انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

filemaker فارسی

جدیدترین اخبار را در اینجا بخوانید و بنویسید

filemaker فارسی

پستتوسط saeidk » 21 نوامبر 2006, 18:11

سایت وینسافت نوشته که این شرکت با filemaker قرارداد بسته تا نرم افزارهای این شرکت رو مثل محصولات ادوبی با زبانهای خاورمیانه هماهنگ کند
http://www.winsoft.fr/News/winsoft-file ... eement.php
نماد کاربر
saeidk

پست‌ها : 1143

پستتوسط Ali.Rastegar » 22 نوامبر 2006, 18:16

قبلا میترسیدم با ارسال این خبر NDA رو زیرپا بذارم(هرچند اگر اصلا Fax من درست و حسابی به دست Winsoft رسیده باشد!) ولی حالا که میبینم خبرش عمومی شده ممنونم که شما خبر رو دیدید و در ایرماگ اطلاع دادید.
موفق باشید
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط saeidk » 22 نوامبر 2006, 18:45

این nda یعنی چه؟ بعد هم فکس چرا خوب ایمیل می‌فرستادید، در ضمن توی اون چی نوشته بودید مگه.
یک نکته دیگه این که فایلمیکر ظاهراً زیر مجموعه اپل هست و این برنامه هم حتماً شبیه اکسس باید باشه چون من با اون کار نکرده ام.
نماد کاربر
saeidk

پستتوسط armeen » 23 نوامبر 2006, 23:19

سلام سعید جان. filemaker خیلی از access پیچیده تر است. مخصوصآ از زمانی که درایورزهای ODBC و JDBC در filemaker ساپورت شده به محبوبیت آن افزوده.

روز خوش.
آرمین
نماد کاربر
armeen

پست‌ها : 101

پستتوسط Ali.Rastegar » 24 نوامبر 2006, 18:55

سعید جان NDA مخفف Non-disclosure agreement هست و من باید بک نسخه از اون رو میخوندم و امصا میکردم و بعد فکس میکردم که به صورت مدرک در اختیار اونها باشه. ویژگی NDA برای Winsoft اینه که مانع از هر مسئولیتی از طرف اونها میشه و خیلی مسئولیت برای من به عنوان Beta tester بوجود میاره، مثلا من حق ندارم اطلاعات مربوط به این نرم‌افزارها قبل از Winsoft منتشر کنم، حق ندارم اونها رو بین دوستانم کپی کنم و... . اپل هم برای Leopard همینکارو میکنه واسه همین عکسهای Leopard اینقدر کم و مرموز منتشر میشن چون حتی انتشار عکس میتونه به زیر پا گذاشتن NDA منتهی بشه.
شاید این لینک روشنتر کنه موضوع NDA رو:
http://en.wikipedia.org/wiki/Non-disclosure_agreement
---
شما هم میتونید با Winsoft به عنوان Betatester همکاری کنید، این دو لینک رو ببینید:
http://www.winsoft.eu/products_solution ... tatest.php
http://www.winsoft.eu/products_solution ... tatest.php
موفق باشید
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پستتوسط saeidk » 25 نوامبر 2006, 11:43

خیلی ممنون از توضیح شما. فقط یک سؤال: با این همه دردسر تست بتا چه فایده ای برای شما داره
نماد کاربر
saeidk

پستتوسط Behnam » 25 نوامبر 2006, 16:15

این سوال را می‌توان تعمیم داد و پرسید اینهمه دردسر راه اندازی ایرماگ چه فایده‌ای برای ما داره. (و این سوالی است که اپل از ما می‌کند!) ولی ما اینکار را می‌کنیم زیرا از یک طرف مک را دوست داریم و از طرف دیگر فارسی زبانیم. ترکیب این دو ما را به بهبود پشتیبانی فارسی در مک - در همهٔ ابعاد - می‌کشاند. شرایط شاید بر علیه ما عمل می‌کند ولی ما نمی‌توانیم دلبستگی خود به مک یا زبان مادری خود را کنار بگذاریم!
به هر حال اگر شرایط بهبود یابد، بهتر است که مک و نرم‌افزارهایش آمادگی بیشتری داشته باشند.
ضمناً علی جان بدون اینکه nda را زیر پا بگذاری، بررسی کن که متن با چه تکنولوژی فرایش می‌شود. از آنجا که winsoft کار آن را به عهده گرفته است، به احتمال قوی ot است. ولی آیا با جیزه هم کار می‌کند؟ با شهرزاد AAT چطور؟
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط iSam » 25 نوامبر 2006, 23:27

