انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

چند خبر نامربوط

جدیدترین اخبار را در اینجا بخوانید و بنویسید

پستتوسط Behnam » 07 نوامبر 2007, 04:10

ممنون سامان جان خیلی جالب بود.
گمان می‌کنم این کار گوگل بگیرد و بجز اپل و نوکیا، برای دیگران رقیبی جدی شود.
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط iSam » 07 نوامبر 2007, 05:16

من هم بر این معتقدم , فکر کنم گوگل داره یه آتش دیگه به پا میکنه که ... , چاکرات .
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پست‌ها : 1998

پستتوسط rezag4 » 09 نوامبر 2007, 20:45

نماد کاربر
rezag4

پست‌ها : 115

پستتوسط pedramp » 09 نوامبر 2007, 21:16

pedramp

پست‌ها : 142

پستتوسط Ali.Rastegar » 15 نوامبر 2007, 23:14

Mac OS X 10.4.11 به همراه نسخه‌ی نهایی Safari 3 منتشر شد، Safari 3.04 بتا برای ویندوز منتشر شد با کلی تغییرات، احتمالا فارسیش درست شده، کلی update هم برای برنامه‌های اپل:
http://www.apple.com/support/downloads/
الان اینو داشتم پست میکردم رفتم به لینک بالا و دیدم Mac OS X 10.5.1 هم منتشر شده.
کسی از دوستان زحمت قرار دادن این اخبار در صفحه ی اخبار رو میکشه؟ من امروز دارم بیهوش میشم :-)))
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط R_Behnood » 16 نوامبر 2007, 10:46

من خبر ۱۰.۴.۱۱ رو دیروز نوشتم که منتظر تایید اعلام شد و دست آخر هم خبری که بهنام نوشته منتشر شد و من خیلی غصه خوردم که چرا خبر هایی که مینویسم منتشر نمیشه! (-:
گویا همیشه یکم تاخیر دارم!

MacBook Black (MA701LL/A) 2.0GHz, 3GB
OS X 10.6
R_Behnood

پست‌ها : 334

پستتوسط pedramp » 16 نوامبر 2007, 11:56

سلام
دیدم جواب سوالم یک بله تا خیر بیشتر نیست براش دیگه تاپیک ایجاد نکردم!
سوال:
من به اینجا رفتم
http://www.apple.com/support/downloads/
آپدیت ۱۰.۵.۱ یک فایل با حجم ۱۱۰mb هستش در حالی که با software update خودم که لیست برنامه ها رو میارم، همین آپدیت با حجم ۳۹.۸mb هستش.

حتما با هم فرق دارن ولی من باید کدوم رو بگیرم؟
pedramp

پست‌ها : 142

پستتوسط R_Behnood » 16 نوامبر 2007, 14:31

فکر میکنم علتش یونیوسال بودن اون آپدیت که بصورت فایل برای دانلود در سایت قرار داده شده باشه.
اپل توصیه میکنه از software update استفاده بشه.
OS X 10.6
R_Behnood

پستتوسط Behnam » 16 نوامبر 2007, 15:07

R_Behnood نوشته است:[نمایش]
من خبر ۱۰.۴.۱۱ رو دیروز نوشتم که منتظر تایید اعلام شد و دست آخر هم خبری که بهنام نوشته منتشر شد و من خیلی غصه خوردم که چرا خبر هایی که مینویسم منتشر نمیشه! (-:
گویا همیشه یکم تاخیر دارم! 

بهنود جان این اولین باری است که من خبر منتشر کرده‌ام و آن هم بخاطر شکوهٔ علی بود! من از دوز و کلک های تر و خشک کردن این سایت چندان اطلاع ندارم و اگر خبر ارسالی تو را می‌دیدم حتماً آن را منتشر می‌کردم و نه این چیزی که هول‌هولکی خودم سرهم‌بندی کرده بودم! هنوز هم نمی‌دانم کجا باید مطلب تو را پیدا کنم!
این نشان می‌دهد که هم من به یک کارآموزی نیاز دارم (که برای آن وقت ندارم) و هم ایرماگ در غیاب علی به داوطلبان بیشتری در سطح مدیریت نیاز دارد تا اموراتش بگذرد.
اما در مورد حجم دانلود بله، حق با توست. Software Update مک ابتدا مشخصات نرم‌افزار و سخت‌افزار خود مک را بررسی کرده و سپس صرفاً آن چیزی که برای آن ماشین لازم است دانلود می‌کند ولی بسته‌هایی که در سایت اپل برای دانلود قرار داده می‌شود حالت کلی‌تری دارد و سپس هنگام نصب است که installer بخش مناسب آن را سوا می‌کند.
نماد کاربر
Behnam

