انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

کنفرانس Back to the Mac و مک بوک ایر

جدیدترین اخبار را در اینجا بخوانید و بنویسید

Re: کنفرانس Back to the Mac

پستتوسط AliGhz » 21 اکتبر 2010, 13:41

من دیشب فقط تا اواسط آی‌فوتو توانستم فیلم مراسم را ببینم و ادامه‌اش به‌خاطر این اینترنت کوفتی پارس آن‌لاین که سرعتش به‌طرز وحشتناکی پایین اومد، وصل نشد که نشد! یک اپلیکیشن webkit plugin-host هم فعال بود و نصف توان سی‌پی‌یو را گرفته بود و دما را هم برده بود بالا؛ بعد که آن صفحه اپل را بستم آن هم رفت پی کارش! نمی‌دانم به هر حال مشکل چی بود که خلاصه دیدن مستقیم مراسم میسر نشد و از گیزمودو دنبال کردم. الان به همان سایت اپل سر زدم و بدون مشکل پخش می‌کند. سرعت اینترنت هم فعلا خوب است البته!

مک‌بوک ایر ۱۱.۶ اینچی رو که من از همون دیشب عاشقش شدم :-)
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

پستتوسط javadkh65 » 21 اکتبر 2010, 13:48

Amir_S نوشته است:[نمایش]
فکر کنم سری ایر تو دسته بندی های رایج، جز نت بوک ها باشه... با این حساب اگه یه نگاه به نت بوک های برند های دیگه بندازیم، مک بوک ایر جدید از همه نظر چند نسل از اونا جلو تره...

اگه کنفرانس معرفی iPad رو یادتون باشه استیو جابز چقدر نت بوک رو مسخره کرد و اسلایدی نشون داد که توش نت بوک ریخت پایین! پس نمیشه به مکبوک ایر بگی نت بوک چون خود جابز این موجود رو اصولا قبول نداره! و نکته دیگه اینکه اصل وجودی نت بوک بر ارزان بودن گذاشته شده کسی نمیاد برای نت بوک ۱۰۰۰-۱۱۰۰ دلار بده! البته ایر جدید واقعا قشنگ و خوب و با کیفیته از اونجایی که خودم ایر دارم کیفیت این محصول رو بخوبی می دونم اما مکبوک ایر من مال سال ۲۰۰۸ سی پی یو 1.6 داره و توی سال ۲۰۱۱ مکبوک ایر 1.4 سی پی یو داره! بعد شما به این می گین چند نسل جلوتره؟!

نباید هرچی اپل می ده رو که به به بگیم! با سی پی یو 1.4 کار کنید تا ببینید که عملا ۵۰٪ نرم افزارهای مک روش مثل بچه آدم کار نخواهند کرد!
Mac mini - iBook G4 - iPhone 4S
Mac OS X 10.9.4 & 10.5.8 - iOS 6.1.3
javadkh65

پست‌ها : 671

پستتوسط AliGhz » 21 اکتبر 2010, 13:50

iShahin نوشته است:[نمایش]
Mac OS X Lion که تا اونجا که نشون داده شد فقط در حد چندتا plugin و نرم افزار نسبت به Snow Leopard تغییر کرده و پیشرفتهاش هم اصلن در حدی که استیو جابز می گفت بزرگ و حیرت آور نبود. البته هنوز حدود ۸ ماه تا عرضه این نسخه از مک مونده و ممکنه تغییرات زیادی بکنه.

به‌نظر من اوج شاهکار اپل در سیستم عامل سری ۱۰ (اگر که لاین را آخر کار بدانیم)، همان لپرد یا ۱۰.۵ بوده است. اسنولپرد و لاین (با توصیفاتی که شد) به‌نظرم فقط Fine-tuning همان لپرد بوده‌اند.
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

پستتوسط javadkh65 » 21 اکتبر 2010, 14:39

AliGhz نوشته است:[نمایش]
iShahin نوشته است:[نمایش]
Mac OS X Lion که تا اونجا که نشون داده شد فقط در حد چندتا plugin و نرم افزار نسبت به Snow Leopard تغییر کرده و پیشرفتهاش هم اصلن در حدی که استیو جابز می گفت بزرگ و حیرت آور نبود. البته هنوز حدود ۸ ماه تا عرضه این نسخه از مک مونده و ممکنه تغییرات زیادی بکنه.

