انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

کنفرانس Let's Talk iPhone، معرفی iPhone 4S و Siri

جدیدترین اخبار را در اینجا بخوانید و بنویسید

Re: Let's Talk iPhone، کنفرانس ۴ اکتبر ۲۰۱۱ اپل

پستتوسط Pooria Azimi » 05 اکتبر 2011, 02:41

rostami.mohsen نوشته است:[نمایش]
درود
امكانش هست دوستان لينك ويدو كه با ايفون جديد فيلم برداري شده بزاريد ؟

ببخشید، فراموش کرده بودم:

این فیلم اول در صفحهٔ http://www.apple.com/iphone/built-in-ap ... rding.html ـه:

http://movies.apple.com/media/us/iphone ... x1080h.m4v
حجم: ۳۶ مگابایت

و این هم فیلم دوم:

http://movies.apple.com/media/us/iphone ... 48x480.mov
حجم: ۲۰ مگابایت
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط AliGhz » 05 اکتبر 2011, 04:17

اين اپليكيشن كارتها cards هم چيز جالبى به نظر ميرسد و شايد روح تازه اى به سنت قديمى كارت پستال فرستادن بدمد. ظاهرا هم مهم نيست فرستنده يا گيرنده كجاى دنيا باشند. هزينه چاپ و ارسال از حساب apple id كم ميشود. به نظر ميرسد كه كارتها در آمريكا چاپ و ارسال ميشوند. اگر آدرس گيرنده در آمريكا باشد، هنگام تحويل كارت به گيرنده، يك push notification براى فرستنده ارسال خواهد شد.

----------
آيپادهاى شافل و كلاسيك نه از نظر مشخصات و نه قيمت هيچ تغييرى نكردند. آيپاد نانو قيمتهايش كمى كمتر شده و نرم افزارش آپديت شده كه اين آپديت براى دارندگان فعلى آيپاد نانو نسل ششم هم در دسترس است. آيپاد تاچ هم كه جز ارائه به رنگ سفيد و كاهش قيمت مدل low endاش تغيير ديگرى نداشت؛ هرچند ios 5 را هم بايد به هر حال يك تغيير حساب كرد. با اين حساب، سال ٢٠١١ را ميتوان سال درجا زدن آيپادها دانست.

----------
به نظر ميرسد كه كار روى پروژه عظيم cloud، ارائه لاين، ارائه ios5 و كار روى نرم افزار siri، در كنار تغيير و تحولات ساختارى - تغيير مديرعامل- آنقدر سر اپل را شلوغ كرده كه امسال به redesign ظاهرى دستگاههايش نرسد. اما به كارهاى اپل منصفانه كه نگاه كنيم، واقعا پيشرفتهاى خيره كننده اى داشته. يك امتياز منفى اش اما قطعا حذف كيبرد فارسى است كه البته به هيچ كجاى دنيا برنميخورد و صدايش از بخش بسيار محدودى از جامعه فارسى زبان فراتر نميرود! :-(
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

پستتوسط Pooria Azimi » 05 اکتبر 2011, 06:29

کسانی که امروز در 4 Infinite Loop بوده‌اند و از نزدیک با iPhone 4S کار کرده‌ن، اکثراً نظر مساعدی نسبت به Siri داشته‌ن:

Engadget:
The most impressive part was the demo of Siri, the new assistant that lets you do just about anything you can do on your phone — but with your voice. We tried to psych it out with a bunch of random requests, including the history of Chester, Vermont (a lovely town) and the best Ramen places in San Francisco. Siri never faltered, never missed a beat. It worked as well as Scott’s demo up on the stage. There’s nothing better to say than that. We even sent ourselves a few text messages, which Siri transcribed to a T. Of course, the lady on the other end still sounds eerily robotic, but we’re hoping for smoother responses from the alien within in a future update.

Slashgear:
Siri is arguably the main draw. Apple’s new voice-control assistant, Siri makes promises that we’ve learnt to be wary about over the years, but after a brief test we’re surprisingly impressed. Easily activated, with a new microphone icon on the regular on-screen keyboard, Siri managed just what it did on-stage during the keynote. We could ask it local information, such as the weather or to find nearby stores, while online searching and complex questions for Wolfram Alpha were handled with little delay. Speed can be the killer for services like this – people just won’t wait if their phone takes 30 seconds to look up an answer – but Siri delivered in just seconds.

