انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

رقابت داغ تبلت‌ها با آیپد

جدیدترین اخبار را در اینجا بخوانید و بنویسید

تبلت محبوب شما كدام است؟

آيپد
35
90%
گلكسى تب
1
3%
موتورولا xoom
0
بدون رای
بلكبرى PlayBook
1
3%
كيندل عادى (e-ink) با كنترل دكمه اى
1
3%
كيندل تاچ
0
بدون رای
كيندل فاير
0
بدون رای
Nook
1
3%
يك تبلت اندرويدى با اندازه و قيمت متوسط (برند خيلى مهم نيست)
0
بدون رای

کل آرا : 39

پاسخ: رقابت داغ تبلت‌ها با آیپد

پستتوسط Ilia » 19 ژوئن 2013, 20:50

نکسوس ۷ هایی که پارسال درست شده‌اند (همینطور تبلت‌هایی از ASUS)، بعد از یکسال (احتمالا بدلیل استفاده از حافظهٔ ارزان‌قیمت و نامرغوب) دارند بتدریج خراب میشوند:
http://appleinsider.com/articles/13/06/ ... eap-memory

[نمایش]
"I cannot pick up my Nexus 7 without experiencing problems like a lag of ten seconds, or more, just to rotate the display," Early wrote. "Touches refusing to acknowledged; stuttering notification panel actions; and unresponsive apps."

بنظر مشکلش سخت‌افزاریست و کاریش هم نمیشود کرد.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط AliF » 19 ژوئن 2013, 22:16

جدي؟! بيشتر از يه سال كار نميكنن؟ منظورتون از حافظه نامرغوب چيه؟!
كم مونده بود نكسوس ٧ بخرم! :)
AliF

پست‌ها : 67

پستتوسط Pooria Azimi » 02 ژوئیه 2013, 02:49

اینجا لیستی طولانی از تبلت ها در بازار ایران به همراه قیمتشون آورده شده که برای من جالب بودند. خصوصاً قیمت بسیار بالای سرفس مایکروسافت!

http://alef.ir/vdcfxydyxw6d1ea.igiw.html?191700

کسی از قیمت کیندلهای عادی (با صفحۀ E Ink) خبر داره؟ یا امثال Nook؟ من بدم نمی آد اگر قیمتشون پایینه یکی از اونها بگیرم (صرفاً برای مطالعۀ کتاب یا Instapaper). متأسفانه در اینترنت جایی ندیدم که درست قیمت داده باشن و حوصلۀ چندین ساعت گشت و گذار در بازار رو هم ندارم (اصلاً خبر ندارم که در پایتخت آیا اصلاً کیندل هم فروش میره یا همۀ مغازه ها بدون استثنا دارن آیپد میفروشن؟!). من دنبال ارزون ترین با کم ترین امکانات و حجم هستم، فقط یه چیزی که یه صفحۀ E Ink داشته باشه که برای مطالعه کمتر به چشم آسیب بزنه (چون یه آیپد نسل چهارم دارم که در روز چندین ساعت باهاش کار میکنم و از نظر تبلت، کمبودی حس نمیکنم!)
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط Amir_S » 02 ژوئیه 2013, 12:12

یه مغازه تو پایتخت هست که از قدیم کتاب‌خون میفروخت (سونی، کیندل، Nook و...). طبقه رو یادم نیست ولی محل‌ش اول اون راهرویی که به سمت آسانسور میره (اونجایی که یه کم باریک میشه) سمت چپ ه. دو سه هفته پیش مدل ساده و white (با نور پس زمینه)ی کیندل رو پشت ویترینش دیدم، یه عدد حدود ۳۵۰ هم تو ذهنم هست. منتها مال کدوم بود (یا اصلا مال اون روز بود یا قبلا!) رو یادم نیست.
خیلی راحت میتونی پیدا کنی چون پنل های e-ink کتابخون هاش که تو ویترین گذاشته کاملا جلب توجه میکنه.
MacBook Pro 990:
13" Unibody, CPU: 2.26GHz, RAM: 5 GB, SSD: 250GB, HDD: 1TB
OSX 10.15.3
•••
iPhone 4S: 32GB
iOS 9.5.3
•••
iPhone 7Plus: 128GB
iOS 14.2
•••
iPad Air 2: 64GB-4G
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پست‌ها : 1794

