انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

Microsoft Virtual PC 7

جدیدترین اخبار را در اینجا بخوانید و بنویسید

Microsoft Virtual PC 7

پستتوسط Ali.Rastegar » 01 سپتامبر 2004, 16:48

سرانجام بعد از کلی تاخیر Virtual PC 7 از سوی مایکروسافت عرضه شد. با این نرم افزار که شبیه ساز (PC(x86 است می توانید انواع ویندوز و سایر سیستم عاملهای PC را بر روی مکینتاش خود نصب کنید و از برنامه هایشان استفاده کنید. ویژگیهای جدیدی که در این نسخه اضافه شده اند:
-پشتیبانی از مکینتاش های دارای 2 پردازنده
-پشتیبانی از مکینتاش های دارای پردازنده G5
-دسترسی مستقیم به کارت گرافیک و در نتیجه سرعت و کیفیت بهتر
-امکان استفاده از پرینتر بدون نیاز به driver اضافه(فقط در Mac OS X 10.3)
-امکان خاموش کردن سریع کامپیوتر مجازی تنها با بستن پنجره ی مربوطه!
-تنظیمات پیشرفته تر و سازگاری بهتر با Dock
-امکان استفاده از برخی دستگاه ها و قطعات که تنها برای PC ساخته شده و راه اندازی برای مکینتاش ندارند.
-راهنمای جامع تر و سایر امکاناتی که با مراجه به این صفحه می توانید از آنها مطلع شوید.
همچنین دیدن این Demo رو به شما توصیه می کنم.
فعلا Virtual PC7 تنها در بسته هایی که نسخه ای از Windows XP Professional را به همراه دارند و همچنین در Office 2004 Professional قابل تهیه است. برای نسخه های دیگر که مستقل بوده یا با Windows 2000 Professional و XP Home Edition عرضه می شوند باید تا ماه اکتبر صر کنید.
اطلاعات بیشتر درمورد نسخه های مختلف این نرم افزار
تصویر
همانطور که می دانید نرم افزار Virtual PC سال گذشته توسط مایکروسافت از Connectix خریداری شد و تا الان نسخه ای جدید برای مکینتاش عرضه نشده بود و مهمترین دلایل آن سازگار کردن نسخه جدید با G5 و همچنین انتظار طولانی برای نسخه نهایی XP Service Pack2 بود. امیدوارم این نسخه مانند Virtual PC 2004 (نسخه ی مخصوص ویندوز) که اولین نسخه این نرم افزار پس از خریداری توسط مایکروسافت بود پسرفت نکرده باشد :-)
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

آزمايش VPC7

پستتوسط ابراهيمي » 04 سپتامبر 2004, 19:45

سلا م
من VPC نگارش 7 رو روي كامپيوترم نصب كردم بنظرم فقط كند تر و پر باگ تر شده هيچ امتياز قابل توجهي توش ديده نميشه . دقيقا مشابه برنامه هاي ديگه ميكروسافت شده بنظرم نسخه 6 خيلي بهتر كار مي كند. اولين نكته اي كه تو VPC7 جلب توجه مي كنه پيچيده شدن و شلوغ شدن بي مورد (مثل تمام برنامه هاي ميكروسافت) برنامه است براي يك كار ساده چندين ديالوگ پشت سر هم ظاهر مي شوند و دائم مزاحم كار واقعي مي شوند....
ابراهيمي

Re: آزمايش VPC7

پستتوسط Ali.Rastegar » 05 سپتامبر 2004, 13:25

ابراهيمي نوشته است:[نمایش]
سلا م
من VPC نگارش 7 رو روي كامپيوترم نصب كردم بنظرم فقط كند تر و پر باگ تر شده هيچ امتياز قابل توجهي توش ديده نميشه . دقيقا مشابه برنامه هاي ديگه ميكروسافت شده بنظرم نسخه 6 خيلي بهتر كار مي كند. اولين نكته اي كه تو VPC7 جلب توجه مي كنه پيچيده شدن و شلوغ شدن بي مورد (مثل تمام برنامه هاي ميكروسافت) برنامه است براي يك كار ساده چندين ديالوگ پشت سر هم ظاهر مي شوند و دائم مزاحم كار واقعي مي شوند....

