انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

بودجه یک میلیارد دلاری Apple برای تولید سریالهای تلویزیونی

جدیدترین اخبار را در اینجا بخوانید و بنویسید

بودجه یک میلیارد دلاری Apple برای تولید سریالهای تلویزیونی

پستتوسط amirazizi » 12 ژوئیه 2019, 16:35

اپل هم به طور رسما و جدی وارد رقابت سرویس های streaming شده و می خواد با Netflix, HBO, Amazon , Hulu رقابت بکنه

https://www.wsj.com/articles/apple-read ... 1502874004

بر اساس گزارش وال استریت ژرنال سریال جدید See با هزینه متوسط ۱۵ میلیون دلار برای هر اپیزود تولید خواهد شد که هزینه جنون امیز ۱۸۰ میلیون دلار برای اپل خواهد داشت. این عدد بیش از فیلم های گرون سینمایی هست و من یادمه زمانی که گفته میشد هزینه تولید هر اپیزود House of Cards حدود ۴.۵ میلیون دلار بوده همه صداشون در اومده بود و میگفتن نتفلیکس داره پول اتیش میزنه. حالا این عدد شده ۱۵ میلیون دلار و این نشون میده رقابت توی این فضا چه قدر شدید و جدی شده.

https://www.wsj.com/articles/coming-to- ... 1562751000
amirazizi

پست‌ها : 482

پاسخ: بودجه یک میلیارد دلاری Apple برای تولید سریالهای تلویز

پستتوسط Arzhang » 13 ژوئیه 2019, 15:18

البته ربطی به موضوع نداره ولی چون صحبت از از House of cards شد به ذهنم رسید بگم. من سریال‌بین نیستم و راستش خوشم هم نمیاد. این سریال رو اخیراً تله کبک (اگه اشتباه نکنم) داره پخش میکنه و گذری هر از گاهی چشمم بهش می‌افته. طبیعتاً فیلم‌نامه‌اش رو پیگیری نکرده‌ام اما کارگردانیش چه‌قدر ضعیفه یا بهتره بگم چه قدر معمولی و خالی از ظرافته. این همه پول رو صرف چی کرده‌ن واقعاً؟ جمع کردن ستاره‌ها و ترق توروق؟
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پست‌ها : 1449

پاسخ: بودجه یک میلیارد دلاری Apple برای تولید سریالهای تلویز

پستتوسط amirazizi » 13 ژوئیه 2019, 16:01

Arzhang نوشته است:[نمایش]
البته ربطی به موضوع نداره ولی چون صحبت از از House of cards شد به ذهنم رسید بگم. من سریال‌بین نیستم و راستش خوشم هم نمیاد. این سریال رو اخیراً تله کبک (اگه اشتباه نکنم) داره پخش میکنه و گذری هر از گاهی چشمم بهش می‌افته. طبیعتاً فیلم‌نامه‌اش رو پیگیری نکرده‌ام اما کارگردانیش چه‌قدر ضعیفه یا بهتره بگم چه قدر معمولی و خالی از ظرافته. این همه پول رو صرف چی کرده‌ن واقعاً؟ جمع کردن ستاره‌ها و ترق توروق؟

نتفلیکس برای شروع تولید سریال اوریجینال مجبور بود هزینه زیادی بکنه و برای کارگردانی Pilot ( اپیزود اول ) از David Fincher استفاده کردند. کارگردانی که اپیزود اول رو کار میکنه کل ساختار اصلی سریال رو میچینه و از نوع و جنس روایت و ریتم و مود و tone رو تعیین میکنه. در واقع DNA کار دست اون کارگردان هست البته از نظر تصویری و روایی چون خود کار که دست Showrunner ( نویسنده اصلی) هست.

از طرفی این رو هم بگم که هنر از یک جایی به بعد سلیقه ای میشه و طبیعی که همه ادمها از همه کارهای هنری خوششون نمیاد، خیلی ها با کارهای پیکاسو، گوگن، خوان مایرو، کاندینسکی، سزان، مونه و... ارتباط برقرار نمی کنند. من راستش خودم هم طرفدار House of Cards نیستم، به نظرم خیلی طبیعیه ;)
amirazizi

پست‌ها : 482

بازگشت به اخبار و تازه‌ها

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 9 مهمان