پستتوسط AliF » 02 ژوئیه 2013, 13:23

Pooria Azimi نوشته است:[نمایش]
اینجا لیستی طولانی از تبلت ها در بازار ایران به همراه قیمتشون آورده شده که برای من جالب بودند. خصوصاً قیمت بسیار بالای سرفس مایکروسافت!

http://alef.ir/vdcfxydyxw6d1ea.igiw.html?191700

کسی از قیمت کیندلهای عادی (با صفحۀ E Ink) خبر داره؟ یا امثال Nook؟ من بدم نمی آد اگر قیمتشون پایینه یکی از اونها بگیرم (صرفاً برای مطالعۀ کتاب یا Instapaper). متأسفانه در اینترنت جایی ندیدم که درست قیمت داده باشن و حوصلۀ چندین ساعت گشت و گذار در بازار رو هم ندارم (اصلاً خبر ندارم که در پایتخت آیا اصلاً کیندل هم فروش میره یا همۀ مغازه ها بدون استثنا دارن آیپد میفروشن؟!). من دنبال ارزون ترین با کم ترین امکانات و حجم هستم، فقط یه چیزی که یه صفحۀ E Ink داشته باشه که برای مطالعه کمتر به چشم آسیب بزنه (چون یه آیپد نسل چهارم دارم که در روز چندین ساعت باهاش کار میکنم و از نظر تبلت، کمبودی حس نمیکنم!)

همین فروشگاهی که آقا امیر میگن تو پایتخت-من هم دیدم ولی امکان نداره با قیمت ۳۰۰ هزار تومان بشه کیندل یا نوک با صفحه E Ink خرید! من قیمت هایی که یادمه حداقل از ۵۰۰ هزار تومان به بالا بود!
AliF

پستتوسط alireza3335 » 02 ژوئیه 2013, 16:31

آره قیمت‌ها حدود ۵۰۰ هزار تومان به بالا است. مثلاً کاور کیندل را ۱۵۰ هزار تومان می‌فروشد!
علیرضا
نماد کاربر
alireza3335

پست‌ها : 677

پستتوسط Pooria Azimi » 02 ژوئیه 2013, 18:46

ممنون

من دیشب به یکی از سایتها ایمیل زدم و این لیست قیمت شونه:

[نمایش]
با سلام

سونی تی2 680
کیندل پیپروایت 675
نوک تاچ 480

ما در خدمتتان هستیم
-------------------------
گروه مروارید - اولین فروشنده تخصصی کتابخوان های الکترونیکی در ایران از سال 1389

09386857877
09301001024

www.e-reader-shop.ir
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پستتوسط نیما » 02 ژوئیه 2013, 20:25

http://forums.ketabkhan.info جای خوبیه برا این موضوع .

مروارید هم خوبه .جایی نوک تاچ رو ۴۵۰ دیدم .
نماد کاربر
نیما

پست‌ها : 462

پستتوسط Ilia » 02 ژوئیه 2013, 20:58

این اینک ریدرها ساپورت فارسی شان در چه حده؟
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط نیما » 02 ژوئیه 2013, 22:18

Ilia نوشته است:[نمایش]

من نداشتم اما چیزی مثه نوک تاچ که اندروید داره باید مشکلی نداشته باشه آنچنان .

