انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

لئوپارد

جدیدترین اخبار را در اینجا بخوانید و بنویسید

پستتوسط GK » 17 اوت 2006, 02:21

خوشحالمان کردی بهنام 
یقه این لیلی را بگیر و ول نکن ! اگر مجبور شدی دو کافه اکسپرس مرا هم به او بدی، اشکالی ندارد !!!!
راستی بهنام کجای کانادا هستی؟ می دونی که من الان به تو نزدیکترم تا به خونه ی خودم ؟؟؟؟؟
روز و روزگارتان ‌خوش
ق.خ
iMac Intel 2.66GHz, Osx 10.7.3
GK
مدیر بازنشسته

پست‌ها : 954

پستتوسط Behnam » 17 اوت 2006, 02:31

او اگر به این سادگی‌ها بود...
فقط ازش پرسیدم این Core Text اصلاً در نطفه وجود ندارد یا بخش همترازی هنوز در آن وارد نشده است... دوباره قهر کرد و اصلاً جواب نداد!
اطلاعات شخصی را هم همان بهتر که شخصی نگه داریم!
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط Behnam » 17 اوت 2006, 02:40

خب این یکی را که جواب داد.
Core Text در این نطفه وجود دارد ولی اصلاح همترازی هنوز در آن وارد نشده است.
حالا از او پرسیدم آیا زمینه های خاصی هست که دوست دارد ما این نطفه را برای زبان فارسی آزمایش کنیم یا نه.
نماد کاربر
Behnam

پستتوسط Behnam » 17 اوت 2006, 03:21

این هم تیر خلاص آخر:
سلام بهنام
اصلاحات وارد شده در این نطفه در ارتباط با پشتیبانی از خط عربی بسیار ناچیز است. امید است که در نسخهٔ نهائی لئوپارد این امر دیگرگون شود.
گزارشات و واکنش‌های شما همیشه مورد استقبالند و به مسئولان مربوطه ارسال می‌شوند.
لیلیٰ
نماد کاربر
Behnam

پستتوسط Ali.Samadi » 17 اوت 2006, 14:09

یک بار John Hodson به بهنام گفته بود:
I particularly liked Steve Hartwell’s adaptation of Winston Churchill’s comment about Americans: ‘[Apple] will always do the right thing, but only after having exhausted every other possibility’.
راستی ق جان میتونی قلم الهام رو از آدرس زیر دریفت کرده و نصب کنی و با آن چند خطی تایپ کنی و ببینی کار میکنه یا نه؟
مرسی
www.irmug.com/Alisfolder/elham.ttf.zip
Ali.Samadi

پست‌ها : 725

پستتوسط Ali.Rastegar » 18 اوت 2006, 01:41

اگرچه من تا به حال برای گزارش اشکالها زحمتی نکشیده‌ام و شاید صحیح نباشه نظر بدم اما فکر می‌کنم هنوز نباید ناامید شد. درسته که ما انتظار بیشتری داشتیم، اما هنوز امید برای نسخه نهایی لئوپارد باقی مونده.
راستش در این مواقع یکی از معایب محصولات تجاری از نوع Close Source مشخص میشه. همیشه باید امید داشته باشی که شرکت مربوطه یه کاری بکنه. متاسفانه به نظرم اپل و خیلی شرکتهای مشابه این طرز فکر رو دارن که هروقت مشتریهای زبانهای راست به چپ بیشتر شد توجه بیشتری نشون بدن. در حالی که مشکلات موجود خودش میتونه یکی از دلایل عدم گسترش سریع مک در خاورمیانه باشه و تا مشکلات حل نشه کاربر هم بیشتر نشه و هی این ماجرا از اول نکرار بشه.
البته باز خوبه بعضی مشکلات کوچیک با گزارش اشکال بالاخره برطرف شدن. در هر صورت من از زحمات تمام شما دوستان برای گزارش اشکالها صمیمانه تشکر می‌کنم.
موفق باشید
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط Behnam » 18 اوت 2006, 02:03

