انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

جایگاه (رنکینگ) ایرماگ در گوگل

از آخرین اطلاعیه‌ها با خبر شوید و نظرات خود را با ما اینجا در میان بگذارید

جایگاه (رنکینگ) ایرماگ در گوگل

پستتوسط Hamed Dehghani » 17 مه 2013, 21:15

سلام عزیزان

باورم نمشید همچین انجمنی فارسی مک هم هست

چون هر وقت دنبال یک موضوعی در باره اپل یا مک می گشتم یک سری سایت و انجمنهای دیگه در صفحه اول سچ گوگل می اومد

و الانم بطور اتفاقی متوجه شدم این انجمن که دارای محتوای فارسی مناسبی هست وجود داره

خواستم جسارت کنم و عرض کنم اگه صلاح می دونید برای Searsh Engine Optimize سایتتون اقدام کنید ،

حیفه این انجمن از دید دیگر علاقه مندان مک محروم بماند

موفق باشید
نماد کاربر
Hamed Dehghani

پست‌ها : 65

Re: جایگاه گوگل این انجمن

پستتوسط ehs.ehsan » 18 مه 2013, 00:40

من راستش زمانی که با ایرماگ آشنا شدم اون رو توی صفحات چهارم یا پنجم گوگل پیدا کردم و این مساله برای خودم هم سوال بوده اما بعضی وقتها با خودم فکر میکنم که ایرماگ همینطوری دوست داشتنی‌تر هست و بهتره آلوده نشه!
احسان
نماد کاربر
ehs.ehsan

پست‌ها : 240

پستتوسط Hamed Dehghani » 18 مه 2013, 14:03

دست شما درد نکنه یعنی بقیه کاربرا بیان، اینجا الوده میشه

مگه قراره با خودشون نژاد پرستی بیارن یا HIV ؟!

باید دید که خط مشی صاحبان این سایت ارائه مطالب به نیازمندان این مطالب هست یا خیر؟

اگه جواب مثبت هست بهتره رنکینگ این سایت بالاتر بره تا این سایت هم از دید نیازمندان محروم نماند

بعد از گذشت زمان شاهد خواهید بود که برای خود کاربران و صاحب سایت هم پر منفعت تر خواهد بود
نماد کاربر
Hamed Dehghani

پست‌ها : 65

پستتوسط ehs.ehsan » 18 مه 2013, 16:46

به خودتون نگیرید دوست عزیز. منظور من از آلوده شدن، فضای وبسایت‌ها و انجمن‌های دیگه‌ی مک و غیر مک هست و واقعا دوست نداریم ایرماگ چیزی شبیه اونها باشه.
من عضو کوچکی از ایرماگ هستم و مدیران و صاحبان ایرماگ باید در این باره توضیح بدن. اما خود من تصورم اینه که رعایت کپی‌رایت و عدم ارائه نرم‌افزارهای کرک شده و مهمتر از همه نبود تبلیغات درون انجمن از دلایل این موضوع هست. هرچند می‌دونم که امکان بالا بردن رنک به شیوه‌های مختلف هست اما برای ایرماگ که عده‌ای معدود با هزینه‌ای شخصی و بدون چشم‌داشت آن را اداره می‌کنند نمی‌دانم چقدر توجیه خواهد داشت. باز هم این حرفهای من فضولی است و مدیران ایرماگ باید در این باره توضیح دهند.
احسان
نماد کاربر
ehs.ehsan

پست‌ها : 240

پستتوسط Pooria Azimi » 18 مه 2013, 17:52

سلام. و خوش آمدید.

من هم با احسان موافقم. اگر روزی اوضاع طوری بشه که برای هر نتیجهٔ مرتبط با اپل، مک، آیفون، آیپد و مباحث مربوطه انجمن ما بعنوان اولین نتیجه در گوگل بیاد، این انجمن از حالت فعلی خودش خارج می‌شه. و به‌قول احسان که به شوخی لغت «آلوده‌شدن» رو به‌کار برد، همچین اتفاقی واقعاً در عمل خواهد افتاد! یعنی مشکلاتی مثل رعایت نشدن حقوق نرم‌افزارها (یعنی گذاشتن لینک کرک‌شدهٔ برنامه‌ها)، برخوردهای نامناسب، رقابت‌آمیز یا قدرنشناسانه (مثلاً برخورد اهانت‌آمیز با شخصی که وقت گذاشته و برای سؤالی پاسخ نوشته)، ایجاد محلی برای دعوا (که چند موردش تا به‌حال در ایرماگ پیش اومده‌ن که فروشنده و خریدار به‌جای دادگاه اینجا برای هم شروع کرده‌ن به خط و نشون کشیدن)، و مسائلی از این دست که الآن خیلی کم پیش می‌آن رو بیشتر مشاهده خواهیم کرد. برای همین، تا قسمتی همه دوست دارند محیط این انجمن همین‌جوری بمونه و کسی دوست نداره مثلاً تعداد اعضا یا پست‌ها در مدت کوتاهی چند برابر بشه.

ما در چند ماه اخیر درگیر تغییر قالب ظاهری انجمن بودیم و همین امروز و همزمان با پست شما، در مورد همین مسأله (SEO) هم داشتیم فکر و بررسی می‌کردیم. یک‌سری کارهای ساده (مثل تغییر جزئی در عنوان صفحات و تگ‌گذاری در بخش header صفحات) که به‌نظر کارهای معقول و مناسبی می‌رسند رو من امروز یا فردا انجام می‌دم. در مورد کارهای دیگه برای افزایش رنکینگ هم اگر شما پیشنهادی دارید ممنون می‌شم اگر مطرح بکنید. منتها، چون هدف ما واقعاً افزایش بازدیدکننده یا عضو نیست، بیشتر دوست داریم از روشهای ساده و معقول‌تر استفاده بکنیم، و نه‌این‌که دنباله‌روی عرف وبسایت‌های فارسی باشیم که در خیلی موارد با روش‌های نامناسب یا حتی فریب‌آمیز دنبال بالا بردن رنکینگ خودشون هستند.

در ضمن، رنکینگ سایت، با توجه به این‌که دامنهٔ قبلی انجمن (.org) رو از دست داده‌ایم (به‌خاطر اهمال دوستمون علی صمدی در منتقل‌کردن دامنه بعد از حدود ۱ سال فرستادن ایمیل و درخواست از ایشون، که نتیجتاً باعث شد چند روز پیش دامنه از اختیار ما و حتی ایشون خارج بشه، و الآن یه کسی اون رو خریده و روش تبلیغ نمایش می‌ده) بسیار تحت‌تأثیر قرار گرفته. چون از سال ۲۰۰۳ تا ۲۰۱۰ اون دامنهٔ اصلی ایرماگ بود و ده‌ها سایت خارجی لینک‌های ارزشمندی به اون داده بودند. به‌هر حال، این مسأله‌ایه که دیگه از دست همه خارجه و کاری‌ش نمی‌شه کرد.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

بازگشت به دربارهٔ ایرماگ

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 5 مهمان