این رو هم ببینید : http://forums.ketabkhan.info/showthread ... 5181939574

کسی از بلاد خارج نمی‌آد برا ما ای-ریدر بیاره ؟
نماد کاربر
نیما

پست‌ها : 462

پستتوسط Arzhang » 02 ژوئیه 2013, 22:20

من خودم ندارم ولی یکی از دوستام داره و میگه پی دی اف های فارسی رو بی اشکال باز میکنه
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پست‌ها : 1449

پستتوسط alireza3335 » 04 ژوئیه 2013, 15:29

Ilia نوشته است:[نمایش]

من کیندل تاچ E-ink دارم. به خاطر صفحه تقریبا ۶ اینچی (نمی‌دانم دقیقا چه‌قدر هست) که دارد، اگه یک پی دی اف‌ی داشته باشی که توی مانیتور کامپیوتر به راحتی خوانده می‌شه، اینجا کمی دچار درد سر می‌شی.
اولاً خیلی ریز نمایش می‌ده.
دوم به خاطر تکنولوژی که داره، Zoom in & Zoom out‌شان فوق‌العاده اذیت کننده هست. هم‌چنین اگه زوم کرده باشید و بخواهید صفحه را با تاچ جابه‌جا کنید. چون هر لحظه‌ای که صفحه جابه‌جا می‌شه، E-ink هر بار صفحه را refresh می‌کنه پس بنابراین شما یک پیوستار مشاهده نمی‌کنید و این خیلی عذاب‌آور هست.
سوم، تا به حال من برنامه‌ای را ندیدم که مثلاً یک مقاله‌ی فارسی را بگیرد و بدون به هم ریختگی آن را تبدیل به epub یا mobi و ... کند. این مشکل همچنین در کتاب‌های درسی که از فرمول‌نویسی استفاده می‌کنند وجود دارد.

اما با همه این‌ها بنده کاری که می‌کنم این است: مقاله‌های مورد نظرم که اکثراً از اینترنت هستند، با Reader سافاری باز می‌کنم. به مقدار مطلوب که بشود روی کتاب‌خوان مشاهده کرد، زوم می‌کنم. سپس آن را تبدیل به پی دی اف می‌کنم. با این کار دیگر نیازی به زوم کردن بر روی خود کتاب‌خوان وجود ندارد و فقط کافی است که صفحه را عوض کنید.
اما برای پی دی اف‌های فارسی مخصوصا با فونت ریز این دستگاه تقریبا غیر قابل استفاده هست.
علیرضا
نماد کاربر
alireza3335

پست‌ها : 677

پستتوسط Pooria Azimi » 05 ژوئیه 2013, 01:32

Pages به epub میتونه اکسپورت بکنه. در همون حالت Reader که هستی، شاید اگر Command+A کرده و همه رو کپی کنی در Pages، فرمت نصفه-نیمه ش حفظ بشه و فایل خروجی epub، نتیجه ش در E-Reader ـت بهتر از کاری بشه که الآن میکنی.

البته من چون تجربه ای نداشته م ممکنه حرفم درست نباشه و نتیجه اتفاقاً بدتر هم بشه!
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پستتوسط AliF » 18 ژوئیه 2013, 05:12

گوگل لحظاتی قبل دعوتنامه های مطبوعاتی برای مراسم ۲ مرداد (۲۴ جولای) خود را ارسال کرد که قرار است به میزبانی ساندار پیچای٬ رییس دو تیم اندروید و کروم برگزار شود.
به احتمال خیلی زیاد در این مراسم شاهد معرفی نکسوس ۷ جدید هم می باشیم.
پیوست‌ها
428x493xgoogle_invite-narenji-20130717_0.jpg,q1374081330.pagespeed.ic.UkCsFUX8Pg.jpg
AliF

پستتوسط AliGhz » 21 ژوئیه 2013, 18:48

چرا سرفیس آرتی شکست خورد اما آی‌پد نه؟

نویسنده این مطلب معتقد است دلیل‌اش، سادگی انتخاب‌ها در آی‌پد است. کابران امروزی شکیبا نیستند و دستگاهی که آنها را با گسترۀ انتخاب‌ها سردرگم کند مطلوبشان نیست:
http://bits.blogs.nytimes.com/2013/07/1 ... d-did-not/
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

قبلیبعدی

بازگشت به اخبار و تازه‌ها

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 8 مهمان