انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

پرسش‌ها و پیشنهادهای شما برای ایرماگ

از آخرین اطلاعیه‌ها با خبر شوید و نظرات خود را با ما اینجا در میان بگذارید

پستتوسط Ahmad » 07 دسامبر 2008, 21:53

ممنون دوستان

من پیشنهاد می‌کنم امکان Resize کردن عکسهائی را که به پستهای مختلف ضمیمه می‌شوند توسط دوستانی که به این کار واردند بررسی شود. این از این نظر مهم است که بعضی اوقات دوستان عکسهای نسبتا بزرگی را ضمیمه می‌کنند و این کل «لی‌آوت» صفحه را بهم می‌ریزد. بعضی تکنیکها از قبیل vBulletin گویا تصویر را بطور اتوماتیک resize می‌کند.

البته من کلا نسبت به migrate کردن به سیستمی کاملا مختلف مشکوک هستم زیرا انتقال تمام محتوای ایرماگِ سیستم فعلی به سیستم دیگر بسیار دشوار خواهد بود و سیستمی که الان بطور روان عمل می کند ممکن است کاری زیادی بطلبد که در این سطح عمل نماید. تجربهٔ «ماك للعرب» را که به vBulletin تغییر دادند و انجمن فعالشان را به مرگ محکوم کردند (در نتیجهٔ مشکل ایجاد شده از این مهاجرت) مرا بیش از پیش هراسان می‌کند.

احمد 
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پست‌ها : 1289

پستتوسط dete » 07 دسامبر 2008, 22:37

پیشنهاد من ایجاد یک قسمت که در اون کاربران حرفه ای مک به معرفی نرم افزارهای به روز و مفید برای کاربران جدید و آماتور مثل خودم اقدام کنند
یه جورایی مثل کاری که آقا بهنام تو فروم عرضه نرم افزار انجام دادن

http://irmug.com/portal/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&p=13528#13528
rMBP 15" 2.3GHz Haswell
MBP 17" 2.6GHz Core 2Duo
Mac OS : El Capitan 10.11.1
iPhone4 32GB
iPhone6 128GB
* * * * * * * * *
Keep Thinking Different
علیرضا.
نماد کاربر
dete

پست‌ها : 310

پستتوسط Ali.Rastegar » 08 دسامبر 2008, 00:39

ممنون از پیشنهادات همه‌ی دوستان من نوشته‌ی قبلیمو با پیشنهادهای جدید بروز می‌کنم و اگر موافق باشید کلا در اولین نوشته‌ی این عنوان(topic) هم قرارشون بدم.
GK نوشته است:[نمایش]
نگاهی نیز بیاندزید به این، PunBB . فرومهای مک زیاد ازش استفاده می کنند:
http://punbb.informer.com/index.php
کار کردن باهاش آسونه، و مهم تر اینکه با ابزار سایت سازی هایی از قبیل Rapidweaver می شود تا حدی طراحی و کنترل کرد :
http://www.robbie-white.com/design/rapi ... index.html
ولی سوال اصلی سرجاش باقی ست : آیا به مهاجرت سیستم واقعا نیازی هست ؟

قلی جان واقعا از لحاظ ساده بودن عالیه اما امکاناتش کمتر از سیستم فعلی خودمون نیست؟ لطفا لینکی از انجمنی که از نهایت امکانات و extensionهای این سیستم استفاده می‌کنه میذاری تا ببینم تا چه حد امکاناتش قابل گسترشه؟
Behnam نوشته است:[نمایش]
بد نیست امکان استفاده از embedded font هم بررسی شود.

من به ۲ دلیل تا به حال به این موضوع خیلی جدی نگاه نکرده‌ام. یکی اینکه فکر کنم هنوز زمان زیادی مونده تا نسخه‌های نهایی تمام مرورگرهای رایج از این قابلیت پشتیبانی کنن و دوم اینکه اضافه شدن حجم صفحه برای کاربران dialup زیاد نیست؟
البته من در این زمینه اطلاعاتم خیلی کمه و ممنون می‌شم اشتباهاتم رو یادآوری کنی.
dete نوشته است:[نمایش]
پیشنهاد من ایجاد یک قسمت که در اون کاربران حرفه ای مک به معرفی نرم افزارهای به روز و مفید برای کاربران جدید و آماتور مثل خودم اقدام کنند
یه جورایی مثل کاری که آقا بهنام تو فروم عرضه نرم افزار انجام دادن
http://irmug.com/portal/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&p=13528#13528

