انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

کنفرانس Back to the Mac و مک بوک ایر

جدیدترین اخبار را در اینجا بخوانید و بنویسید

Re: کنفرانس Back to the Mac

پستتوسط behnood » 22 اکتبر 2010, 20:41

سلام
من اگه بخواهم کنفرانش های بعدی رو زنده ببینم باید چه کار کنم
راستی از کجا می تونم بک تو مک رو دانلود کنم
با تشکر
Mac BookPro 373
iPhone 5s 32GB
iPad (therdG) 16gb 3g+wifi
Mac OS 10.8
ADSL 2048
نماد کاربر
behnood

پست‌ها : 187

سلام

پستتوسط sepandar » 22 اکتبر 2010, 21:32

سلام به همه دوستان عزیز
این اولین پست من هست ببخشید اگه یه وقت بیجا باشه
خیلی از این macbook air خوشم اومده . من کار زیادی با یه نوت بوک ندارم . دانشجوی رشته پزشکی هستم و تنها نیازم گشت و گذار تو اینترنت و دانلود آهنگ هستش . دنبال یه لپتاپ سبک و شیک مثل همین بودم .تنها مشکلش برام اینه که cd/dvd درایو نداره . می خواستم بدونم میشه از mac mini استفاده کرد ؟ یعنی می شه این دوتا رو بهم وصل کرد تا هم مشکل کمبود فضا و نبود دیسک درایور حل شه ؟ ممنون اگه جواب بدید
sepandar

پست‌ها : 18

Re: سلام

پستتوسط Pooria Azimi » 22 اکتبر 2010, 21:54

sepandar نوشته است:[نمایش]
سلام به همه دوستان عزیز
این اولین پست من هست ببخشید اگه یه وقت بیجا باشه
خیلی از این macbook air خوشم اومده . من کار زیادی با یه نوت بوک ندارم . دانشجوی رشته پزشکی هستم و تنها نیازم گشت و گذار تو اینترنت و دانلود آهنگ هستش . دنبال یه لپتاپ سبک و شیک مثل همین بودم .تنها مشکلش برام اینه که cd/dvd درایو نداره . می خواستم بدونم میشه از mac mini استفاده کرد ؟ یعنی می شه این دوتا رو بهم وصل کرد تا هم مشکل کمبود فضا و نبود دیسک درایور حل شه ؟ ممنون اگه جواب بدید

اپل خودش یک Super drive خارجی برای مک بوک ایر داره، به قیمت 79 دلار (یا در ایران، 100 هزار تومان) - خیلی هم شیک و قشنگه و به یکی از 2 پورت USB ایر وصل خواهد شد و برقش رو می گیره - توانایی خواندن و نوشتن CD و DVD یک لایه و دو لایه رو هم داره:

http://store.apple.com/us/product/MC684ZM/A

تصویر

در مورد سوال شما، اگر شبکۀ داخلی داشته باشید (اینترنت وایرلس)، بله، امکانش هست که مک بوک ایر دی وی دی خوان مک ها یا PC های اطرافش رو (که در یک شبکه هستند) قرض بگیره.
در مورد این که آیا می شه با کابل ایترنت این دو رو به هم وصل کرد و از سوپردرایو مینی برای ایر استفاده کرد، خبری ندارم. اما منطقاً باید بشه، چون از نظر تکنیکی تقریباً تفاوتی با هم ندارند.

