انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

کنفرانس ۹ سپتامبر — معرفی ‌iPhone 6, 6Plus و Apple Watch

جدیدترین اخبار را در اینجا بخوانید و بنویسید

پاسخ: همایش جدید اپل — ۹ سپتامبر ۲۰۱۴ (۱۸ شهریور ۹۳)

پستتوسط Mehdi.y » 10 سپتامبر 2014, 00:08

من که از طراحی ایفون نا امید شدم بنظرم زیبایی قبلشو ندارد و در واقع بسیار معمولی و شبیه گوشیای عادی شده ساعتشم بدلم ننشست واقعا موتو۳۶۰ موتورلا از این سرتر حداقل تو ظاهر
Mehdi.y

پست‌ها : 557

پستتوسط Ali.Rastegar » 10 سپتامبر 2014, 00:23

من تا از نزدیک نبینم و کار نکنم نمی‌تونم نظر بدم، اما در کل از ظاهر محصولات معرفی شده هیجان‌زده نشدم، شاید چون حداقل درباره آیفون قبلا لو رفته بود.
در مورد Apple Watch هم به نظرم Home Screen-ش یه مقدار شلوغ اومد، اما باید در عمل دید.

الان دیدم مشخصات فنی iPhone 6 و iPhone 6 Plus غیر از سایز و وضوح صفحه بالاتر در مدل پلاس همراه با عمر باطری بیشتر، در این مورد هم هست:
Optical image stabilization فقط در مدل پلاس هست.
http://www.apple.com/iphone-6/specs/
MacBook Pro 2015
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط Mehdizadeh » 10 سپتامبر 2014, 00:33

یوسمیتی معرفی شد ؟؟؟
کی میاد ؟؟؟
نماد کاربر
Mehdizadeh

پست‌ها : 393

پستتوسط Amir_S » 10 سپتامبر 2014, 00:49

به نظرم مهمترین نقطه قوت ساعت اپل، تعریف محصول ه…
بقیه یه کامپیوتر ساختن که به مچ دست بسته میشه، ولی اپل یه ساعت مچی ساخته که یه سری کار های دیگه هم میکنه… نمود این رو هم به وضوح میشه در تنوع طراحی دید:
سه جنس بدنه، هر کدوم در دو سایز و دو رنگ (در واقع finishing)
شش مدل بند با رنگ های مختلف و مجموع ۱۵ بند
میشه ۱۸۰ ظاهر مختلف… انواع watch face موجود و احتمالا قابلیت طراحی توسط توسعه دهنده ها رو هم اضافه کنید…
واسط کاری جدید به نظر چیز طبیعی (بدیهی) ای میاد و از این نظر احتمالا خوبه… ظاهر نرم افزاری هم ساده و آشنا ست که نشونه خوبی ه… این روش ارتباطی جدید بین آشنا ها هم میتونه آینده دار باشه. موتور ضربه هم ایده خیلی خوبی ه. شارژر هم که حرف نداره. اما صفحه home کمی غیر معمول ه و شاید خیلی مورد پسند نباشه!؟
و چیز هایی که نگران کننده ست: زیر ساعت که جای شارژر هم هست به نظرم برجسته میاد که ممکنه دست رو اذیت کنه، ضخامت رو نمیشه از عکس ها تشخیص داد که قابل قبول هست یا نه و از همه مهم تر عمر باتری.
پایه هم یه کم زیاد ه!؟
MacBook Pro 990:
13" Unibody, CPU: 2.26GHz, RAM: 5 GB, SSD: 250GB, HDD: 1TB
OSX 10.15.3
•••
iPhone 4S: 32GB
iOS 9.5.3
•••
iPhone 7Plus: 128GB
iOS 14.2
•••
iPad Air 2: 64GB-4G
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پست‌ها : 1794

پستتوسط .SorousH. » 10 سپتامبر 2014, 00:50

خیلی خیلی ناامید شدم.
ساعت اپل... :|
اپل توی طراحی داره برمیگرده عقب... این ساعت منو یاد آیفونهای اولیه انداخت!
البته امیدوارم اگر که بخواد روند ساعت اپل ادامه دار باشه مثل ایفون و ایپد،توی طراحی بازنگری کنن.
خلاصه هر چقدر ذوق داشتم واسه امشب همش پرید.
اینقدر خورده توی ذوقم که اصلا آیفون جدید هم برام جالب نیست.
نماد کاربر
.SorousH.