به‌نظر من اوج شاهکار اپل در سیستم عامل سری ۱۰ (اگر که لاین را آخر کار بدانیم)، همان لپرد یا ۱۰.۵ بوده است. اسنولپرد و لاین (با توصیفاتی که شد) به‌نظرم فقط Fine-tuning همان لپرد بوده‌اند.

حرفت رو تا حد زیادی قبول دارم، البته شما با تایگر کار نکردی وگرنه به لوپرد نمی گفتی شاهکار! (نظر من اینه البته!) تایگر محشر بود! توی اون روزهایی که همه داشتند با ایکس پی کشتی می گرفتند من توی تایگر هر روز داشتم زندگی عادی می کردم ۶ ماه یکبار هم یه دونه Error نمی داد! هنوز هم اعتقاد دارم که بهترین سیستم عامل از زمان خودش تا الان بود! دوستانی که باهاش کار کردند می دونن! البته من با نسخه های قبل از تایگر کار نکردم که بدونم اونها چطور بودند، ولی تایگر روی یک سیستم با 300 MHz سی پی یو تا Core2Duo 2.4 عالی کار می کرد! همین یه دونه فکر کنم کافی باشه برای اثبات حرفم! 
javadkh65

پستتوسط .SorousH. » 21 اکتبر 2010, 14:53

امروز نسخه بتای فیس تایک برای مک را گرفتم و با آیپادم وصل شدم
خیلی لذت بخشه
نماد کاربر
.SorousH.

پست‌ها : 467

پستتوسط Amir_S » 21 اکتبر 2010, 15:18

javadkh65 نوشته است:[نمایش]
Amir_S نوشته است:[نمایش]
فکر کنم سری ایر تو دسته بندی های رایج، جز نت بوک ها باشه... با این حساب اگه یه نگاه به نت بوک های برند های دیگه بندازیم، مک بوک ایر جدید از همه نظر چند نسل از اونا جلو تره...

اگه کنفرانس معرفی iPad رو یادتون باشه استیو جابز چقدر نت بوک رو مسخره کرد و اسلایدی نشون داد که توش نت بوک ریخت پایین! پس نمیشه به مکبوک ایر بگی نت بوک چون خود جابز این موجود رو اصولا قبول نداره! و نکته دیگه اینکه اصل وجودی نت بوک بر ارزان بودن گذاشته شده کسی نمیاد برای نت بوک ۱۰۰۰-۱۱۰۰ دلار بده! البته ایر جدید واقعا قشنگ و خوب و با کیفیته از اونجایی که خودم ایر دارم کیفیت این محصول رو بخوبی می دونم اما مکبوک ایر من مال سال ۲۰۰۸ سی پی یو 1.6 داره و توی سال ۲۰۱۱ مکبوک ایر 1.4 سی پی یو داره! بعد شما به این می گین چند نسل جلوتره؟!

نباید هرچی اپل می ده رو که به به بگیم! با سی پی یو 1.4 کار کنید تا ببینید که عملا ۵۰٪ نرم افزارهای مک روش مثل بچه آدم کار نخواهند کرد!

من نگفتم مک بوک ایر چیز خیلی خاصیه، گفتم این ایر جدید مشخصات‌ش (حافظه فلش - مصرف باتری - سایز و وزن - cpu و ram و..) تو رده نت بوک ها جا میگیره و بعد هم با برند های دیگه مقایسه کردم... وگرنه بقول یکی از دوستان ایر جدید قرار فضای خالی بین مک بوک و آی‌پد رو پر کنه...
MacBook Pro 990:
13" Unibody, CPU: 2.26GHz, RAM: 5 GB, SSD: 250GB, HDD: 1TB
OSX 10.15.3
•••
iPhone 4S: 32GB
iOS 9.5.3
•••
iPhone 7Plus: 128GB
iOS 14.2
•••
iPad Air 2: 64GB-4G
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پست‌ها : 1794

پستتوسط javadkh65 » 21 اکتبر 2010, 16:16

خلاصه که من خریدن مکبوک ایر ۱۱ اینچی با این hardware افتضاح رو به هیچکسی توصیه نمی کنم هر چند از طرفداران مکبوک ایر هستم!
javadkh65

