انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

نتایج نظرسنجی درباره ویستا

جدیدترین اخبار را در اینجا بخوانید و بنویسید

پستتوسط saeidk » 17 فوریه 2007, 14:04

من برنامه‌نویس نیستم ولی این موضوعی که می‌گویند ویندوز ویروس می‌گیره و مک نه! یعنی چی. خوب مگه نمی‌شه برای مک هم ویروس نوشت مثلاً همین onyx به جای این که سیستم رو درست کنه ورداره به همش بزنه.
این UAC هم تقریباً شبیه مدل مک هست و مثل اون تکرار می‌شه فقط صفحه رو تاریک می‌کنه و کاربر رو می‌ترسونه.
درباره سازگار نبودن هم برای نمونه برنامه traylayout که یکی از دوستان در همین جا معرفی کرده بود با ویستا سازگار نیست. و اجرا نمی‌شود.
هک شدن ویستا هم به این صورت است که برنامه رو با مدل آزمایشی نصب می‌کنند و بعد کاری می‌‌کنند که شمارنده که به کاربر اخطار می‌ده که داره ۳۰ روز تموم می‌شه شمارش رو متوقف کنه ولی به هرحال امکان داره که مثلاً مایکروسافت در یک آپدیت این موضوع رو اصلاح کنه که در این صورت ویندوز به حالت کاهنده وارد می‌شه و اونوقت است که کاربر بیچاره خواهد شد.
نماد کاربر
saeidk

پست‌ها : 1143

پستتوسط Behnam » 17 فوریه 2007, 19:47

احتمالاً علی رستگار با شما موافق است که ویروس منحصر به ویندوز نیست. به خاطر کمی مصرف کنندگان مک، کسان زیادی نیستند که زحمت ساختن آن را به خود بدهند! به هر حال این security update های پی در پی اپل نشانهٔ این است که اگر هم تاکنون چیزی بوده است، اپل دست پیش را گرفته است.
اما من هم وارد نیستم ولی ظاهراً استحکام مک از زیربنای unix سیستم عامل آن است. تا آنجا که شنیده‌ام همهٔ سایت‌های آنلاین بانک ها و دیگر مراکز اقتصادی و تجاری روی unix نوشته می‌شود و غیر قابل نفوذ است. اگر از طریق آنلاین از حسابی در بانکی دزدی می‌شود، این امر تنها به دلیل کسب اطلاعات محرمانهٔ آن حساب بانکی در کامپیوتر دارندهٔ حساب که روی ویندوز کار می‌کند، امکان پذیر است.
احتمالاً این بدان معناست که اگر مک هم بطور گسترده مورد تهاجم ویروس قرار بگیرد، امکان دفاع از خود را بهتر خواهد داشت. اما وافعیت این است که اپل در این مورد تاکنون چندان انرژی نگذاشته است چون موردی نداشته است.
در مورد مثال onyx هم، شاید این نکته (از نظر unix بودن زیر بنای سیستم عامل) واجد اهمیت باشد که بدون وارد کردن password کاربر، هیچ کاری نمی‌تواند بکند. این فرق حذف و جرح خواسته و ناخواسته است.
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط Ali.Rastegar » 18 فوریه 2007, 01:26

GK نوشته است:[نمایش]
- علی جان، بگمانم منظورت از کپی کردن اپل از مایکروسافت، شاید Backup است و شاید نیز Restor Point. درست اما :
اول اینکه هیچ کدام از این دو، فکر و اختراع مایکروسافت نیست. آنها را سال‌ها پیش از IBM/AS400 (یک کامپیوتر- سرور بسیار قوی ) و OS آن کش رفته است. دیگر اینکه لئوپارد این دو را یکجا در Time Machine جمع می‌آورد. در ابتدای نصب لئوپارد، Time Machine بالا آمده و می پرسد که آیا می خواهید تمام سیستم قبلی و یا قسمتی از آن، و یا تنظیمات شخصی را ضبط کرده و بعد استفاده کنید. ؟

