انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

Photoshop CS 5 ME

جدیدترین اخبار را در اینجا بخوانید و بنویسید

Re: Photoshop CS 5 ME now avaiable

پستتوسط AliGhz » 12 اکتبر 2010, 20:41

AliGhz نوشته است:[نمایش]
javadkh65 نوشته است:[نمایش]
نه اميد جان
چرا از سايت winsoft دانلود نکردي که حداقل ME باشه!؟

ممنون بابت معرفی این سایت. :-D من که هر چه سایت Adobe را زیر-و-رو کردم نتوانستم نسخه ME را پیدا کنم. واقعا راهی نیست برای دانلود نسخه‌های ME از سایت خود ادوبی؟

پاسخ این سوال را از طریق سایت winsoft و جست‌وجو در همین ایرماگ پیدا کردم.:-) فقط مانده‌ام چرا مثلا برای زبان عبری هم... مگر صه.یو.نیزم جهانی در شرکت ادوبی کارگزار ندارد؟! :joy:

saeidk نوشته است:[نمایش]
در نسخه cs4 و cs5 قابلیت فارسی نوشتن وجود دارد ولی ادوبی آن را فعال نکرده است و با اسکریپت و پلاگ این می‌شود آن را فعال کرد و در خود سایت winsoft هم پلاگ این برای نسخه انگلیسی موجود است. وقتی با نسخه انگلیسی فایلی که با نسخه فارسی ایجاد شده است را باز می کنید خود به خود این قابلیت فعال می شود.

در برنامه‌ای مثل InDesign، جز فارسی نوشتن، پشتیبانی از ‌Binding راست-به-چپ هم مهم است.
آیا این پلاگین‌ها این کار را هم می‌کنند؟
استفاده از نسخه ME بهتر است یا نسخۀ انگلیسی با این پلاگین‌ها؟
این پلاگین‌ها را از کدام قسمت سایت winsoft می‌توان دریافت کرد؟

آیا می‌شود نسخه انگلیسی و ME مثلا فتوشاپ (هر دو یک ورژن، مثلا CS5) را کنار هم داشت؟ چون برای ورژن‌های مختلف که مشکلی ندارد و من الان فتوشاپ CS4 و CS3 ME را با هم دارم.

اگر هم دوستان این مجموعه‌ها را دارند (Design Premium ME یا Photoshop + InDesing ME) ممنون می‌شوم با پیام خصوصی اطلاع بدهند.
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

پستتوسط Ilia » 12 اکتبر 2010, 20:48

تا جایی که من میدانم، Winsoft شرکت مجزایی از Adobe است که تبدیل این برنامه‌ها را انجام میدهد. بنابر این نسخه‌های خاورمیانهٔ این محصولات در سایت ادوب وجود ندارند.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط javadkh65 » 12 اکتبر 2010, 23:20

خدمت علی قزوینی عزیز:

ببین تا اونجایی که من اطلاع دارم، winsoft نسخه ی رسمی رو از ادوبی میگیره و با همکاری اونها نسخه ی خاورمیانه درست می کنه خوب توی خاور میانه اعراب و فارس ها و یهودی ها هستند که برای زبان اونها نرم افزار رو تغییر می دن.

ولی نسخه ی ME چیزی کم نداره که در کنار نسخه معمولی نصبش کنی، در حقیقت یک سری قابلیت زیاد هم داره

پیدا کردن نسخه های کرک شده ME برای مک کار آسونی نیست، ولی اگر بتونی نسخه های Trial رو از خود سایت winsoft دانلود کنی من کرک این چهار تا نرم افزار رو دارم بهت بدم:

Adobe Illustrator CS5 ME
Adobe Photoshop CS5 ME
Adobe Dreamweaver CS5 ME
Adobe InDesign CS5 ME
Mac mini - iBook G4 - iPhone 4S
Mac OS X 10.9.4 & 10.5.8 - iOS 6.1.3
javadkh65