با سلام , بالآخره بعد از چند روز مشغله دوباره پیدام شد و دیدید نمیتونید از شر من خلاص شید . من از توضیح کامل بهنام بسیار ممنونم و بهتره به دوست خوبم , saeidk متذکر شوم که اینطور که من با زندگی در خارج از وطن و تجربه فرهنگها و گویشها و محیطهای دیگر و شاید رشد فکری و بلوغ در این طرف و ... باید بگم این انسانها در دنیا اول به این فکر میکنن که دنیا را به سوی ترقی پیش ببرند و بعد به فکر منافع شخصی و لآقل من که از این نظرها اینطور تربیت شدم . ولی نمیدونم ملت کشورم به همه چیز جز این فکر میکنن و مدام نظرشون در حال تغییر و ... موفق و موید باشید .
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پست‌ها : 1998

پستتوسط Ali.Rastegar » 26 نوامبر 2006, 00:37

بهنام جان من هنوز لینکی برای دریافت FileMaker دریافت نکرده‌ام برای همین مشکوکم که اصلا Fax جدیدم به دستشان رسیده باشد.(Fax قبلی درمورد Adobe به دستشان رسیده بود اما از شانس من برای CS2 ME نسخه‌ای با رابط کاربر محلی برای Mac OS X ندادند و فقط چند لینک بی‌استفاده‌ی ویندوزی گیرم آمد!)
---
سعید جان حداقلش این است که من برای مدتی امکان استفاده‌ی قانونی و رایگان از نرم‌افزاری گران و خوب با پشتیبانی فارسی دارم. حداکثرش این است که اگر مشکلی در پشتیبانی از فارسی بود گزارش میدهم و در نسخه‌ی نهایی برطرف می‌شود :-)
موفق باشید
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پستتوسط Behnam » 26 نوامبر 2006, 05:29

Ali.Rastegar,
شاید اگر بتوانی فُرم pdf را ارسال کنی (بجای فکس) کمتر دچار اشتباه بشوند چون پلاتفرم مک در آن کاملاً مشخص است و بطور خودکار به بخش مکینتاش منتقل می‌شود. من درخواست را پر نکردم چون آموختن کار با FileMaker یا CS2 ME وقت می‌خواهد و من واقعاً وقتی برای آن ندارم. ولی اگر خواستی می‌توانم فرم درخواست pdf را برای تو پر کنم و بفرستم اما شاید خوش عاقبت نباشد.
نماد کاربر
Behnam

پستتوسط Ali.Rastegar » 26 نوامبر 2006, 17:12

بهنام جان به گمانم قبلا فقط با Fax و پست عادی ممکن بود ولی الان حق با شما است امکان ایمیل هم وجود دارد.
موفق باشید
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پستتوسط saeidk » 26 نوامبر 2006, 21:27

خیلی ممنون
البته منظور من دردسر خیلی زیاد بود.
راستی آیا تغییر مکرر موتور متن در نسخه های مختلف محصولات ادوبی هم جزو باگ حساب می شود
در نسخه ۴ باز هم آنها موتور متن را عوض کرده اند ظاهراَ در این نسخه خیلی شبیه مایکروسافت شده است
نماد کاربر
saeidk

پستتوسط Behnam » 27 نوامبر 2006, 01:18

saeidk,
فعلاً برای OT سه نوع موتور متن وجود دارد. یکی Uniscribe مایکروسافت، یکی Winsoft ادوبی و SIL International هم یکی دارد که الآن نامش در خاطرم نیست. احتمالاً اپل هم چهارمین موتور متن را برای OT به میدان خواهد آورد!
اما همانطور که علی صمدی در گزارشی مطرح کرده بود، ظاهراً این کمپانی‌ها با هم در گفتگو هستند و دارند استانداردهای خود را به یکدیگر نزدیکتر می‌کنند.
اختلافات نباید در پردازش اصل متن تأثیری داشته باشد. در چیزهای ظریف‌تری چون قرارگذاری اِعراب و لیگاتورهای پیچیده شاید هنوز تفاوتهائی وجود داشته باشد.
نماد کاربر
Behnam

پستتوسط saeidk » 27 نوامبر 2006, 16:04

درست می گویید در جزئیات احتلاف دارند ولی این جزئیات بعضی جاها خیلی مهم است مثلاً ممیز که در بسیاری از متن های فارسی ممیز به صورت ۹/۱ است که در برنامه دیگر می شود ۱/۹ که خوب خیلی دردسر ساز است (مثال آن، تفاوت فایرفاکس و ie در نشان دادن همین عدد است که در آمار و ارقام دقیق، مهم است) در نسخه جدید me محصولات ادوبی ظاهراً این جزئیات به مدل مایکروسافت نزدیک شده است.
نماد کاربر
saeidk

بازگشت به اخبار و تازه‌ها

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 20 مهمان