پست‌ها : 467

پستتوسط Amir_S » 10 سپتامبر 2014, 00:53

Mehdizadeh نوشته است:[نمایش]
یوسمیتی معرفی شد ؟؟؟
کی میاد ؟؟؟

امروز روز آیفون و مسائل وابسته بود…
یوسمیتی رو احتمالا با آپدیت بعدی در پاییز می بینیم، اما iOS 8 هفده سپتامبر و دو روز قبل از آیفون ارائه میشه.
MacBook Pro 990:
OSX 10.15.3
•••
iOS 9.5.3
•••
iOS 14.2
•••
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پستتوسط Ali.Rastegar » 10 سپتامبر 2014, 00:59

طبعا هر نسل بعدی ساعت اپل که بیاد باریکتر میشه (و احتمالا ظاهرش هم بهتر میشه) و کم کم با ساعت عادی فقط در امکانات فرق خواهد داشت، اما اینکه همین شکل و سایز فعلی برای همه قابل استفاده هست یا نه رو نمی‌دونم.
ضمن اینکه تیم کوک قبلا گفته بود که نسل امروز عادت به بستن ساعت مچی نداره و به این راحتی نمیشه ازش خواست از این ساعت‌ها ببنده.
این تنوعی که از نظر سایز، جنس و رنگ بدنه و جنس و رنگ بند داره احتمالا افرادی که اهل بستن ساعت مچی هستن رو راضی بکنه (من خودم یه طرح بندی که همیشه می‌پسندم رو در این بین دیدم)، اما کسی که هیچوقت ساعت نمی‌بنده چطور؟
اون هم ساعتی که ظاهرا در ساده‌ترین مدل ۳۵۰ دلاره و برای کار کردن نیاز به آیفون داره.*
جواب اینها در سال ۲۰۱۵ معلوم میشه.

*ویرایش: ظاهرا بعضی قابلیت‌ها مثل پخش موسیقی بدون آیفون هم عمل می‌کنه:
[نمایش]
And when you leave iPhone at home to go for a jog, listen to music directly on Apple Watch.
http://www.apple.com/watch/features/
MacBook Pro 2015
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط perse » 10 سپتامبر 2014, 01:17

در نگاه اول بنظرم تنها فايده ى آيفون ٦ ارزون شدن ٥اس هست !
نماد کاربر
perse

پست‌ها : 188

پستتوسط Mehdi.y » 10 سپتامبر 2014, 03:20

واقعا ما باید برای توجیح این طراحی ساعت بگیم که بعدا بهتر میشه، درسته ایفون به مرور بهتر شد (بغیر از اخری که عقب گرد بود) اما هر نسلش توی زمان خودش سرترین طراحی داشت اما نه الان که طراحی به مراتب بهتری از اون موجوده فعلا از قابلیتاش اطلاعی ندارم اما اگر قرار به ظاهر باشه توی علاقم به جانی ایو تجدید نظر میکنم (واقعا تا الان به دید زیباشناسیش اعتقاد داشتم که با این گوشی و ساعت خراب شد).
Mehdi.y

پست‌ها : 557

پستتوسط iShahin » 10 سپتامبر 2014, 06:17

یک سوال از همگی؟

اگر بدون اطلاع این ساعت رو جلوی شما میگذاشتند و از شما میخواستند که حدس بزنید این اسمارت واچ متعلق به کدام کمپانی هست، اپل حدس چندم شما میبود؟

این دیزاین بیشتر به دیزان لنگوج سامسونگ شبیه هست و اصلا هیچ اثری از دیزان لنگوج اپل درش نیست. انگاری که داده باشند سامسونگ براشون طراحی کنه ساعت رو.. این حتی بد هم نیست. افتضاحه! واقعا افتضاحه!

[url=https://mobile.twitter.com/S3micolon]follow me on twitter: @s3micolon[/url

نماد کاربر
iShahin

پست‌ها : 453

پستتوسط Ilia » 10 سپتامبر 2014, 07:29

AppleWatch.png

من راستش باید بگم که اصلا از شمایلش بدم نمیاد. فکر میکنم بایستی از نزدیک دیدش بعد قضاوت کرد.
راستش بیشترین مشکلش بنظر من اینه که زیادی ضخیمه. بایستی یک سوم نازکتر میشد. اونهم لابد دیگه بایستی باتریش رو یه جایی جا میدادند.

اما کلا ۳۵۰ دلار، روی قیت آیفون زیادی زور داره. حالا اگه با یه آیفون میفروختندش مثلا ۲۰۰ دلار، شاید!

چیزی که من الان دستم اومده اینه که اپل الان انگار هر چیزی که میخواد بده بیرون یه دو سال دیر بیرون میاد. حالا اسمش رو میگذارند که میخواهیم مطمئن بشیم که همه چیش بینقصه بعد بدیمش بیرون. این ساعت اگه اینطور که الان هست رو بایستی دو سال پیش معرفی میکردند. حالا خوب یه سری از این امکانات اخیرش رو نداشت که نداشت. اما کلا کانسپتش همون آیپاد نانوییه که چند سال پیش اپل تولیدش رو متوقف کرد.
iPodnano.jpg

همون موقع هم که اپل تولید اون رو متوقف کرد، یادمه که خیلی‌ها (از جمله خود من) آه و ناله میکردیم که کاش اپل این رو بعنوان ساعت بیرون میداد و از رده خارجش نمیکرد. حالا انگار این چند ساله توی لیست بوده و حالا بالاخره اینطوری دادنش بیرون. چیزی که الان هست اینه که این بعنوان محصول کمکی آیفون یا کارهایی که میکنه باز بد چیزی نیست، اما من میگفتم که اپل اگه میخواست یه ساعت بسازه، خوب چرا دو سال پیش نساخت؟ لابد مثلا این محصول یه چیزی خواهد بود که فقط با آیدیوایس‌ها تنها کار نکنه و مثلا بشه باهش کل یه خونه رو کنترل کرد یا یه همچین چیزی.

