انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

FreeHand

جدیدترین اخبار را در اینجا بخوانید و بنویسید

پستتوسط Ahmad » 20 مه 2007, 02:06

Ilia نوشته است:[نمایش]
اما یک مسئله جالب در آخر: امروز Freeverse اعلام کرد که برای صاحبان Freehand تخفیف ویژه برای خرید LineForm میده. من رفتم و این برنامه رو امتحان کردم، نکته جالب این بود که این برنامه فارسی رو بخوبی مینویسه

سلام ایلیا

من این برنامهٔ لاین فورم را مدتی پیش امتحان کردم و مطلب کوتاهی نیز در معرفی آن در یکی از سایتهای کاربران عرب مک نوشتم. البته این برنامه امکانات منحصر به خودش را دارد و نیز فارسی را نیز به نحو نسبتا خوبی پشتیبانی می‌کند (البته اشکالاتی نیز در آن نسخه که من تست کردم در این رابطه وجود داشت) اما اینکه امکانات این برنامه را با الیستریتور مقایسه کنیم (چنانکه سازندگان آن مایلند چنین نمایند، اندکی بی انصافی باشد). من البته مسئلهٔ پشتیبانی زبانها راست به چپ برایم بسیار مهم است و از این نظر البته لاین فورم را ترجیح می‌دهم. البته قیمت این دو نرم افزار نیز با هم قابل مقایسه نیست و البته لاین فورم با حدود ۸۰ دلار بسیار ارزانتر از الیستریتور است.

احمد
پیوست‌ها
LineForm_Test.jpg
LineForm_Test.jpg (95.19 KiB) - بازدید 2373 بار
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پست‌ها : 1289

پستتوسط Ilia » 20 مه 2007, 05:48

احمد جان، کاملا درست گفتی. من تقریبا هر روز با ایلاستراتور کار میکنم و البته روزی هم نیست که چند تا دری وری نثار دوبی از این بابت نکنم. البته باید اذعان کرد که ایلاستراتور الان بقول معروف، Industry standard شده و نسبت به سابقش هم بسیار پیشرفت کرده. اما بنظر من دوبی تنها به علت داشتن فوتوشاپ بود که تونست این کار رو انجام بده نه بعلت برتری ایلاستراتور به رقباش. من همیشه سر کار به همکارام گفته ام که بنظر من همیشه عجیب میاد که شرکتی که فوتوشاپ رو با اون کیفیت درست کرده، اینقدر در درست کردن ایلاستراتور اشکالات عمده داشته. اما همه جا از ایلاستراتور استفاده میکنند، چون با فوتوشاپ فروخته میشه و همه تقریبا دارندش و درست یا غلط شده استاندارد.
شما کاملا درست میگی، LineForm با ایلاستراتور قابل مقایسه نیست، اما برای ۸۰ دلار مفته تازه با پشتیبانی از فارسی! من کمی باهش کار کردم، بسیار قابل استفاده است. البته همونطور که شما گفتی، ایلاستراتور نمیشه. اما باید این شرکت کوچک رو تحسین و حمایت کرد که چنین برنامه تمیز و قشنگی درست کرده.
راستی صحبت که به اینجا رسید، من پریروز DVD سویفت پابلیشر رو که چند وقت پیش خریده بودم با پست دریافت کردم. اون هم مثل این LineForm میمونه، یک شرکت کوچیک که بخودش جرات داده و یک برنامه جالب نوشته با وجودی که ما همه میدونیم در لی آوت، بازار در اختیار کورک و ایندیزاینه، اما اینها میخواند که بازار خودشون رو پیدا کنند، یعنی کسایی رو جلب کنند که به اون همه پیچیدگیها و امکانات مثلا کورک نه نیاز دارند، و نه سر در میارند و دلیلی هم نداره که هزار دلار براش پول بدند.
ایلیا
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط saeidk » 20 مه 2007, 15:58

مهمترین مشکل ادوبی نداشتن رقیب جدی برای نرم‌افزارهایش است.
نماد کاربر
saeidk

پست‌ها : 1143

قبلی

بازگشت به اخبار و تازه‌ها

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 13 مهمان