انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

اوضاع اینترنت و تحریم

جدیدترین اخبار را در اینجا بخوانید و بنویسید

Re: متفرقه

پستتوسط Pooria Azimi » 28 اکتبر 2011, 00:18

دو روزه دلقک‌هایی که itunes.apple.com رو فیلتر کرده بودند، فیلترش رو برداشته‌ن. اما من همچنان هنگام خرید، ارور ۱۰۰۹ می‌گیرم.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط fovi » 28 اکتبر 2011, 00:24

نه من امتحانی یه خرید کردم و داونلود و یه اکانت هم برای برادر خانومم ساختم و چون مکبوک رو تازه خریده هنوز فیلتر شکن و وی پی ان روش نریخته!
در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط fovi در 28 اکتبر 2011, 00:25.
نماد کاربر
fovi

پست‌ها : 84

پستتوسط .SorousH. » 28 اکتبر 2011, 00:24

ممنون پوریا جان ... خبر خوبی بود.
این ارور ۱۰۰۹ مگه مربوط به خود اپل نیست (منظورم اینه که خود اپل و سرور اون اجازه به آی پی ایران نمیده ) ؟
نماد کاربر
.SorousH.

پست‌ها : 467

پستتوسط AliGhz » 28 اکتبر 2011, 00:38

IP ايران همچنان از سوى اپل تحريمه. اما اگر اشتباه نكنم، موقع دانلود از آى بوكز پيام خطايى نگرفتم. ولى مثلا براى آپديت اپليكيشنها روى آيفون، يا آيتونز روى مك، تا وى پى ان وصل نباشد دانلود شروع نميشود و پيام خطا ميدهد. اپليكيشنهايى مثل نيويورك تايمز هم در نبود وى پى ان، مدام پيام خطاى آزاردهنده را مثل سابق نمايش ميدهند؛ هرچند براى نمايش محتواى جديد نيازى به وى پى ان نداشته و ندارند.
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

پستتوسط Pooria Azimi » 28 اکتبر 2011, 00:52

AliGhz نوشته است:[نمایش]
IP ايران همچنان از سوى اپل تحريمه. اما اگر اشتباه نكنم، موقع دانلود از آى بوكز پيام خطايى نگرفتم. ولى مثلا براى آپديت اپليكيشنها روى آيفون، يا آيتونز روى مك، تا وى پى ان وصل نباشد دانلود شروع نميشود و پيام خطا ميدهد. اپليكيشنهايى مثل نيويورك تايمز هم در نبود وى پى ان، مدام پيام خطاى آزاردهنده را مثل سابق نمايش ميدهند؛ هرچند براى نمايش محتواى جديد نيازى به وى پى ان نداشته و ندارند.

تا حالا چند بار شده که خواسته‌م آی‌پدم رو محکم بکوبم روی سنگ تا خُرد بشه... نمی‌دونم این چه کاریه که این برنامه‌های iOS می‌کنن. موقع باز کردن اکثر برنامه‌ها (چه باز کردن برای اولین بار، چه بعد از سویچ)، یک یا دو alert مسخرهٔ Error 1009 می‌دن که هیچ اطلاعات دیگه‌ای هم نداره، فقط اروره! واقعاً اعصاب‌خرد‌کنه این قضیه...
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پستتوسط fovi » 28 اکتبر 2011, 00:55

AliGhz نوشته است:[نمایش]

من هم نمي تونم آپ ديت كنم اما قبلا با آي پي ايران حتي نميتونستم با آيتونز وارد اپ استور بشم
شما غير آپديت يه امتحان بكنيد ببينيد ميتونيد يه تيكه فيلم رايگان يا اپليكيشن رايگان داونلود كنيد يا نه؟من اين بازي fruit ninja جديده رو خريدم
نماد کاربر
fovi

پستتوسط AliGhz » 28 اکتبر 2011, 07:16

اپليكيشن رايگان 500px را روى آيپد امتحان كردم؛ اگر وى پى ان وصل نباشد، موقع شروع دانلود پيغام خطا ميدهد. و اين به خاطر اين است كه اپل هنگام اين كار، ip را چك ميكند و اگر از ايران باشد، اجازه دانلود نميدهد. اما ميشود (مخصوصا براى فايلهاى حجيم) كمى كه دانلود شد، آن را pause و وى پى ان را قطع كرد و ادامه كار را پى گرفت. ماجرا هميشه همين طورى بود تا زمانى كه itunes store در ليست سياه فيلترينگ قرار گرفت و بنابراين ديگر بدون وى پى ان نميشد به آن دسترسى داشت؛ كه فعلا خوشبختانه رفع شده. اما همچنان، آيكن بعضى از اپليكيشنها/كتابها با اينترنت معمولى ايران نمايش داده نميشود.
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

