انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

کنفرانس ۲۷ اکتبر ۲۰۱۶ اپل

جدیدترین اخبار را در اینجا بخوانید و بنویسید

پاسخ: کنفرانس ۲۷ اکتبر ۲۰۱۶ اپل

پستتوسط Ilia » 28 اکتبر 2016, 00:07

.SorousH. نوشته است:[نمایش]
…چیزی که برام جالبه اپل داره روی لبه ی تیغ حرکت میکنه و کاملا داره ریسک میکنه. فقط چهارتا پورت تاندربالت ۳ برای قانع کردن افراد کمی سخته…

اتفاقا چهار تا تاندربلت ۳ فوق‌العاده است! با این چهار تا هر کاری میشه کرد! البته احتیاج به آداپترهای کذایی هست، اما راستش در این مورد، واقعا ارزشش را داره.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط Amir_S » 28 اکتبر 2016, 00:20

بخش زیادی از دلبری «استودیو» به خاطر اجرای خیلی خوب دیشب بود…
البته نباید از حق گذشت که سخت‌افزارشان هم از نظر ظاهری و هم کاربردی خیلی طراحی خوبی دارد… مخصوصا من ایده طراحی بدون وزن (zero gravity) را که در لولاهایش بکار رفته بود خیلی دوست دارم. اما به شدت می‌ترسم که پاشنه اشیل‌اش بشود!!!
برای آنهایی که ندیده‌اند ویا با مفهومش آشنا نیستند… مکانیزیمی در لولا‌ها به کار رفته که باعث می‌شود مانیتور مانند جسمی که در فضا قرار دارد، به کمترین اشاره حرکت کرده و هرجا که رهایش کنید، در همان وضع باقی بماند… این در عین حال که برای طراحی که می‌خواهد دائم وضعیت آن را تغییر دهد خوب است، ممکن است کار با دست و قلم را در وضعیت‌هایی بجز خوابیده‌ترین حالت با مشکل مواجه کند.
از طرفی dial هم هرچند خیلی کار‌ها می‌کند، اینکه باید دائم یک دستتان به آن باشد (مخصوصا که اعلام نشد که به مانیتور می‌چسبد یا نه!؟) دردسر خودش را دارد. برای همین تاچ‌بار فعلا گزینه بهتری است، چون یک فضای اضافی دم دست آدم می‌گذارد و لازم نیست حین کار دست را از روی دستگاه خیلی دور یا حتی بلند کنید…
البته مراسم دیشب باعث شد به این نتیجه برسم که کم‌کم اپل هم باید به فکر لمسی کردن آیمک‌ها باشد، البته نه برای کار روزمره (مثل چیزی که مایکروسافت دنبالش است که جا بیندازد) بلکه صرفا برای کارهایی که با دست بهتر انجام می‌شوند (مثلا طراحی) و اینکه می‌گویم آیمک‌ها و نه بطور کلی مک‌ها، به این دلیل است که برای این جور کار‌ها در دستگاه‌های پرتابل، هنوز طراحی خوبی وجود ندارد (شاید یوگا بوک‌ها تا حدی و سرفیس بوک کمی بیشتر ولی نه کاملا) و دست دراز کردن روی مانیتور آنقدر دشوار است که فعلا تبلت‌های قلم دار (مثل وکوم یا آن برنامه‌هایی که آیپد را تبدیل به تبلت مک می‌کنند) ارجح باشند. اصلا شاید اگر خود اپل یک چنین ابزاری را در نسخه بعدی سیستم‌عامل‌هایش بگنجاند، بتواند تا چند سال دیگر در مقابل لمسی شدن مک‌ها مقاومت کند!
MacBook Pro 990:
13" Unibody, CPU: 2.26GHz, RAM: 5 GB, SSD: 250GB, HDD: 1TB
OSX 10.15.3
•••
iPhone 4S: 32GB
iOS 9.5.3
•••
iPhone 7Plus: 128GB
iOS 14.2
•••
iPad Air 2: 64GB-4G
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پست‌ها : 1794

