انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

رقابت داغ تبلت‌ها با آیپد

جدیدترین اخبار را در اینجا بخوانید و بنویسید

تبلت محبوب شما كدام است؟

آيپد
35
90%
گلكسى تب
1
3%
موتورولا xoom
0
بدون رای
بلكبرى PlayBook
1
3%
كيندل عادى (e-ink) با كنترل دكمه اى
1
3%
كيندل تاچ
0
بدون رای
كيندل فاير
0
بدون رای
Nook
1
3%
يك تبلت اندرويدى با اندازه و قيمت متوسط (برند خيلى مهم نيست)
0
بدون رای

کل آرا : 39

Re: رقابت داغ تبلت‌ها با آیپد

پستتوسط Pooria Azimi » 20 ژوئن 2012, 17:17

کاش در این مراسم بالمر حداقل انقدر هوار نمی کشید. من یک بالمر ساکت و آروم رو شاید بتونم تحمل بکنم، اما بالمری که یک میکروفون به لباسش چسبیده و در عین حال با تمام قوا در یک سالن بزرگ تقریباً خالی فریاد می کشه (و انگار با ادای هر کلمه داره کوه می کنه) واقعاً زجرآوره...

ballmer2.jpg

ballmer.jpg

و دلیل این که چرا این فرمت عجیب رو برای ارائۀ محصولشون انتخاب کرده ن - ارائه دهنده ها با یک دست این تبلت رو بالا نگه می دارند و ویژگی هاش رو به خبرنگارها که در چندمتری اطرافشون هستند (چون خبری از سن نیست و همه تقریباً در یک سطح هستند) فریاد می زنن، رو هم نمی تونم بفهمم.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

Re: رقابت بین اپل، گوگل، مایکروسافت و دیگران

پستتوسط aamir » 20 ژوئن 2012, 18:41

Pooria Azimi نوشته است:[نمایش]
حجم فیلم این مراسم کمه و دانلودش خیلی طول نمی کشه - 300 مگ

http://cdn-smooth.ms-studiosmedia.com/n ... e_750k.mp4

گویا دقیقۀ 14 یک اتفاق خیلی جالب می افته... :-)

عالی بود! بنده خدا به تته پته افتاد و سوتی رو با اون حرکت مسخره آخرش که الکی دستش رو روی تبلت می کشید کاملتر کرد.
البته ظاهرا کرش کردن دستگاه روی صحنه برای ماکروسافت امری عادی است و قدیمترها هم برای بیل گیتس اتفاق افتاده
http://www.youtube.com/watch?v=er8g6D_P ... r_embedded
امیر
نماد کاربر
aamir

پست‌ها : 514

پستتوسط AliGhz » 20 ژوئن 2012, 18:48

بالاخره این حجم ناقابل ویدیو را دانلود کردم و دیدم. مراسم که یخ بود و ارائه‌دهندگان خیلی حرف می‌زدند.

طراحی محصول به‌نظرم جالب است؛ آن استند پشت دستگاه و آن کی‌برد. به‌نظرم انتظارات را برای طراحی آی‌پد بعدی خیلی بالاتر برده است. (البته من هم مثل استیو جابز دستگاه پر از سوراخ و شکاف را دوست ندارم و هر چه یک‌تکه‌تر، بهتر!)

اما حیفِ این دستگاه با این طراحی خوب که باید ویندوز را اجرا کند!

در هر حال، فکر می‌کنم فروش‌اش می‌تواند hit باشد و یک رقیب اصلی برای آی‌پد باشد. حداقل موج اولیه‌اش خوب خواهد بود. اما این‌که بتواند آن را حفظ کند و مثل آی‌پد فروش‌اش روز به روز خیره‌کننده‌تر شود را باید فعلا صبر کرد و دید.
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

پستتوسط Ilia » 20 ژوئن 2012, 19:17

خیلی هم دلتون برای مایکروسافت نسوزه. این هیولای بیچاره هنوز ۹۵٪ بازار کامپیوتر دستشه و اگر مهلت پیدا کنه، مثل قدیم همهٔ رقباش رو له میکنه.

خیلی‌ها این رو بخاطر اینکه مایکروسافت درستش کرده خواهند خرید، مخصوصا که بالاخره میتونند لابد ماوسشون رو بهش وصل کنند. اما من چندان حسرتش رو نمیخورم. بنظر من هنوز یک کامپیوتر میاد که جنبهٔ لمسیش رو زیاد کرده باشند. اگر این رو بخوام بخرم، میرم یک مکبوک ایر ۱۱ اینچی میخرم. کیبوردش هم خیلی بهتره.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط Amir_S » 20 ژوئن 2012, 23:33