پستتوسط fovi » 30 اکتبر 2011, 15:09

حق با شماست اما من کمی گیجم.هنوز هم با اینترنت برادر خانومم بدون فیلتر برنامه داونلود میکنم اما با اینترنت خونه ی خودم نمیشه!گفتم شاید اون وایمکس داره متفاوته!

یه خبر دیگه هم بدم و اون اینکه dropbox قبلا فیلتر بود ولی الان بدون فیلتر میره!به نظر می رسه کمی عقلانیت رو دارن چاشنی سیستم فیلترینگشون می کنن!
نماد کاربر
fovi

پستتوسط Pooria Azimi » 30 اکتبر 2011, 16:19

؟

دانلود از DropBox که هنوز فیلتره! حتی اگر dl.dropbox.com رو توی گوگل سرچ کنید هم نتیجهٔ گوگل فیلتره!

http://www.google.com/search?client=saf ... 8&oe=UTF-8
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پستتوسط rezag4 » 30 اکتبر 2011, 17:18

teh
pc
نماد کاربر
rezag4

پست‌ها : 115

پستتوسط rezag4 » 30 اکتبر 2011, 17:50

از این سایت های مستقیم کننده ی لینک استفاده کردید ؟
خیلی به کار میان . گفتم شاید بد نباشه اینجا راجعبشون بگم شاید کسی نیاز داشته باشه
خیلی وقتا لینک های دانلودها روی سرورهای معروفی مثل
rapidshare ya fileshare ya filesonic
هستند که باید برای استفاده حتما عضو شد . اما خیلی مواقع پس از عضویت نیاز به دانلود
چیز جدیدی داریم که توی یک سرور دیگره
باید چه کار کنیم ؟ باز باید پول بدیم و توی اون سرور هم عضو شیم ؟
نه . سایت هایی هستن که به راحتی به شما این امکان رو میدن که از سرورهای معروف دانلود کنید
و عضو هیچ کدوم هم نباشید
این سایت ها کارشون اینه که هر لینکی از هر سروری رو برای شما توی خودشون دانلود میکنن و
به شما از داخل خودشون این فایل رو سرو میکنن

* این سایت ها فیلتر هم نیستند
* اجازه ی قطع و وصل دانلود رو میدن
* میشه به میزان دانلود پول پرداخت کرد
* به همه ی سرورهای مهم جهان برای دانلود دسترسی دارن
* فایل رو تا 20 روز توی خودشون برای شما نگه میدارن
و کلی منفعت دیگه که با عضو شدن در رپیدشر یا هرکدوم دیگه عمرن یک همچین امکاناتی در اختیارتون باشه

سه تا از این سایت ها رو اینجا میگذارم که 2 تا فارسی هستند و یکی هم سرویس دهنده ی خارجیه
البته با یک جستجوی خیلی ساده در گوگل بازهم نمونه های مشابه زیادی میتونید پیدا کنید

http://www.zevera.com/USDefault2.aspx
http://www.filegir.com/
http://downloads.ir/
teh
pc
نماد کاربر
rezag4

پست‌ها : 115

پستتوسط fovi » 30 اکتبر 2011, 19:01

Pooria Azimi نوشته است:[نمایش]
؟

دانلود از DropBox که هنوز فیلتره! حتی اگر dl.dropbox.com رو توی گوگل سرچ کنید هم نتیجهٔ گوگل فیلتره!

http://www.google.com/search?client=saf ... 8&oe=UTF-8

دوست عزیز من از اینترنت شاتل استفاده میکنم.همین الان بدون فریدام وارد دراپ باکس شدم و یکی از فایلهای قدیمیم رو داونلود کرد.ضمنا بدون نیاز به فیلتر شکن دراپ باکس فولدرم سینک میشه.
نماد کاربر
fovi

پستتوسط Pooria Azimi » 30 اکتبر 2011, 19:18

من داتک دارم :-)
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

Re: اوضاع اینترنت

پستتوسط fovi » 30 اکتبر 2011, 19:41