پستتوسط Amir_S » 28 اکتبر 2016, 00:22

Ilia نوشته است:[نمایش]
.SorousH. نوشته است:[نمایش]
…چیزی که برام جالبه اپل داره روی لبه ی تیغ حرکت میکنه و کاملا داره ریسک میکنه. فقط چهارتا پورت تاندربالت ۳ برای قانع کردن افراد کمی سخته…

اتفاقا چهار تا تاندربلت ۳ فوق‌العاده است! با این چهار تا هر کاری میشه کرد! البته احتیاج به آداپترهای کذایی هست، اما راستش در این مورد، واقعا ارزشش را داره.

همینطور است… اما کاش حداقل شارژر خودش را طوری می‌ساخت که magsafe را با این ترکیب کند!
MacBook Pro 990:
OSX 10.15.3
•••
iOS 9.5.3
•••
iOS 14.2
•••
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پستتوسط rezag5 » 28 اکتبر 2016, 00:27

این طور که من فهمیدم اپل خیلی نگران مک نیست بیشتر درگیر آیفونه.
اپل سود بیشتری از آیفون و صنعت اَپ و فروش موسیقی میبره.
و متاسفانه یوزرهای حرفه ای هم تعدادشون زیاد نیست که اپل روی فروش بالای مک حسابی باز کنه.

الان سالهاست که اپل مک رو ول کرده به امان خدا , همین الان باورتون میشه مک پرو بیش از 2 سال و نیمه که آپگرید نشده ؟
همین الان یه کارت گرافیک 100 دلاری پرفورمنس چند برابری نسبت به کارت گرافیک مک پرو ارائه میده . یعنی عملا مک پرو در مقایسه ی پرفورمنس با سیستم های دیگه مُرده .
توی همین مدتی که مک پرو آپدیت نشده اینتل بیش از 4 بار نسل های جدیده سی پی یو داده
یعنی همین الان مک پرو , سی پی یوی 3 یا 4 نسل گذشته رو داره استفاده میکنه و اپل عینه خیالش هم نیست.

این جوری من که فکر نمیکنم بتونه خیلی ادامه بده

توی گذارش مالی امسال تغریبا همه ی فروش محصولاتش سقوط های چند میلیارد دلاری داشتن حتی آیفون
من فکر میکنم این شکل از تولید و عدم توجه به همه ی مشتری ها و دور بودن از خلاقیت و چسبیدن به نازک کاری و لاگژری سازی به ضررش تموم میشه
همین الان میشه عدم رضایت از این کنفرانس رو توی همه ی فروم ها و یا حتی همین جا دید

ادامه دادن به این روش روی سهامش تاثیر مستقیم میگذاره

بدبختانه آیپد پرو اصلا اون ابزار کاربردی که باید میبود نشد , و صرفا اضافه کردن یه قلم به آی او اس کاری از پیش نمیبره.
مایکروسافت با سیرفیس پرو داره خوب پیش میره با وجود این که زیباییه فیزیکی و نرم افزاریه اپل رو نداره اما کاربردیه و خریدار هاش دارن زیاد میشن
من همون اولش هم به آیپد پرو با دیده ی شک نگاه میکرد
مشکل آی او اس اینه که یه پلتفورمی برای اَپ های سرگرمیه و اون عمق کافی برای نرم افزارهای دسکتاپ رو نداره , یوزر توی این محیط کار نمیکنه
میره جایی که بتونه کار جدی انجام بده

یا شخصا در مورد ساعت های مچیه اپل معتقدم محصول بیفایده ایه که اصالا جالب نیست و فروش خیلی بدی هم داشته
دقیقا از اون فیلد هاست که اپل اصلا نباید واردش میشد (البته نظر شخصیه منه)
مثل سایت MSN که مایکروسافت اصلا نباید راهش میانداخت , خبر گزاری شدن , کار مایکروسافت نیست , تو بشین سیستم عاملت رو بساز .
قول میدم هیچ کدوم از ما برای خوندن اخبار به سایت MSN نمیریم , همین نشاندهنده ی مشکلات مدیریتی در این شرکته .

