انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

پرسش‌ها و پیشنهادهای شما برای ایرماگ

از آخرین اطلاعیه‌ها با خبر شوید و نظرات خود را با ما اینجا در میان بگذارید

پستتوسط GK » 12 دسامبر 2008, 13:48

سلام صبا
ایده‌ی «نیمکت پارک» تو چیز جذابی ست. مدیران سایت در حال بررسی اش هستند، ایا شدنی ست یا نه ؟
در حال حاضر، این بخش سایت نیز هست که جزو ایرماگ به حساب می آید :
http://free6919.free.fr/banc/page0.html
حتی اگر خواستی، تیتر صفحه را به «نیمکت پارک» تبدیل می کنیم !!!!
در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط GK در 17 دسامبر 2008, 12:52.
روز و روزگارتان ‌خوش
ق.خ
iMac Intel 2.66GHz, Osx 10.7.3
GK
مدیر بازنشسته

پست‌ها : 954

پستتوسط rezag4 » 12 دسامبر 2008, 18:32

سلام من با صبا خیلی و کلا و شدیدا و زیاد موافقم
و یه ایده هم من داشتم که به نظرم جالب میاد که باعث پر بار شدن
هرچه بیشتر سایت میشه . به نظر من یک بخش اگه اضافه بشه مثل
هات نیوز سایت اپل میتونه توی اطلاع رسانی خیلی مفید واقع بشه
سایت ایرماگ از نظر خبر رسانی یک کمی عقب هست و اگه اخبار
صفحه اصلی رو یک نگاه کلی بندازیم میبینیم که اخبار با فاصله زمانی
گاهی اوقات چند ماه در اونجا درج شدن . در صورتی که کافیه
هات نیوز اپل رو خیلی خلاصه و فقط در چند خط بصورت فارسی
به اینجا منتقل کنیم . احتمالا اینجوری سایت فعال تری خواهیم داشت
در این حالت به نظر من کلی بحث های جدید به وجود میاد و ایرماگ
رو پویاتر میکنه تا نظر دوستان چی باشه .
teh
pc
نماد کاربر
rezag4

پست‌ها : 115

پستتوسط aamir » 13 دسامبر 2008, 01:47

Ahmad نوشته است:[نمایش]
ممنون دوستان

من پیشنهاد می‌کنم امکان Resize کردن عکسهائی را که به پستهای مختلف ضمیمه می‌شوند توسط دوستانی که به این کار واردند بررسی شود. این از این نظر مهم است که بعضی اوقات دوستان عکسهای نسبتا بزرگی را ضمیمه می‌کنند و این کل «لی‌آوت» صفحه را بهم می‌ریزد. بعضی تکنیکها از قبیل vBulletin گویا تصویر را بطور اتوماتیک resize می‌کند.

البته من کلا نسبت به migrate کردن به سیستمی کاملا مختلف مشکوک هستم زیرا انتقال تمام محتوای ایرماگِ سیستم فعلی به سیستم دیگر بسیار دشوار خواهد بود و سیستمی که الان بطور روان عمل می کند ممکن است کاری زیادی بطلبد که در این سطح عمل نماید. تجربهٔ «ماك للعرب» را که به vBulletin تغییر دادند و انجمن فعالشان را به مرگ محکوم کردند (در نتیجهٔ مشکل ایجاد شده از این مهاجرت) مرا بیش از پیش هراسان می‌کند.

