انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

Mac VS PC

جدیدترین اخبار را در اینجا بخوانید و بنویسید

Mac VS PC

پستتوسط Nine » 03 مه 2008, 02:12

با سلام

تصویر

از سایت
کد: انتخاب همهٔ
http://www.popularmechanics.com/

ابتدا مقایسه بین کامپیوتر های دسکتاپ انجام شده. یکی imac از اپل و دیگری Gateway One

مشخصات دستگاه اپلی به این قرار است

تصویر

و مشخصات دستگاه pc

تصویر

و نتایج imac
تصویر

و نتایج Gateway One

تصویر

جالبه که imac حدود 300 دلار هم ارزون تره

در قسمت مقایسه نوت بوک یکی مک بوک و دیگری نوت بوکی هم قیمت با مک بوک از اسوس

مشخصات مک بوک

تصویر

و مشخصات لپ تاپ اسوس

تصویر

و نتایج لپ تاپ اپل
تصویر

و نتایج اسوس

تصویر

نتیجه گیری

مک ها چه در دسکتاپ و چه در لپتاپ ها از نظر کارشناسان (نه مصرف کنندگان) برنده بودند.
در نظر مصرف کنندگان هم ویستا هم لپرد ظاهری دوست داشتنی دارند اما لپرد با اختلاف کمی ترجیح داده می شد.
اما در آزمایش سرعت، لپرد در تمام زمینه های مهم ویستا را پشت سر گذاشت.
جالب این است که وقتی ویستا با استفاده از bootcamp روی سخت افزار اپل نصب شد مشخص شد ویستا روی مک سریعتر از رایانه های دیگر است
تصویر

تصویر

منبع :

http://www.popularmechanics.com/technol ... tml?page=1

تا بعد
Nine

پست‌ها : 48

پاسخ: Mac VS PC

پستتوسط salehara » 04 مه 2008, 23:57

واقعا جالب بود ممنون. به این تبلیغ هم نگاهی بندازید از جهت دفاع برای پی سی ها. لبخند رو به لب من اپلی که آورد. دمشون گرم تبلیغ معرکه ای بود.
http://uk.youtube.com/watch?v=_hnOCUkbix0
salehara

پست‌ها : 187

پستتوسط Behnam » 05 مه 2008, 00:57

آره خیلی ویدیوی جالبی بود! برای آنها که اصل آن را ندیده‌اند توضیح دهم که این از آگهی اپل برای Air تقلید شده بود... با کیفیت حرفه‌ای!
اما در دفاع از فلسفهٔ وجودی Air (که فلسفهٔ من نیست) باید گفت که کل موضوع بر سر ارتباطات بی‌سیم و روی هواست... و از آنجا Air.
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط iSam » 23 ژانویه 2010, 21:19

دو لینک زیر رو نگاه کنید تا وقاهت مایکروسافت وطرفدارانش براتون مشخص بشه.

http://narenji.ir/---narenji-sections-5 ... o#comments
http://gizmodo.com/5454712/
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پست‌ها : 1998

پستتوسط salehara » 24 ژانویه 2010, 02:23

سردرد گرفتم سامان جان بعضی از اینها رو خوندم. راستی یه سوال خارج از موضوع از خودت، خوبی رفیق؟
salehara

پستتوسط iSam » 24 ژانویه 2010, 10:59

چاکریم. دلمون برات تنگ شده, اومدی تهران زنگکی برن تا بیایم دست بوس. ;-)
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پستتوسط salehara » 24 ژانویه 2010, 13:57

دست بوسی از منه قربان. چشم
salehara

پستتوسط pooriya.kh » 30 ژانویه 2010, 22:30

دوستان این لینک رو در وبسایت i-phone.ir دیدم که مربوط به برتری ویندوز ۷ از snowleopard است !!!!!!!!
یکی از دلایل این مسئله استفاده بهتر ویندوز از رم و cpu است !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
واقعا کمدیه

http://www.i-phone.ir/forums/thread10145.html
pooriya.kh

پست‌ها : 530

مک و پی‌سی

پستتوسط Moha » 03 فوریه 2010, 04:41

اکثراً‌ کسانی که با مک کار می‌کنند همیشه دوس دارن بزنن تو سر ویندوز که مثلاً مشکل داره و باگ داره و کنده و .....