حالا فرق بودن و نبودن جابز اینجا معلوم میشه. اگه جابز زنده بود، احتمالا این ساعت کذایی در گاراژ خونه‌تون رو هم باز میکرد، قهوه یا چایی‌تون رو هم براتون درست میکرد، ضخامتش هم نصف این میشد، یک سال پیش هم بیرون اومده بود. :-)

راستی صحبت بودا بیامرز. جابز شد. یادتونه که جابز یه زمانی گفت که اندازهٔ آیفون همینقدر سه و نیم اینچ باید باشه و از این بزرگتر هیچ خوب نیست؟ البته شکی ندارم که اگه الان زنده بود، امروز یه دونه از اون چرخش‌های صد و هشتاد درجه‌ایش رو میکرد که همه کف میکردیم. اما حالا که بالاخره اپل بعد از اینهمه سال بالاخره رضایت داد اندازهٔ آیفون رو بزرگ کنه، کلا اون سایز ۴ اینچی قبلی رو از رده خارج کرد! اصلا هم دیگه صحبتش نیست که اون اندازه بهترین اندازهٔ ممکن برای دست بشر بوده! هر چند خیلی نگرانی نداره و اون سایز آیفون یکی دو سال دیگه به اسم آیفون کلاسیک دوباره معرفی خواهد شد.

خوب هر وقت که من پولدار شدم، اپل هم این رو یه خورده نازکتر کرد، اقلا مدل طلای هیجدهش هم هست که مشکل آلرژی به نیکل رو نداره.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط Amir_S » 10 سپتامبر 2014, 08:47

من واقعا از طراحی‌ش (در حد همین عکس ها) خوشم اومده و البته قطعا تا از نزدیک نبینیم‌ش نیمشه نظر نهایی رو داد… اما منم حداقل تا دو نسل دیگه سراغ‌ش نمیرم چون اولا پول خرید‌ش و ارتقا آیفون رو ندارم و ثانیا مطمئن‌م که تو در دو نسل بعدی تغییرات شدیدی در طراحی ظاهر و باطن‌ش اتفاق می افته و به احتمال زیاد نازک تر هم میشه و به یه اندازه معقول میرسه…
اما اینکه بشه وسایل خونه رو باش کنترل کرد رو قطعا اگه خود اپل هم توش نذاره، دیولوپر ها اضافه می کنن… ضمن اینکه سیری که قراره قلب homekit باشه هم توش هست.
حداقل‌ش اینه که قراره در اتاق هتل رو بشه باهاش باز کرد :)
MacBook Pro 990:
OSX 10.15.3
•••
iOS 9.5.3
•••
iOS 14.2
•••
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پستتوسط nasraa » 10 سپتامبر 2014, 09:14

محدوديت فاصله كانوني باعث بيرون زدگي دوربين از بدنه آيفون جديد شده كه اشكال بزرگي براي طراحي آيفون هست. اين موضوع فداي باريك بودن بدنه شده.متاسفانه.
نماد کاربر
nasraa

پست‌ها : 427

پستتوسط Amir_S » 10 سپتامبر 2014, 09:56

لینک ویدیو های معرفی:
رونمایی ساعت
http://images.apple.com/media/us/watch/ ... 48x480.mp4
معرفی ساعت
قابلیت های ورزش و تندرستی ساعت
معرفی آیفون
http://images.apple.com/media/us/iphone ... 48x480.mp4
قابلیت های ورزش و تندرستی ساعت
رونمایی آیفون
MacBook Pro 990:
OSX 10.15.3
•••
iOS 9.5.3
•••
iOS 14.2
•••
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پستتوسط AliGhz » 10 سپتامبر 2014, 10:23

محصولات جدید اپل خیلی وقت ها اولش آدم رو ذوق زده نمی کنن... ولی من بیشتر از بخش خود معرفی اپل واچ (که خوشبختانه تونستم ببینم) خوشم نیومد و به نظرم بسیاااااااااار کسالت بار بود.

بعد هم کنترل ساعتی در دست با اون پیچ کناری اش، خیلی کار راحتی نباید باشه. من همین الان هم بخوام تاریخ یا تنظیم ساعتِ ساعت مچی ام رو عوض کنم، اونو از توی دستم در میارم. و در زمینه فیس هم، همین ساعت فعلی من که یه سرتینای اسپورتِ سه سال پیشه، خیلی خوشگل تر از اینه.

کلا من هم مثل ایلیا، بیشتر از همه یاد آیپاد نانو افتادم که هنوز یکی از این مدلش رو دارم.

در مورد آیفون هم حالا باید صبر کرد و نظر داد. ولی بیرون زدگی دوربین، هر قدر هم خوب عکس بگیره، چیز خوشایندی نیست.
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

قبلیبعدی

بازگشت به اخبار و تازه‌ها

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 14 مهمان