این جور کارها به جز ازبین بردن فوکوس کمپانی ها بر روی کار اصلیشون و پایین آوردن کیفیت محصولات اصلی نتیجه ی دیگه ای ندارن
نماد کاربر
rezag5

پست‌ها : 300

پستتوسط Mehdizadeh » 28 اکتبر 2016, 01:14

بدتر از همه اینه که از رم ddr4 استفاده نکرده!
ظاهرا تمام مک بوک ها ddr3 هستند!
نماد کاربر
Mehdizadeh

پست‌ها : 393

پستتوسط Amir_S » 28 اکتبر 2016, 01:17

من نظرم در مورد «استودیو» عوض شد!
طراحی ۱۴ سال قبل اپل خیلی دوست‌داشتنی تره ;)
تصویر
MacBook Pro 990:
OSX 10.15.3
•••
iOS 9.5.3
•••
iOS 14.2
•••
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پستتوسط rezag5 » 28 اکتبر 2016, 01:27

Mehdizadeh نوشته است:[نمایش]
بدتر از همه اینه که از رم ddr4 استفاده نکرده!
ظاهرا تمام مک بوک ها ddr3 هستند!

این که گفتی باور پذیر نیست برام
آخه چطور ممکنه ؟

من چند ماه پیش یک مینی پیسیه اینتل برای مادرم خریدم که بتونه خیلی بی دردسر یه کامپیوتر داشته باشه
http://www.intel.com/content/www/us/en/ ... rview.html
حتی این کامپیوتر های غییر حرفه ای هم الان از DDR4 استفاده میکنن !
اپل چطوری همچنان مک بوک هاشو با رم های قدیمی داره میده به بازار ؟
خیلی ناامید شدم واقعا
نماد کاربر
rezag5

پست‌ها : 300

پستتوسط pooriya.kh » 28 اکتبر 2016, 01:32

من حس میکنم بعضی دوستان کمی با تعصب برخورد میکنند ! البته تفاوت سلیقه هم وجود داره و من به همه احترام میذارم ولی واقعا از مک ناامید شدم ! به شخصه به اینکه قطر کامپیوترم ۴ میلیمتر کمتر از سری قبل باشه اهمیت نمیدم ! تاچ بار بسیار بسیار ویژگی جالبی هست ولی من رو به خرید یک محصول ۱۸۰۰ دلاری ترغیب نمیکنه ! ایکاش اپل بیشتر به فکر قدرت مک بوک پرو بود تا نازکیش ! مثلا ۱۶ گیگابایت رم برای خیلی ها کمه ! لنوو تینکپد پی ۵۰ اس با ۱۶ گیگابایت رم ارائه میشه و با پرداخت ۲۰ دلار بیشتر ۲۴ گیگابایت رم خواهید داشت ! تا ۳۲ گیگابایت هم پشتیبانی میکنه . همه اینها با سی پی یو ۴ هسته آی ۷ نسل ۶ و اس اس دی ۵۱۲ گیگابایت و ... ۱۷۰۰ دلار ! یعنی هم قیمت مک بوک پرو ۱۳ اینچ ! بحث نازکی و سبکی و ... ها درست ! ولی ناسلامتی این محصول اسم پرو رو یدک میکشه !
آپدیت نشدن دسکتاپ ها هم که بماند! یک ساعت و نیم کنفرانس برای یک تاچ بار؟ به نظرم بازار هدف اپل دیگه به هیچ وجه کاربرای حرفه ای نیست !
من پارسال یک مک بوک پرو ۱۳ اینچ رتینا مدل ۲۰۱۵ خریدم که فوق العاده هست . اما اگر به این شکل پیش بره بعید میدونم که کامپیوتر بعدیم مک باشه ! همونطور که خیلی از دوستانم دیگه سراغ مک نرفتند !
pooriya.kh