پست‌ها : 671

پستتوسط saeidk » 13 اکتبر 2010, 11:36

پلاگ این را از همان سایت وین سافت می توان گرفت
http://www.winsoft-international.com/en ... suite.html
این پلاگ این برای جاهایی است که کل کارشان بر اساس نسخه انگلیسی است و بعضی مواقع نیاز به نوشتن چیزی به زبانهای خاورمیانه‌ای دارند وگرنه اگر کسی کارش از اساس برای زبانهای راست به چپ باشد باید نسخه me را بگیرد بدیهی است که این نسخه تمام امکانات نسخه انگلیسی را بدون کم و کاست دارد.
نماد کاربر
saeidk

پست‌ها : 1143

پستتوسط Arzhang » 14 فوریه 2011, 18:41

من فوتوشاپ CS3 ME داشتم و خیلی خوب باهاش کار می‌کردم اما از وقتی CS5 ME رو نصب کردم با سرعت برنامه مشکل دارم. موقعی که دارم اسکرول می‌کنم (با دو انگشت روی ترک پد) دنده دنده حرکت می‌کنه و کنده. توی CS3 ME اصلا اینجوری نبود. ضمن این که موقعی که دارم با Laso کار می‌کنم، نمی‌تونم همزمان با دو انگشت روی تصویر اسکرول کنم و باید از Space bar استفاده کنم. آیا این مشکلیه که دیگران هم با CS5 ME دارن؟ گر چه سرعت Save کردن و پروسس کردن عکس‌ها به مراتب از CS3 ME بهتره اما به همین دلایلی که گفتم سرعت کار کردن روی خود فایل قدری پایین‌تره. این مشکل بعید می‌دونم از مکینتاش من باشه. مشخصاتش اینه:
MacBookPro - Ram 8 Gig - CPU: Core i7 - L3 Cache: 4 meg
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پست‌ها : 1449

پستتوسط kurosh_1349 » 14 فوریه 2011, 19:26

با درود
ارژنگ عزیز
تجربه من با CS5 این است که برای سرعت بیشتر در پروسس چاره ای جز غیر فعال کردن Open GL نداریم .
پیوست‌ها
Screen shot 2011-02-14 at 6.21.41 PM.png
کورش خورشیدفر
www.cheshmack.ir
photocheshmack.persianblog.ir
https://instagram.com/kourosh khorshidfar/
نماد کاربر
kurosh_1349

پست‌ها : 145

پستتوسط Arzhang » 15 فوریه 2011, 17:22

درود به تو کوروش جان
این کار را هم کردم. البته قدری بهتر شد ولی همان دنده دنده حرکت کردن باز هم ادامه دارد (گرچه بهتر شد) و آن ایرادی که در مورد کار با laso وجود دارد کماکان برجاست یعنی موقعی که لاسو انتخاب شده، نمی‌شود با دو انگشت روی ترک پد، اسکرول کرد. در CS3 ME می‌شد.
حالا یک سؤال برایم پیش آمد: آیا اگر با همان CS3 کارم را ادامه دهم امکان خاصی را از دست می‌دهم؟
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پستتوسط kurosh_1349 » 15 فوریه 2011, 20:08

با درود
ارژنگ عزیز
آنچه باعث تفاوت زیاد بین CS3 و نسل های بعدی فتوشاپ است استفاده از Open GL است که مقداری از محاسبات را به کارت گرافیک واگذار میکند وبه همین دلیل CS4 و CS5 کند هستند واقعا هم چنین است و در بسیاری از فرومهای حرفه ای این ایراد به فتوشاپهای ۵ و ۴ گرفته شده که در ۵ تاحدودی بهتر شده و دقیقا مشکل در اسکرول کردن و استاپ کردن و ابزار لسکو گاهی اوقات غیر قابل تحمل است اما نباید پاروی حق گذارد که استامپ و کویک سلکت تولز بسیار هوشمند تر عمل میکنند به صورتی که ما در پروسس عکس کندی و مشکلات CS5 را ندید میگیریم.
اگر چیزی در CS5 برای شما وجود ندارد که شما را پایبند به این ورژن کند بهترین سرعت و پرفرمنس را با CS3 خواهید داشت.
موفق باشید واز بهترین نرم افزار پروسس عکس لذت ببرید.
کورش خورشیدفر
www.cheshmack.ir
photocheshmack.persianblog.ir
https://instagram.com/kourosh khorshidfar/
نماد کاربر
kurosh_1349

