انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

چند خبر نامربوط

جدیدترین اخبار را در اینجا بخوانید و بنویسید

پستتوسط Behnam » 13 اوت 2006, 23:55

عزیزم تو که داری خودت را شکنجه می‌دهی! در ایرماگ هم کاربران پی‌سی و هم کاربران مک به راحتی با استفاده از صفحه‌کلید کامپیوتر فارسی تایپ می‌کنند. من نمی‌توانم در مورد پی‌سی تو را راهنمائی کنم ولی اگر تایپ فارسی برایت آسان نیست، آموختن آن بمراتب آسان‌تر از شکنجه‌ای است که در حال حاضر به خودت می‌دهی.
روی کاغذهای کوچک بریده شده حروف فارسی را بنویس، صفحه‌کلید فارسی کامپیوترت را پیدا کن و با نوار چسب آن حروف را روی کلیدهای مناسب بچسبان. تا زمانی که چسب نوارچسب ور بیاید، تو جای حروف را بر صفحه‌کلید از بر شده ای!
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط iSam » 14 اوت 2006, 00:04

بهنام جان چون من pc laptop دارم , بيشتر با اون در internet هستم و از imac در منزل براي train شدن دارم استفاده ميكنم تا وقتيكه انرا بهمراه laptop بفروشم و بجاي انها يك mac book pro يا محصول جديدتر كه خواهد امد بخرم . بهرحال از راهنماييت ممنون , من تمام تلاشمو ميكنم . موفق باشي , سامان .
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پست‌ها : 1998

پستتوسط GK » 14 اوت 2006, 01:30

saman_g3 نوشته است:[نمایش]
بهنام جان چون من pc laptop دارم , بيشتر با اون در internet هستم و از imac در منزل براي train شدن دارم استفاده ميكنم تا وقتيكه انرا بهمراه laptop بفروشم و بجاي انها يك mac book pro يا محصول جديدتر كه خواهد امد بخرم . بهرحال از راهنماييت ممنون , من تمام تلاشمو ميكنم . موفق باشي , سامان .

سامان
حق با بهنام است. داری خودتو بی‌هوده شکنجه میدی. تو پی سی هم مثل مک صفحه‌کلید فارسی هست :
برو در panel control و بعد در accessibility
( بهنام جان تصویر پائین رو می تونی کوچکترش کنی ! متاسفانه بلد نیستم )
ق.خ
پیوست‌ها
Picture 3.png
Picture 3.png (274.7 KiB) - بازدید 32392 بار
GK
مدیر بازنشسته

پست‌ها : 954

پستتوسط Behnam » 14 اوت 2006, 02:24

بهداد اسفهبد یک ویرایشگر خیلی جالب تهیه کرده است. وقتی صفحه‌کلید فارسی‌ات را در پی‌سی پیدا کردی و راه انداختی، به این صفحه برو:
http://behdad.org/editor/
این بهتر از نوار اسکاچ و حروف حک شده روی کلیدهاست چون به تو کمک خواهد کرد که چشم بسته (روی صفحه‌کلید) تایپ کنی. لازم به یادآوری است که این صفحه‌کلید پی‌سی است و با مال مک فرق دارد. کاربران مک نمی‌توانند از این راهنما آنطور که باید استفاده کنند مگر اینکه صفحه‌کلید Persian ISiRI را انتخاب کرده باشند.
نماد کاربر
Behnam

پستتوسط Behnam » 14 اوت 2006, 02:55

[نمایش]
سامان
حق با بهنام است. داری خودتو بی‌هوده شکنجه میدی. تو پی سی هم مثل مک صفحه‌کلید فارسی هست :
برو در panel control و بعد در accessibility
( بهنام جان تصویر پائین رو می تونی کوچکترش کنی ! متاسفانه بلد نیستم )
ق.خ