سلام.
واقعا حیف شد :-(
شما از نسخه نهایی استفاده کردید؟
اینطور که شما می فرمایید حدسم درست بوده و شده مثل VPC2004... راستی نکنه نسخه ی مکینتاش هم سیستم عاملهای غیر ویندوز رو از لیست سیستم عاملهای پشتیبانی شده حذف کرده؟
موفق باشید.
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پستتوسط مهمان » 28 دسامبر 2004, 15:27

لطفا در مورد نصب و راه اندازی نرم افزار virtual pc 2004 trali توضیحاتی بهمراه عکس ارائه دهید
با تشکر فراوان
hoseinmf@yahoo.com
مهمان

پستتوسط Ali.Rastegar » 28 دسامبر 2004, 16:29

سلام،
متاسفانه Virtual PC 2004 یک نرم افزار ویندوز است و در حوزه کاری"انجمن کاربران ایرانی مکینتاش نیست".
موفق باشید.
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پستتوسط Ahmad » 29 دسامبر 2004, 03:37

ابراهيمي نوشته است:[نمایش]
سلا م

آقای ابراهیمی به سایت ایرماگ خوش آمدید :-) :-)

من VPC نگارش ۷ را بروی کامپیوتر خود نصب کرده‌ام و ارزیابی من این است که نسبت به نسخۀ پیشین اندکی سریعتر است، هم هنگام استارت و هم پاسخ دهی نرم آزار ورد ۲۰۰۰ و غیره. من نمی‌دانم که کامپیوتر شما چیست ولی روی کامپیوتر من که یک جی ۴ با پردازنده ۹۳۳ مگاهرتزی و ۷۶۸ مگابایت رام که حدود ۳۲۰ مگابایت آنرا به VPC اختصاص داده‌ام و نیز ۱۲ مگابایت VRAM، بد عمل نمی‌کند. البته فکر می‌کنم که چون این نسخۀ VPC برای پردازنده‌های جی ۵ بهینه شده، روی اینگونه کامپیوترها بمراتب بهتر کار خواهد کرد.

ارادتمند، احمد
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پست‌ها : 1289

پستتوسط Ali.Rastegar » 30 دسامبر 2004, 11:48

[نمایش]
البته فکر می‌کنم که چون این نسخۀ VPC برای پردازنده‌های جی ۵ بهینه شده، روی اینگونه کامپیوترها بمراتب بهتر کار خواهد کرد.

سلام،
احمد جان اتفاقا به احتمال زیاد بر روی G5 سرعت کمتری خواهد داشت! برای اینکه Virtual PC از بعضی دستورالعملهای G4 برای شبیه سازی کمک می گرفت که در G5 موجود نیستند و برای جبران همین موضوع تغییراتی در این برنامه داده شد تا اون ضعف رو جبران کنه اما احتمالا الان شما روی G4 هم اون دستورالعمل ها رو دارید هم بهبودهایی که برای جبران نبود اونها انجام شده و در نتیجه کارایی بهتری بدست آوردید!
موفق باشید.
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پستتوسط مهمان » 07 اکتبر 2005, 18:28

من میخواهم یک فیل را از ویندوز به ویندوزی که در این برنامه نصب کرده ام ببرم ولی نمیدانم می خواهم کمکم کنی
مهمان

پستتوسط Ahmad » 07 اکتبر 2005, 21:23

Anonymous نوشته است:[نمایش]
من میخواهم یک فیل را از ویندوز به ویندوزی که در این برنامه نصب کرده ام ببرم ولی نمیدانم می خواهم کمکم کنی

شما می توانید به دو طریق عمل نمایید

پس از نصب Virtual PC این برنامه تمام اطلاعات مربوط به حساب اینترنتی شما را به ارث می برد به این معنی که شما احتیاج ندارید که هیچ اطلاعاتی را وارد کنید و اگر مک شما با شبکه ارتباط دارد VPCنیز اتوماتیک وار به شبکه وصل خواهد شد. برای ارسال فایل خود به VPC آنرا به آدرس ای میل خود پست کنید و آنرا در VPC دریافت نمایید

طریقه دوم این است که فایل را به نحوی به صفحه میز کار خود در مک انتقال دهید، حالا با گذاشتن آن روی دیسکت یا سی دی. سپس فایل را از روی میز کار مک کشیده و در پنجره ویندوز خود (در VPC) بیدازید. فایل به محیط ویندوز کپی خواهد شد.

احمد
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پست‌ها : 1289

بازگشت به اخبار و تازه‌ها

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 12 مهمان