فکر کنم تا حدی با سوال و جوابهای رایج هم‌پوشانی داره.
Ahmad نوشته است:[نمایش]
ممنون دوستان
من پیشنهاد می‌کنم امکان Resize کردن عکسهائی را که به پستهای مختلف ضمیمه می‌شوند توسط دوستانی که به این کار واردند بررسی شود. این از این نظر مهم است که بعضی اوقات دوستان عکسهای نسبتا بزرگی را ضمیمه می‌کنند و این کل «لی‌آوت» صفحه را بهم می‌ریزد. بعضی تکنیکها از قبیل vBulletin گویا تصویر را بطور اتوماتیک resize می‌کند.
البته من کلا نسبت به migrate کردن به سیستمی کاملا مختلف مشکوک هستم زیرا انتقال تمام محتوای ایرماگِ سیستم فعلی به سیستم دیگر بسیار دشوار خواهد بود و سیستمی که الان بطور روان عمل می کند ممکن است کاری زیادی بطلبد که در این سطح عمل نماید. تجربهٔ «ماك للعرب» را که به vBulletin تغییر دادند و انجمن فعالشان را به مرگ محکوم کردند (در نتیجهٔ مشکل ایجاد شده از این مهاجرت) مرا بیش از پیش هراسان می‌کند.
احمد

درمورد عکس‌ها موافقم.
درمورد مهاجرت به سیستم متفاوت، فکر کنم مهاجرت از phpbb به mybb برای memug نسبتا تمیز انجام شد اما خود memug هیچوقت زیاد فعال نبوده که ببینیم مثل ماک للعرب میشد یا نه. احمد جان اگر زحمتی نیست خلاصه‌ای از مشکلاتی که برای ماک للعرب پیش آمد را برایم می‌فرستی؟
MacBook Pro 2015
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط Ali.Rastegar » 08 دسامبر 2008, 01:04

خوب این نوشته/پست بروز شده‌ی من:
http://irmug.com/portal/index.php?name= ... 3517#13517
dete جان اگر موافق باشی پیشنهادت رو به خاطر هم‌پوشانی فعلا در لیست پیشنهادها قرار ندادم در صورتی که منظورت رو اشتباه فهمیده‌ام لطفا بگو تا تجدید نظر کنم.
---
و اما یک بحث مهم: آیا واقعا لازمه که سیستم سایت رو تغییر بدیم؟ به دردسرهاش میرزه؟
به نظر من حتی صرف نظر از مشکلاتی که با سیستم فعلی داریم حتی اگر هیچ مشکلی هم نداشتیم مجبوریم در آینده‌ی نه چندان دور عوضش کنیم:
۱- سایت TW-CMS حدود ۱ ساله بروز نشده و بعد از مهاجرت دوست خوبم آلن باغومیان به خارج از کشور معلوم نیست آينده‌ی این نرم‌افزار چی بشه.
۲- خود Postnuke که نسخه‌ی اصلی انگلیسی TW-CMS است این اواخر تغییرات زیادی کرده و به Zikula تغییر نام داده. ارتقا به این نسخه حداقل تا چند وقت پیش اگر سخت‌تر از مهاجرت به سیستم جدید نبود خیلی هم آسون نبود! قرار بود راه حلی ارائه بدن که تا الان شاید ارائه شده باشه. اما در این صورت هم اگه TW-CMS ادامه پیدا نکنه باید خودمون کل سیستم رو به فارسی ترجمه کنیم!(البته قطعا ترجمه‌ی نسخه‌ی قبلی رو پایه‌ی کار قرار می‌دیم و از حجم کار خیلی کم میشه)
۳- Postnuke نسخه‌ی 0.7x در آينده‌ی نزدیک دیگه پشتیبانی نمیشه:
http://community.zikula.org/module-News ... d-2913.htm
۴- اگر قرار باشه مشکلات مهاجرت به سیستم جدید و ترجمه رو تجربه کنیم شاید بهتر باشه برای سیستمی بهتر و مناسب‌تر این مشکلات رو متحمل بشیم.
---
در صورت تمایل می‌تونید zikula رو در اینجا تجربه کنید و ببینید مناسب آينده هست یا نه:
http://demo.zikula.org/
----
و این فقط بخش اخبار و دریافت فایل و... بود. Forum و... بماند!
MacBook Pro 2015
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پستتوسط Behnam » 08 دسامبر 2008, 03:20