ق جان،
تو هرچقدر هم که مونیتور هیولائی داشته باشی، می‌توانی چیزی را که می‌خواهی از آن عکس بگیری در حدودی که در یک مونیتور پانزده هفده اینچی جا بگیرد اندازه کنی. آنگاه این سه کلید را با هم فشار بده:
Command+Shift+4
آنوقت فلِش موش به یک cross-hair تبدیل می‌شود که می‌توانی تصویر مورد نظرت را روی مونیتور crop کنی. وقتی crop تمام شد و انگشتت را از روی موش برداشتی، یک عکس png روی میزکارت ظاهر خواهد شد.
اگر دستت کج رفت و کراپت ناجور شد و خواستی آن را منتفی کنی، قبل از اینکه انگشتت را از کلید موش برداری کلیدهای Command+. (نقطه) را با هم فشار ده تا کنسل شود و دوباره شروع کن.
نماد کاربر
Behnam

پستتوسط GK » 14 اوت 2006, 03:01

چشم بهنام جون !
ولی اگر بخوام از کل صفحه تصویر بگیرم چطور بعدا کوچکترش کنم؟ در هنگام نگارش متن روی ایرماگ آیا امکانی برای این است؟
ق
روز و روزگارتان ‌خوش
ق.خ
iMac Intel 2.66GHz, Osx 10.7.3
GK
مدیر بازنشسته

پستتوسط Behnam » 14 اوت 2006, 03:24

گمان نمیکنم. دست‌کم من نمی‌دانم.. اگر می‌شد در ایرماگ سایز چیزی را تغییر داد، من ابتدا سایز فانت را تغییر می‌دادم!
باید از برنامه‌ای چون photoshop استفاده کرد. البته فتوشاپ برای چنین کاری خیلی بزرگ است. باید با iPhoto هم بشود ولی من با آن کار نکرده‌ام. یک برنامهٔ فوق‌العادهٔ دیگر هم هست که هم ارزان است و هم امکانات عجیب و غریبی دارد. تقریباً قادر است هر عکسی با هر فورمتی (حتی فورمت هائی که هرگز اسمشان به گوشت نخورده است!) را باز کند و به فورمت ها و اندازه‌های مختلف تبدیل کند.
نام این برنامه GraphicConverter است. من قبلاً که خیلی با فایل های عکس سر و کار داشتم، از آن خصوصاً برای batch processing مثلاً برای تبدیل پانصد عکس jpg به png استفاده می‌کردم. برنامهٔ فوق‌العاده ایست.
نماد کاربر
Behnam

پستتوسط huge » 14 اوت 2006, 12:50

GK نوشته است:[نمایش]
چشم بهنام جون !
ولی اگر بخوام از کل صفحه تصویر بگیرم چطور بعدا کوچکترش کنم؟ در هنگام نگارش متن روی ایرماگ آیا امکانی برای این است؟
ق

سلام
برای ااینکار با فرض اینکه هیچ نرم افزار اضافه دیگه نصب نکردین ، میتونین با برنامه preview اونو باز کنید و scale اونو تغییر بدین و دوباره cmd+shift +4 رو روی تصویر کوچک شده بزنید این یه کلکی هست که به درد web میخوره و با save as هم میتونین فورمتشو عوض کنین

بهروز
huge

پست‌ها : 107

پستتوسط huge » 14 اوت 2006, 13:13

saman_g3 نوشته است:[نمایش]

سامان جان سلام
برای شما که کیبرد فارسی نداری و پنگلیش تنها راه برای فارسی نوشتن شماست و برای ما هم چشمامون باباقوری میگیره تا بخواهیم پنگلیش بخونیم هم دوستان راه چاره درست کردن . این سایتو ببینید
http://www.pitchup.com/pin2pa

به دوستانی هم که فارسی بلد هستند تایپ کنند به این سایت یه سر بزنند ، خیلی fun هستش

penglish minevisid فارسی تحویل میگیرید
huge

پستتوسط iSam » 14 اوت 2006, 23:17

سلام huge جان . منون از راهنمایی بجات , عالی بود . بیشتر از من , همسرم خوش اومد چون راحت تر میتونه به خانوادش نامه بده . عجب ابتکاری , مطمئنم که کار صد درصد یک ایرانیه . متشکر . موفق باشی , سامان .
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پست‌ها : 1998

پستتوسط Behnam » 15 اوت 2006, 05:14

این هم دو خبر نامربوط دیگر:
مقامات فرانسوی در open office اشکالات امنیتی جدی کشف کرده‌اند
http://news.com.com/2100-1002_3-6105176 ... &subj=news