از http://www.macstories.net/news/iphone-4 ... rovements/

---

من به‌شخصه خوشم نمی‌آد توی گوشی‌م داد بزنم تا برام کاری انجام بده، مخصوصاً اگر اون داد زدن قرار باشه به یه زبان خارجی باشه! اما مطمئنم که این Siri به درد خیلی‌ها خواهد خورد. حداقلش اینه که افراد نابینا خیلی راحت‌تر می‌تونن با گوشیِ خودشون ارتباط برقرار کنن.

اپل که بعد از ۴ سال، هنوز کیبورد فارسی رو هم توی iOS ـش نگذاشته. به‌نظر شما چند دهه (یا قرن) طول می‌کشه که Siri فارسی هم بفهمه ؟!
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط iShahin » 05 اکتبر 2011, 06:59

واقعا چه منطقی پشت حذف کردن کیبرد فارسی از iOS هست؟! واقعا عالی بود به علاوه کیبرد غلطگیر املایی فارسی هم داشت که واقعا هم خوب کار میکرد. کاش بشه یه پتنشنی چیزی درست کرد برای این موضوع.

[url=https://mobile.twitter.com/S3micolon]follow me on twitter: @s3micolon[/url

نماد کاربر
iShahin

پست‌ها : 453

پستتوسط AmiN.D » 05 اکتبر 2011, 12:54

نمیشه مکاتبه کرد برای برگردوندن فارسی؟؟
Apple MacBook Pro Core i7 -HDD 1 TB -4GB
iPhone 5s
AmiN.D

پست‌ها : 1041

پستتوسط AliGhz » 05 اکتبر 2011, 13:41

تا دستمون iOS 5 رو لمس نکرده قطعی نمی‌شه گفت [که کی‌برد فارسی حذف شده]؛ هنوز شاید یک اپسیلون امید باشه. گاهی وقت‌ها آپدیت اطلاعات محصولات جدید ناقص یا همراه با خطا هست.

این عکس جعبه آی‌فون ۴اس هم بدجوری خطای دید داره!!!
پیوست‌ها
techspecs_inthebox.jpg
techspecs_inthebox.jpg (5 KiB) - بازدید 11074 بار
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پستتوسط AliGhz » 05 اکتبر 2011, 14:07

یک نظر در مورد نیازمندی‌های اجرای Siri:

Deep integration between iOS 5, Assistant (Siri Engine, etc.) and iCloud will really need an A5 processor and a boost in local RAM to reach the best balance of usability. It should be possible to use Assistant on lower processors, however it should be a richer experience on A5 and above.

Thus Apple had to wait until the new A5 based iPhones to announce the product.

http://www.quora.com/What-happened-to-S ... n-in-iOS-5
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پستتوسط AliGhz » 05 اکتبر 2011, 14:37

دوستانی که آی‌فون ۴ دارند، آیا مشخصات ۴اس آن‌قدر برایتان متقاعدکننده بوده که بخواهید آی‌فون‌تان را ارتقا بدهید؟
--------------------

من اگر در کشوری بودم که اپل استور و اینترنت خوب دارد، حتما در اولین روز یا اولین روزها ارتقا می‌دادم. اما اینجا تا دو سه ماه بعد که قیمت‌ها تا حدی نرمال می‌شوند، صبر می‌کنم. بعد تصمیم می‌گیرم که آیا می‌ارزد ارتقا دادن یا نه. مهم‌ترین ویژگی آی‌فون جدید برای من، بالاتر رفتن کیفیت دوربین‌اش است. البته بدم هم نمی‌آید که با siri سر و کله بزنم! اما جز در اتاق شخصی خودم و وقتی که تنها هستم، فکر نکنم دلم بخواهد با زبان فصیح انگلیسی با آی‌فونم اختلاط کنم :-)
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پستتوسط javadkh65 » 05 اکتبر 2011, 16:19