ولی سوال اساسی اینه که آیا این ایراد ها همه گی درستند؟ به نظر من بعید می‌یاد که اینها درست باشند. اگه تعصب را کنار بذاریم شاید بتونیم بهتر به واقعیت نزدیک بشیم. واقعیت اینه که ویندوز چنین سیستم عامل بی‌در و پیکری که بقیه فکر می‌کنند نیست بلکه سیستم عامل خوبی هم هست. اگه از دیدگاه هسته ای(Kernel) به مک و ویندوز نگاه کنید می‌بینید که ویندوز واقعاً سریع تره چون که معماری هسته مک از روی ماخِ و اون هم بر اساس فرستادن پیام و دریافت پیام کار می‌کنه که بسیار کنده. این یک واقعیته. البته ماخ هم این را برای اینکه پایداری سیستمش بالا باشه استفاده کرده.
من خودم از مک همیشه استفاده می‌کنم ولی به جرات می‌تونم بگم که ویندوز سریع تره تا مک و نکته اینه که این تفاوت میزان سرعت را نباید کاربرهای معمولی حس کنند بلکه باید benckmark های که بر اساس سیستم کال هست را در نظر گرفت.
اگه معیار فقط سرعت و قابلیت اطمینانه که لینوکس از همه اینها یک سرو گردن بالاتره(مثلاً به این نکته توجه کنید که کرنل لینوکس از ۲.۶ به بعد preemptive شده!)
به هر حال من خودم از مک استفاده می‌کنم به خاطر اینکه راحت ترم.
Isfahan/Tehran
MacBook pro 2.4 Intel Core 2 Duo(early 2008)
Mac OSX 10.6.6
Moha

پست‌ها : 87

پاسخ: مک و پی‌سی

پستتوسط iSam » 03 فوریه 2010, 11:29

من نمیدونم چرا بعضی از ملت فکر میکنن مک با لینوکس متفاوت هست!؟ آقا همه اینها یک شمای کلی داشتن که اونم یونیکس بوده و اگر در کل به مک و لینوکس نگاه کنید میبینید که آرشیتکت یکی بوده و مهندس عمرانش فرق داشته. برید تو ترمینال مک, آیا تفاوت فاهشی بین آن و ترمینال لینوکس هست؟ اگر نه که بقیشو بی خیال چون بقیه روژلب و فر مو و ... است. ولی ویندوز خیلی فرقها داره یعنی اگر بر فرض هم برسیم به این که تفاوت در آرایش و بزک دوزک با اینهاست, آرایشگرش آشخوری بیش نبوده. ;-)
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پستتوسط salehara » 03 فوریه 2010, 12:27

این انجمن ما از این دکمه های like نداره من از نوشته سامان رو like کنم؟
salehara

پستتوسط iSam » 03 فوریه 2010, 13:52

گفتیم نزارن که فقط ما شما رور لایک کنیم قربان. ;-)
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

Re: مک و پی‌سی

پستتوسط abdol » 03 فوریه 2010, 14:29

Moha نوشته است:[نمایش]
اکثراً‌ کسانی که با مک کار می‌کنند همیشه دوس دارن بزنن تو سر ویندوز که مثلاً مشکل داره و باگ داره و کنده و .....