Ali.Rastegar نوشته است:[نمایش]
من به ۲ دلیل تا به حال به این موضوع خیلی جدی نگاه نکرده‌ام. یکی اینکه فکر کنم هنوز زمان زیادی مونده تا نسخه‌های نهایی تمام مرورگرهای رایج از این قابلیت پشتیبانی کنن و دوم اینکه اضافه شدن حجم صفحه برای کاربران dialup زیاد نیست؟
البته من در این زمینه اطلاعاتم خیلی کمه و ممنون می‌شم اشتباهاتم رو یادآوری کنی.
علی جان به همین دلیل هم فکر کردم باید در موردش بررسی کرد و نه تصمیم‌گیری عجولانه.
شاید عزیز در این مورد بهتر بتواند کمکت کند ولی چیزهایی که من می‌توانم بگویم از این قرار است:
قلم کیهان که الاًن دارم رویش کار می‌کنم کمی بیشتر از یک مگابایت حجم دارد. اگر بستهٔ چهار نمایی آن را در نظر بگیریم، می‌شود حدود ۴.۴ مگابایت.
عکسی‌هایی که من در همین پست اخیر با پهنای بیست سانتیمتر اندازه کردم هرکدام حدود ۲۲۰ کیلوبایت جا می‌گیرند.
نکتهٔ قابل توجه این است که سر در بیاوریم embedded font چگونه عمل می‌کند. اگر شیوهٔ کار آن مشابه pdf باشد، تنها گلیف‌هایی را بار صفحه می‌کند که از آنها در متن صفحه استفاده شده است و نه کل قلم را. به علاوهٔ اینکه مانند pdf حروف را rasterized نمی‌کند. گلیف‌ها همچنان بصورت بُرداری خواهند بود که این کلی حجم آن را کاهش می‌دهد. از سوی دیگر، اگرچه مثلاً کیهان یک مگابایت حجم دارد، یک متن مختلط فارسی و انگلیسی متعارف تنها از نیمی از این قلم استفاده می‌کند. بقیهٔ قلم مربوط به زبان‌های دیگر است. پس اگر کل قلم بار نشود و فقط گلیف‌های استفاده شده، آن هم بصورت بُرداری بار شود، گمان نکنم که فشار آن به دایل‌آپ حتی در حد عکس‌هایی باشد که گهگاه در ایرماگ پست می‌شوند. اما این استنباط من است، بدون اینکه ابداً از مکانیزم این تکنولوژی جدید آگاهی داشته باشم. ولی امیدوارم که زمینه را برای بررسی بیشتر آماده کرده باشد.

اما در مورد زودرس بودن این ایده، ایرماگ بقول عزیز همیشه آوانگارد بوده است و اگر امکان عملی به اجرا گذاشتن این تکنولوژی (در شرایط عدم وجود آن در اکثر مرورگرها) مهیا باشد، چرا که نه؟

-----------
پ.ن.
بیشتر که فکرش را کردم دیدم اگر قلم را بطور کامل منتقل نکند با حروفچینی آن مشکل خواهد داشت. پس باید در عرصهٔ دیگری بررسی کرد.
گمان نکنم که طراحان این «قلم سرخودی» به این نیاندیشیده باشند که این امر باعث سنگین شدن بار صفحات وِب می‌شود. اگر به کاربران دایل‌آپ توجهی نداشته باشند، به تأثیرات آن در اشغال bandwidth قطعاً فکر کرده‌اند. این است که ترفند شاید از این قرار باشد که اگر کاربر قلم را نداشته باشد، آن را به همراه صفحه منتقل می‌کند و احتمالاً امکان نصب دائمی قلم را برای کاربر فراهم می‌کند و اگر کاربر آن را قبلاً نصب شده داشته باشد، دیگر قلم بار صفحه نخواهد شد.
این به نظر من راه عقلایی این ایدهٔ «قلم سرخودی» است. حال واقعیت از چه قرار است باید تحقیق کرد.
در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط Behnam در 08 دسامبر 2008, 07:21.
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط Behnam » 08 دسامبر 2008, 03:50