پست‌ها : 530

پستتوسط iSam » 28 اکتبر 2016, 01:48

پوریا جان من با تعصب برخورد نمیکنم و فقط میگم که باید صبر کرد و دید. فرق مایکروسافت با اپل مثل فرق محصولات چین و شوروی سابق هست با محصولات آمریکایی و اروپایی، یعنی چیزی که مایکروسافت نداره هویت و روح درست و حسابی است. بله رقبا دارند به نسبت قبل خودشان بهتر عمل می کنند ولی اپل داره درجا میزنه و من هم امیدوارم مسیر را عوض کنه. البته من به شخصه معتقدم اپل داره یک بازار خیلی خیلی جدید کشف میکنه و اگر در آینده نزدیک بشنوم که اپل به جای مک داره هواپیما میسازه تعجب نخواهم کرد. اینم باید گفت که کاربر گرافیست و ژورنالیست همیشه مکی است و استوریو مایکروسافت او را جلب نمیکنه. برای کاربر برنامه نویس یا سیستم ادمین هم فرقی بین پی سی و مک نیست و ترجیحا روی لینوکس کار میکنه. درنتیجه اگر اپل نجنبه تبدیل میشه به اسباب بازی فروش برای بچه پولدارها و آخر هیچ. درکل همانی که گفتم را میگم، اپل داره یک کارهایی میکنه و فعلا ترجیح میده وقت کشی کنه، حالا چرا، خودم هم برایش توضیحی ندارم!
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پست‌ها : 1998

پستتوسط Ilia » 28 اکتبر 2016, 02:04

من کوچکترین علاقه‌ای به مانیتور لمسی برای لپتاپ ندارم. این مکبوک‌پروها هم بسیار از نیاز من قدرتمندتر هستند. فقط دو مشکل دارم. یکی انتخاب میان مکبوک‌پرو و آیمکی که خواهد آمد و دومی هزینهٔ زیاد خریدش.

۱۶ گیگ رم برای من حرفه‌ای کافیست. البته کار من ویدئو نیست، اما برای کسانی که بصورت واقعا حرفه‌ای و رندر گرفتن بخواهند کار ویدئو بکنند، بهر حال لپتاپ گزینهٔ خوبی نیست.

در مورد اینکه مک‌پرو نزدیک سه ساله که آپدیت نشده، منهم موافقم. اصلا نباید اینطور باشد. اما اگر هر سه ماه هم آپدیت میشد، چند تا از ما یکی خریده بودیم؟ شاید علتش همین باشد که نمیشود و شاید اگر بخاطر رودربایسی نبود، تا به حال تولیدش کاملا متوقف شده بود.

این را من بعنوان کسی که هر روز دارد ۸ ساعت با مک‌پرو کار میکند میگویم. پارسال دو تا از همکارهای من موقع تعویض کامپیوترشان رسید. میتوانستند مک‌پرو بخرند یا آیمک. پولش را هم اداره میداد. هر دو آیمک را انتخاب کردند. فرقی هم نمیکرد اگر اپل دیروزش هم مک‌پرو را آپدیت کرده بود، باز آیمک میخریدند. علتش هم این است که الان آیمک براحتی از پس هر کار حرفه‌ای‌ای که یک گرافیست بخواهد انجام بدهد بخوبی بر می‌آید و آن مانیتور فوق‌العادهٔ اپل را هم دارد. یعنی مک‌پرو مانده است فقط یک قشر بسیار معدود که بازارشان هی کوچکتر میشود. اما اگر بخواهیم احساسی نگاه کنیم، بله اپل باید مک‌پرو را هر شش ماه یک دفعه آپدیت کند تا همهٔ ما نخریمش!
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط iSam » 28 اکتبر 2016, 02:07

