انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

کنفرانس Back to the Mac و مک بوک ایر

جدیدترین اخبار را در اینجا بخوانید و بنویسید

Re: کنفرانس Back to the Mac

پستتوسط eysun » 21 اکتبر 2010, 19:41

ببین جواد جان اشتباه تو اینجاست که کاربرد ایر را متوجه نمیشوی! آن هم ایر ۱۱ اینچی! این دستگاه برای کاری ساخته نشده که بخواهد قدرت پردازشی بالایی داشته باشد! شما هم اگر از ایر برای کارهای اصلی استفاده میکنی اشتباه میکنی و دلیل اینکه داغ میکند و هزار و یک مشکل پیش می آید همین است! دستگاه ۱۱ اینچی برای یک خبرنگار است نه برای من و شما پشت کار! نه قرار است کار ویرایش تصویر و موسیقی و فیلم انجام دهد و نه قرار است پردازش کاری در برنامه متلب را جوابگو باشد! برای کارهای سر دستی ساخته شده . همین!
قیمتش هم درسته که کمی بالاست! درست مثل بقیه محصولات اپل! مگر مک بوک پروها با همین کانفیگ و بسیار ارزانتر در برندهای دیگر موجود نیست؟ بهر حال زیبایی و کوچکی و دوام و ... هزینه دارد! هرچند باز هم ۱۰۰۰ دلار زیاد است:)
نماد کاربر
eysun

پست‌ها : 359

پستتوسط javadkh65 » 21 اکتبر 2010, 20:03

من خودم مکبوک ایر دارم و نیازی نیست شما به من توضیح بدی چگونه باید از اون استفاده کنم، من هیچ کار خاصی باهاش نمیکنم، فقط روشنش می کنم روشنایی تصویر رو میگذارم روی حداکثر و میدمش بهت بعد از نیم ساعت Core Shutdown می کنه. شما اصلا تجربه نداری فقط رو احساسات داری حرف می زنی، 1.4 GHz جواب همون Pages که خبرنگار بخواد باهاش تایپ کنه و با Mail اون رو ایمیل کنه رو هم نمیده در ضمن سفاری هم باز باشه، به نظر تو خبرنگار عقلش کمه که ایسوس ۵۰۰ دلاری رو نگیره بیاد اینو بگیره باهاش تایپ کنه؟ کامپیوتر باید نرم افزار روش جواب بده دوست عزیز، یعنی چی که نیم ساعت روشن باشه داغ کنه Core Shutdown کنه؟ تو اصلا چند دقیقه باهاش کار کردی که این حرفو می زنی؟ مردم اپل می خرند نرم افزارهای مک رو استفاده کنند نه تایپ کنند، اون ایر ۱۱ اینچی توی دانلود هم کم میاره، جلوی مکبوک پروی 2.53 با ۴ گیگ رم نسشتی به من که ۲ ساله دارم با این ایر سروکله می زنم میگی ایر چجوری کار میکنه؟ به نظر تو چرا اپل توی سایتش benchmark گذاشته از Call of Duty روی ایر ۱۱ اینچی؟ حتما خبرنگارا می خوان بازی کنن آره؟
Mac mini - iBook G4 - iPhone 4S
Mac OS X 10.9.4 & 10.5.8 - iOS 6.1.3
javadkh65

پست‌ها : 671

پستتوسط javadkh65 » 21 اکتبر 2010, 20:12

شما با ایر ۱۱ اینچی همون iMovie که استیو می گه رو باز کن ببین می توی اصلا باهاش کار کنی؟ این مکبوک فقط پول از مردم می گیره و قدر ماشین بخار جیمز وات هم بازده نداره، تجربه باید داشته باشی تو کار باهاش عزیزم تا بگیری من چی میگم، من دیگه ازم گذشته اپل یه محصول بده مثل بچه ها کیف کنم...
javadkh65

پستتوسط Ilia » 21 اکتبر 2010, 22:24

جواد جان، از شما بخاطر اعلام نظر و تجربه‌ات در بارهٔ آن بسیار ممنونیم. مطمئنم که دوستان صحبتهای شما را در این باره مد نظر خواهند داد. اما کاش خونسردتر بمانی. محیط جو بحث را طوری باید نگه داشت که همه بتوانیم بدون از کوره در رفتن با هم صحبت کنیم.

من خیلی از کارهای روزمره‌ام را روی یک آیبوک G4 عهد دقیانوس انجام میدهم که متاسفانه نمیمیرد که از شرش خلاص شوم. راستش سرعتش ۱ GHz هم نیست! :-)

اما در مورد این دستگاه من حدس میزنم که کش اضافی و هارد SSD و ویدئوکارت و غیره یک مقداری عملکرد این دستگاه را بهبود بخشیده باشند. اما مسلما از لحاظ قدرت پراسسور ضعیف است.

