انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

کنفرانس ۲۱ مارس ۲۰۱۶

جدیدترین اخبار را در اینجا بخوانید و بنویسید

پاسخ: کنفرانس ۲۱ مارس ۲۰۱۶

پستتوسط Ilia » 22 مارس 2016, 06:00

iShahin نوشته است:[نمایش]
من فکر میکردم امروز قراره آیفون جدید معرفی بشه؟ (منظورم آیفون ۷ هست نه iphone-se) ؟

اگر روندشان عوض نشود، حوالی اواخر آگوست، اوائل سپتامبر منتظرش باش.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط نیما » 22 مارس 2016, 09:57

من هم فکر می‌کردم مک بوک ۱۲ اینچی بروز می‌شه. پیش‌تر بروز‌رسانی‌ لپ‌تاپ‌ها سریع‌تر بود.
نماد کاربر
نیما

پست‌ها : 462

پستتوسط Ilia » 22 مارس 2016, 17:50

خوب شد جابز مرد و این فیلم پرزنتیشن اینها رو ندید و گر نه دق می‌آورد.

اگه اصل آیفون رو هم اینجوری معرفی می‌کردند، نصف فروشی که کرد رو هم نمیکرد! :-)
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط iSam » 23 مارس 2016, 11:07

Ilia نوشته است:[نمایش]
خوب شد جابز مرد و این فیلم پرزنتیشن اینها رو ندید و گر نه دق می‌آورد.

اگه اصل آیفون رو هم اینجوری معرفی می‌کردند، نصف فروشی که کرد رو هم نمیکرد! :-)

بعد از استیو روند پرزنتیشن اپل که زمانی زبانزد بود خیلی نزول کرده. اون بچه فلجی که میاد تو TED و مجانی برای صلح پرزنت می کنه خیلی جذابتره تا اینها. نمیدانم چرا از جاناتان ایو کمی در این مسائل استفاده نمی کنند!؟
در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط iSam در 23 مارس 2016, 16:57.
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پست‌ها : 1998

پستتوسط AmirT » 23 مارس 2016, 13:18

TED هم تیم بسیار قوی‌ای داره که با سخران‌ها کار میکنند، و پرزنتیشن‌شون رو با استاندارد TED هماهنگ میکنن، اینطور نیس که همه خودشون اینقدر مسلط باشن.
فلج‌ها هم الزاما پرزنت کردنشون بد نیست :confused:
But what is happiness except the simple harmony between a man and the life he leads? — Albert Camus
نماد کاربر
AmirT

پست‌ها : 342

پستتوسط perse » 23 مارس 2016, 14:46

یه نکته‌ای که مشهوده اینه که شما با خرید یه محصول از یه ویژگی که در محصول دیگه هست محروم میشید. برای مثال اگه آیپد پروی ۱۲/۹ اینچی رو بخرید پردازنده‌ی قویتری دارید اما دوربین ۱۲ با فلش و همچنین بعضی از تکنولوژی‌های صفحه‌نمایش آیپد پروی ۹/۷ جدید رو از دست می‌دید. حالا شاید هم برای آیپدی به اون ابعاد دوربین خیلی مهم نباشه اما بازم به‌نظر من در مجموع نکات مهمی می‌تونه باشه.
نکته‌ی بعدی این‌که بیرون‌زدگی دوربین آیپد پروی ۹/۷ بنظرتون هنگام کارکردن با قلم خیلی آزاردهنده نخواهد بود ؟
البته آیفون ۴ اینچی جدید رو من خیلی دوس داشتم و احتمالا نسخه‌ی ۶۴ گیگش رو بخرم ...
نماد کاربر
perse

پست‌ها : 188

پستتوسط iSam » 23 مارس 2016, 16:40

AmirT نوشته است:[نمایش]
TED هم تیم بسیار قوی‌ای داره که با سخران‌ها کار میکنند، و پرزنتیشن‌شون رو با استاندارد TED هماهنگ میکنن، اینطور نیس که همه خودشون اینقدر مسلط باشن.

تمام اینها را می دانم و منظورم دست کم گرفتن یک معلول یا انجمن تد یا ... نبود، منظور این است که برای شرکتی که سالها پرزنت و پرزنتورش بهترین بوده، این افتضاح است!
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پستتوسط Ali.Rastegar » 23 مارس 2016, 16:50

به نظرم اگر بدنهٔ این iPhone SE (در واقع طراحی iPhone 5) رو برای آیفونهای بزرگتر هم استفاده می‌کردن اونها محصولات بهتری می‌شدن، چون به خاطر ضخامت بیشتر عمر باطریشون بیشتر می‌شد و دوربین هم به صورت برجسته نمی‌زد بیرون!
اتفاقا من با حالت لوگوی اپل و براق بودن بالا و پایین در پشت iPhone 5 مشکل داشتم که الان ظاهرا تغییر کرده.
در کل این iPhone SE خیلی وسوسه کننده است، هم قیمتش خوبه، هم از نظر CPU و GPU و RAM و دوربین چیزی از مدلهای بزرگتر کم نداره، نسل اول Touch ID (به جای نسل دوم) و نداشتن 3D Touch هم به نظرم خیلی مهم نیست.