احمد 

خیلی هم کار سختی نیست.
فقط کافیه اسکریپت resize رو روی مسیر آپلود قرار بدیم
البته من شدیدا موافقم که سیستم رو عوض کنیم. . .اصلا الان نرم افزار سایت چی هست؟!
امیر
نماد کاربر
aamir

پست‌ها : 514

پستتوسط saba » 13 دسامبر 2008, 22:40

قلی جان سلام

ممنون از پاسخت.هر طور که میل شماست ،اگر فکر میکنید که این سایت بالا با وجود خارج از چارچوب فیزیکی ایرماگ بودن توان اینکار را دارد چرا که نه،اشکال اینکار بنظر من اینست که این سایت چون همواره از نظر بصری دم دست کاربران نیست ،لذا سرکشی کردن به ان به شکل دائمی اتفاق نخواهد افتاد مگر اینکه انرا به درون ساختمان ایرماگ انتقال دهیم،مانند ایجاد پنجره ای تازه در درون بنا ،ما برای رفتن به این سایت احتیاج داریم که موقتا از ایرماگ خارج شویم(بعبارت دیگر کفشامونو بپوشیم و بریم حیاط بغلی) که نهایتا دیر یا زود رفت و امد مارا به آنجا کاهش خواهد داد ،اگر کاملا قطع نکند.بهر حال ،نظر مدیریت ایرماگ در این میان هر چه باشد ،ما نیز تابعیم.
تغییر نام این سایت به «نیمکت پارک» باعث خوشنودی من خواهد بود.
MACBOOK AIR 2.13 GHZ CORE 2 DUO
Memory 4GB 1067 DDR3
saba

پست‌ها : 133

پستتوسط Behnam » 13 دسامبر 2008, 23:08

صبا جان مدیریت ایرماگ هنوز در این مورد بحث جدی نکرده است و اگر قلی برای این سایت نام «نیمکت پارک» بگذارد و لینکی بدهد و ببینیم چه می‌شود، دست‌کم آزمایش خوبی خواهد بود.
تنها نکته‌ای که در این زمینه مطرح شد از سوی من بود که هم از ایده‌ات خیلی خوشم آمده و هم بویژه از نامی که برایش انتخاب کرده‌ای. ولی نگرانم که خیلی زود از کنترل خارج شود. اگر شرایطی پدید آید که دخالت مدیریت در محتوای مطالب را ضروری سازد، این به خودی خود به «روح» نیمکت پارک خیانت کرده است و دیری نخواهد پایید که دوستان از مشارکت در گپ‌های روی نیمکت خودداری کنند.
از سوی دیگر، اگر دخالت مدیریت ضروری نشود و دوستان خودشان بر محتوای مطالبشان کنترل داشته باشند، از آنجا که گفتگوها دیگر نه در مورد کامپیوتر و قلم و نرم‌افزار و سخت‌افزار، بلکه آزاد است، شاید نوعی خود سانسوری بر شرکت کنندگان حاکم گردد که از آن هم نفرت دارم و به هر حال دیر یا زود دوستان را نسبت به مشارکت در گفتگوها بی‌میل خواهد کرد. این است که فعلاً همین پیشنهاد قلی را داشته باشیم تا دست‌کم ثابت شود که نگرانی‌های من بی‌مورد بوده است. این البته تنها نظر من است.
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط saba » 14 دسامبر 2008, 00:31

[نمایش]
شاید نوعی خود سانسوری بر شرکت کنندگان حاکم گردد که از آن هم نفرت دارم و به هر حال دیر یا زود دوستان را نسبت به مشارکت در گفتگوها بی‌میل خواهد کرد

بهنام جان سلام
نگرانی ترا کاملا درک میکنم و چون احتمال وقوع چنین اتفاقی آغاز یک پایان خواهد بود ،بنابراین محتاط بودن در این راستا را من نیز شرط عقل میدانم و آزمایش پیشنهادی را می پسندم.
امیدوارم منبعد دوستان بیشتری را در پارک ملاقات کنیم و لحظات بیشتری را کنار هم روی نیمکت سپری کنیم.
MACBOOK AIR 2.13 GHZ CORE 2 DUO
Memory 4GB 1067 DDR3
saba