ایلیا
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6176

پستتوسط javadkh65 » 21 اکتبر 2010, 22:33

اتفاقا ایلیا جان من هم G4 عهد دقیانوسی دارم و قدرت اون رو با مکبوک ایر می شه مقایسه کرد، از شما بعیده این حرف رو بزنی،توان G4 با intel در عمل اصلا قابل مقایسه نیست و G4 با یک چهارم توان پروسسور مکبوک ایر من خیلی خوب عمل می کنه برای همینه که اعتقادم اینه که اون دستگاه جواب نمیده، در مورد خونسردی هم من همواره سعی می کنم خونسرد باشم ولی همواره هم سعی می کنم درباره چیزی که تاحالا تجربه ای باهاش ندارم نظر ندم، کاربرد هر چیزی رو هم درست متوجه بشم، در ضمن Lion در راهه و اون موقع که ۲ گیگ RAM نیاز داشت تا عادی کار کنه متوجه می شید چرا ایر ۱۱ اینچی آشغاله، استیو جابز با IBM دعواش شد رفت سراغ اینتل وگرنه هنوز هم PowerPC خیلی بهتر عمل می کرد البته اگر IBM اون حماقت ها رو نمی کرد.

ایر یه دستگاه همه کارست و نتبوک نیست، گذاشتن SSD روی اون ایر ۱۱ با اون سی پی یو مسخرش مثل اینه که صفحه کلاچ تویوتا کرولا رو بذاری رو پراید
javadkh65

پستتوسط abdol » 21 اکتبر 2010, 23:04

javadkh65 نوشته است:[نمایش]
عبدالرضا شما نتبوکی رو نشون من بده که ۱۰۰۰ دلار قیمتش باشه، این نتبوک نیست، من چندتا پست قبل هم بحث کردم در این مورد. اگر هم نتبوک حسابش کنیم الان Asus با همین مقدار رم و کارت گرافیک ATI جداگانه داره می فروشه ۵۰۰ دلار! سی پی یو اون هم اتم دوال کور هستش! ۱۰۰۰ دلار خییییییییییییییییلیییییییی گروووونه!

من نگفتم نت بوکه گفتم در مقایسه با نت بوکهای هم قدرت. ضمنا اتم را با این سی پی یو مقایسه نکنید حتی اگر دوال کور باشد چون اتم
چیز دیگری است. ضمنا ای سوز که شما می فرمایید کارتش ای تی ای است، سی پی یوش اتم است، رزلوشن صفحه اش کمتر است، هارد اس اس دی ندارد (که خودش کلی قیمتش است)، صفحه کی بورد آن استاندارد نیست، تاچ پد آن مالتی تاچ نیست و... و در نهایت سرعتش کمتر است!
اما به نظر من هم می تونست بهتر باشه اما شاید خیلی گرون در میامد. اگه سخت افزار داخل اونرو دیده باشید مادر برد آن به اندازه یک خط کش ۲۰-۳۰ سانتی است.
در کل به درد کارهایی که تو مسافرت لازم دارید می خوره مثل اینترنت، ورد و اوت لوک و امثال اینها. ضمن اینکه نت بوک ای سوز خیلی زشت است و طراحی اپل فوق العاده بالاخره حتی اگر اشغال هم باشد اپل اشغال زیبایی ساخته :lol:
آخرین ویرایش توسط Ali.Rastegar on 05 سپتامبر 2011, 02:02, ویرایش شده در 2.
دلیل: ‎برگرداندن متن اصلی عبدل پیش از آنکه با متن‌های بی‌ربط جایگزینش کند.
abdol
Banned

پست‌ها : 686

پستتوسط javadkh65 » 21 اکتبر 2010, 23:24

عبدل جان این صفحه رو بخون، در مورد صفحه کلید هم بدون دیدنش قضاوت نکن، این نتبوک ایسوس نه زشته نه رزولوشنش کمتر از ایره، سی پی یوش هم به اندازه قیمتش خوبه، دوال کور هم هست، باتریشم قدر ایر کار می کنه، من به خودم اجازه می دم که قدرت اتم 1.8 GHz Dual Core رو با Core 2 Duo 1.4 برابر بدونم.

http://www.maximumpc.com/article/review ... 15n_review

http://www.pcmag.com/article2/0,2817,2368387,00.asp

حرف من سر زیبایی نیست، من می گم اگر کسی مک می خره دوتا ایده داره:

۱- یا می خواد باهاش کلاس بذاره و دختر و پسر پیدا کنه واسه خودش و روش هم همواره یه ویندوز نصبه فقط سیب پشتش نشونه اپله، که من با این گروه اصلا کاری ندارم و اپل خریدن اونها رو حماقت بی انتها می دونم

۲- یا می خواد از توانایی های سیستم عامل و نرم افزارهای Mac OS استفاده کنه که در اون صورت با GHz 1.4 خیلی کارا رو نمی تونه انجام بده

