انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

بخش FAQ برای ایرماگ

از آخرین اطلاعیه‌ها با خبر شوید و نظرات خود را با ما اینجا در میان بگذارید

آیا بخش FAQ به ایرماگ اضافه شود؟

پایان نظرسنجی در 24 نوامبر 2008, 20:04

بله
13
100%
نه
0
بدون رای
بی‌نظر
0
بدون رای

کل آرا : 13

بخش FAQ برای ایرماگ

پستتوسط Behnam » 25 اکتبر 2008, 20:04

ایدهٔ «صندلی داغ» ناین را قلی بصورت فورومی برای جمع‌آوری نظرات در مورد موضوعات گوناگون فراهم آورده است. این نظرخواهی برای راه انداختن یا راه نیانداختن چنین فورومی است.
محل موقتی آن اینجاست:
http://free6919.free.fr/
در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط Behnam در 25 اکتبر 2008, 22:03.
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پاسخ: بخش FAQ برای ایرماگ

پستتوسط Ahmad » 25 اکتبر 2008, 21:42

ممنون قلی جان دستت درد نکند. اضافه کردن این بخش به ایرماگ بسیار ضروری و ایجادش کار درستی است. من به نوبهٔ خودم از شما تشکر می‌کنم. در ضمن بهتر است که لی آوت آن نیز همان لی آوتی باشد که علی(ر) برای سایت طراحی کرده است چرا که در این حال همگونی خواهد داشت با سایر بخشهای ایرماگ. در ضمن تشکر از دوستمان «ناین» برای عرضه نمودن این ایده.

احمد
در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط Ahmad در 25 اکتبر 2008, 23:28.
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پست‌ها : 1289

پستتوسط Behnam » 25 اکتبر 2008, 22:05

چشمم روشن احمد جان! بله من هم فکر می‌کنم این ایده خیلی کارایی داشته باشد.
نماد کاربر
Behnam

پستتوسط GK » 25 اکتبر 2008, 22:17

احمد گرامی، سلام گرم و رفیقانه من
برای لی آت جدید نگاهی دوباره بیانداز به مدل جدید. شبیه تر و نزدیک تر است به گرافیک ایرماگ
باید در نظر داشت که سایت ایرماگ با سیستم CMS ساخته شده و با ابزارهای کاملا متفاوت. امروز نوسازی آن کمتر وقت خواهد گرفت تا بازسازی آن.
من این یکی را همین جا روی مک می سازم، به شکل static و نه dynamic .
آن دو sidebar فعلا خالی در چپ و راست را معتقدم که نگه بداریم برای کلی چیزها بدردمان خواهد خورد؛ از جمله لینک‌های مختلف. و چرا که نه، شاید هم بدرد رضا یگانه و آن کارش در ایران نیز خورد
روز و روزگارتان ‌خوش
ق.خ
iMac Intel 2.66GHz, Osx 10.7.3
GK
مدیر بازنشسته

پست‌ها : 954

پستتوسط Behnam » 25 اکتبر 2008, 22:32

آه این خیلی مفهوم تر شده. ولی حساب اینو بکن که اگر برای هر سوال پنجاه نفر مطلب و پاسخ نوشته باشند، سوال آخر در کجا خواهد بود؟! شاید هر سوال به صفحهٔ خودش برود بهتر باشد.
نماد کاربر
Behnam

پستتوسط GK » 25 اکتبر 2008, 22:42

حسن کار این که سوال ها همه سر صفحه اند و کافی ست روش کلیک کرد تا رفت مستقیم سراغش.
اگر برای هر سوال یک صفحه بگذاریم، کاربر هی باید برگردد صفحه ۱ تا برود سراغ سوال دیگر. دروافع برای هر سوال دو کلیک خواهد بود. فکرش را بکن تو فردا می خواهی یه این ۲۰ سوال جواب بنویسی : ۴۰ بار باید بری و برگردی !!!
حالا اگر خواستی، پای هر سوال «برگشت به بالای صفحه» را اضافه می کنیم ؟
روز و روزگارتان ‌خوش
ق.خ
GK
مدیر بازنشسته

پستتوسط Behnam » 25 اکتبر 2008, 22:56

آره پس حتماً «برگشت به بالای صفحه» رو مثلاً در اول سوال و در پایان آخرین نظر اضافه کن. یا اصلاً در کنار هر نظر.
نماد کاربر
Behnam

پستتوسط GK » 26 اکتبر 2008, 02:54

«برگشت به بالای صفحه» اضافه شد. یک توضیح کوچک شاید لازم باشد : جواب ها دو گونه می توانند باشند
۱- جواب هایی که ما می توانیم پیشاپیش با دست وارد کنم (static)
۲- جواب هایی که کاربران نوشته و به صورت live زنده ضبط و نمایش داده می شود (dynamic)
دوستمان ناین می خواست که فقط جواب های مدیران درج شود. می شود این ایده را به نوع دیگری اجرا کرد : مدیران و دیگر دوستانی که به نظر و جواب خویش اعتماد دارند آن ها را برایم بفرستند، تا دستی و به عنوان نظر و جواب های«مرجع» وارد شود. برای رنگ و اندازه و نوع قلم این جواب های مرجع حق انتخاب بیشتری نیز خواهیم داشت.
جواب و نظر کاربران، زیر این جواب های مرجع نمایش داده می شود.
پس در این صورت، مشکل تو بهنام و ایلیا راجع به طول و درازی صفحه نیز حل می شود !!! این هم دلیل آن :
http://free6919.free.fr
درضمن، خود سوال ها نیز کامل نیست. اگر کسی می خواهد سوالی اضافه کند اطلایم دهد
روز و روزگارتان ‌خوش
ق.خ
GK
مدیر بازنشسته