پست‌ها : 133

پستتوسط GK » 15 دسامبر 2008, 22:22

با سلام به صبا، و دیگر دوستان
به دلایلی که کمابیش در بالا ذکر شده است، پرچم «نیمکت پارک» را از روی سایت برداشتیم.
درواقع، مدیریت سایت با رای اکثریت تصمیم رفت که گفتگوهای زنده از قبیل live chat, chat room و یا کانال IRC روی ایرماگ نخواهد بود؛‌ و این دست کم تا اطلاع ثانوی.
روز و روزگارتان ‌خوش
ق.خ
iMac Intel 2.66GHz, Osx 10.7.3
GK
مدیر بازنشسته

پست‌ها : 954

پستتوسط iSam » 16 دسامبر 2008, 17:16

من پیشنهاد دارم که یک آیکون هم برای سایت بسازیم که وقتی در برازر می آید در کنار آدرس بار جلوه کند و در بوکمارکها هم با آیکون نمایان شود, البته اگر نظر ما هم بیش از پشیزی بی ارزد.
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پست‌ها : 1998

پستتوسط Pooria Azimi » 05 فوریه 2009, 16:09

به نظر من این Bar ( نمی دونم اسمش رو چی بذارم ... در پیوست 2 نشونش داده م ) سمت راست انجمن خیلی مزاحمه. چون لینکهای پر کاربردی نیستند و قسمت "برنامه مجانی" هم که انگار کد Random بهش وارد نشده و تقریباً همیشه skim رو نشون می ده ! و در ضمن ( با وجود زحمت دوستان ) قسمت ویکیِ انجمن هم آنقدر پربار و مملو از مطلب نیست . و کلاً این قسمت ( به جز لوگوی XB Zar ) بلااستفاده ست. اما همین قسمت بی استفاده ، عرض زیادی از کل صفحه انجمن رو میگیره. مخصوصاً که خود phpBB هم یک "بار" دیگر برای نشان دادن اسم افراد و آواتار آنها و ... داره. چند بار که از مانیتورهای 15 اینچِ ویندوزی وارد انجمن شدم ، به طرز جالبی در هر خط بین 15 تا 20 کلمه می دیدم و یک مطلب خیلی کوتاه هم در چند ده خط کِش آمده بود !

بهتر است این bar برداشته شود و یکی-دو لینکِ مفید آن ( مثل XBZar و "دریافتها" و "صفحه اصلی" و لینکِ "ویکی" ) به بالا یا پایینِ صفحه منتقل شوند. قسمت سایتهای پیشنهادی هم می تونه یه لینک جدا باشه یا این هم در پایینِ صفحه بیاید.

مثلاً روی لینکِ زیر کلیک کنید :
http://irmug.com/portal/index.php?name= ... pic&t=1491

از قسمتی که نوشته شده :
دست ـِ من > دستِ من
پا ـِ من > پای من
پای ـِ من > پایٔ من
مه ـِ غلیظ > مهِ غلیظ
خامه ـِ غلیظ > خامهٔ غلیظ
بو ـِ بد > بوی بد
بوی ـِ بد > بویٔ بد

تا پایان صفحه ( که چند صد خط می شه ) تقریباً 50% از فضای مفیدِ عرضیِ صفحه ( چی شد ! ) تلف شده و فضای خالیست. در استاندارد فوروم ها 15-20 درصد طبیعیست؛ به خاطر نشان دادن نام و avatar . اما در اینجا حدودا 45% فضا هدر می ره ( پیوست 1 ) .