پستتوسط eysun » 21 اکتبر 2010, 17:27

جواد جان در این ابعاد انتظار سوپر کامپیوتر که نداشتی؟
فکر دما و تهویه و مسايل از این دست هم باش! نمیشود ابعاد رو کوچک کرد ولی کارکرد را ثابت نگه داشت! البته نه که نشود ، میشود ولی هزینه بر است!
منظور آن است که با در نظر گرفتن همه شرایط ازین بهتر ممکن نیوده وگرنه اپل بدش نمیاد امثال من و شما رو راضی تر کنه....
نماد کاربر
eysun

پست‌ها : 359

پستتوسط javadkh65 » 21 اکتبر 2010, 17:39

اتفاقا اپل خیلی خیلی خیلی بیشتر از ارزش اون چیزی که می فروشه از من و شما پول می گیره، بنابراین من حق دارم توقع بالاتری داشته باشم مطمئن باشید حداقل ۳۵۰ دلار از یک مکبوک ایر ۹۹۹ دلاری برای اپل سود خالصه! من خودم مکبوک ایر دارم و دمای اون بالا که می ره متاسفانه Core Shutdowm می کنه و کامپیوتر خیلی کند می شه و عملا نمی شه استفاده کرد، اما راه حلش این نیست که قدرت رو پایین بیاریم، راه حلش اینه که تولید نکنیمش تا راه حل دما رو پیدا کنیم!

به نظر شما داشتن یک سی پی یو معمولی ۲۰۱۰ مثلا ۲ گیگاهرتزی انتظار داشتن یک سوپر کامپیوتره؟! شما با این کامپیوتر کار کن تا ببینی جواب نمیده بعد متوجه می شی پولت رو ریختی دور! بابا داری ۱۰۰۰ دلار پول می دی ها! تازه تو ایران که نزدیک ۱۳۰۰ دلار!

مطمین باشید این مکبوک ایر به طرز وحشتناکی کنده! حتی کارت گرافیکش هم مدل سال گذشته است! من فقط مدل ۱۳ اینچی رو قبول دارم، اونهم تا حدی! الان سال ۲۰۱۰ هم داره تموم می شه اونوقت شما می گین CPU 1.4 عالیه به به؟!! واقع بین باشیم

اپل کاربراش رو داره Abuse می کنه! البته این رویه ی همه شرکت هاست! وقتی مشتری و مخصوصا Fan زیاد داشته باشی کار به اینجا می کشه! دیشب خنده روی لب همه ی حاضران ماسید! البته من هرگز همین مکبوک ایر فوق العاده کند و افتضاح رو هم با یه PC عوض نمی کنم ولی این مساله به مکبوک بر نمیگرده به علاقه و نیاز من به Mac OS X برمیگرده!
javadkh65

پستتوسط javadkh65 » 21 اکتبر 2010, 17:53

من یک iPad رو که مدل ۶۴ گیگ 3G اون نهایتا توی بازار تهران ۱میلیون و صد هزار تومن پیدا می شه رو ۱۰۰٪ و صدهاهزار بار (!!) به این مکبوک ایر ۱۱ ترجیح می دم!
javadkh65

پستتوسط abdol » 21 اکتبر 2010, 17:56

javadkh65 نوشته است:[نمایش]
اتفاقا اپل خیلی خیلی خیلی بیشتر از ارزش اون چیزی که می فروشه از من و شما پول می گیره، بنابراین من حق دارم توقع بالاتری داشته باشم مطمئن باشید حداقل ۳۵۰ دلار از یک مکبوک ایر ۹۹۹ دلاری برای اپل سود خالصه! من خودم مکبوک ایر دارم و دمای اون بالا که می ره متاسفانه Core Shutdowm می کنه و کامپیوتر خیلی کند می شه و عملا نمی شه استفاده کرد، اما راه حلش این نیست که قدرت رو پایین بیاریم، راه حلش اینه که تولید نکنیمش تا راه حل دما رو پیدا کنیم!

به نظر شما داشتن یک سی پی یو معمولی ۲۰۱۰ مثلا ۲ گیگاهرتزی انتظار داشتن یک سوپر کامپیوتره؟! شما با این کامپیوتر کار کن تا ببینی جواب نمیده بعد متوجه می شی پولت رو ریختی دور! بابا داری ۱۰۰۰ دلار پول می دی ها! تازه تو ایران که نزدیک ۱۳۰۰ دلار!