برید پرزنت استودیو رو ببینید که مانور روی فتوشاپ هست و بس. چند درصد کاربر حرفه ای گرافیسته!؟ اگر هدف قدرت رم و سی پی یو هست، که رم ۱۶ و این سی پی یو کار برنامه نوسی (هرچقدر سطح بالا) رو انجام میده. بله شیائومی هم یک موبایل زده با رم ۶ گیگ! روی یک موبایل من ۶ گیگ رم میخوام که چه خاکی باهاش بریزم!؟ یک چیزی من از اپل یاد گرفتم و باقیش چیزی برام نداشته، اونم اینه که با توجه به نیاز منطقی از ریسورس زندگیت استفاده کن و بس و همیشه هم با همه فرق داشته باش. ایرانی ها و کره ای ها و چینی ها وقتی می خوان ماشین بخرن میرن مثلا یک بنز میخرن با تمامی آپشن ها (خود ماشین فروش هم باورش نمیشه) ولی تا وقتی اون ماشین رو دارن مثلا یکبار هم از سیستم اکو سوخت استفاده نخواهند کرد یا موارد مشابه. ببینید کی گفتم، مایکروسافت داره ننه صمد رو رنگ میزنه جای لیلا آب میکنه ولی اپل حالا حالا ها برنامه داره، فقط فعلا داره ما فن هاو هم بازی میده!
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پستتوسط iSam » 28 اکتبر 2016, 02:11

Ilia نوشته است:[نمایش]
من کوچکترین علاقه‌ای به مانیتور لمسی برای لپتاپ ندارم. این مکبوک‌پروها هم بسیار از نیاز من قدرتمندتر هستند. فقط دو مشکل دارم. یکی انتخاب میان مکبوک‌پرو و آیمکی که خواهد آمد و دومی هزینهٔ زیاد خریدش.

۱۶ گیگ رم برای من حرفه‌ای کافیست. البته کار من ویدئو نیست، اما برای کسانی که بصورت واقعا حرفه‌ای و رندر گرفتن بخواهند کار ویدئو بکنند، بهر حال لپتاپ گزینهٔ خوبی نیست.

در مورد اینکه مک‌پرو نزدیک سه ساله که آپدیت نشده، منهم موافقم. اصلا نباید اینطور باشد. اما اگر هر سه ماه هم آپدیت میشد، چند تا از ما یکی خریده بودیم؟ شاید علتش همین باشد که نمیشود و شاید اگر بخاطر رودربایسی نبود، تا به حال تولیدش کاملا متوقف شده بود.

این را من بعنوان کسی که هر روز دارد ۸ ساعت با مک‌پرو کار میکند میگویم. پارسال دو تا از همکارهای من موقع تعویض کامپیوترشان رسید. میتوانستند مک‌پرو بخرند یا آیمک. پولش را هم اداره میداد. هر دو آیمک را انتخاب کردند. فرقی هم نمیکرد اگر اپل دیروزش هم مک‌پرو را آپدیت کرده بود، باز آیمک میخریدند. علتش هم این است که الان آیمک براحتی از پس هر کار حرفه‌ای‌ای که یک گرافیست بخواهد انجام بدهد بخوبی بر می‌آید و آن مانیتور فوق‌العادهٔ اپل را هم دارد. یعنی مک‌پرو مانده است فقط یک قشر بسیار معدود که بازارشان هی کوچکتر میشود. اما اگر بخواهیم احساسی نگاه کنیم، بله اپل باید مک‌پرو را هر شش ماه یک دفعه آپدیت کند تا همهٔ ما نخریمش!