به همین خاطره که وقتی عکسی با عرضِ بیشتر از 500 پیکسل قرار داده می شه مدیران مجبور می شن ReSize ـش کنن :-) در صورتی که رزولوشن استاندارد 1024*768 ـه و در بقیه انجمنها میشه عکس با عرض 800 پیکسل هم قرار داد :-)
پیوست‌ها
Bar2.png
Bar2.png (19.42 KiB) - بازدید 10771 بار
Bar.png
Bar
Bar.png (124.92 KiB) - بازدید 10771 بار
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط Behnam » 08 فوریه 2009, 23:28

حرفت حساب است. به نظر من بجز «منوی اصلی» و «ورود کاربران» هیچکدام از مطالب ستون اول ضرورتی ندارد که در هر صفحه‌ای ظاهر شوند. این بخش مهمی از فضای مفید را هدر می‌دهد.
یک راه این است که منوی اصلی و ورود کاربران به بالای صفحه و در بخش لوگوی ایرماگ وارد شود و آن بالای صفحه در همه‌جا ظاهر شود. یا اینکه مانند سایت اپل از Tab برای بخش‌های مختلف استفاده شود که لینک tabها در همه‌جا در دسترس باشند. این البته تنها برای منوی اصلی بدرد می‌خورد و «ورود کاربران» را نمی‌شود در tab گذاشت.
در خیلی سایت‌ها دیده‌ام که در هر صفحه‌ای تنها واژهٔ sign-in را می‌گذارند که تو را به پنجرهٔ مربوطه منتقل می‌کند.
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط Ali.Rastegar » 12 فوریه 2009, 20:27

از این به بعد اگر روی «حداکثر کردن» که در بین گزینه‌های بالای انجمن‌ است کلیک کنید بخش انجمن‌های گفتگو برای شما تمام صفحه را اشغال خواهد کرد. این فعلاً به عنوان یک راه حل موقتی تا ببینیم در آینده سیستم مدیریت محتوای(CMS) ایرماگ چه خواهد بود.
پیوست‌ها
fullscreen.jpg
fullscreen.jpg (8.54 KiB) - بازدید 10708 بار
MacBook Pro 2015
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط iSam » 20 مه 2009, 17:29

این لینک رو ببینید. فکر کنم برای ایرماگ خوب باشه, دیگه اونایی هم که عشق فینگلیش هستند میتونن فارسی بنویسند.
http://behnevis.com/api.html
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پست‌ها : 1998

پستتوسط goldingname » 09 سپتامبر 2009, 01:21

اینو این کنار نوشته بود:
====================================
Liquid CD برنامه بسیار ارزنده ایست که میتواند به آسانی جانشین Toast و یا Popcorn روی مک شما بشود. این برنامه این امکان را میدهد که هر نوع CD یا DVD که خواستید بروی درایو خود بسوزانید. تجربه شخصی من نشان میدهد که Liquid CD حتی بعضی جاها که از Toast کاری بر نمی آید (مثلآ سوزاندن DVD های بزرگ فیلم) بخوبی این عمل را بعهده میگیرد.
====================================
میدونم که ترجمه صحیح سوزوندنه ولی فکر نمیکنم هیچکس دلش بخواد CD یا DVDاش را بسوزونه! :-D
تصویر
تصویر
تصویر
نماد کاربر
goldingname

پست‌ها : 122

پستتوسط amirazizi » 09 سپتامبر 2009, 11:30

علیرضا جان منظورت از DVD بزرگ چیه ؟

من هرچی فکر کردم نفهمیدم . ۸.۵ گیگی ها رو میگی ؟ یا تبدیل فیلم های ۸.۵ به ۴.۳ گیگ ؟
amirazizi

پست‌ها : 482

پستتوسط goldingname » 09 سپتامبر 2009, 11:38

amirazizi نوشته است:[نمایش]
علیرضا جان منظورت از DVD بزرگ چیه ؟

من هرچی فکر کردم نفهمیدم . ۸.۵ گیگی ها رو میگی ؟ یا تبدیل فیلم های ۸.۵ به ۴.۳ گیگ ؟

امیر خان من این متن را از Wiki که سمت راست صفحه نشون میده کپی کردم و اگر دقت کنید هدفم از نوشتنش چیز دیگه ای بود!
تصویر
تصویر
تصویر
نماد کاربر
goldingname

پست‌ها : 122

قبلیبعدی

بازگشت به دربارهٔ ایرماگ

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 2 مهمان