اما باز هم به نظر من، کار بهتر خرید External Super drive ـه که همه جا قابل استفاده ست.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط Pooria Azimi » 22 اکتبر 2010, 21:56

behnood نوشته است:[نمایش]
سلام
من اگه بخواهم کنفرانش های بعدی رو زنده ببینم باید چه کار کنم
راستی از کجا می تونم بک تو مک رو دانلود کنم
با تشکر

دانلود از اینجا:
http://movies.apple.com/datapub/us/podc ... eynote.m4v
حجم: 868 مگابایت

کنفرانس بعدی (Macworld در اواسط ژانویه) هم باید دید که پخش زنده می شه یا نه، اما اگر پخش بشه، در صفحۀ زیر لینکش خواهد آمد:

http://www.apple.com/apple-events
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پستتوسط sepandar » 22 اکتبر 2010, 22:04

ممنون از پاسخ سریع و حرفه ایتون . پوریا جان میشه راهنمایی کنید که برای حافظه کمش چه کاری می تونم انجام بدم ؟ شاید یه مقدار بچه ها از macbook air ایراد می گرفتند ولی توی اکثر review هایی که من دیدم در موردش نظر مثبتی دانشتند .
sepandar

پستتوسط Ilia » 22 اکتبر 2010, 22:18

حافظه‌اش قابل افزایش نیست و فقط موقع خرید میتوانید افزایشش بدهید. رمش به مادربورد لحیم شده است.

همینطور پورت Ethernet هم ندارد. این مشخصاتش است در سایت اپل:

http://www.apple.com/macbookair/specs.html

همینطور هاردش را هم نمیشود افزایش داد. آنهم در حقیقت هارد SSD نیست و نوعی فلش مموری است که به باز به مادربورد لحیم شده است. پس اگر میخواهید بخرید به فکر آپگرید در آینده نباشید.

iFixit همینطور میگوید که با اینکه همه چیزش وقتی باز بشود براحتی قابل دسترس است اما بعلت قطعات مخصوص خودش (حتی پیچها که پیچگوشتی معمولی به آن نمیخورد) تعمیرش چندان آسان نیست. و باید احتمالا برود پیش نمایندگی‌های اپل.

ایلیا
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط .SorousH. » 22 اکتبر 2010, 22:33

ببخشید یه سوال بی ربط
کسی خبر داره که گرافیک ایمک من لحیم شده است منظورم یکپارچه بودنش یا نه ، من الان میتونم گرافیکم رو آپگرید کنم ؟!
نماد کاربر
.SorousH.

پست‌ها : 467

پستتوسط Pooria Azimi » 22 اکتبر 2010, 23:03

من تابحال به این نکته دقت نکرده بودم که مک بوک ایر، پورت Ethernet نداره! - البته کاملاً واضح بود که نداره و نباید هم داشته باشه (چون برای کارهای موبایل ساخته شده)، اما من تا بحال دقت نکرده بودم... عذر می خوام! پس دو گزینۀ شما قرض گرفتن سوپردرایو مک مینی از طریق Wi-Fi در شبکۀ داخلی و استفاده از سوپردرایو اکسترنال اپله.

من هم بشدت پیشنهاد می کنم که مدلی با چهار گیگابایت رم بگیرید. خوشبختانه هم مدل 11 و هم مدل 13 اینچی، امکان سفارش با 4 گیگابایت رو دارند. خیلی هم گرون نیست، 100 دلار اضافه تر.
فقط یک مشکلی الآن به ذهنم رسید و اون هم اینه که (تا جایی که اطلاع دارم) فروشندگان اپل در ایران، معمولاً مدلهای استاندارد اپل رو به بازار داخل برای فروش می آرن (= چهار مدلی که الآن در سایت اپل هست: http://store.apple.com/us/browse/home/s ... TM3NjY1OTU ) که همه شون 2 گیگابایت رم دارن و این ممکنه باعث بشه در گیر آوردن مدل 4 گیگی دچار مشکل بشید. اما بعید می دونم که کلاً مدل 4 گیگابایتی گیر نیاد، فقط باید کمی بیشتر بگردید - اما مطمئن باشید که ارزشش رو داره، 4 گیگابایت رم خیلی بیشتر از اینها می ارزه.

