاعده پیروی می‌کند.
بهتر است این مشکل را با کسی که سی‌دی آن را در ایران به تو فروخته است مطرح کنی چون به هر حال در ایرماگ نمی‌توان در مورد نرم‌افزارهای غیر مجاز گفتگو کرد.
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط ghobar » 09 دسامبر 2008, 07:02

سلام بهنام نازنین اولا خجالت کشیدم از اینکه در جای نامناسبی سوال نامناسب تر کرده بودم ،دیگر تکرار نخواهد شد، من هم از خیر آن سی دی گذشتم چون در بهترین حالت فقط یک برنامه را اینستال می کرد. بازهم ممنونم از اینکه مرا در جریان گذاشتی
با سپاس غبار
sakene norway
daraye adsl
Pc Mac os x verson 10.4.11
Prosessor 2.16 ghz intel core 2 due
ghobar

پست‌ها : 8

پستتوسط REZACA1 » 09 ژانویه 2009, 19:55

یک سوال :
من میخوام رو یک TIME LINE دو پروژه رو جدا جدا export کنم. یعنی ابتدا و آخر پروژه را بتونم تعریف کنم و فقط اون قسمت رو export کنم
ممکنه راهنماییم کنید!
محمد رضا- تورنتو
www.photoorvideo.com
REZACA1

پستتوسط amirazizi » 10 ژانویه 2009, 00:34

اول sequence تون رو Duplicate کنید. یعنی توی browser انتخاب و Com + D

حالا هر کدوم رو که می خواهید انتخاب کنید و In Out رو مشخص کنید.

برید منو Window > export que رو باز کنید.

Seq هاتون رو تک تک ( و نه با هم این نکته خیلی تعیین کننده است ) توی این پنجره درگ کنید.

براتون batch 1 , batch 2 درست می کنه و ‌batch مورد نظر رو انتخاب کنید و setting رو بزنید وتنظیم مورد نظرتون رو انجام بدید و حتما گزینه use item in/out رو تیک بزنید.

و در نهایت برای خروجی گرفتن Export پایین پنجره export que رو بزنید.

با این روش شما می تونید از ده ها seq همزمان خروجی های مختلف بگیرید.

ارادتمند

امیر
amirazizi

پست‌ها : 482

پستتوسط Ahmad » 10 ژانویه 2009, 16:02

سلام محمد رضا،

من چند روز پیش متوجه شدم که شرکتی بنام رادان در ایران دو بستهٔ مختلف آموزش فاینال کت پرو به زبان فارسی را عرضه می‌کند. طبق اطلاعات موجود در سایت شرکت، بستهٔ اول تحت عنوان «فاینال کت پرو در سه روز» برای مبتدیان کار با این برنامه که شامل یک عدد دی‌وی‌دی است و بستهٔ دیگر شامل ۴ عدد دی‌وی‌دی که برای «آموزش کاربران حرفه‌ای» این برنامه در نظر گرفته شده است، عرضه می‌شود.

این ویدیوهای آموزشی توسط آقای امیر عزیزی عضو همین انجمن که متخصص کار با برنامه‌های ویرایش فیلم و کارگردان نیز هستند تهیه شده‌اند و با قیمت بسیار مناسب بلکه نا چیز توسط شرکت رادان به فروش می‌رسد. ایشان در ضمن تحصیلات خود را در امریکا انجام داده‌اند.

سیاست ما در ایرماگ تشویق اینگونه استعدادها است که در خدمت به کاربران مک فارسی زبان در تلاشند. ما سعی می کنیم که ایرماگ فرومی باشد برای عرضهٔ اینگونه کارها و امکانی باشد برای معرفی محصولاتی که به نحوی در خدمت فارسی زبانان استفاده کننده از مک است.
من خودم با وجودی که از برنامهٔ فاینال کت استفاده نمی‌کنم، باتفاق دوستی دیگر دو نسخه از ویدیوی فاینال کت در سه روز را توسط بستگانمان در ایران سفارش داده‌ایم (من از برنامهٔ آی مووی استفاده می‌کنم برای ادیت فیلمهای خانوادگی) و به دوستانی که به فیلم و فیلم سازی علاقه‌مند هستند قویا توصیه می‌کنم که این فیلمها را از شرکت رادان خریداری کنند باشد که این امری شود برای تشویق هنرمندانی که در این زمینه وقت می‌گذارند و از در این زمینه تلاش می‌کنند. در ضمن من نه با ایشان (متاسفانه) و نه با شرکت رادان هیچگونه آشنائی ندارم.
http://www.radanmac.com/products/page.php?id=137

احمد
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پست‌ها : 1289

پستتوسط REZACA1 » 10 ژانویه 2009, 20:02

ممنون از این خبر.
من مایلم این بسته رو خریداری کنم ، رادان شعب دیگری در خارج از ایران داره؟
محمد رضا- تورنتو
www.photoorvideo.com
REZACA1

پستتوسط REZACA1 » 10 ژانویه 2009, 21:25

نمیدونم شاید هم فکر بدی نباشه که امیر عزیزی عزیز برای کاربران FCP فارسی زبان در تمام کشورها که از IRMUG استفاده میکنند و در ایران نیستند کلاسهای ONLINE آموزشی تشکیل بده، البته اون طوری که خودشون صلاح میدونند مطالب رو ارایه کنند، تا حقوق مادی DVD ها شون هم از بین نره.
با تشکر
محمد رضا- تورنتو
www.photoorvideo.com
REZACA1

پستتوسط amirazizi » 11 ژانویه 2009, 01:27

احمد جان خیلی ممنون از Post . خیلی لطف کردید. :-D

رضا جان ما برنامه داشتیم که این خوداموزها رو به صورت Online در اختیار کاربران قرار بدیم اما هنوز نتونستیم به نتیجه قابل قبولی برسیم .

البته برنامه رادان اینکه سفارشات بین المللی رو هم پیگیری کنند و شرایطی رو به وجود بیارند که کاربران بدون دردسر بتونند خریداری بکنند.

ارادتمند

امیر
amirazizi

پست‌ها : 482

پستتوسط REZACA1 » 11 ژانویه 2009, 05:21

Thanks a lot Amir jan, i think it should be awesome if you can do the online learning for who need to know...,
محمد رضا- تورنتو
www.photoorvideo.com
REZACA1

بعدی

بازگشت به تصویر متحرک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 4 مهمان