برای اینترنت و ورد و میل به نظرت آی پد توی مسافرت بهتر نیست؟! خوب من می گم این فقط برای خالی کردن جیبه! همین

البته توی غرب مردم درآمد بالا دارند و هو دوسال یه مکبوک خریدن براشون مشکلی نداره ولی اینجا یک میلیون تومن جور شدنش برای خیلی ها یک پروژه ی طویل المدته در حد برنامه چهارم توسعه!
javadkh65

پستتوسط abdol » 21 اکتبر 2010, 23:39

من نظر خاصی در این باره ندارم ولی می دونم که اپل به اندازه کافی تحقیق کرده و یه همچین چیزی درست کرده با این قیمت. به نظر من ای فون هم ۷۰۰ دلار نمی ارزه اما خوب دیگه این قیمتی است که اپل روی محصولاتش گذاشته.
آخرین ویرایش توسط Ali.Rastegar on 05 سپتامبر 2011, 02:07, ویرایش شده در 2.
دلیل: ‎برگرداندن متن اصلی عبدل پیش از آنکه با متن‌های بی‌ربط جایگزینش کند.
abdol
Banned

پست‌ها : 686

پستتوسط javadkh65 » 21 اکتبر 2010, 23:45

من هم معتقدم آیفون ۷۰۰ دلار نمی ارزه اما آیفون وظیفه اش رو درست انجام می ده ولی این فکر نمی کنم بتونه از پس کارهایی که کاربر بعد از خریدن اون ازش توقع داره بر بیاد...
javadkh65

پستتوسط Ilia » 21 اکتبر 2010, 23:47

MacLife یک بررسی اجمالی‌ای به این دستگاه کرده و بنظرشان تا اینجای کار خوب آمده. قرار است که گزارش مفصل‌ترشان را فردا منتشر کنند. این آدرسش است:
http://www.maclife.com/article/news/fir ... acbook_air

ایلیا

در ضمن اکر کسی این را بخواهد بخرد بنظر من حتما بهتر است که رمش را ۴ گیگ بکند.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط Ilia » 22 اکتبر 2010, 07:46

cnet دلیل انتخاب پراسسور Core 2 Duo را در این مقاله نوشته است:
http://news.cnet.com/8301-13924_3-20020349-64.html

از قرار مسئلهٔ اصلی کمبود جا برای پراسسورهای جدیدتر است و همینطور اینکه اپل به یک ویدئوکارت نسبتا قوی احتیاج داشته است.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط .SorousH. » 22 اکتبر 2010, 11:50

این هم تشریح جسد مک بوک ایر جدید توسط جراحان ماهر تیم iFix it :-D

http://www.ifixit.com/Teardown/MacBook-Air-11-Inch-Model-A1370-Teardown/3745/1
در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط .SorousH. در 22 اکتبر 2010, 16:46.
نماد کاربر
.SorousH.

پست‌ها : 467

پستتوسط Amir_S » 22 اکتبر 2010, 13:20

Cpt.Soroush نوشته است:[نمایش]
این هم تشییع مک بوک ایر جدید توسط جراحان ماهر تیم iFix it :-D

http://www.ifixit.com/Teardown/MacBook-Air-11-Inch-Model-A1370-Teardown/3745/1

فکر کنم منظورتون تشریح جسد بوده... :-)
MacBook Pro 990:
13" Unibody, CPU: 2.26GHz, RAM: 5 GB, SSD: 250GB, HDD: 1TB
OSX 10.15.3
•••
iPhone 4S: 32GB
iOS 9.5.3
•••
iPhone 7Plus: 128GB
iOS 14.2
•••
iPad Air 2: 64GB-4G
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پست‌ها : 1794

پستتوسط .SorousH. » 22 اکتبر 2010, 16:46

:joy:
اصلاح شد
ممنون امیر جان
نماد کاربر
.SorousH.

پست‌ها : 467

پستتوسط Pooria Azimi » 22 اکتبر 2010, 20:18

Review ـهایی که از ایر جدیدبیرون اومده، اکثراً بسیار از اون راضی بوده ن:

http://techcrunch.com/2010/10/21/new-ma ... ir-review/
(نویسندۀ این مقاله، MG Siegler، به نظر خیلی ها Apple fanboy ـه - ولی به نظر من که این جوری نیست و با اکثر مقالاتش موافقم. به هر حال، اگر دوست دارید می تونید تعریفاتش رو پای fanboy بودنش بگذارید)

تصویر
مقایسۀ ضخامت، با مدل 15 اینچی!

-----

http://www.electronista.com/articles/10 ... z131Vrh5Dp

-----

Christian Science Monitor هم به چند review دیگه لینک داده:

http://www.csmonitor.com/Innovation/Hor ... ew-roundup

-----------

و پیش بینی شده که اپل 700 هزار مک بوک ایر در سه ماه آینده بفروشه:

http://www.9to5mac.com/31842/apple-will ... 4-analysts
نماد کاربر
Pooria Azimi