در مورد iMac، طبق اطلاعات لینک زیر (که مال یک سال پیش و نسل قبلی iMac ـه)، این کار شدنی نیست:
http://forums.macrumors.com/showthread.php?t=816107
در مورد مدل جدید نمی دونم، اما باز هم فکر نمی کنم. چون دستگاه های اپل ساخته نشده اند تا با هر کارت گرافیکی کار بکنند و نصب یک کارت گرافیک غیراستاندارد مشکل زا خواهد بود (باید درایورهای مربوطه رو داشته باشه و ...)
اما واقعاً هم نیازی به تعویض کارت گرافیک نداری، ATI Radeon HD 5750 انقدر قوی هست که چندین سال دووم بیاره و از پس همه کاری بر بیاد.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پستتوسط Ilia » 23 اکتبر 2010, 00:15

با عرض پوزش از پوریا، لازم نیست که حتما درایو خارجی خود اپل را استفاده کنید. معمولا هر درایو جارجی USB استانداردی بایستی با آن کار بکند. من مینی‌ام سوپر درایو ندارد و از یک دیویدی درایو خارجی LG استفاده میکنم و مشکلی نداشته‌ام.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط abdol » 23 اکتبر 2010, 00:55

Cpt.Soroush نوشته است:[نمایش]
ببخشید یه سوال بی ربط
کسی خبر داره که گرافیک ایمک من لحیم شده است منظورم یکپارچه بودنش یا نه ، من الان میتونم گرافیکم رو آپگرید کنم ؟!

خیر نمی توانید چون لحیم شده است.
آخرین ویرایش توسط Ali.Rastegar on 05 سپتامبر 2011, 02:09, ویرایش شده در 2.
دلیل: ‎برگرداندن متن اصلی عبدل پیش از آنکه با متن‌های بی‌ربط جایگزینش کند.
abdol
Banned

پست‌ها : 686

پستتوسط sepandar » 23 اکتبر 2010, 01:03

حالا با اوصاف نظر کلی بچه ها در مورد macbook air چی هست ؟ ارزش خریدن داره ؟
sepandar

پستتوسط Ilia » 23 اکتبر 2010, 02:14

راستش سوال شما من را مجبور کرد که به این موضوع جدی فکر کنم.

آنطور که نوشته‌اید شما قصد کار جدی‌ای با آن ندارید. اگر آن را بخواهید بخرید، قاعدتا بایستی رم و پراسسور آنرا نخریده آپگرید کنید که ۲۰۰ دلاری قیمتش را میبرد بالا که ۱۱ اینچی ۱.۶ میشود ۱۴۰۰ دلار و ۱۳ اینچی ۲،۱۳ با ۴ گیگ رم ۱۸۰۰ دلار. که مسلما به ایران که برسد کلی هم می‌آید رویش.

راستش برای کسی که نمیخواهد از کامپیوترش کار جدی‌ای بکند مبلغ زیادیست. اما این مبلغ ممکن است برای شما زیاد نباشد. بهر صورت اگر فقط برای وبگردی، نوشتن، ایمیل و آهنگ بخواهید، با پول ۱۳ اینچی میتوانید ۳ تا آیپد یا ۷، ۸ تا آیپاد بخرید که این کارها را بخوبی میکنند. اما اگر کامپیوتر واقعی میخواهید و موبایل بودن آن مهم است که راهی نمیماند جز خرج بیشتر کردن.

من اگر میخواستم برای خودم بخرم، احتمالا ۱۳ اینچی را با ۴ گیگ رم میخریدم ولی آن میشد کامپیوتر اصلیم.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط javadkh65 » 23 اکتبر 2010, 02:41

سلام سپندار

اگر کاربرد شما اینقدر محدوده من با ایلیا در مورد iPad موافقم، شما مکبوک ایر رو باید توی ایران حداقل ۱،۲۰۰،۰۰۰ مدل ۱۱ اینچی رو بخری، و چندان به صرفه نیست که اون رو بخری با توجه به configuration نه چندان خوبش (البته من دو سه شب پیش توی این تاپیک یک بحث خونین!! بر سر بی استفاده بودن مکبوک ایر ۱۱ اینچی داشتم که بدلیل اینکه اینجا بعضی دوستان هنوز از راه نرسیدن از امثال من بینوا که ۵ ساله حداقل با ۲۰ تا مک سروکله زدم و استیو جابز باید به من نشان تقدیر بده بس که براش توی دانشکده پزشکی تهران بازار یابی کردم!! Apple Fan و Apple Lover تر هستند دیگه ادامه ندادم)