من سعی کردم ( ؛) )، فیلمش رو ببینم، ولی وسطشا تاب نیاوردم و انقدر زدم جلو که تموم شد :-)
اما چند تا نکته...
اول اینکه تاچ‌ش همونطور که پوریا گفت بگیر نگیر زیاد داشت... مخصوصا اونجایی که اینترنت اکسپلورر رو باز کرد و گفت خیلی راحت میتونید سایت ها رو باز کنید و هرچی سعی کرد، نتونست تب ها رو بیاره خیلی حال داد...
اون قضیه کرش شدن هم که دیگه عادی‌شده برای مایکروسافت...
جایی که می خواستن قلم رو معرفی کنن، اولا طرف نتونست برنامه ای رو که میخواست پیدا کنه و آخرش مجبور شد یه پنجره باز رو بالا بیاره! ولی مجرا از اینجا به بعد بود که جالب شد: همون اول که طرف دستش رو برد که بنویسه، تاچ‌ش کار کرد!!! و هم اسکرول شد و هم زوم بک کرد... بعد هم نه تنها به روی خودش نیاورد، (درست وقتی که داشتم فکر می کردم این ابله ها چرا چیزی رو که vacom سالهاست داره استفاده می کنه به عقلشون نرسیده) گفت که تبلتشون نزدیک شدن قلم رو تشخیص میده و تاچ رو غیرفعال میکنه تا اشتباها اسکرول نشه...
بعد تو هم که داشتن قابلیت های مدل اینتلی رو اعلام میکردن، جوری از تکنولوژی فوق پیشرفته! display port تعریف میکردن که انگار همین امورز مایکروسافت اختراعش کرده!!!
از اینا که بگذریم، در کل من یاد دو چیز افتادم... اولا حرکات‌شون (بویژه نگه داشتن و چرخوندن تبلت رو به بیننده ها) از دیدن من شبیه شعبده بازی بود که داره یه مراسم حراجی برگزار کنه :-)
و جرف آخر هم اینکه اجرای بالمر دقیقا شبیه همون تبلیغی بود که برای ویندوز ۱ ساخته بود... (اگه ندیدید، "بالمر+تبلیغ" رو گوگل کنید)
•••••
ویرایش: آها یه چیز دیگه... طرف یه گیگ فایل رو ورداشته از یه فولدر انداخته تو یه فولدر دیگه، میگه ببینید چقدر ویندوز ۸ سریع‌ه! (ما هم که نمی فهمیم سرعت کپی شدن فایل بیشتر از هر چیزی به سرعت حافظه ربط داره (که ظاهرا و عقلا باید فلش استفاده کرده باشن))
MacBook Pro 990:
13" Unibody, CPU: 2.26GHz, RAM: 5 GB, SSD: 250GB, HDD: 1TB
OSX 10.15.3
•••
iPhone 4S: 32GB
iOS 9.5.3
•••
iPhone 7Plus: 128GB
iOS 14.2
•••
iPad Air 2: 64GB-4G
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پست‌ها : 1794

پستتوسط Ilia » 23 ژوئن 2012, 06:43

یکی از مدیران سطح بالای Acer در یک مصاحبه گفته که بنظر او تبلت سورفیس مایکروسافت در مقابل آیپد شکست خواهد خورد:
http://news.cnet.com/8301-1035_3-574592 ... will-fail/

مایکروسافت با معرفی این تبلت شرکتهای همکارش را هم ناراضی کرده. آنها انتظار (یا امید) دارند که بعد از موفقیت این تبلت، مایکروسافت تولید آنرا به آنها محول کند و یا خودش را به نحوی کنار بکشد.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط Ilia » 25 ژوئن 2012, 17:40

مقالهٔ خواندنی از نیویورک تایمز:
http://www.nytimes.com/2012/06/25/techn ... .html?_r=1
و همچنین:
http://www.idownloadblog.com/2012/06/25 ... -for-ipad/

تصویر
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط Ilia » 25 ژوئن 2012, 20:43

این ادامهٔ خبر صحبت‌های مدیر Acer است که بالاتر آمده:
http://www.electronista.com/articles/12 ... ms.feared/

اما کامنت‌های این خبر بسیار خواندنیست، مخصوصا آنکه qazwart نوشته. بحث سر این است که معرفی تبلت سورفیس مایکروسافت، چه بلایی سر مشاکرتش با شرکت‌های ساخت کامپیوتر خواهد آورد و اینکه آیا مایکروسافت راهی بجز این داشته یا نه و آیا این حرکت موفق خواهد شد و و و…
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط Ahmad » 25 ژوئن 2012, 22:29

Pooria Azimi نوشته است:[نمایش]
کاش در این مراسم بالمر حداقل انقدر هوار نمی کشید. من یک بالمر ساکت و آروم رو شاید بتونم تحمل بکنم، اما بالمری که یک میکروفون به لباسش چسبیده و در عین حال با تمام قوا در یک سالن بزرگ تقریباً خالی فریاد می کشه (و انگار با ادای هر کلمه داره کوه می کنه) واقعاً زجرآوره...