ولی سوال اساسی اینه که آیا این ایراد ها همه گی درستند؟ به نظر من بعید می‌یاد که اینها درست باشند. اگه تعصب را کنار بذاریم شاید بتونیم بهتر به واقعیت نزدیک بشیم. واقعیت اینه که ویندوز چنین سیستم عامل بی‌در و پیکری که بقیه فکر می‌کنند نیست بلکه سیستم عامل خوبی هم هست. اگه از دیدگاه هسته ای(Kernel) به مک و ویندوز نگاه کنید می‌بینید که ویندوز واقعاً سریع تره چون که معماری هسته مک از روی ماخِ و اون هم بر اساس فرستادن پیام و دریافت پیام کار می‌کنه که بسیار کنده. این یک واقعیته. البته ماخ هم این را برای اینکه پایداری سیستمش بالا باشه استفاده کرده.
من خودم از مک همیشه استفاده می‌کنم ولی به جرات می‌تونم بگم که ویندوز سریع تره تا مک و نکته اینه که این تفاوت میزان سرعت را نباید کاربرهای معمولی حس کنند بلکه باید benckmark های که بر اساس سیستم کال هست را در نظر گرفت.
اگه معیار فقط سرعت و قابلیت اطمینانه که لینوکس از همه اینها یک سرو گردن بالاتره(مثلاً به این نکته توجه کنید که کرنل لینوکس از ۲.۶ به بعد preemptive شده!)
به هر حال من خودم از مک استفاده می‌کنم به خاطر اینکه راحت ترم.

اصولا بحث راجع به اینکه کدام بهتر و کدام بدتر است هیچوقت بجایی نمی رسه.

http://en.wikipedia.org/wiki/Comparison ... ng_systems

بسیار لینک کاملی است حتما بخوانید.

-در تایید حرف تمامی دوستان mac OS بر پایه ی FreeBSD و ترکیب اون با ۱-۲ سیستم عامل مثل Unixاست.
اگر FreeBSD در دادگاه زودتر تبرعه می شد هیچگاه Linux تولید نمی شد.(به گفته ی خود تروالدز). یکی از بهترین سیستم عاملهایی که ساخته شده و در کار شبکه بسیار بسیار قدرتمنده.
تولید هر محصولی یک سری استانداردهای جهانی داره که ویندوز خیلی کم از اونها را رعایت کرده. یک نگاهی به POSIX هم بیاندازید ببیند ویندوز چقدر اونرو پشتیبانی می کنه. و موافقم که mac نسه ای از UNIX است. پس از استفاده ازش لذت ببرید :lol:
مقایسه (نه بهتری و بد تری)

-کرنل ویندوز بر پایه ی NT طراحی شده. این کرنل در سال ۱۹۹۳ طراحی شده است.
-کرنل مک در سال ۲۰۰۱ طراحی شده.
-اگر با یک BenchMark مقایسه می کرید حرفهاتون گیرایی بهتری داشت.
-الان هم ویندوز و هم مک دارای کرنلهای Hybrid هستند. حرفهای شما من رو یاد درس سیستم عامل می اندازه! اطلاعات کتب آکادمیک در این زمینه ها به روز نیستند.
abdol
Banned

پست‌ها : 686

Re: پاسخ: مک و پی‌سی

پستتوسط Moha » 03 فوریه 2010, 19:28

iSam نوشته است:[نمایش]
من نمیدونم چرا بعضی از ملت فکر میکنن مک با لینوکس متفاوت هست!؟ آقا همه اینها یک شمای کلی داشتن که اونم یونیکس بوده و اگر در کل به مک و لینوکس نگاه کنید میبینید که آرشیتکت یکی بوده و مهندس عمرانش فرق داشته. برید تو ترمینال مک, آیا تفاوت فاهشی بین آن و ترمینال لینوکس هست؟ اگر نه که بقیشو بی خیال چون بقیه روژلب و فر مو و ... است. ولی ویندوز خیلی فرقها داره یعنی اگر بر فرض هم برسیم به این که تفاوت در آرایش و بزک دوزک با اینهاست, آرایشگرش آشخوری بیش نبوده. ;-)

بدیهی یه که متفاوته. اگه قرار باشه که با ترمینال میزان شباهت را بسنجیم که بهتر از همون iPhone های میدون ولی‌عصر بخریم چون اونها هم همه iPhone هستن دیگه چون شبیه اند.

ویندوز یک سیستم عامل هست که POSIX را رعایت نکرده. اصلاً رعایت استاندارد POSIX ربطی به خوب بودن و بد بودن سیستم عامل نداره. دوس نداشته از این استاندارد پیروی کنه.