----
و این فقط بخش اخبار و دریافت فایل و... بود. Forum و... بماند!
این برای من هم مثل احمد نگران کننده است. علی جان می‌دانی که من به نبوغ تو اعتماد دارم. ولی اگر انتقال گفتگوها به یک قالب دیگر مشکل باشد می‌تواند ضربهٔ جانانه‌ای به ایرماگ بزند. البته قالب کنونی به قول تو قابل دوام نیست و باید چاره‌ای اندیشید.
شاید راه چاره را اپل در برخوردش به سیستم کلاسیک پیش روی ما گذاشته باشد! طرحی نو در انداز و یک لینک بگذار برای طرح کهنه! اگر ضروری باشد، اعضا رفته رفته محتوای طرح کهنه را به طرح نو هجرت خواهند داد.
نماد کاربر
Behnam

پستتوسط Behnam » 08 دسامبر 2008, 05:02

با تشکر از همه‌ی دوستان بابت پیشنهادهاشون. خیلی از موارد بالا بستگی مستقیم به این داره که در آینده از چه سیستم مدیریت محتوایی(Content Management System/CMS) استفاده کنیم. من این اواخر تحقیقاتی روی سیستم‌های متن‌باز جدید کردم اما هیچ‌کدوم به دلم ننشست. تا الان رضا vbulletin رو پیشنهاد داده:
http://www.vbulletin.com/
این نرم‌افزار معروف و امتحان پس داده ۲ مانع برای ما داره: ۱- پولی بودنش ۲- استفاده ازش چندان آسون نیست به خاطر انبوه قابلیت‌ها و بعضی از مدیران، سیستم فعلی ایرماگ رو بیش از حد پیچیده میدونن پس حداقل باید سیستم جدید پیچیده‌تر از فعلی نباشه. البته ممکنه در این ۱-۲ سالی که من دیگه استفاده نکردم خیلی فرق کرده باشه.
علی جان نگران پولی بودنش نباش. آنطور که دیدم ۱۸۰ دلار قیمت صاحب شدن آن است به اضافهٔ سالانه ۴۰ دلار برای بروز رسانی، که این معاملهٔ بهتری از اجارهٔ ۱۰۰ دلاری سالانهٔ آن است. من، با یا بدون همیاری دیگر دوستان تأمین هزینهٔ آن را تضمین می‌دهم. اما نکتهٔ اساسی این است که این سیستم کار تو را راه بیاندازد. اگر تنها مانع، پولی بودن آن است، نگران آن نباش.
در مورد پیچیدگی سیستم مدیریت، بهر حال گمان نکنم که از من کاری بر بیاید ولی راستش را بخواهی من احتمال می‌دهم که بخشی از دشواری کار برای مدیران خارج کشوری در تر و خشک کردن ایرماگ همانا ترجمهٔ فارسی متن باشد. ما به اصلاحات فنی فارسی کامپیوتری عادت نداریم و از آن چیزی سر در نمی‌آوریم. اگر کار ترجمه تنها به بخش‌های کاربری محدود شود و بخش مدیریت بصورت انگلیسی بماند، شاید برای ما خارج کشوری‌ها بیشتر قابل فهم باشد. این البته تنها مربوط به این سیستم vbulletin نیست و هر سیستمی که ایرماگ برگزیند با همین قضیه روبروست. البته من این را بدون مشورت با دیگر مدیران خارج کشوری مطرح کردم و شاید نظر آنها نباشد.
نماد کاربر
Behnam

پستتوسط Behnam » 08 دسامبر 2008, 06:07

یک پیشنهاد دیگر، البته نه برای ایرماگ
بخش انگلیسی دوباره به search گوگل وصل شود. این هم اگر به bandwidth بیشتری نیاز پیدا کرد بخش مدیریت ایرماگ در خارج از کشور تدبیری برای آن خواهد اندیشید.
نماد کاربر
Behnam

پستتوسط Ilia » 08 دسامبر 2008, 07:38

با بهنام کاملا موافقم.
چیزی که بیش از هر چیز مدیریت سیستم فعلی رو برای ما سخت کرده همین ترجمه آن است که از اصطلاحات فنی فارسی آن سر در نمی‌آوریم یا حداقل برای من اینطور است.
و باز هم در تائید بهنام پولش رو سرشکن کنیم چیزی نمیشه.
ایلیا
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6176

پستتوسط dete » 08 دسامبر 2008, 15:35

[نمایش]
dete جان اگر موافق باشی پیشنهادت رو به خاطر هم‌پوشانی فعلا در لیست پیشنهادها قرار ندادم در صورتی که منظورت رو اشتباه فهمیده‌ام لطفا بگو تا تجدید نظر کنم.

