انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

کنفرانس ۹ سپتامبر — معرفی ‌iPhone 6, 6Plus و Apple Watch

جدیدترین اخبار را در اینجا بخوانید و بنویسید

پاسخ: همایش جدید اپل — ۹ سپتامبر ۲۰۱۴ (۱۸ شهریور ۹۳)

پستتوسط Ahmad » 10 سپتامبر 2014, 14:20

Ilia نوشته است:[نمایش]

.... راستی صحبت بودا بیامرز، جابز شد.

:) :) :)
کی بود که می‌‌گفت فقط ایرانیای داخل کشور sense of humor دارند !

دیشب واقعا دیدن مراسم شکنجه بود. ابتدا حدود نیم ساعت صدای مترجم چینی بود که حالت غالب را داشت و فوق العاده اعصاب خرد کن بود. بعد از انهم آنقدر نمایش فیلم قطع و وصل شد که ندیدنش بهتر بود با وجودیکه سرعت اینترنت من ۱۰۰ مگابایت در ثانیه و اتصال از جنس فیبر نوری است.

مراسم دیشب، بنظر من در واقع درباره محصول جدید که همان ساعت مچی اپل باشد بود چرا که در مورد آیفون بجز اندازه بزرگتر بهینه سازی سخت افزاری آن بود.

من مدتها بود که منتظر ساعت مچی اپل بودم حتی مدتی پیش می خواستم Pebble را بخرم ولی چون در سوئد نبود و نمی خواستم قبل از دیدن آن از نزدیک آنرا بخرم تا حالا صبر کردم. آنچه تعجب من را بر انگیخت قیمت بالای این ساعت مچی بود، در حالیکه آیفون ۶ قیمت پایه‌اش ۲۰۰ دلار است این ساعت قیمتش ۳۵۰ دلار می‌باشد. اگر آنرا با بند فلزی کسی بخرد مطمئنا قیمتش بیش از این خواهد بود.

در نگاهی سریع به قیمت اینگونه ساعت‌ها، بدون بررسی امکانات و کیفیت‌شان ، به اطلاعات زیر می توان رسید:
قیمت موتورلا Moto 360 حدودا ۲۵۰ دلار
قیمت LG G Watch حدودا ۱۸۰ دلار
قیمت Pebble بین ۱۵۰ تا ۲۵۰ دلار

البته چنانکه دوستان در بالا نیز اشاره کرده اند احتمالا من هم تا اصدار نسل بعدی صبر خواهم کرد ولی کلا بنظر من این محصول بسیار جالب و جذاب و مفیدی است.

اما موضوعی که برای من مایه نا امیدی بود عدم قوس بودن بدنه ساعت و محدب نبودن شیشه آن بود. قبل از عرضه این ساعت مچی گزارش‌هائی مبنی بر محدب بودن شیشه آن از جنس یاقوت و بدنه فلزی ساعت منتشر شده بود که البته متاسفانه این گزارش‌ها درست از کار در نیامد.

راستی به مطلبی که من مدتی پیش در مورد ساعت‌های مچی هوشمند نوشته بودم نیز می‌توانید نگاهی بیندازید. من احتمالا در یکی دو روز آینده آن بخش را با اطلاعاتی راجع به محصولات جدید عرضه شده در بازار تکمیل خواهم کردم.

viewtopic.php?f=16&t=3426&p=38013&hilit=%D8%B3%D8%A7%D8%B9%D8%AA+%D9%85%DA%86%DB%8C#p38013

احمد
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پست‌ها : 1289

پستتوسط iSam » 10 سپتامبر 2014, 14:35

به نظر من هم باید ساعت را موقعی که نسل سومش معرفی میشه خرید و خود اپل الآن منتظر انعکاس بازار است در این مورد. من به شخصه الآن پولی برای ساعت اپل درنظر نگرفته ام و ضمنا کاسیو جی شاک که همسرم برام هدیه خریده را ترجیح میدهم (تازه ۲۵۵ یورو هم هست :) ) و فقط احتمالا به خرید آیفون بسنده خواهم کرد. البته برای من یک آپشن دیگه هم هست (بلک بری سری ۱۰) که روش اوراکل کنترلر نصب میشه و برای بخش مهمی از کار من هم مفید است ولی آیفون ۵.۵ اینچی بدجور داره با دل و روده ام بازی میکنه و منتظرم ببینم اپراتورهای اینجا چجوری ارائه خواهند داد :)
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پست‌ها : 1998