از سال ۸۳ که اپل رو جدی دنبال می‌کنم تاحالا چنین گند عظیمی رو از سوی اپل ندیده بودم، واقعا نا‌امید کننده بود. من نمیدونم اپل چرا داره این راه رو می‌ره؟ این گوشی نمیتونه با سامسونگ و گوگل رقابت کنه. امیدوارم ژانویه آیفون ۵ رو معرفی کنه وگرنه باید فاتحه اپل رو توی گوشی خوند. آیفون واقعا گوشی بسیار خوبیه اما همه که apple Fan نیستند هرچی اپل داد برن بخرن. کار اپل شده به افتخارات گذشته مثلا ۳ سال پیش بالیدن اما خوب با حلوا‌حلوا که دهن شیرین نمیشه! به هر حال به نظر من اصلا جالب نبود و من یک ریال هم برای ارتقا از آیفون ۴ به 4S پول نمیدم.
Mac mini - iBook G4 - iPhone 4S
Mac OS X 10.9.4 & 10.5.8 - iOS 6.1.3
javadkh65

پست‌ها : 671

پستتوسط AliGhz » 05 اکتبر 2011, 16:55

من بسیار بعید می‌دانم در ژانویه آی‌فون جدیدی معرفی شود. الان اکتبر است و عملا تا این آی‌فون ۴اس وارد بازارهای جهانی شود، نوامبر شده و اگر اپل دو-سه ماه بعدش آی‌فون را ارتقا بدهد، خریداران ۴اس قطعا خشمگین خواهند شد! به‌نظر می‌رسد که برای دیدن یک redesign اساسی در آی‌فون، باید دست‌کم تا ژوئن (۲۰۱۲) که زمان مرسوم معرفی آی‌فون‌های جدید بوده، منتظر بمانیم.

این‌که آی‌فون بعد از ۱۵ ماه هنوز همان قیافه را دارد، می‌شود گفت یک کاستی یا درجا زدن است. چون برخلاف لپ‌تاپ و دسک‌تاپ و حتی تا حدی تبلت، گوشی تلفن همراه چیزی است که دم به دقیقه همراه آدم است و بشر امروز هم که بس تنوع‌طلب!

با این همه، برای قضاوت در مورد روند حرکت اپل باید بیشتر صبر کرد. روی یکی-دو مورد افت نسبی، نمی‌شود نظر داد. اگر یک سال یا بیشتر روند درجا زدن یا استفاده از موفقیت‌های گذشته تکرار شود، می‌شود گفت که اپل دچار مشکل شده. اما در حال حاضر و با این همه کارهای درخشان در طول امسال، اپل هنوز با قدرت تمام در حال حرکت رو به جلوست.
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پستتوسط 7i7GRiFFiN » 05 اکتبر 2011, 17:07

جواد جان می‌تونید توضیح بدید که این گند چی بوده؟ اپل فن بودن به چیه؟ اگر ظاهری جدید می‌خواستید بحثش جداس ولی من نمی‌تونم درک کنم که شما به چی می‌گید گند و افتضاح
اپل امسال اینقدر روی نرم‌افزارهاش کار کرده بوده که تغییر ظاهری اصلن براش مهم نبوده. من از کسایی بودم که مثل شما فکر می‌کردم و می‌گفتم اگر آیفون ۴اس باشه ارزش خریدن نداره ولی این آیفون ۴اس واقعن چی کم داره؟ گوشی‌ای مثله گالکسی اس۲ به پاش می‌رسه؟ دوربین که اصلن نمی‌رسه. قصد داشتید پروسسور رو چیکار کنه؟ ۷برابر قدرت گرافیکی بیشتر نسبت به آیفون۴ و دوبرابر قدرت سی‌پی‌یو. حالا بیایم قدرت آیفون۴ رو درنظر بگیریم ببینیم که اون چی بوده که این اینقدر بیشتر از اونه. با رم ۵۱۲ای که داشت چندتا برنامه با هم می‌تونید باز نگه دارید؟ آیفون۴اس دوبرابره...! قدرت گرافیکی که توش دیدیم با پخش فیلم‌ها نمایش عکس‌ها و پردازش بازی‌های با کیفیتی چون infiniy blade و n.o.v.a 2 و ... حالا ۴اس رو ۷برابر کنید!
من نمی‌تونم درک کنم که چطور شما می‌خواید این انتظار رو داشته باشید که اپل یک روبوت کامل بهتون بده! الحق و الانصاف آیفون جدید هیچی کم نداره! بلکه خیلی هم قویه! همون روبوت سیری ارزش همه‌ی رقبا رو داره!
اپل واسه این اپل شده که به حرف طرفدارا و مردم گوش نداده و اون‌چه بهترینه و از نظر اون همه کارشناس خبره و مهندس خوب بوده رو انجام داده.
می‌خواستید اپل زبان فارسی رو به سیری اضافه کنه؟ به نظر من ۹۹.۹۹۹٪ امکانش نبود! اصلن امکانش هم نیست. الان این روبوت از سه زبان فرانسوی، آلمانی و انگلیسی پشتیبانی می‌کنه که سه‌تا از رایج‌ترین زبان‌هاییه که در جهان وجود داره. قبول کنیم که زبان فارسیاین‌قدری در این دهکده رایج نیست که اپل بخواد روش جولان بده! بعد از اون هم مطمئن باشید با این همه دنگ‌وفنگی که زبان فارسی داره یک روبوت ۱۰۰٪ از قدرت درک منظور جمله عاجزه و نمی‌تونه کاربر واقعن چی می‌خواد چه برسه به این‌که بخواد حرف بزنه!