علی آقا به نظر من اون بخش شما مفیده ولی اگر به صورت یک بخشی که افرادی مثل شما تعدادی نرم افزار مفید و برای افرادی مثل من که تازه واردن تو استفاده از مک معرفی کنن مفید میتونه باشه

بازم ممنون بابت همه چی

به امید فعالتر شدن سایت نه در حد یک فروم فارسی- بلکه در حد یک سایت طرفداران محصولات اپل
rMBP 15" 2.3GHz Haswell
MBP 17" 2.6GHz Core 2Duo
iPhone4 32GB
iPhone6 128GB
* * * * * * * * *
Keep Thinking Different
علیرضا.
نماد کاربر
dete

پستتوسط Ali.Rastegar » 08 دسامبر 2008, 17:42

خوب من فعلا به صورت آزمایشی زبان اکثر بخش مدیریت Forum رو انگلیسی کردم، مدیران لطفا یه سر بزنن ببینن چطوره. بخش مدیریت MEMUG رو هم همینطور نگاه کنید که از اول انگلیسی بود.
من هنوز نظر مثبتی نسبت به MyBB دارم، هم رایگانه هم امکانات خوبی داره. اخیرا converterهای رسمی هم برای سیستمهایی مثل phpbb داده. این دموی جدیدترین نسخه‌اش:
http://opensourcecms.com/index.php?opti ... 1&catid=75
--
dete جان ببخشید قصد لج‌بازی ندارم اما موافق نیستی که پیشنهاد پدرام هم همینه؟ پدرام هم بخشی برای کاربران تازه‌کار و معرفی نرم‌افزار و اطلاعات لازم اولیه پیشنهاد داده. ترجیح من بر اینه که این با سوال و جوابهامون یکی بشه که البته اون هم جای بحث داره.
--
راستی درمورد embedded font. من تا الان هر نمونه‌ای دیدم حجم خود font خیلی کم بوده اما font کامل بوده.
MacBook Pro 2015
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پستتوسط saba » 08 دسامبر 2008, 20:52

عشق است و داو اول بر نقد جان توان زد

علی جان ،من نیز آمادگی و همراهی خود را با کمال میل اعلام میکنم .چه دستاویزی بهتر ازاین برای قدردانی و سپاس از ایرماگ .
پیوست‌ها
Picture 2.png
Picture 2.png (18.26 KiB) - بازدید 10064 بار
MACBOOK AIR 2.13 GHZ CORE 2 DUO
Memory 4GB 1067 DDR3
saba

پست‌ها : 133

پستتوسط dete » 08 دسامبر 2008, 23:31

[نمایش]
dete جان ببخشید قصد لج‌بازی ندارم اما موافق نیستی که پیشنهاد پدرام هم همینه؟ پدرام هم بخشی برای کاربران تازه‌کار و معرفی نرم‌افزار و اطلاعات لازم اولیه پیشنهاد داده. ترجیح من بر اینه که این با سوال و جوابهامون یکی بشه که البته اون هم جای بحث داره.

این حرفا چیه علی اقا ... شاید اشتباه از منه ... ممنون از پاسخگو بودنت
rMBP 15" 2.3GHz Haswell
MBP 17" 2.6GHz Core 2Duo
iPhone4 32GB
iPhone6 128GB
* * * * * * * * *
Keep Thinking Different
علیرضا.
نماد کاربر
dete

پستتوسط Behnam » 09 دسامبر 2008, 04:31

راستی درمورد embedded font. من تا الان هر نمونه‌ای دیدم حجم خود font خیلی کم بوده اما font کامل بوده.