پستتوسط Ilia » 10 سپتامبر 2014, 20:48

Ahmad نوشته است:[نمایش]
…آنچه تعجب من را بر انگیخت قیمت بالای این ساعت مچی بود، در حالیکه آیفون ۶ قیمت پایه‌اش ۲۰۰ دلار است این ساعت قیمتش ۳۵۰ دلار می‌باشد…

متشکر احمد جان.

فقط یک نکته که قیمت پایهٔ آیفون ۲۰۰ دلار نیست. این قیمت ارزان‌ترین مدل آن با یک قرارداد دو سالهٔ ماهی شصت، هفتاد دلاره. بدون قرارداد، احتمالا یک چیزی حدود ۴۵۰ دلار میاد روی قیمتش و میشه حدود ۶۵۰ دلار. مثل عکس زیر برای آیفون 5s:
iPhone5s_Prices_US.png

و الان همین آیفون 5s آنلاک رو در کانادا اپل میفروشه ۶۴۰ دلار کانادا (بعلاوهٔ ۱۵٪ مالیات).
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پاسخ: کنفرانس ۹ سپتامبر — معرفی ‌iPhone 6, 6Plus و Apple Wa

پستتوسط Masiha » 10 سپتامبر 2014, 21:37

این هم از قیمت بدون قرارداد آیفون‌های سری ۶:
[نمایش]
iPhone 6 (16GB): $649
iPhone 6 (64GB): $749
iPhone 6 (128GB): $849
iPhone 6 Plus (16GB): $749
iPhone 6 Plus (64GB): $849
iPhone 6 Plus (128GB): $949

منبع
 MacBook Air MC504LL/A (Late 2010) - iPhone 6 Plus
نماد کاربر
Masiha
Site Admin

پست‌ها : 279

پستتوسط Ahmad » 10 سپتامبر 2014, 21:40

ایلیای عزیز، کاملا حق با شماست و نوشتہ من در این مورد اشتباه است. ممنون بابت تصحیح
احمد
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پست‌ها : 1289

