انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

سہم سیستم عامل مک در بازارهای جہانی

جدیدترین اخبار را در اینجا بخوانید و بنویسید

سہم سیستم عامل مک در بازارهای جہانی

پستتوسط Ahmad » 19 مارس 2011, 14:10

با سلام،
سایت Royal Pingdom کہ محل آن در سوئد است، سہم بازار سیستم عامل اپل را در کشورهای مختلف جہان مورد مطالعہ قرار داده و آمار ده کشوری کہ اپل در آن سهمی قابل توجہی دارد را تعیین کرده است. این آمار با مطالعۂ بازدید از ۳ ملیون سایت مختلف در سرتاسر جہان توسط StatCounter در ماه فوریۂ سال ۲۰۱۱ انجام شده است. از نکات جالب این آمار قرار گرفتن آمریکا در جایگاه سوم است چیزی کہ حداقل من فکر می‌کردم کہ آمریکا در مقام اول از لحاظ کاربران مک باشد. طبق آمار زیر کشورهای اروپائی از لحاظ استفاده از کامپیوترهای مک جایگاه خوبی را بہ خود اختصاص داده اند.

۱- سوئیس ۱۷.۶۱٪
۲- لوکزامبورگ ۱۵.۷۹٪
۳- ایالات متحدهٔ آمریکا ۱۵.۳۶٪
۴- ایسلند ۱۵.۱۸٪
۵- کانادا ۱۴.۰۳٪
۶- استرالیا ۱۳.۹۴٪
۷- نیوزیلند ۱۲.۸۴٪
۸- نروژ ۱۲.۱۴٪
۹- دانمارک ۱۱.۷۱٪
۱۰- سنگاپور ۱۰.۶۹٪

کشورهای سوئد، ژاپن، انگلیس، فرانسہ، بلژیک و فنلاند در مقامہای بعدی در این لیست قرار دارند. کشورهای جہان سوم در این لیست جاجایگاه خوبی ندارند.

این تقسیم بندی با توجہ بہ قاره‌های جہان از قرار زیر است:

۱- آمریکای شمالی ۱۴.۰۹٪
۲- اقیانوسیہ ۱۳.۷۱٪
۳-اروپا ۶.۲۳٪
۴- آسیا ۱.۶۱٪
۵- آفریقا ۱.۴۷٪
۶- آمریکای جنوبی ۱.۰۸٪

طبق این آمار سہم اجمالی بازار اپل در آسیا، آفریقا و آمریکای جنوبی کمتر از ۲٪ می‌باشد.
قابل ذکر است کہ این آمار سیستم عامل iOS را (iPhone‪,‬ iPad‪,‬ iPod Touch) شامل نمی‌شود.

منبع:
‏http://royal.pingdom.com/2011/03/16/the-10-most-mac-friendly-countries-on-the-planet
پیوست‌ها
5531645555_c4088e137f_o.png
سہم بازار اپل در کشورهای مختلف
5531645521_afc5324ba8_o.png
سہم بازار اپل در قاره‌های مختلف
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پست‌ها : 1289

Re: سہم سیستم عامل مک در بازارهای جہانی

پستتوسط javadkh65 » 19 مارس 2011, 15:01

آسیا با این سهم افتضاحش فکر کنم اگر بر اساس تعداد کاربر در نظر بگیریم آخر باشه! واقعا متاسفم برای آسیا که ۹۸/۴٪ کاربراش دارن با اون سیستم عامل فوق‌العاده افتضاح بالمر سروکله میزنند!
Mac mini - iBook G4 - iPhone 4S
Mac OS X 10.9.4 & 10.5.8 - iOS 6.1.3
javadkh65

پست‌ها : 671

پستتوسط Behnam » 19 مارس 2011, 22:39

اون سال‌هایی که ایرماگ راه افتاد، احمد شاید یادش باشد که ما سر پنج درصد یا هشت درصد بودن بازار سیستم عامل مک در آمریکا و جهان جدل می‌کردیم! حالا از پنج به پانزده رسیده. با هر معیاری که بسنجیم شگفت‌آور است. به نظر من سنگ پرش آن هم دو عامل اساسی بود. آیپاد از یکسو و اینتلی کردن پروسسور مک از سوی دیگر.
با این حساب، و با توجه به اوضاع عمومی، آن رقم دو درصدی کاربران برای آسیا اصلاً ناامید کننده نیست!
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط saeidk » 20 مارس 2011, 17:30

در ایران هم در این چند سال اخیر به لطف آی‌فون درصد کاربران اپل خیلی زیاد شده است
نماد کاربر
saeidk

پست‌ها : 1143

بازگشت به اخبار و تازه‌ها

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 13 مهمان