با این حال به نظر من با طراحی نوینی که ایفون در آنتن خودش داره فکر نمی‌کنم آیفون۵ کم چندان تفاوتی در ظاهر بکنه. شما منتظر یک قیافه مانند آیپاد تاچ دارید که بدنه‌ای فلزی و قوس‌دار که تو دست جا بگیره و ... دارید که چه از لحاظ تئوری و چه در عمل کاری تقریبن ناممکننه چون تعبیه‌ی یک انتن درش کاری‌ست مصیبت‌بار از طرف دیگه بدنه‌های فلزی امواج رادیویی رو دفع می‌کنن. بهتره به فکر تنها نازک‌تر شدن باشید نه تغییر شکل به‌طور ۱۰۰٪ البته به نظرم می‌شه گوشه‌ها رو تغییر داد که مثلن یه طرف نوک‌تیز باشه طرف دیگه قوس‌دار و ... :joy: که مطمئنن اینا کاملن سلیقه‌ایه :-)

سیرت تازه‌ای زیر صورتی کهنه ارزش این رو داره که نداشتن صورتی تازه رو نادیده بگیریم ولی من هم اگر آیفون۴ داشتم مطمئنن نمی‌خریدم ۴اس رو نه به این خاطر که ارزش نداره بلکه به این خاطر که ۹ماه مدت کوتاهیه برای خریدن دو گوشی که بالای یک میلیون تومان قیمت دارن!
امیرسام، پرشین گریفین...!
نماد کاربر
7i7GRiFFiN

پست‌ها : 65

پستتوسط Ilia » 05 اکتبر 2011, 17:55

منکه بسیار از این جناب 4S راضی هستم. مخصوصا خوشحالم که شمایلش را عوض نکردند. آیفون ۴ بسیار زیباست و بهر صورت آنهمه محتویات آیفون و باتری بزرگش و غیره را بایستی جا داد و گرنه مطمئنم که طراحان اپل هم خیلی دوست داشتند اگر میتوانستند نازکش کنند یا قوسش بدهند.

راستش آیفون ۴ واقعا چیز خوبیست. دو تا اشکال اگر داشت، یکی آنتنش بود و یکی دوربینش که میشد هر دو را بهبود داد که داده‌اند. راستش از لحاظ سرعت بنظر من که خیلی خوب می‌آمد. حالا که سریعتر هم شده که چه بهتر.

من تنها دلیلی که بخواهم آیفون ۴ ام را عوض کنم، داشتن دوربین جدید است. آنهم راستش آنقدر اذیتم نمیکند که به عوض کردنش بی‌ارزد. اما اگر برای آیفونم مشتری خوب افتاد، شاید کردم. چون راستش الان آیفون تقریبا شده است دوربین اصلی من.

خیالتان هم راحت باشد که تا یکسال دیگر از آیفون جدیدی خبری نخواهد بود.