و موارد دیگر مثل Spotlight! در این مورد نمیتوان مطمئن بود اما چند ماه بعد از اعلام اهداف Longhorn در زمینه‌ی جستجوی سریع و دارای Database در حالتی که هنوز مایکروسافت وارد عمل نشده بود، اپل فردی را استخدام کرد که پیش از این در سال ۹۶ چنین امکانی را به BeOS اضافه کرده بود و در حقیقت میتوان خود مایکروسافت را متاثر از آن دانست. هرچند که حتی خود BeOS شاید اولین سیستم‌عامل Desktop بود که این ایده را عملی کرد اما باز هم اولین اجرا کننده‌ی این ایده به طور کلی نبود چه برسد به اینکه مخترع آن باشد. به عبارت دیگر مایکروسافت تقریبا مخترع هیچ چیز نیست، معمولا یا کپی میکند یا محصولات دیگران را میخرد. در نتیجه اپل هم ایده‌های مایکروسافت را کپی نکرده است. جالب این است که طرح اولیه‌ی مایکروسافت برای جستجوی سریع و WinFS کنار کذاشته شد و بعد از نمایش Tiger در WWDC 2004 تازه دوباره این قابلیت جستجو برای مایکروسافت مهم شد و به شکل بسیار ابتداییتر از WinFS در Vista گنجانده شد!!(از ایمیلهایی که اخیرا لو رفت میتوان متوجه شد.)
دلخوری من از اپل در اینجا است که اصرار بر ارائه‌ی لیست ویژگیهای مشابه Longhorn/Vista داشته است، با این هدف تبلیغاتی که اپل این ویژگیها را بهتر و زودتر از مایکروسافت ارائه میکند. نگرانی من از این است که اینقدر به لیست ویژگیهای Vista توجه کند که بسیاری از نوآوریهای خود را فراموش کند یا اولویت کافی به آنها ندهد.
در نتیجه تکلیف من در این مورد با معرفی ویژگیهای مخفی Leopard مشخص خواهد شد، ویژگیهایی که امیدوارم نوآوری خود اپل یا حداقل کپی از رقیبان هوشمندتر از مایکروسافت باشد!
درمورد ویروس هم تا به حال موارد بسیار محدودی برای اثبات امکان ویروس نویسی بر روی Mac OS X ارائه شده اما همیشه ادعا شده که ساختن آنها بسیار دشوار بوده، باگهای زیادی داشته، از گسترش آنها به خاطر patchهای اپل به سرعت جلوگیری شده و صدمه‌ی آنها معمولا محدود به پوشه‌ی مخصوص کاربر بوده است،‌نه کل سیستم و نه سایر کاربرها. و این موضوع تا حد زیادی مدیون پایه‌ی Unix و محدودیتهای کاربران از لحاظ مجوز است.
موفق باشید
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط Parham » 20 فوریه 2007, 16:16

۵ دلیل که به ویستا ارتقاع ندهید. از Cnet

http://www.cnettv.com/9710-1_53-26158.html?tag=bubbl_1
نماد کاربر
Parham

پست‌ها : 841

پستتوسط anappleaday » 20 فوریه 2007, 19:10

سلام ،آقا پرهام ،
خیلی جالب بود ،البته از اون جالب تر 5 دلیل ارتقاع دادن به ویستا بود
و خیلی بامزه ست كه اولین دلیل برای ارتقاع گرافیك جدیدش Aero
انتخاب شده!!! :lol: :lol: :-D
an apple a day
ADSL
iPod Touch 4th gen. 64GB
iPad 16GB
نماد کاربر
anappleaday

پست‌ها : 104

پستتوسط mabedan » 20 فوریه 2007, 20:21

سلام
نظرات همه جالب بود.
واقعیتش رو بخاین٫ من اکس پی رو به ویستا ترجیه میدم (از لحاظ تکنیکی نمیدونم) ولی نتمعنم این اینترفیس پیچیده کاربر رو بعد از چند مدت حسابی خسته میکنه. از طرف دیگه این هنر نیست که با کلی ریزه کاری و جزییات یه اینترفیس قشنگ ساختن. به نظر من فرق ویستا با MAC OS X مثل فرق سایت سایت اپل و ماکروسافت، یکی از سختترین کارای دنیا پیدا کردن یه محصول تو سایت ماکروسفت... اصلن من از طریق سایت اپل fall in love شدم ;-)
از همه خنده دارتر اون سیستم دیدن پنجره هاست، دقیقا به هیچ دردی نمیخوره، با exposé قابل مقایسه نیست. فقت در حد یه wow خوبه که چند نفر ادم عادی بخرنش...
خلاصه من ویستا رو شکست خرده میدونم
impossible is nothing
www.mabedan.com
نماد کاربر
mabedan

پست‌ها : 33

پستتوسط Parham » 21 فوریه 2007, 03:19

باز هم سلام از ماست! جالبیش اینه که حتی اسم Aero رو هم اگه فکر کنید شبیه Aqua گذاشته اند! آب، باد، خاک... لابد لینوکسی ها هم بزودی یک اینترفیس به اسم Fuoco (آتش) یا Solio (خاک) بیرون میدن دیگه جمعمون جمع میشه.

جناب مابدان کاملآ با نظر شما هم موافقم.
نماد کاربر
Parham

پست‌ها : 841

قبلی

بازگشت به اخبار و تازه‌ها

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 11 مهمان