در طرف مقابل iPad Pro مدل ۹٫۷ اینچی طبق معمول ترکیبی از حسن و عیبهای زیاده که آدم رو عصبانی می‌کنه.
از یه طرف رم ۲ گیگابایت با سرعت کمتر نسبت به ۴ گیگابایت مدل بزرگترش داره، CPU کمی آندرکلاک شده (که قابل درکه) اما GPU می‌تونست به خاطر وضوح کمتر صفحهٔ نمایش در مدل ۹٫۷ اینچی بیشتر هم بدرخشه اما ضعیفتر از مدل بزرگترشه، پورت Lightning هم USB 2 گذاشتن در حالی که عقل حکم می‌کرد حداقل مدلهای Pro، اگر نه همهٔ محصولات ۲۰۱۶ اپل، دیگه سازگار با USB 3 بشن.
اما دوربین و امکان تطبیق نور صفحه محیط رو بهتر از مدل بزرگتر کرده!
باز جای شکرش باقیه که به قول Andrew Cunningham ظاهرا به دلیل اندازهٔ بزرگ آیپد، بیرون زدن دوربین باعث لق زدنش روی میز نمیشه:
http://arstechnica.com/apple/2016/03/a- ... cessories/

AmirT نوشته است:[نمایش]

نکتهٔ خیلی بجایی بود امیر جان :thumbs_up:
MacBook Pro 2015
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط perse » 23 مارس 2016, 17:17

Ali.Rastegar نوشته است:[نمایش]
به نظرم اگر بدنهٔ این iPhone SE (در واقع طراحی iPhone 5) رو برای آیفونهای بزرگتر هم استفاده می‌کردن اونها محصولات بهتری می‌شدن

درمورد طراحی آیفون ۵، بعله حق با شماست فک کنم اکثر افراد این طراحی رو بیشتر بپسندند ولی بنظرتون توی آیفون‌های ۵/۵ اینچی لبه‌های گرد بهتر نیست از نظر راحتی کار کردن؟
نماد کاربر
perse

پستتوسط AmiN.D » 24 مارس 2016, 13:49

به نظر من ایفون SE با این قیمت ۵۰۰ دلار برای ۶۴ گیگ، ارزش خرید و داره ۱۰۰٪ و میتونه به خوبی با گوشی های هم قیمت و هم رده ی خودش رقابت کنه. فکر کنم اولین ایفون نسبتا ارزون ولی درست درمون اپل باشه.
Apple MacBook Pro Core i7 -HDD 1 TB -4GB
iPhone 5s
AmiN.D

پست‌ها : 1041

پستتوسط Ali.Rastegar » 24 مارس 2016, 15:42

perse نوشته است:[نمایش]
درمورد طراحی آیفون ۵، بعله حق با شماست فک کنم اکثر افراد این طراحی رو بیشتر بپسندند ولی بنظرتون توی آیفون‌های ۵/۵ اینچی لبه‌های گرد بهتر نیست از نظر راحتی کار کردن؟

راستش من در اون لحظه که پستم رو می‌نوشتم ۵٫۵ اینچ در ذهنم نبود، موافقم که لبه‌های گرد در دست راحتتره، احتمالا iPhone 5C من هم از این جهت از iPhone 5/5S/SE خوش دستتره.
بیشتر منظورم از این نظر بود که ضخامت در حد iPhone 5 زیاد نیست و فوایدی مثل عمر بیشتر باطری و بیرون نزدن دوربین رو به همراه داره.
MacBook Pro 2015
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پستتوسط perse » 24 مارس 2016, 15:48

راستش من در اون لحظه که پستم رو می‌نوشتم ۵٫۵ اینچ در ذهنم نبود، موافقم که لبه‌های گرد در دست راحتتره، احتمالا iPhone 5C من هم از این جهت از iPhone 5/5S/SE خوش دستتره.
بیشتر منظورم از این نظر بود که ضخامت در حد iPhone 5 زیاد نیست و فوایدی مثل عمر بیشتر باطری و بیرون نزدن دوربین رو به همراه داره.