علی جان حق با توست. هنوز امیدی هست که برخی مشکلات رفع شوند. من شخصاً فکر می‌کنم که مسئلهٔ همترازی با کشیده بهبود خواهد یافت، حال اینکه تا چه اندازه، این را باید منتظر شد و دید. اما بطور کلی مشکل اصلاً فنی نیست. مشکل تجاری است.
چه در گزارشات آرمین از WWDC, امسال و پارسال، و چه در جریان مکاتبات خودمان با اپل، بارها و بارها این موضوع آشکار شده است که این بخش بازاریابی اپل است که اولویت‌های فنی را تعیین کرده و برای آن بودجه اختصاص می‌دهد.
تکرار مکررات مشکلات و ارسال هزاربارهٔ آنها به لیلیٰ چه فایده دارد وقتی او و همهٔ تیم فنی اپل از مشکلات باخبرند ولی تا اجازه نداشته باشند که روی آن وقت بگذارند، کاری صورت نخواهد پذیرفت.
برای متقاعد کردن بخش بازاریابی اپل هم، زبانی دیگر و جمعی دیگر لازم است. ما از ابتدا با مشکل پرسنلی برای مماگ روبرو بودیم و هنوز هم هستیم ولی اگر بنا باشد که اپل روزی گوش‌های خود را باز کند، این از طریق مماگ صورت خواهد پذیرفت و نه ایرماگ.
نماد کاربر
Behnam

پستتوسط iSam » 18 اوت 2006, 18:26

با سلام , بخشید که نظر میدم چون من هم در نامه نگاری با apple به جواب جامعی از دست نیافتم ولی اینو مطمئنم که در مک هیچ مشکلی برای نوشتن زبان ابری ( اسرائیلی ) که از راست به چپ هست وجود نداره , پس چرا این مشکل در فارسی هست ؟ البته apple.com\uk در جواب من میدونید چی گفت ؟ گفت شما اول بروید مشکلات مهمترتون با دنیا حل کنید بعد بیاید دنبال ایرادگیری . موفق باشید , سامان .
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پست‌ها : 1998

پستتوسط Parham » 18 اوت 2006, 21:40

گویا آدمهای بی شعور همه جای دنیا پیدا میشوند. :-(
نماد کاربر
Parham

پست‌ها : 841

پستتوسط Behnam » 19 اوت 2006, 01:04

خط عبری هم البته از راست به چپ است ولی دنگ و فنگ خط عربی را ندارد. حروف عموماً مثل انگلیسی جدا از هم نوشته می‌شوند ولی در مواردی، بویژه برای «زیبا نویسی» در عبری، آنطور که از دوستان یهوی‌ام شنیده ام هنوز مشکلاتی وجود دارد. البته آنها چندان جدی نیستند و بجز «اهل ادب» شمار زیادی متوجه آن نمی‌شوند و چه بسا همگی در لئوپارد حل شوند.
اما مشکل مشترک ما بطور کلی عملکرد خط BiDi یا Bidirectional است که خصوصاً در متونی که ترکیبی از متن راست به چپ و متن چپ به راست دارد خود را نشان می‌دهد و در این مورد همهٔ ما یک درد مشترک داریم.
من نمی‌دانم آیا شما با اپل از سیاست حرف زده‌اید یا خودش این موضوع را پیش کشیده بود. اگر مورد اول باشد خطا از شماست. اگر مورد دوم باشد، ظاهراً در اروپا وضع فرق می‌کند ولی در آمریکای شمالی، اسم طرف را می‌گیری، با رئیسش صحبت می‌کنی و اگر معذرت خواهی نکرد، فردا سر کار نخواهد بود.
نماد کاربر
Behnam

پستتوسط Behnam » 19 اوت 2006, 14:56

Ali.Samadi نوشته است:[نمایش]
راستی ق جان میتونی قلم الهام رو از آدرس زیر دریفت کرده و نصب کنی و با آن چند خطی تایپ کنی و ببینی کار میکنه یا نه؟

از ق که خبری نشد ولی مطمئنم که کار نخواهد کرد چون قلم الهام از نوع OT است و تا زمانی که اپل موتور متن OT خاص خود را بنویسد و باگ‌هایش را رفع کند حالا حالاها کار دارد!
نماد کاربر
Behnam

پستتوسط iSam » 20 اوت 2006, 00:53

سلام بهنام عزیز, مرسی از حس همیاریت . نه مشکل از نوع دوم بود و اینجا هم دقیقا عین امریکاست ولی بقول پرهام همه جا ادم بیشعور هست , اگر بخوام از هر چیزی برنجم که حتما تو عمرم یک لحظه هم جوونیمو نمیفهمم . به هر حال منون از برادریت . موفق باشی , سامان .
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پست‌ها : 1998

پستتوسط رضاافشار » 24 سپتامبر 2006, 15:05

با سلام به تمام دوستان.
بنده به تازگی یک ورزیون از لئوپارد رو دریافت کردم و قصد دارم که اونرو روی پاوربوک جی ۴ نصب کنم.
آیا از دوستان تا به حال کسی این کار رو انجام داده؟
آیا میشه از تجربیاتتون هم ما رو مستفیز بفرمائید؟

با تشکر فراوان
رضاافشار

پست‌ها : 96

قبلی

بازگشت به اخبار و تازه‌ها

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 14 مهمان