پستتوسط Amir_S » 11 سپتامبر 2014, 17:09

چند تا نکته:
دوستان کسی به این موضوع توجه کرده که آیفون لبه تیز نداره و شیشه جلو هم مثل آلومینیوم پشتی خم شده‌ست!؟ این فکر کنم ظرافت طراح نهایی رو بیشتر از چیزی که به الان به نظر میاد بکنه!؟
در مورد تاج ساعت که علی گفت، من فکر نمی‌کنم مشکلی پیش بیاره چون اولا برخلاف ساعت های معمولی که به خاطر محدودیت فیزیکی (صفحه ساعت و فضای حرکت عقربه ها و محل قرار گیری سیستم مکانیکی)، لازمه که تاج عقب قرار بگیره، اینجا اینطور نیست و از جلو کمتر از یک میلیمتر و از عقب بیشتر از ۴ میلیمتر فاصله داره و در نتیجه موقع چرخوندن، به مچ دست گیر نمی کنه، ضمن اینکه فکر نمی کنم برای چرخوندنش به دو انگشت نساز باشه و میشه با یه انگشت (مثل چرخ ماوس و البته خیلی نرم تر) چرخوندش.
تو سایت اپل نوشته که این ساعت برای دست چپ و راست قابل استفاده (تنظیم) خواهد بود… فکر کنم منظورش این باشه که میشه مانیتور و بند ها رو برعکس کرد و در نتیجه برای بستن روی دست راست، تاج پایین و دکمه بالا (هردو سمت چپ ساعت) قرار بگیرن تا کار با دست چپ راحت تر بشه
شکل و رنگ تاج تو مدل های مختلف فرق می کنه. برای مدل اسپورت سر تاج گردتر به نظر میاد و با بقیه اون یک تکه ست ولی برای دو مدل دیگه این قسمت رنگی ه (برای سری ادیشن رنگهای مختلف و برای سری معمولی فقط مشکی). بعید می دونم، ول با توجه به قابلیت تنظیم بند، خوب‌ه که این قسمت رو هم بشه متناسب با اون تغییر داد چون دکمه مثلا قرمز با بند سبز (مثلا) خیلی زشت میشه (من رنگ های مشکی، سفید و قرمز رو تو عکس ها دیدم)
اما در مورد ابعاد، یه سری محاسبه انجام دادم (فکر کنم اولین کسی باشم که این کار رو کرده) و الان تقریبا تمام ابعاد فیزیکی مدل بزرگتر رو در آوردم… نتیجه اینکه این ساعت شاید خیلی باریک نباشه، ولی اصلا ضخامت غیر عادی نداره چون خود بدنه حدود ۱۰,۱ میلیمتر ضخامت داره، قسمت شارطر و سنسور ها در ثسمت باریک ۱.۳ به اون اضافه می کنن و کلا در ضخیم ترین قسمت، ضخامت به حدود ۱۲,۶ میلیمتر میرسه که از ساعت فعلی من حدود یک میلیمتر ضخیم تر میشه…
پ.ن: اطلاعات بیشتر در مورد ابعاد رو اگر کسی خواست بعدا با جزئیات بیشتر ارسال میکنم.
MacBook Pro 990:
13" Unibody, CPU: 2.26GHz, RAM: 5 GB, SSD: 250GB, HDD: 1TB
OSX 10.15.3
•••
iPhone 4S: 32GB
iOS 9.5.3
•••
iPhone 7Plus: 128GB
iOS 14.2
•••
iPad Air 2: 64GB-4G
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پست‌ها : 1794

پستتوسط Amir_S » 11 سپتامبر 2014, 20:46

امروز به یه فروشگاه رفتم و یه کم با یه آیپاد تاچ (ذغالی رنگ) ور رفتم… طراحی آیفون جدید کاملا از طراحی آیپاد تاچ (و آیپد های فعلی و آیفون 5c) الگو گرفته… اتفاقا آیپاد تاچ هم دوربین‌ش از بدنه بیرون زده (چرا تا حالا به این موضوع حساس نشده بودم!؟) و خیلی خوشایند نبود، اما فکر کنم بشه بهش عادت کرد مخصوصا که وقتی آیفون رو توی قاب مخصوص‌ش بذاری برجسته بودنش قشنگ‌ش هم میکنه (من البته فکر نمی کنم اگه این آیفون رو بخرم، جز در مواقعی که احتمال افتادنش خیلی زیاد باشه، توی قاب بذارم‌ش)… البته توی آیپاد قسمت پایین هم که جای بند هست برجستگی داره و یه تقارنی توش دیده میشه…
اصل موضوع اینکه خمیده بودن شیشه های جلو رو تصور کردم و به نظرم چیز قشنگی اومد؛ فکر می کنم تو آیپد و آیپاد بعدی هم باید منتظر این تغییر باشیم!
پ.ن: تو یه فروشگاه دیگه هم یه گلکسی Gear نسخه دوم رو از نزدیک (در واقع داخل جعبه شیشه ای ویترین) دیدم… اندازه اون از نظر ضخامت حدود یک و نیم میلیمتر از ساعت اپل نازکتره و از نظر طول و عرض اما کمی بزرگتره… به نظرم (جدای از طراحی که هرچند فاجعه نیست، ولی خیلی به دل نمی‌شینه) ، چیزی که باعث شده زمخت به نظر برسه، جنس و فرم قسمت پشتی‌ه که با قسمت نازک جلو خیلی تفاوت داره و توی چشم میزنه و از اون مهم‌تر اینکه قسمت بند ها در لبه ساعت خیلی خشک‌ه و مثل یه ساعت واقعی روی دست نمیشینه
MacBook Pro 990:
13" Unibody, CPU: 2.26GHz, RAM: 5 GB, SSD: 250GB, HDD: 1TB
OSX 10.15.3
•••
iPhone 4S: 32GB
iOS 9.5.3
•••
iPhone 7Plus: 128GB
iOS 14.2
•••
iPad Air 2: 64GB-4G
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پست‌ها : 1794

پستتوسط Pooria Azimi » 12 سپتامبر 2014, 06:02

این که آیفون ۶ landscape home screen نداره و در برنامه هایی مثل میل و messages دو ستون نمایش نمیده خیلی بده از نظر من.