پستتوسط Behnam » 26 اکتبر 2008, 03:04

ظاهراً لینک‌ها کمی باگ داره. من سوال ۱۶ رو کلیک کردم ولی به جای دیگه‌ای رفتم. لیست سوال‌ها هم رنگش کمی با زمینهٔ سفید کنتراستش کمه. اگر نمی‌خواهی سیاه باشه، چیزی مثل قهوه‌ای سوخته، و خلاصه چیزی تیره رو امتحان کن ببین بهتر میشه یا نه.
نماد کاربر
Behnam

پستتوسط GK » 26 اکتبر 2008, 03:15

باگ لینک نیست : سوال ها گروه بندی شده اند. کلیک یک سوال تو رو می فرسته به صفحه ای که تمام سوال های همان گروه توش هست. این را به خاطر اون صفحه دراز که نمی خواستی انجام دادم. دوست نداری برگردم راه اول !
برای رنگ قلم، باشه
روز و روزگارتان ‌خوش
ق.خ
GK
مدیر بازنشسته

پستتوسط Behnam » 26 اکتبر 2008, 03:31

نه برگرد به صفحهٔ دراز! کنش‌های المان‌های یک سایت باید تا آنجا که میشه قابل پیش‌بینی باشند. یا اینجوری یا اونجوری!
ضمناً من بخاطر همکاری هست که این‌ها رو می‌نویسم. اگر فکر می‌کنی زیاده، خبر نداری موقع ساختن سایت ایرماگ چه بلایی سر علی‌ (ر) و علی (ص) آوردم! حالا من دیگه فعلاً سکوت می‌کنم تا دیگران هم نظر بدن.
نماد کاربر
Behnam

پستتوسط Ali.Tajik » 26 اکتبر 2008, 03:47

یک مورد که به ذهن من می رسد اجازه ی ویرایش آزاد جوابها همانند wiki است. اما از طرفی سوالها باید کنترل شده درج شوند تا طبقه بندی آنها به مشکل بر نخورد. اینکه هر کس جواب خود را وارد کند باعث بوجود آمدن بحث بر سر جوابها و دور شدن از فضای پاسخ سریع خواهد شد.
MBAir 6.2
نماد کاربر
Ali.Tajik

پست‌ها : 142

پستتوسط Ilia » 26 اکتبر 2008, 08:29

قلی‌جان من میخواستم که زیاد فضولی نکنم اما نشد. این چیزها بنظر من میرسه:

۱- سیستمی که الان داره سردرگم کننده است. من هنوز هم پیشنهاد میکنم که یک صفحه اصلی سوالات داشته باشید و هر سوال صفحه جواب خودش رو داشته باشه که جداگانه باز بشه. وقتی هم که خواستید بروید سراغ سوال بعد با یک کلیک صفحه رو میبندید و میرسید به لیست سوالات. میشه هم یک لینک گذاشت که با کلیک کردن روش خودش صفحه رو ببنده و بره رو صفحه قبلی. از داشتن صفحات دراز و شلوغ باید احتراز کرد. یک علتی که ایرماگ اینقدر کند لود میشه همین دراز بودن بیش از اندازه صفحه شروعشه.

۲- رنگهای قرمز و آبی نوشته‌ها نه تنها با بقیه ایرماگ جور نیست بلکه زیبا هم نیست. من پیشنهاد میکنم که متن رنگ رو سیاه نگه دارید و متن لینکهای بازدید شده رو خاکستری تیره.

۳- فاصله بین پاراگرافها رو زیادتر کنید تا سوالات از هم جدا بشوند.

۴- متن نوشته‌ها از سمت چپ به حاشیه چسبیده. خوبه که حداقل فاصله معقولی رو حفظ کنه.

۵- من از این علامتهای تیک‌خوردگی سبزی که هست چیزی سر در نمی‌آورم بخصوص که بعضی جاها به وسط نوشته‌ها هم اومده‌اند.

۶- قلی‌جان میدونم که شما قبلا FAQ رو برای من معنی کرده‌ای اما فکر کنم ''جواب به سوالات مکرر'' ترجمه بهتری باشد. البته شما مسلما فارسی‌تان از من خیلی بهتر است. :-)

دست شما درد نکند،

ایلیا
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط Nine » 26 اکتبر 2008, 09:42

با سلام
iwhite به نظر من تبدیل شدن این بخش شبیه wiki ما رو از اون ایده اصلی ---- آشنایی کاربران تازه وارد با ذهنیت و نوع تفکر یک کابر با تجربه --- دور می کنه
حتی من هنوز هم نظر اینه که جواب دهنده ها باید کنترل شده باشند
MacBook MB402LL/A- iran-Dialup, OS X 10.5
Nine

پست‌ها : 48

پستتوسط iSam » 26 اکتبر 2008, 11:32

من هم جواب مثبت دادم و اگر کمکی هم از نظر طراحی پوسته و بنر و ... باشه دریغ نمیکنم ( البته اگر عجله ای نباشه ) . منتها فعلا که قلی و ... سر دلگیری و قهر و جنگ و ... با ما دارند , تا ببینیم لایق میشیم یا نه !
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پست‌ها : 1998

بعدی

بازگشت به دربارهٔ ایرماگ