پست‌ها : 145

پستتوسط Arzhang » 17 فوریه 2011, 19:00

ممنون کوروش جان

فعلاً CS4 را ریخته‌ام و قدری بهتر از CS5 است و فکر می‌کنم مشکلم حل شده باشد.

اما مشکل دیگری الان دارم. فایل‌های RAW که قبلاً‌ با CS3 کار کرده‌ام در Bridge باز می‌شوند و کنار آن‌ها علامتی می‌آید که نشان می‌دهد این فایل‌ها پروسس شده‌اند. هم Thumbnail آن‌ها درست است و هم با فوتوشاپ درست باز می شوند. اما در مورد فایل‌هایی که با CS5 ساخته‌ام این امر صادق نیست. گرچه این فایل‌ها با فوتوشاپ باز می‌شوند اما کنارشان آن علامتی که نشانگر پروسس شدن فایل‌هاست نیستند. از این عجیب‌تر فایل‌هایی ست که با خود CS4 کار کرده‌ام. آن‌ها هم با دو بار کلیک در فوتوشاپ باز می‌شوند اما کنارشان علامت پروسس نیست. ضمن این که با آن که این عکس‌ها در فوتوشاپ باز می‌شوند اما با راست کلیک کردن رویشان نمی‌توان گزینه‌ی open in camera raw را دید. یک علامت دیافراگم هم بالای منوست که کارش همین open in camera raw است و در فایل‌هایی که علامت پروسس دارند کار می‌کند اما در فایل‌هایی که با CS4 و CS5 کار کرده‌ام فعال نیست. Cache برنامه‌ی Bridge را هم پاک کرده‌ام و همین‌طور ورژن قبلی پلاگین camera raw را اما باز هم مشکل بر جای خود باقی‌ست. ناگفته نماند که پس از نصب CS4 برنامه‌ی Bridge با تأخیر و بدون هیچ منطقی همین مشکل را با فایل‌های RAW ورژن CS3 داشت اما خودی به خود درست شد و آن‌ها را شناخت. در این فاصله چند بار برنامه‌ را باز و بسته کردم. اما به شکل عجیبی بعضی را می‌شناخت و بعضی را نه. تا این که همه‌ی قبلی‌ها را شناخت و حالا ماند‌ه‌اند همان دو ورژنی که گفتم.
Untitled-1.jpg
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

Re: Photoshop CS 5 ME

پستتوسط AliGhz » 21 آوریل 2011, 16:50

در فتوشاپ، به‌جای نقطه برای علامت اعشار، حرف k نشان داده می‌شود. من مقداری سر و کله زدم اما پیدا نکردم که از کجا می‌توان این رفتار غریب را اصلاح کرد. کسی می‌داند؟

(مثلا در شکل زیر، Width باید 16.02 باشد نه 16k02)
پیوست‌ها
Screen shot ۱۳۹۰-۰۲-۰۱ at ۱۶.۴۸.۴۱.png
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

Re: Photoshop CS 5 ME

پستتوسط Microsoft24 » 21 آوریل 2011, 18:06

مال من که اینطوری نیست ،

ببینید :
پیوست‌ها
PS.jpg
از کجا باید شروع کرد ، درد دل که گفتنی نیست ، قصه ی من خیلی وقته که دیگه شنیدنی نیست .
نماد کاربر
Microsoft24

پست‌ها : 349

قبلی

بازگشت به اخبار و تازه‌ها

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 17 مهمان