کاملا موافقم! هم در مورد این‌که ضخامت آیفون‌ ۵ زیاد نیست و می‌ارزه به باطری بیشتر و هم این‌که آیفون ۵سی خوش‌دست‌تر از ۵اس و ۵ هستش. ولی واقعا طراحی ۵ و ۵اس و این اس‌ای جدید بسیار زیباتر از سری ۶ هست.
نماد کاربر
perse

پستتوسط Ali.Rastegar » 24 مارس 2016, 16:10

کاملا موافقم! هم در مورد این‌که ضخامت آیفون‌ ۵ زیاد نیست و می‌ارزه به باطری بیشتر و هم این‌که آیفون ۵سی خوش‌دست‌تر از ۵اس و ۵ هستش. ولی واقعا طراحی ۵ و ۵اس و این اس‌ای جدید بسیار زیباتر از سری ۶ هست.

الان داشتم ضخامت iPhone SE رو با iPhone 6S مقایسه می‌کردم، با مدل ۴٫۷ اینچی فقط ۰٫۵ میلیمتر و با مدل ۵٫۵ اینچی فقط ۰٫۳ میلیمتر تفاوت داره، که نشون میده خود طراحی (و احتمالا پهنای بیشتر قسمت زیرین بدنه در 6/6S) هم در بیرون زدن دوربین نقش داشته. من راستش با ضخامت ۸ میلیمتر و ۹ میلیمتر هم مشکلی ندارم اگر اون فوایدی که میخوایم رو داشته باشه.
اما نکتهٔ نگران کننده اینه که شایعه شده اپل برای iPhone 7 جک هدفون رو حذف می‌کنه و باز ۱ میلیمتر دیگه کم خواهد کرد. الان زوده برای باور کردن شایعات، اما تجربهٔ شایعات MacBook دوازده اینچی که همه به حقیقت پیوست خیلی امیدوار کننده نیست!
---
ضمناً الان که دقت کردم دیدم صفحهٔ iPhone SE نسبت به مدلهای بزرگتر کنتراست کمتری داره و "Dual-domain pixels for wide viewing angles" رو هم نداره. البته به این معنا نیست که صفحهٔ خوبی نداره، ولی خوب این تفاوت رو هم باید در نظر داشت.
MacBook Pro 2015
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پستتوسط AmirT » 24 مارس 2016, 19:15

... احتمالا iPhone 5C من هم از این جهت از iPhone 5/5S/SE خوش دستتره.

از لحاظ زیبایی و خوشدستی به نظر من 5C بهترین آیفونه!
انتظار داشتم 6C چیزی شبیه این (نا)موجود باشه:
iPhone-6c-concept-3D-Future-004.jpg
But what is happiness except the simple harmony between a man and the life he leads? — Albert Camus
نماد کاربر
AmirT

پست‌ها : 342

پستتوسط iSam » 24 مارس 2016, 20:41

الان داشتم ضخامت iPhone SE رو با iPhone 6S مقایسه می‌کردم، با مدل ۴٫۷ اینچی فقط ۰٫۵ میلیمتر و با مدل ۵٫۵ اینچی فقط ۰٫۳ میلیمتر تفاوت داره، که نشون میده خود طراحی (و احتمالا پهنای بیشتر قسمت زیرین بدنه در 6/6S) هم در بیرون زدن دوربین نقش داشته. من راستش با ضخامت ۸ میلیمتر و ۹ میلیمتر هم مشکلی ندارم اگر اون فوایدی که میخوایم رو داشته باشه.
اما نکتهٔ نگران کننده اینه که شایعه شده اپل برای iPhone 7 جک هدفون رو حذف می‌کنه و باز ۱ میلیمتر دیگه کم خواهد کرد. الان زوده برای باور کردن شایعات، اما تجربهٔ شایعات MacBook دوازده اینچی که همه به حقیقت پیوست خیلی امیدوار کننده نیست!
---
ضمناً الان که دقت کردم دیدم صفحهٔ iPhone SE نسبت به مدلهای بزرگتر کنتراست کمتری داره و "Dual-domain pixels for wide viewing angles" رو هم نداره. البته به این معنا نیست که صفحهٔ خوبی نداره، ولی خوب این تفاوت رو هم باید در نظر داشت.

من فکر کنم داشتن یک SE به همراه یک آیپد پرو ۹.۷ ترکیب خوبی باشه.
راستی علی جان، این جک هدفون را اگر حذف کنه ملت چطور میتونن از هدفون استفاده کنن (اگر افرادی مثل من نخواهند از هدفون وایرلس استفاده کنند)؟
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

قبلیبعدی

بازگشت به اخبار و تازه‌ها