ایلیا
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط AliGhz » 05 اکتبر 2011, 18:14

در ادامه صحبت‌های ایلیا، به‌نظر من ارائه نسخه ۶۴ گیگابایتی‌اش هم خیلی لازم بود. چون به این نتیجه رسیده‌ام که به‌عنوان یک دستگاهِ همراه که ممکن است آدم کلی عکس و آهنگ و اپلیکیشن و... بخواهد داخلش داشته باشد، ظرفیت بالا خیلی کارآمد و به‌دردخور است. شاید حتی برای آ‌ی‌پد این همه ظرفیت مهم یا لازم نباشد که برای آی‌فون هست.
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پستتوسط javadkh65 » 05 اکتبر 2011, 18:19

البته من نظر خودم رو گفتم و نیازی نمی‌بینم با کسی سر نظرات شخصی جر‌و بحث کنم اما خوب چند تا نکته اینجا هست:

۱- گند اول اسم این گوشی هستش که گذاشتن 4S و بسیار حال‌گیری هست وقتی ۱۵ ماه منتظر آیفون ۵ باشی بعدش بهت 4S بدن! مثل اینه که بهت بگن جنین فرزندت دختره بری براش سیسمونی بخری هزار تا تهیه ببینی و یه اسم خوشگل هم براش بذاری بعد خانومت یه پسر ۵۰۰ گرمی زایمان کنه اسمش رو هم به زور بذارن قیماغ! حالگیری نیست؟!

۲- چرا گلکسی به این نمیرسه؟ گلکسی بسیار گوشی خوبیه. شما بگو چی داره آیفون جدید که گلکسی اس ۲ بهش نمیرسه؟ شما هنوز حتی یه عکس با دوربین 4S گرفتی که میگی نمیرسه؟؟؟ درحالیکه پروسسورهای ۴ هسته دارند برای موبایل‌ها می‌یان A5 یه پروسسور کاملا معمولیه. هرچند که بنظر من بیشتر اینها جنبه روانی دارند تا کاربردی.

۳- دیزاین آیفون ۴ خوب مال حدود ۲ سال پیشه و بعد از دو سال هنوز همون شکل و شمایل رو تا ۱ سال دیگه می‌خواد بفروشه. هرچند من هم از بزرگ شدن سایز LED توی آیفون اصلا حمایت نمیکنم.

۴- شما حتما مبانی برنامه نویسی آیفون ۴ رو میدونی. برنامه های Background اصلا رم چندانی نیاز ندارند توی اون State. مگه توی 3GS از این لحاظ مشکلی هست که شما میگی ۴ عالیه؟ از این نظر 3GS هم عالیه و این اصلا یک پیشرفت حساب نمیشه. در ضمن رم 4S هنوز مقدارش مشخص نیست شما دو برابر ۵۱۲ رو از کدوم منبع داری میگی؟؟

۵- شما چند تا محصول اپل رو باهاش کار کردی و با هم مقایسه کردی؟ من تاحالا بارها از اپل دیدم میگه این جدیده سرعتش ۴ برابر اون یکیه اما در عمل من هیچ تفاوتی ندیدم. من توی iPad 1 و iPad 2 در عمل اصلا تفاوت فاحش کاربردی و تاثیر گذاری نمیبینم. با هر دوشون هم خیلی خیلی زیاد و با نرم افزارهای مختلف کار کردم. فقط سفاری تفاوتی داره که به چشم میاد. بازی رو عرض نمیکنم به چند دلیل که اگر خواستید توضیح می‌دم.

۶- توی بحث مغلطه نکن من حرفی از زبان فارسی زدم؟ اپل کیبورد فارسی رو هم از توی iOS حذف کرده اونوقت من توقع زبان فارسی برای سیری داشته باشم؟؟؟ هرچند سیری رو هم اصلا انقلابی نمیدونم و کاربرد این چیزها خیلی محدوده. چند نفر دوست دارن با گوشی موبایلشون حرف بزنند؟؟

۷- شما می‌خواستی آنتنش رو هم درست نکنه؟ Antennagate که یک آبروریزی بود رو درست کرده باید برای اپل هورا بکشم؟؟

۸- اپل فن بودن یعنی چشم بسته تایید کردن. Apple Lover بودن یعنی دلسوزی و نگرانی برای یک اشتباه احتمالی اپل. همه شرکت‌ها اشتباه می‌کنند و نظر من اینه که این حرکت اپل اشتباه بود و باید محصول بهتری می‌داد. شاید یک سری از همین گوشی کاملا خوشحال و راضی باشند و من به نظر اونها کاملا احترام میگذارم.