من حتی با ۴.۷ اینچی هم مشکل دارم و بنظرم الکی گنده ست، چه برسه به ۵.۵ اینچی که تا دو روز پیش حتی کتکم هم میزدند حاضر نبودم بهش فکر کنم. اما با این اوصاف به نظر میرسه خرید ۶ پلاس بهتر باشه از ۶ عادی. ۶ کمی بزرگ تر شدۀ ۵ ـه، اما ۶ پلاس عملاً از خاندان منفور phablet هاست و یه دستگاه جدید با امکانات و قابلیت های بیشتره.

image.jpg

آیفون ۴ بیچاره من همین امروز افتاد زمین و شیشه پشتش کامل خرد شد، و نتیجتاً من مجبورم گوشی م رو بزودی عوض بکنم. بعد از تجربه تلخی که با گلکسی اس ۴ داشتم (و هنوز باورم نمیشه دستگاهی به این افتضاحی چطور انقدر مطرح ـه) و در جا زدن ویندوز ۸ و فایرفاکس، چاره ای جز دادن پول به اپل نیست.

اما واقعاً کاش همون مدل ۴.۷ اینچی کمی درازتر بود و مثل مدل ۵.۵ اینچی حالت لندسکیپ و دوستونه داشت... )):
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط iSam » 12 سپتامبر 2014, 13:07

ولی من شاید تا سال دیگه صبر کنم و امسال بلک بری ۱۰ بخرم. اپل به اوراکل قول داده بود که کنترلر رو اضافه کنه که نکرد ولی بلک بری به این قول عمل کرد. یک مشکل دیگه هم اینه که من اگر آیفون رو بخرم، اپل واچ شروع به احوال پرسی ازم میکنه که منم واقعا نمی خوام حداقل تا نسل بعد یا حتی سوم روی این محصول ریسک کنم. به نظر من هم سایز ۴،۵ اینچ منطقی بود و بزرگتر کمی بی منطق است. اینکه کمپانی ها سایز های بزرگتر از ۵ اینچ میسازند از بازخور بازار می آید که عمده آن هم به چین بر می گردد. واقعا نمی دانم، چرا مردم یک دیسپل ۱۳ اینچ به کمر نمی بندند به جای اینکه فبلت بخواهند!
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پست‌ها : 1998

پستتوسط AliGhz » 12 سپتامبر 2014, 15:00

برای من هم خیلی جذاب نبود که تیم کوک پس از اینکه از هیجان زدگی گفت، صحنه را ترک کرد و ویدیویی به نسبت طولانی و نه چندان هیجان انگیز از ساعت اپل پخش شد. یک چیز مفقوده را حس می کردم... نسبت به معرفی آیپد، محصولی که نبود و توسط جابز معرفی شد، این معرفی چیزی کم داشت. امروز مطلبی را در سایتی خواندم که بخشی در این زمینه داشت و به نظرم نکته درستی را مطرح کرده است:

[نمایش]
یک اشتباه بزرگ از تیم کوک!

شاید کمی جسارت بخواهد اگر اینقدر راحت بگویم که تیم کوک یک اشتباه بزرگ در این سخنرانی انجام داده است، اما من دلایلم را مطرح می‌کنم و خوشحال می‌شوم نظر شما را نیز در این رابطه بدانم:

تصوّر من این بود که تیم کوک نیز در کنفرانس رونمایی از I Watch درست مانند کنفرانس رونمایی از تبلت (که آن را نیز یک محصول انقلابی می‌دانند) باید ابتدا یک فضای خالی در ذهن مخاطب ایجاد کند و نیازی برای آنها بسازد.