نسخهٔ «نطفه‌ای» لئوپارد که در WWDC میان برخی از شرکت کنندگان توزیع شده بود از اینترنت سر در آورده است. البته گمان نمی‌کنم این امر برای اپل «شُک آور» باشد و چیزهائی را که اپل واقعاً می‌خواسته است که محرمانه نگه دارد، در آن نسخه نگذاشته است.
نماد کاربر
Behnam

پستتوسط GK » 15 اوت 2006, 15:26

Behnam نوشته است:[نمایش]
ا
نسخهٔ «نطفه‌ای» لئوپارد که در WWDC میان برخی از شرکت کنندگان توزیع شده بود از اینترنت سر در آورده است. البته گمان نمی‌کنم این امر برای اپل «شُک آور» باشد و چیزهائی را که اپل واقعاً می‌خواسته است که محرمانه نگه دارد، در آن نسخه نگذاشته است.

این نسخه روی اینترنت به صورت فایل dmg است. یکی از دوستان کانادیی من آنرا دیروز گرفت. ما از دیشب ( پیش او مهمانم ) هی سعی می کنیم آنرا نصب کنیم اما موفق نمی شویم. فایل را با toast به یک دی وی دی زده ایم. محتوایات آن ضاهرا مثل osx 10.4  هستند. دی وی دی به عنوان install شناخته می شود اما بعد از restart و قبل از شروع نصب، یک دایره با علامت ورود ممنوع می بینیم و بس. ما فقط کنجکاویم ببینیم time machine چگونه عمل می کند؟ آیا چقدر شبیه و آنطور که ادعا می کنند «کپی» برنامه restore ویندوز ایکس پی است !!!؟
نمی دانم آیا ما جایی خطا کرده ایم برای کپی، یا اینکه اپل یک id خاص در دی وی دی های پخش شده گذاشته است ؟
GK
مدیر بازنشسته

پستتوسط Ali.Rastegar » 15 اوت 2006, 19:11

ق.خ جان دیسکهای جعلی زیادی در اینترنت بوده، مطمئنید دیسک اصلی بوده؟
موفق باشید
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط Behnam » 17 اوت 2006, 05:38

این هم امروز دیدم:
چارلز ببکاک، در هفته نامهٔ الکترونی InformationWeek ارزنده‌ترین طراحی های نرم‌افزار در تاریخ این فناوری را بدین ترتیب برشمرده است:
مقام ۱۲- کِرم موریس
رابرت موریس، دانشجوی دانشگاه کورنل، در سال ۱۹۸۸ اولین کرم خرابکار را نوشت. وی اکنون می‌گوید که کرم را فقط برای این درست کرده بود که گسترهٔ اینترنت را بسنجد!... جان عمه‌اش!
مقام ۱۱- طبقه‌بندی صفحات در گوگل
مقام ۱۰- سیستم هدایت کنندهٔ آپولو، ساختهٔ لابراتوار ابزار سازی ام‌آی‌تی
مقام ۹- صفحه گستردهٔ اکسل، ساختهٔ مایکروسافت
مقام ۸- سیستم عامل مکینتاش
مقام ۷- سیستم ثبت بلیط هواپیمائی سِیبِر
مقام ۶- مرورگری به نام «موزائیک»
مقام ۵- زبان کامپیوتری جاوا
مقام ۴- سیستم عامل ۳۶۰ آی‌بی‌ام
مقام ۳- نرم‌افزار جزوه بندی زنتیک، متعلق به انستیتوی پژوهشهای ژنومیک
مقام ۲- سیستم R آی‌بی‌ام

و مقام اول برای بزرگترین نرم‌افزاری که هرگز در تاریخ کامپیوتر نوشته شده است تعلق می‌گیرد به..... یونیکس

و حدس بزنید سیستم عامل ۱۰ مک بر چه پایه‌ای استوار شده است؟!

http://www.informationweek.com/story/sh ... =191901844
نماد کاربر
Behnam

پستتوسط huge » 17 اوت 2006, 12:17

ببینید کمپانی دل dell با اون کامپیوتر های ...... چه بلایی سر این هواپیمای کارگو آورده
http://e12.engadget.com/2006/07/15/ntsb ... lane-fire/
huge

قبلیبعدی

بازگشت به اخبار و تازه‌ها

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 15 مهمان