مطمین باشید این مکبوک ایر به طرز وحشتناکی کنده! حتی کارت گرافیکش هم مدل سال گذشته است! من فقط مدل ۱۳ اینچی رو قبول دارم، اونهم تا حدی! الان سال ۲۰۱۰ هم داره تموم می شه اونوقت شما می گین CPU 1.4 عالیه به به؟!! واقع بین باشیم

اپل کاربراش رو داره Abuse می کنه! البته این رویه ی همه شرکت هاست! وقتی مشتری و مخصوصا Fan زیاد داشته باشی کار به اینجا می کشه! دیشب خنده روی لب همه ی حاضران ماسید! البته من هرگز همین مکبوک ایر فوق العاده کند و افتضاح رو هم با یه PC عوض نمی کنم ولی این مساله به مکبوک بر نمیگرده به علاقه و نیاز من به Mac OS X برمیگرده!

دقت کنید که این سی پی یو اتم نیست و کور ۲ دو است. پس سرعت اون از نت بوک های قابل مقایسه با اون به مراتب بالاتره به خصوص که رم بالا، کارت گرافیکی جداگانه دارد.

مدل ۱۱ اینچ به نظر من خیلی خوب است فقط کاشکی زیر ۱ کیلو میشد.
لقمان حكيم را گفتند : ادب از كه آموختي ؟ گفت : از بي ادبان !
MBP 5.5
abdol
Banned

پست‌ها : 686

پستتوسط javadkh65 » 21 اکتبر 2010, 18:10

عبدالرضا شما نتبوکی رو نشون من بده که ۱۰۰۰ دلار قیمتش باشه، این نتبوک نیست، من چندتا پست قبل هم بحث کردم در این مورد. اگر هم نتبوک حسابش کنیم الان Asus با همین مقدار رم و کارت گرافیک ATI جداگانه داره می فروشه ۵۰۰ دلار! سی پی یو اون هم اتم دوال کور هستش! ۱۰۰۰ دلار خییییییییییییییییلیییییییی گروووونه!
javadkh65

پستتوسط javadkh65 » 21 اکتبر 2010, 18:22

متاسفانه الان داشتم Technical Specifications مدل ۱۱ اینچی رو نگاه می کردم و متوجه شدم که باس سیستم ۸۰۰ مگاهرتز هستش!! خیلی خوبه ... نه؟! این مدل رو نخرید! از من پیرمرد به شما نصیحت!

تازه اگر بخواهیم رم و سی پی یو رو به ۴ گیگ و 1.6 برسونیم قیمت به ۱۴۰۰ دلار می رسه که توی ایران احتمالا بشه بین ۱،۵۵۰،۰۰۰ تا ۱،۶۵۰،۰۰۰ خریدش! واقعا نمی ارزه!
javadkh65

پستتوسط Ilia » 21 اکتبر 2010, 19:14

جواد جان، اینقدر ناراحت نباش. همانطور که من قبلا هم گفته‌ام، ایر بازار خودش را دارد و برای کارهای سنگین ساخته نشده است.. اگر قدرت مهم بود جای آنهمه باطری باید فن و مادربورد دیگر و غیره میگذاشتند که میشد همین مکبوک‌پرو که داریم.

به این صورت باید نگاه کنید که چقدر هنر است که کامپیوتری با این شرایط را در این اندازه جا داد و البته کامپیوتر لوکسی است با آن بدنه که از آلمینیوم یکپارچه تراشیده شده است و غیره.

چیزی که برای من جالب است رزلوشن آن است که بسیار بالاست. تصویر مانیتورش باید بسیار زیبا باشد.

و برای کارهای معمولی که سرعتش کافیست. اگر کار جدی بخواهید بکنید و تنها کامپیوترتان باید باشد، مدل ۱۱ اینچی آن صد البته انتخاب خوبی نیست.

PC World مدل ۱۱ اینچی آن را تست کرده که اینجا میتوانید در موردش بخوانید:
http://www.pcworld.com/businesscenter/a ... k_air.html

ایلیا
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6178

پستتوسط javadkh65 » 21 اکتبر 2010, 19:27

ناراحت نیستم! ولی بگذارید بخرند و اسفاده کنند تا معلوم بشه که بکار میاد یا نه؟! از نظر من آشغاله! دیگه بحث نمیکنم!
javadkh65

قبلیبعدی

بازگشت به اخبار و تازه‌ها

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 9 مهمان