چون مطئناً هیچ کسی تا پیش از این به داشتن یک ساعت دیجیتال به این صورت نیاز نداشته است! همانطور که در دوره فتح قله‌های متقاعد سازی این موضوع را مطرح کردم:

باید ابتدا به لحاظ احساسی مخاطبان را راضی کنیم و سپس برای این که اقدام کنند، دلیلی به آنها بدهیم.

عدم ایجاد نیازی منطقی برای تهیه در کنفرانس رونمایی از I Watch در داشتن ساعت اپل شاید یک مشکل بزرگ باشد. چون بدون شک همه ما به لحاظ احساسی به سادگی متقاعد شدیم که I Watch بسیار هیجان انگیز است، اما شاید به اندازه کافی دلیل نتوانیم برای خرید آن داشته باشیم.

هرچند این به این معنی نیست که این رونمایی فوق‌العاده نبود! این کنفرانس رونمایی از I Watch بسیار حرفه‌ای طراحی شد و مطمئناً اثرات زیادی از خود برجای گذاشت…

http://bahrampoor.com/%d8%aa%d8%ad%d9%8 ... 2-i-watch/
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

پستتوسط dete » 15 سپتامبر 2014, 23:00

دوستان من یه چهار پنج روزه سعی میکنم کنفرانس اپل و از پادکست اپل بگیرم ولی نمیدونم هر بار تا یه جایی دانلود میکنه و متوقف میشه با این سرعت نفتی دوباره که شروع مجدد و میزنم از اول شروع میکنه(اعصاب نمونده برام) ... دوستان لینکی ندارند بشه با دانلود منیجر امتحان کرد !
rMBP 15" 2.3GHz Haswell
MBP 17" 2.6GHz Core 2Duo
Mac OS : El Capitan 10.11.1
iPhone4 32GB
iPhone6 128GB
* * * * * * * * *
Keep Thinking Different
علیرضا.
نماد کاربر
dete

پست‌ها : 310

پستتوسط omidhz » 15 سپتامبر 2014, 23:31

dete نوشته است:[نمایش]
دوستان من یه چهار پنج روزه سعی میکنم کنفرانس اپل و از پادکست اپل بگیرم ولی نمیدونم هر بار تا یه جایی دانلود میکنه و متوقف میشه با این سرعت نفتی دوباره که شروع مجدد و میزنم از اول شروع میکنه(اعصاب نمونده برام) ... دوستان لینکی ندارند بشه با دانلود منیجر امتحان کرد !

سلام دوست عزیز
درد مشترک من نیز همین بود اما یافتم...این هم لینک های کنفراس سپتامبر 2014
لینک 480p

http://podcasts.apple.com/apple_keynote ... pod_cc.m4v

لینک HD

http://podcasts.apple.com/apple_keynote ... _hd_cc.m4v

لینک 1080

http://podcasts.apple.com/apple_keynote ... 080_cc.m4v
Apple MacBook Pro "MC374" Mid.2010 ((13.3"-Core2Duo 2.4-8GB DDR3 1066-120GB Samsung SSD+250GB HDD ))
Mac OS X 10.13.5
نماد کاربر
omidhz

پست‌ها : 29

پستتوسط dete » 15 سپتامبر 2014, 23:41

omidhz نوشته است:[نمایش]
dete نوشته است:[نمایش]

سلام دوست عزیز
درد مشترک من نیز همین بود اما یافتم...این هم لینک های کنفراس سپتامبر 2014
لینک 480p

http://podcasts.apple.com/apple_keynote ... pod_cc.m4v

لینک HD

http://podcasts.apple.com/apple_keynote ... _hd_cc.m4v

لینک 1080

http://podcasts.apple.com/apple_keynote ... 080_cc.m4v

قربانت ... لطف کردی
rMBP 15" 2.3GHz Haswell
MBP 17" 2.6GHz Core 2Duo
Mac OS : El Capitan 10.11.1