پستتوسط Ali.Rastegar » 16 نوامبر 2007, 19:22

رضا بهنود جان ببخشید که خبرت را ندیدیم :-)
---
بهنام جان ممنون بابت ارسال خبر. در همان قسمت اضافه کردن مطلب یک لینک در بالای صفحه با عنوان «اخبار ارسال شده جدید» است که خبرهای ارسالی توسط کاربران را نشان میدهد.(فقط مراقب باش که بعد از دوبار پیش نمایش یک خبر ارسالی توسط کاربران اولین گزینه به حذف خبر تبدیل میشود، نه پیش نمایش یا ارسال!)
---
پدرام جان اگر Dialup نیستی قطعا نسخه‌ی کامل را از سایت اپل بگیر و در بروزرسانیهای بعدی هم اگر delta و combo بود حتما combo را بگیر.(الان اپل از این عنوان استفاده نمیکند چون Combo و Delta در بروزرسانیهای بعدی معنی پیدا میکنند.) اپل قبلا سابقه‌ی اشتباه کردن در بروزرسانیهای کوچک و ناقص بودنش را داشته و البته چند روز بعد آن را اصلاح کرده اما با این وجود نسخه‌‌ی Combo را بیشتر توصیه میکنم.
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پستتوسط R_Behnood » 16 نوامبر 2007, 23:45

بهنام و علی عزیز
من فقط قصد شوخی با خودم رو داشتم و نه اینکه خبری که نوشتم چیز مهمی بود! راستش رو بخواهید خبری که بهنام نوشت از چیزی که من تهیه کرده بودم کاملتر هم بود و همه بروز رسانی ها اشاره کرده بود. خوهش میکنم حرفم رو جدی نگیرید. ممنون از لطف شما. (-:
...
در مورد آپدیت من در سایت اپل توصیه به استفاده از software update رو یادم میاد ولی علی میگه که دریافت نسخه کامل راه بهتری هست. من از software update این بروز رسانی ۱۰.۵.۱ رو انجام دادم. فکر میکنید بهتره که نسخه کامل رو هم بگیرم؟
ارادتمندم
OS X 10.6
R_Behnood

پستتوسط Behnam » 17 نوامبر 2007, 02:46

راستش من در ده سال اخیر همیشه از software update استفاده کرده‌ام و احتمالاً ۹۹٪ کاربران مک هم همین کار را می‌کنند. ولی علی آدم فنی است و می‌داند چه می‌گوید. قضیه به این بر می‌گردد که تا چه اندازه امکان دارد که software update اشتباه کند و از سوی دیگر تا چه اندازه کاربر فنی و حرفه‌ای باشد که به این اشتباهات پی ببرد. حال خود دانی.
شاید احتمال اشتباه (بویژه در مورد پچ‌های امنیتی) زمانی صورت می‌گیرد که کاربر بطور مداوم از software update استفاده نمی‌کند. از آنجا که software update من روی تقویم تنظیم شده است که هفته‌ای یکبار به من وضع را گزارش کند و هرچه دانلود کردنی هست دانلود کند، من که تا کنون متوجه اشکالی نشده‌ام.
برخی از کاربران که از نرم‌افزارهای حرفه‌ای استفاده می‌کنند همیشه ترجیح می‌دهند که کل بسته را دانلود کرده و سپس تنها آن چیزهایی را سوا و نصب کنند که مطمئنند به کیفیت کار ابزارشان لطمه‌ای نخواهد زد. اما این قضایا خارج از حوزهٔ دانش من است.
نماد کاربر
Behnam

پستتوسط Ali.Rastegar » 17 نوامبر 2007, 19:15

تا حالا مواردی استثنائا پیش اومده که بروزرسانی منتشر شده اما روی بعضی مکها در software update نمایش داده نشده. همچنین حداقل یکبار رو در بروزرسانیهای Tiger به خاطر دارم که بروزرسانی نسخه‌ی Delta ناقص بود و نسخه‌ی Combo به دلیل کامل بودن ذاتیش از این اشتباه به دور بود و کمی بعد اپل بروزرسانی Delta رو با برطرف کردن ناقصی دوباره منتشر کرد. در نتیجه من ترجیح میدم از این اتفاقات هرچقدر هم که استثنا باشن پیشگیری کنم.
اما منظورم این نیست که الان دوباره بروزرسانی رو بگیرید و نصب کنید :-)
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پستتوسط R_Behnood » 18 نوامبر 2007, 10:45

علی جان اتفاقا جالبه که با وجود اینکه این اولین بروزرسانی هست (و با این حساب نسخه دلتا ندارد) گویا استفاده از software update اشکالاتی رو باقی میگذاره! بعد از بروز رسانی با software update من وقتی داشتم permission رو با disk utility اصلاح میکردم تعداد زیادی ایراد غیر قابل رفع گرفت و بعد از جستجو و خوندن این مطلب:
http://www.macfixit.com/article.php?sto ... 6222319936
تصمیم گرفتم نسخه کامل رو دریافت کنم و با نصبش موضوع حل شد (البته بجز یکی که در اون مطلب هم اشاره کرده)
OS X 10.6
R_Behnood

پستتوسط Behnam » 18 نوامبر 2007, 19:35

من هم از سر کنجکاوی نسخهٔ کامبوی OS 10.4.11 را دانلود و نصب کردم به امید اینکه مثلاً در وضع فاصلهٔ کوتاه در سفاری۳ و یا دکمه‌های «ارسال» و «پیش‌نمایش» و غیره توفیری کند، توفیری نکرد!
نماد کاربر
Behnam

قبلیبعدی

بازگشت به اخبار و تازه‌ها

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 24 مهمان