بله قلم باید بطور کامل دانلود شود. من پرت و پلا میگفتم. من کمی جستجو کردم. اگرچه مطلب در این مورد کم است ولی چنین به نظر می‌رسد که قلم بار صفحه می‌شود چه کاربر لازم داشته باشد و چه نداشته باشد. این تکنولوژی برای طراحی های خارق‌العاده در وِب پیش‌بینی شده است و نه برای کاری که ما می‌خواهیم بکنیم. به نظر می‌رسد برای صفحهٔ وِب فارسی، همین عرضهٔ قلم برای دانلود و نیز استفاده از آن قلم در صفحه پردازی بهترین راه باشد در غیر این صورت هربار که ایرماگ باز می‌شود، ابتدا یک بسته از قلم زر باید بار شود تا چیزی روی صفحه ظاهر شود!
در مورد کمی حجم قلم‌ها، خُب اگر انگلیسی مختصر ومفید باشد که بیشتر از ۲۵۰ کیلوبایت جا نمی‌گیرد. ولی همین ۲۵۰ کیلو هم اگر بنا باشد هر بار برای باز شدن صفحه بار شود به نظر من چندان به کار ما نمی‌آید. حتی در طراحی خارق‌العاده، فرض کن که بخواهی برای بخشی از صفحه از نستعلیق استفاده کنی، خُب تمام این قلم باید دانلود شود که قلم کوچکی نیست.
علی جان دنیا برای دایل‌آپ ساخته نشده است!
نماد کاربر
Behnam

پستتوسط saba » 09 دسامبر 2008, 05:58

دوستان سلام

حالا که تنور پیشنهاد داغه ،من هم بی مناسبت ندیدم که پیشنهادی راکه مدتهاست بدلیل تنبلی داره خاک میخوره ،بیارم بحضور مدیریت و اعضای ایرماگ.
شکی نیست که ایرماگ رسالت خودش رو در راستای پیوند فنی و تکنولوژیک با سیستم مک و محصولات اپل در قبال اعضا و مشکلاتشون با این پدیده تا کنون با مسئولیت انجام داده والحق که از پس اینکار حتی بهتر از گروه هائی بر آمده که هم تعداد اعضاشون بیشتره و هم امکاناتشون بسیار فراتر از ایرماگ.
این اما در حقیقت جنبه ای جدی و تکنیکی به فعالیت ایرماگ میده که انگار بدلیل قدمت این روش و تکرار و استمرار هر روزه ان از بدو پیدایش تا امروز ،این توهم و شاید باور برای فی المثل خود من پیش امده که تنها راه پیوند با ایرماگ ،مشکلاتی ست که من در مسیر عبورم از پل مک و اپل با آن برخورد میکنم و پیش کشیدن مسائلی خارج از چارچوب مکینتاش و اپل در ایرماگ مرسوم نیست ،.حال آنکه من تصور میکنم باز کردن پنجره ای تازه که اجازه ورود هوائی تازه رابه پیکر ایرماگ بدهد نه تنها هیچ منافاتی با کاربر ایرانی مک بودن ندارد ،بلکه شاید باعث گسترش دامنه های پیوند اعضا نیز بشود.
پیشنهاد من این است که ما در کنار انجمنهای گوناگونی که در ایرماگ داریم، انجمن دیگری را دایر و راه اندازی کنیم که بیشتر جنبه زنگ تفریح بین انجمن ها را دارا باشد و خستگی مسائل جدی تر روزانه مان را آنجا در کنیم .جائی که بتوانیم از هر دری سخن بگوئیم و سخن بشنویم .از فیلم تازه ای که آخر هفته دیده ایم و یا مسافرتی که کرده ایم با تجربیات تلخ و شیرین آن،کتاب شعری که بتازگی خوانده ایم و نویسنده ای که مارا بشدت تحت تاثتر قرار داده و یا حراج بزرگی که قرار است ماه آینده اتفاق بیفتد.موسیقی زیبائی که ارامش لازم را پس از یک روز پر هیاهو به ما باز گردانده و یا موزه ای که دیدن انرا به یکدیگر توصیه می کنیم و یا بازی جدید ویدئویی که بتازگی وارد بازار شده و برای بچه ها مناسب نیست ،فینال جام ملتهای اروپا و یا فیلم زیبای علی سنتوری با صدای جادوئی محسن چاووشی خلاصه از هر دری سخنی ،آسمون و ریسمون یا یک کلام یه جائی مثل نیمکت پارک ساعی که بتونیم با هم گپ بزنیم و خستگی مونو در کنیم .انجمنی لازم داریم که اینجور چیز ها رو بتونیم درش مطرح کنیم و شاید «نیمکت پارک» اسم بدی براش نباشه.تا نظر شما چه باشد.با سپاس ،صبا
MACBOOK AIR 2.13 GHZ CORE 2 DUO
Memory 4GB 1067 DDR3
saba

پست‌ها : 133

قبلیبعدی

بازگشت به دربارهٔ ایرماگ

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 7 مهمان