معمولا اول کار آدم می گه من نیاز چندانی ندارم ولی کمی که پیش می ره بدش نمیاد که کامپیوترش قویتر از اونی که هستش می بود، بنابراین نظر شخصی من با عرض معذرت از ساحت تمامی Apple Fanboy ها و دوستان دو آتیشه اینه که شما ایر ۱۱ اینچی نخر، ۱۳ اینچی رو هم که گرونه اگه بخوای بخری البته ایشالا که شما مثل من نباشی که این پول ها برات مهم باشه

CD درایو هم فکر نمی کنم مشکل خاصی باشه من سال ۲۰۰۸ مکبوک ایر خریدم و تا حالا ۱۰ بار از DVD-Writer اون استفاده نکردم هرچند نمیشه از این مساله نتیجه کلی گرفت و شما شاید نیازهات با من متفاوت باشه، من اگه بخوام دوباره ایر بخرم اصلا براش درایو نمی خریدم
Mac mini - iBook G4 - iPhone 4S
Mac OS X 10.9.4 & 10.5.8 - iOS 6.1.3
javadkh65

پست‌ها : 671

پستتوسط sepandar » 23 اکتبر 2010, 10:16

سلام به جاوید و ایلیا عزیز .
اول از همه خیلی تشکر برای جواب های کاملی که به من دادید . راستشو بخواید نیاز من به نت بوک در حد وبگردی و دانلود آهنگ هستش و یه برنامه مثل فتوشاپ برای یه سری مسائل مورد نیاز . اول دنبال آیپد بودم چون خیلی بدردم می خورد . ولی بعد از تحقیق های زیادی که کردم احساس کردم که واسه نسل بعدش صبر کنم بهتره . راستی به نظرتون یه مدت صبر کنم تا افت قیمت پیدا کنه یا نه ؟ خودتون که بازار ایرانو بهتر از من می دونید . اگه بخوام بگیرم مدل 13 اینچی که سیستمش ارتقا پیدا کرده رو می خرم .حداقل یه عمری داشته باشه دیگه .
ممکنه تو کنفرانس بعدی از نسل جدید آیپد صحبت بشه ؟ واقعآ خوب میشه اگه بشه به آیپد فلش مموری وصل کرد یا حتی همین درایور اکسترنال dvd/cd writer . حافظش رو هم باید زیاد کنند . اونوقت خریدش واقعآ حلاله . خیلی تو ضمینه کتاب الکترونیک می تونه بم کمک کنه .
sepandar

پستتوسط .SorousH. » 23 اکتبر 2010, 10:28

ای کاش ۵۷۵۰ بود ، دیگه غم و غصه نداشتم
الان ۴۸۵۰ هست چون مدل ۲۰۰۹ هست
۵۷۵۰ برای ۲۰۱۰
البته همین ۴۸۵۰ خیلی خوبه ولی رمش پایینه -۵۱۲ هستـ اما توی سری ۲۰۱۰ رمش ۱ هست
، خیلی جاها ۵۱۲ کم میاره و احتیاج به رم اضافه دارم
منظورم هم از ارتقا گرافیک این نیست که هر گرافیکی بزارم روش ، منظورم همین گرافیک جدید خود اپل که روی ایمک های ۲۰۱۰گذاشته هست
اگه میشد ، چی میشد !
به به میشد :-D
اگه ۲ ماه دیرتر میگرفتم الان ایمک ۲۰۱۰ داشتم :P
نماد کاربر
.SorousH.

پست‌ها : 467

قبلیبعدی

بازگشت به اخبار و تازه‌ها

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 19 مهمان