من واقعا از خواندن کامنت‌های پوریا لذت می‌برم :lol:
نکتہ‌ای کہ برای من خیلی جالب بود، وجود ۳ عدد دستگاه روی میز بود، اولی کہ در موقع دموی اینترنت اکسپلورر کرش کرد، طرف سریع دوید و تبلت رزرو را آورد. سومیش آنی بود کہ کابل HDMI بہ آن وصل کرده‌ بودند. من واقعا درک نمی‌کنم کہ شرکتی کہ یکی از ثروتمندترین شرکت کامپیوتری است با هزاران برنامہ‌نویس قادر نیست سیستم عامل تبلتش را برای هنگام معرفی آماده کند تا اینجور جلو خبرنگاران و دیگر حضار آبروریزی ببار نیاید. درضمن این بالمر نیز بدترین فردی است کہ می‌شود برای معرفی یک کالا از او استفاده کرد، واقعا در قدرت دافعہ نظیر ندارد.

احمد
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پست‌ها : 1289

پستتوسط Ilia » 27 ژوئن 2012, 18:44

امروز هم قراه که گوگل یک تبلت ۲۰۰ دلاری ساخت ASUS بیرون بده:
http://mashable.com/2012/06/27/google-tablet-asus/
و
http://www.bbc.com/news/technology-18609969

همینطور دادگاه به جلوگیری از فروش تبلت گالاکسی تب ده اینچی سمسانگ بعلت شباهت بیش از اندازه به آیپد در آمریکا رای داده:
http://www.pcworld.com/article/258380/s ... he_us.html
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط Ilia » 28 ژوئن 2012, 00:54

Nexsus7.jpg

و این هم مشخصات تبلت ۷ اینچی Nexsus 7 گوگل که امروز معرفی شد:
http://www.google.com/nexus/#/7/specs

SCREEN
7” 1280x800 HD display (216 ppi)
Back-lit IPS display
Scratch-resistant Corning glass
1.2MP front-facing camera

WEIGHT
340 grams

MEMORY
8 or 16 GB internal storage
1 GB RAM

BATTERY
4325 mAh (Up to 8 hours of active use)

CPU
Quad-core Tegra 3 processor

SIZE
198.5 x 120 x 10.45mm

WIRELESS
WiFi 802.11 b/g/n
Bluetooth

USB
Micro USB

OS
Android 4.1 (Jelly Bean)

FEATURES
Microphone
NFC (Android Beam)
Accelerometer
GPS
Magnetometer
Gyroscope

پیش فروشش آغاز شده به قیمت ۸ گیگی: ۱۹۹ و ۱۶ گیگی ۲۴۹ دلار (که ۲۵ دلار هم برای خرید در گوگل پلی کردیت میدهد) و زمان تحویلش ۲ تا ۳ هفتهٔ دیگر خواهد بود.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط Ilia » 28 ژوئن 2012, 02:58

من اصلا برای خرید هیچ تبلت غیر اپلی تا به حال کوچکترین رغبتی نداشته‌ام. حتی تبلت سورفیس مایکروسافت هم برای من جالب نبود، اما این تبلت ۷ اینچی برای من جالب بوده. بنظر دستگاه جالبی با این قیمت می‌آید. اندازه‌اش هم برای اتوبوس خیلی مناسب است…

حداقلش این است که اپل را مجبور خواهد کرد که فکری به حال آیپاد تاچش بکند.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط AliGhz » 28 ژوئن 2012, 13:48

Ilia نوشته است:[نمایش]
من اصلا برای خرید هیچ تبلت غیر اپلی تا به حال کوچکترین رغبتی نداشته‌ام. حتی تبلت سورفیس مایکروسافت هم برای من جالب نبود، اما این تبلت ۷ اینچی برای من جالب بوده. بنظر دستگاه جالبی با این قیمت می‌آید. اندازه‌اش هم برای اتوبوس خیلی مناسب است…

قیافه و طراحی به کنار، من اصلا با اندروید حال نمیکنم. ویندوز هم دل و روده ام را به هم میزند. وقتی روی سرفیس اون آقاهه :-) داشت ویندوز رو نشون میداد و کپی کردن یک فولدر رو (داشتم روی مک فیلمش رو می دیدم)، دلم میخواست مک و سیستم عامل لاین رو بوس کنم :-D
iOS اصالت داره...
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

پستتوسط aamir » 28 ژوئن 2012, 14:16

Ilia نوشته است:[نمایش]

من مدتی است که به فکر خرید یک تبلت برای خونه هستم تا پدر و مادرم بتونن یه سری کارا رو مثل اسکایپ کردن و چک کردن ایمیل رو راحت انجام بدن!
ابتدا به کیندل فک کردم اما وقتی توی اینترنت ازش review خوندم پشیمون شدم. . .اما مثل شما ایلیا جان این چشمو گرفته :-D
البته حتما قبلش باید باهاش کار کنم، وقتی اومد توی بازار شما به نیابت از ما چکش کن اگه خوب بود ما هم بخریم :-)
امیر
نماد کاربر
aamir

پست‌ها : 514

پستتوسط Pooria Azimi » 28 ژوئن 2012, 15:17

این Nexus 7 مهمترین مزیتی که داره اینه که برخلاف اکثر گوشی‌ها و تبلت‌های اندرویدی دیگه، می‌شه مطمئن بود که تا حداقل یک سال یا بیشتر سیستم‌عاملش به‌روز می‌شه.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

قبلیبعدی

بازگشت به اخبار و تازه‌ها

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 22 مهمان