انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

لغو محدودیت‌های اینترنتی

جدیدترین اخبار را در اینجا بخوانید و بنویسید

لغو محدودیت‌های اینترنتی

پستتوسط Behnam » 11 مارس 2010, 06:46

مدتی بود به ایرماگ سر نزده بودم. فکر می‌کردم این خبر تا به حال مثل بمب صدا کرده باشد! بهرحال از سر تنبلی گزارش فارسی صدای آمریکا در اینباره را اینجا می‌آورم... حالا بمب نه، ترقه!

آمریکا برای کمک به مردم، صادرات نرم افزار به ایران را آزاد می کند

ایالات متحده آمریکا با صرفنظر کردن از قوانین این کشور، اجازه می دهد بسیاری از انواع نرم افزارهای اینترنتی به کوبا، ایران و سودان صادر شود.

مقامات آمریکایی می گویند ایران، سودان و کوبا خواهند توانست نرم افزارهایی برای کاربرد اینترنت، وبلاگ نویسی، ایمیل و فرستادن فوری پیام و دیگر شبکه های اجتماعی را پیاده کنند. همچنین، به اشتراک گذاشتن عکس و ویدئو برای آنان آسان تر خواهد شد.

برخی از نرم افزارها برای صادرات ممنوع است اما بسیاری از تولیدات مایکروسافت، گوگل و دیگر شرکت های صاحب نام آمریکایی دیگر ممنوعیت صدور ندارند.

مقامات آمریکایی که روز دوشنبه تغییر قانون صادرات نرم افزارهای کامپیوتری به ایران، سودان و کوبا را اعلام کردند می گویند این تصمیم قرار است از حقوق بین المللی برای آزادی بیان حمایت کند و بویژه به ساکنان این سه کشور امکان استفاده از «اولیه ترین حقوقشان را بدهد».

دیپلمات های آمریکایی سال گذشته میلادی، پس از ناآرامی های ایران به دنبال انتخابات و کاربرد ابزارهای اینترنتی برای انتشار اخبار تظاهرات و دیگر وقایعی که در رسانه های تحت کنترل جمهوری اسلامی منتشر نمی شد به خارج از کشور، خواستار تغییر قانون شدند.

وزارت خزانه داری آمریکا که مسئول نظارت بر قوانین نرم افزاری این کشور است گفت نرم افزارهای کامپیوتری ابزاری قوی برای کمک به جریان آزاد اطلاعات به شمار می رود.

تا پیش از این مایکروسافت، گوگل و دیگر شرکت های نرم افزاری آمریکایی امکان ارائه محصولاتشان به ایران، کوبا و سودان را نداشتند.

قوانین اصلی، توزیع محصولات تجاری و حتی نرم افزارهای مجانی سیستم عامل، خدمات پیام زنی و برنامه های اشتراک ویدئو مثل یوتیوب را ممنوع کرده بود.
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پاسخ: لغو محدودیت‌های اینترنتی

پستتوسط abdol » 11 مارس 2010, 11:21

هنوز که لغو نشده! حداقل خیلی از نرم افزارهای گوگل رو نمی شه دانلود کرد.
لقمان حكيم را گفتند : ادب از كه آموختي ؟ گفت : از بي ادبان !
MBP 5.5
abdol
Banned

پست‌ها : 686

پستتوسط saeidk » 12 مارس 2010, 01:22

هنوز که همان است اوضاع در این چند هفته اخیر بسیار بدتر شده است SourceForge.net که ما را بسته است
SourceForge.net > Error
403 Error – Forbidden
Your request is being denied as it appears to be coming from a location banned by our Terms of Use.
ادوبی هم همینطور دیگر نمی‌شود فلش پلیر را گرفت. sun هم همینطور اپن آفیس را هم نمی‌توان دید
While trying to retrieve the URL: http://www.openoffice.org/
The following error was encountered:
* Access Denied.
Access control configuration prevents your request from being allowed at this time. Please contact your service provider if you feel this is incorrect.
نماد کاربر
saeidk

پست‌ها : 1143

پستتوسط javadkh65 » 12 مارس 2010, 01:38

همونطور که دوستان گفتند هنوز محرومیت ها به قوت خود باقیست، بسته شدن sf و adobe برای من خیلی ناراحت کننده بود

متاسفم برای خودم و همه دوستانی که...
Mac mini - iBook G4 - iPhone 4S
Mac OS X 10.9.4 & 10.5.8 - iOS 6.1.3
javadkh65

پست‌ها : 671

پستتوسط Behnam » 12 مارس 2010, 04:31

فکر می‌کنم لغو محدودیت هنوز قانوناً به امضاء نرسیده است ولی به اجرا گذاشته خواهد شد چون دولت امریکا لغو آن را رسماً اعلام کرده است. این بخشی از اقداماتی است که آمریکا خیال دارد برای بهبود ارتباطات اینترنتی ایران بکار گیرد.
یکی از تلاشگران در راه این مورد خاص کانی بابروف است. او در صفحه‌ای برای اینکه آمریکائیان بدانند از چه صحبت می‌کند تصاویری مقایسه‌ای منتشر کرده است.
http://students.washington.edu/irina/IP/IPblocking.html
حالا من اگر مطمئن شدم که مشکلات قانوناً برطرف شده است خبر خواهم کرد چون بقیهٔ قضایا به خود کمپانی‌ها مربوط می‌شود که اگر هنوز هم بلاک می‌کنند، یا بخاطر بی‌خیری از رفع ممنوعیت قانونی است یا بخاطر سیاست‌های درونی خود این کمپانی‌ها. در هر دو صورت باید دوستان به این شرکت‌ها پیام بفرستند و اعتراض کنند.
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط navidpaya » 14 مارس 2010, 18:16

سلام
شاید تا حالا متوجه شده باشین. از امروز صبح دسترسی به sf.net دوباره برگشته. من چند تایی از پروژه‌هایی که قبلا دسترسی نداشتم رو امتحان کردم و تونستم با موفقیت فایل مورد نظر رو بگیرم. خدا رو شکر مثل اینکه داره یه اتفاقاتی میفته.
navidpaya

پست‌ها : 66

پستتوسط abdol » 14 مارس 2010, 19:59

من فکر نکنم که این اتفاق برای خیلی از موارد دیگه بیفده. درسته که محدود شدن دسترسی برای کاربران معایبی داره ولی مزایایی هم داره! که بعضا خودش رو نشون می ده.
لقمان حكيم را گفتند : ادب از كه آموختي ؟ گفت : از بي ادبان !
MBP 5.5
abdol
Banned

پست‌ها : 686

بازگشت به اخبار و تازه‌ها

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 14 مهمان