کل حرف ایلیا را قبول دارم و از دیدگاهش هم تشکر میکنم.
ایلیا جان من میگم صبر کن آیمک بیاد. من خودم هم اول از این خوشم آمد ولی بعد از نیم ساعتی فکر، به نظرم باید صبر کرد، ضرر نمیکنی اگر صبر کنی مگر اینکه از نان شب برایت الآن واجب تر باشد!
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پستتوسط pooriya.kh » 28 اکتبر 2016, 02:41

البته یک مسئله ای هم هست ! ایلیا جان و سامان عزیز هر دو‌ شما تا جایی که من میدونم خارج از ایران زندگی میکنید . اولا محصولات رو به قیمت واقعی میخرید و حق انتخاب دارید. چیزی که ما ازش بی بهره هستیم . به عنوان مثال آخرین مدل کیندل رو دیجیکالا ، یک میلیون و ششصد هزار تومن میده ! دوما قدرت خرید بالاتری نسبت به درآمدتون دارید. یک مک بوک پرو ۱۸۰۰ دلار هست ، به عبارتی حقوق ۵ یا ۶ ماه یک کارگر در ایران ! اینها باعث میشه که به قضایا جور دیگری نگاه کنیم !!! البته شاید چیزی که گفتم کاملا بی ربط باشه ولی در نظر خودم اینها بهم ربط دارند !!!!!!!!!
pooriya.kh

پستتوسط pooriya.kh » 28 اکتبر 2016, 02:51

دیدن این لینک و خوندن نظرات مردم هم خالی از لطف نیست .
https://9to5mac.com/2016/10/27/poll-macbook-pros-what-model-should-i-get/

تصویر
pooriya.kh

پستتوسط iShahin » 28 اکتبر 2016, 03:08

من نمیدونم دوستان چه انتظاری از کنفرانس امروز داشتند که ناامید شدند. اما این از هیجان‌انگیز‌ترین کنفرانس‌های اپل بعد از فوت استیو جابز بود برای من بود. نه از لحاظ اجرا، بلکه به خاطر معرفی touch bar. به نظر من اگر کسی امروز از touch bar هیجان‌زده نشده، کارایی و پتنشیالش اون رو درست درک نکرده. touch bar ابزار خیلی خیلی کاراتر و مورد استفاده‌تری از صفحه‌ی لمسی برای لپ‌تاپ هست.
کدوم یکی از شما دوستان یکی از این اپ‌تاپ‌های تاچ ماکروسافت رو داشتید و یا استفاده کردید؟ کدوم یکی‌تون جز هفته اول و دوم به طور مستمر از تاچ مانیتور برای انجام کارها استفاده کردید؟ من وقتی لپ‌تاپ استفاده میکنم دستم روی کیبورد هست و سوییچ کردن برای انجام کارها بین کیبورد و صفحه‌ی مانیتور رو نه تنها کارا نمیبینم، بلکه حس میکنم کار کردن با اون تقریبا سخت‌تر هم میشه. مثل یک ماشین با دو فرمان!
قبل از این که دوست‌دخترم رو راضی کنم برای سویچ به مک، اون هم یکی از همین لپ‌تاپ‌های مانیتور لمسی ویندوز ۱۰ داشت، و به گفته‌ی خودش جز هفته اول که استفاده از تاچ مانیتور برایش هیجان انگیز بود برایش، هیچ وقت چندان از تاچ مانیتور استفاده نکرد. اپل هم این رو دقیقا درک کرده، مانتیور تاچ فقط به درد افراد بخصوصی و برای یکسری کارهای خواص مثل طراحی میخوره و بس.

البته دو چیر رو امروز دوست نداشم. یکی از دست دادن شارژ مگنتی، که البته جایگزین داره: https://griffintechnology.com/us/breaks ... ower-cable

دوم، از دست دادن لوگوی درخشان اپل. نه به خاطر خودم، بلکه بخاطر ET عزیزم :)

IMG_2933.jpg

[url=https://mobile.twitter.com/S3micolon]follow me on twitter: @s3micolon[/url

نماد کاربر
iShahin

پست‌ها : 453

قبلیبعدی

بازگشت به اخبار و تازه‌ها

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 9 مهمان