۹- چقدر روی نرم‌افزارهاش کار کرده؟؟ iOS 5 ویژگیهای جدیدش همشون کپی از آندروید و مثلا در مورد iMessages کپی از بلک‌بری بوده. نوآوری نکردند که زمان بر بوده باشه. درسته خود اندروید کپی از ‌iOS هست اما خوب شما میگی Notification Center رو کپی نکرده؟ نرم افزارهای مک رو هم که اصلا تغییری نداده. iLife که مال مدتها پیشه. iWork رو که اصلا صداشو در نمیاره ۲-۳ ساله به روز نکرده. Lion هم که ویستای اپل شده. همون Snow Leopard ایه که دکمه هاشو کوچیک کرده و ویژگیهای خوبشو حذف کرده!

۱۰- شما تعیین نمیکنی که تغییر ظاهری مهم هست یا نه. افکار عمومی منتظر تغییر ظاهری بود.

۱۱- شما قابلیت منحصر بفردی داری در فکر کردن به جای دیگران. از کجا فهمیدی که من یک روبوت کامل می‌خواستم یا ظاهر مانند iPod touch رو دوست داشتم؟؟ من که designer نیستم اونهمه طراح توی اپل نشسته پول یامفت میگیره طرح جدید بده وگرنه این که طرحش مال ۲ سال پیشه. هرچند زیباست ولی تکراریه آدمها تنوع طلب هستند.

۱۲- اتفاقا اپل بخاطر طرفداراش اپل شده و همیشه نیاز اونها رو در نظر گرفته که انقدر موفق بوده یکی از عوامل پیروزی های اپل اینه که هر طرفدار اپل مثل بازاریاب براش تبلیغ میکنه. طرفدارای اپل معروفند. شما بهترین رو چی تعریف میکنی؟ حتی از دید شما هم نگاه کنیم بهترین، چیزیه که طرفدارها رو بیشتر راضی کنه.

موفقیت آیفون مرهون iOS هستش و نرم‌افزارهای بسیار زیادش وگرنه از لحاظ سخت افزاری آیفون هیچ‌وقت برتر نبوده. اون هم الان در معرض تهدید گوگل هستش.

در آخر هم بگم که اینها همه نظرهای شخصی منه و توی یک جمع دموکراتیک هر کسی حق داره نظرش رو بگه. بعد از ماجراهای عبدل من ترجیح می‌دم به احترام انجمن با افرادی که با لحن شما بنویسند بحث نکنم. شما اگر آدم دموکراتیکی هستید (که اکثر افراد این انجمن همچین ادعایی دارند ولی خودم شخصا بهش اعتقاد ندارم!) باید تحمل مخالف رو داشته باشید.
Mac mini - iBook G4 - iPhone 4S
Mac OS X 10.9.4 & 10.5.8 - iOS 6.1.3
javadkh65

پست‌ها : 671

پستتوسط fovi » 05 اکتبر 2011, 18:37

آیفون ۴ هم که اومده بود همه جا صحبت از شکست تجاری اپل بود و افتضاح آنتن و ظاهر نامناسب و ... .محصولات اپل رو کاغذ ممکنه کمتر باشن از محصولات رقبا اما تو کاربرد واقعا سر هستن..
(امروز یه بیمار داشتم که به نظرم مورد جالبی بود و برای اینکه عکسش رو داشته باشم با آیفونم عکس گرفتم ،دوستم که گالاکسی داشت خندید گفت با یه دوربین بهتر بگیر!بعد عکسایی که گرفته بودم رو با لپ تاپ نشونش دادن باورش نمی شد که اینا با گوشی گرفته شده!)
من گوشیم رو فعلا عوض نمی کنم چون با اپراتور های ایران قابلیت های ۴ هم کامل استفاده نمیشه.برای همین ترجیح میدم تا اومدن ۵ صبر کنم تا پولم رو برای خرید یه نسل بالاتر از گوشیهای آیفون خرج کنم.
البته به نظر من خیلی کار اپل هوشمندانه بود که ۵ رو الان رو نکرد.این یه برگ برنده اس!و وقتی اسم آیفون از ۴ میشه ۵ انتظار شدید میره بالا و انتظار یه تحول بزرگ وجود خواهد داشت.و اپل این مساله رو برای خودش حفظ کرده و دستش رو رو نکرده.
نماد کاربر
fovi

پست‌ها : 84

قبلیبعدی

بازگشت به اخبار و تازه‌ها

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 10 مهمان