معماری هسته مک همون معماری ماخه. و این معماری از همون موقع ماخ تا به حال تغییر نکرده. البته باید گفت که ماخ جزو اولین معماری های ماکرو کرنل بوده. پس اصلاً ربطی به زمان طراحی نداره. به نظر من فقط میشه گفت که مک معماری هسته را از یونیکس گرفته ولی کلی تغییرات داده توی سیستم. مثلاً به وجود آوردن launchd. یا اینکه یک بمب فورک به راحتی مک را وادار به ریست کردن می‌کنه.

به نظر من در اینکه لینوکس بهترینه شکی نیست. گواهی هم تمامی این سرور های دنیا! شاید مهمترین نکته‌ای که باعث چنین درخششی شده باز بودن لینوکسه. الان هسته لینوکس preemptive شده چیزی که تا سالها مک و ویندوز هم خوابشو نمی‌بینن.

در مورد کتاب های آکادمیک هم خوب آدم باید کتاب های نسخه جدید را بخونه تا از کتابهای آکادمیک هم بهره ببره.
Isfahan/Tehran
MacBook pro 2.4 Intel Core 2 Duo(early 2008)
Mac OSX 10.6.6
Moha

پست‌ها : 87

پاسخ: Re: پاسخ: مک و پی‌سی

پستتوسط abdol » 04 فوریه 2010, 05:28

مها جان یه نگاهی به لینکی که گذاشتم می کردی بعد! ویندوز برخی از استانداردهای POSIX رو داره چون مجبوره.
البته من نمی تونم نظر تورو نسبت به سیستم عامل مک یا ویندوز عوض کنم ولی اونچه که در سایت ویکیپدیا اومده چیزی متفاوت از حرفهای توست. البته ممکنه اشتباه باشه ها! می تونی بری و سایتش رو edit کنی.
حرف شما برای سیستم های مک قبل از OSX درسته. از OSX به بعد سیستم عامل جدیدی طراحی شده. لطفا نوشته ها رو سرسری نخونید
http://en.wikipedia.org/wiki/Mac_OS_X

این هم بخشی از نوشته های wiki در باره ی snow leopard
Mac OS X, whose "X" represents the Roman numeral for "10" and is a prominent part of its brand identity, is a Unix-based operating system,[5] built on technologies developed at NeXT between the second half of the 1980s and Apple's purchase of the company in late 1996. Its sixth release Mac OS X v10.5 "Leopard" gained UNIX 03 certification while running on Intel processors.[1] 8-)
چرا می گن بر اساس FreeBSD است این هم دلیلش:
http://en.wikipedia.org/wiki/XNU
بله شما درست میگی ولی اطلاعات شما update نیست!
Mach

The core of the XNU kernel, Mach, was originally conceived as a simple microkernel. As such, it is able to run the core of an operating system as separated processes, which allows a great flexibility (one could run several operating systems in parallel above the Mach core), but this often reduced performance because of time consuming kernel/user mode context switches and overhead stemming from mapping or copying messages between the address spaces of the microkernel and that of the service daemons. With Mac OS X, the designers have attempted to streamline certain tasks and thus BSD functionalities were built into the core with Mach. The result is a combination of Mach and a classical BSD kernel, with some advantages and disadvantages of both.

Mach provides kernel threads, processes, pre-emptive multitasking, message-passing (used in inter-process communication), protected memory, virtual memory management, very soft real-time support, kernel debugging support, and console I/O.
[edit] BSD

The Berkeley Software Distribution (BSD) portion of the kernel provides the POSIX API (BSD system calls), the Unix process model atop Mach tasks, basic security policies, user and group ids, permissions, the network stack, the virtual file system code (including a filesystem independent journalling layer), several local file systems such as HFS/HFS+, the Network File System (NFS) client and server, cryptographic framework, UNIX System V inter-process communication (IPC), Audit subsystem, mandatory access control, and some of the locking primitives. The BSD code present in XNU came from the FreeBSD kernel. Although much of it has been significantly modified, code sharing still occurs between Apple and the FreeBSD Project.[citation needed][dubious – discuss]
لقمان حكيم را گفتند : ادب از كه آموختي ؟ گفت : از بي ادبان !
MBP 5.5
abdol
Banned

پست‌ها : 686

بعدی

بازگشت به اخبار و تازه‌ها

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 11 مهمان